berry
17.07.07,06:49
Pekný deň
Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?
DušanČ
17.07.07,04:56
Pekný deň
Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?

Je to hlúposť, v dnešnej dobe razítko nie je vôbec dôležité. Poznám firmy, ktoré vôbec nemajú, teda ani nepoužívajú razítko. Na každom pokladničnom bločku z ERP sú všetky základené identifikačné údaje o firme. Takže žiadne razítko nie je treba. Skôr u vás vo firme by sa mali pri zakladaní tieto bločky znehodnocovať vašim razítkom, aby ich nebolo možné použiť viackrát.
Johanka
17.07.07,04:56
Je to nezmysel , na Porade veľa razy preberaný ;) . Niektorí ekonómovia ešte nezbadali, že sa zmenil Zákon o DPH, ktorý niekedy vyžadoval, aby doklady obsahovali identifikáciu dodávateľa aj odberateľa. Obidve strany si túto povinnosť uľahčovali pečiatkovaním ....
Johanka
17.07.07,04:57
evina
17.07.07,05:08
Pekný deň
Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?

Ekonóm Ti pravdepodobne dá výdavkový doklad nie prijímový a dúfam, že ten nežiada oraziť, lebo ja to z textu tak rozumiem. Tak či tak, ako sa píše vyššie tá pečiatka nie je povinná, dôležitá a skrátka nič neznamenajúca ani na jednom z týchto dokladov - VPD a blok z ERRP.
Jana Acsová
17.07.07,05:16
Pekný deň
Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?
Sú veru dôležitejšie veci - a to sú náležitosti dokladu, ktorý má obsahovať doklad z papiernictva. A pečiatka to rozhodne nie je:
http://www.porada.sk/t19368-peeiatkova-doklady-z-erp.html

A tým príjmovým pokladničným dokladom máte zrejme na mysli doklad vyhotovený ERP.