Zavrieť

Porady

orazené bločky?

Pekný deň
Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň
    Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
    Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?
    Je to hlúposť, v dnešnej dobe razítko nie je vôbec dôležité. Poznám firmy, ktoré vôbec nemajú, teda ani nepoužívajú razítko. Na každom pokladničnom bločku z ERP sú všetky základené identifikačné údaje o firme. Takže žiadne razítko nie je treba. Skôr u vás vo firme by sa mali pri zakladaní tieto bločky znehodnocovať vašim razítkom, aby ich nebolo možné použiť viackrát.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je to nezmysel , na Porade veľa razy preberaný . Niektorí ekonómovia ešte nezbadali, že sa zmenil Zákon o DPH, ktorý niekedy vyžadoval, aby doklady obsahovali identifikáciu dodávateľa aj odberateľa. Obidve strany si túto povinnosť uľahčovali pečiatkovaním ....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň
    Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
    Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?
    Ekonóm Ti pravdepodobne dá výdavkový doklad nie prijímový a dúfam, že ten nežiada oraziť, lebo ja to z textu tak rozumiem. Tak či tak, ako sa píše vyššie tá pečiatka nie je povinná, dôležitá a skrátka nič neznamenajúca ani na jednom z týchto dokladov - VPD a blok z ERRP.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň
    Hľadala som na porade ale nič som k mojej téme nenašla.
    Náš ekonóm mi vyhodil niektoré bločky lebo na ních nie je razítko. Teda aby ste má pochopili, keď nakúpim v papierníctve kancelársky papier dá mi prijmový pokladničný doklad ale musím si ho dať oraziť ich razítkom, lebo inak je ževraj neplatný. Je to naozaj také dôležité?
    Sú veru dôležitejšie veci - a to sú náležitosti dokladu, ktorý má obsahovať doklad z papiernictva. A pečiatka to rozhodne nie je:
    http://www.porada.sk/t19368-peeiatko...ady-z-erp.html

    A tým príjmovým pokladničným dokladom máte zrejme na mysli doklad vyhotovený ERP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.