janka.janka
23.07.07,11:59
Prosím Vás, mohli by ste sa pozrieť na moju definíciu úradnej kotácie?


Nie som si istá, či to mám správne, potrebujem len jasnú a stručnú charakteristiku do mojej práce. To, čo som našla je len z internetu a nik v mojom okolí mi nevedel poradiť. :confused:



Takže: úradná kotácia - emisné podmienky niektorých cenných papierov môžu zahŕňať povinnosť požiadať o povolenie na úradnú kotáciu na burze alebo organizovanom trhu. Kotácia je zápis zisteného kurzu cenného papiera zaznamenaného na burze cenných papierov do kurzovej listiny

ďakujem :)
m.hladka
23.07.07,10:27
Rada by som pomohla, ale nemám ani šajnu. Pozerám do slovníka cudzích slov a tam je pre slovom kotácia:
1. úradné pripustenie cenného papiera k obchodovaniu na burze,
2. cenový (kurzový) záznam hodnôt, s ktorými sa obchoduje na
burze, publikovaný v úradnom kurzovom liste,
ale spojitosť úradná kotácia - neviem. Možno som pomohla?
janka.janka
23.07.07,11:59
dakujem Ti, snad sa este ozve niekto kto bude mat s tym skusenosti.. potrebujem to uviest do rigorozky a nemozem riskovat, ze tam dam blbost.. :)
plavčík
01.08.07,06:13
Kotácia- typ objednávky v ktorom je spôsobom definovanýv Pravidlách obchodovania okrem iných náležitostí objednávky tvorcom trhu stanovená cena „PREDAJ“aj cena „KÚPA“

Kotácia od slova kótovať …: používa sa pri obchodovaní s tvorcami je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom musí dodržiavať burzou určené maximálne rozpätie Modul obchodovania s tvorcami trhu je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom
janka.janka
01.08.07,06:28
Kotácia- typ objednávky v ktorom je spôsobom definovanýv Pravidlách obchodovania okrem iných náležitostí objednávky tvorcom trhu stanovená cena „PREDAJ“aj cena „KÚPA“

Kotácia od slova kótovať …: používa sa pri obchodovaní s tvorcami je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom musí dodržiavať burzou určené maximálne rozpätie Modul obchodovania s tvorcami trhu je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom

dakujem, ale velmi mudra z toho nie som! :eek:
plavčík
01.08.07,07:18
Kotácia jednoducho povedané - Kurzový záznam, stanovenie ceny.Kotáciu robia emisné a obchodné banky.
janka.janka
01.08.07,07:53
dakujem plavcik ;)