Zavrieť

Porady

kontrola spravnosti :)

Prosím Vás, mohli by ste sa pozrieť na moju definíciu úradnej kotácie?


Nie som si istá, či to mám správne, potrebujem len jasnú a stručnú charakteristiku do mojej práce. To, čo som našla je len z internetu a nik v mojom okolí mi nevedel poradiť.



Takže: úradná kotácia - emisné podmienky niektorých cenných papierov môžu zahŕňať povinnosť požiadať o povolenie na úradnú kotáciu na burze alebo organizovanom trhu. Kotácia je zápis zisteného kurzu cenného papiera zaznamenaného na burze cenných papierov do kurzovej listiny

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Rada by som pomohla, ale nemám ani šajnu. Pozerám do slovníka cudzích slov a tam je pre slovom kotácia:
    1. úradné pripustenie cenného papiera k obchodovaniu na burze,
    2. cenový (kurzový) záznam hodnôt, s ktorými sa obchoduje na
    burze, publikovaný v úradnom kurzovom liste,
    ale spojitosť úradná kotácia - neviem. Možno som pomohla?

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    dakujem Ti, snad sa este ozve niekto kto bude mat s tym skusenosti.. potrebujem to uviest do rigorozky a nemozem riskovat, ze tam dam blbost..

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Kotácia- typ objednávky v ktorom je spôsobom definovanýv Pravidlách obchodovania okrem iných náležitostí objednávky tvorcom trhu stanovená cena „PREDAJ“aj cena „KÚPA“

    Kotácia od slova kótovať …: používa sa pri obchodovaní s tvorcami je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom musí dodržiavať burzou určené maximálne rozpätie Modul obchodovania s tvorcami trhu je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    plavčík Pozri príspevok
    Kotácia- typ objednávky v ktorom je spôsobom definovanýv Pravidlách obchodovania okrem iných náležitostí objednávky tvorcom trhu stanovená cena „PREDAJ“aj cena „KÚPA“

    Kotácia od slova kótovať …: používa sa pri obchodovaní s tvorcami je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom musí dodržiavať burzou určené maximálne rozpätie Modul obchodovania s tvorcami trhu je založený na funkcii tvorcu trhu, ktorý je povinný kótovať počas celej doby obchodovania predajnú a nákupnú cenu konkrétnej emisie v ktorej tvorí trh, pričom
    dakujem, ale velmi mudra z toho nie som!

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Kotácia jednoducho povedané - Kurzový záznam, stanovenie ceny.Kotáciu robia emisné a obchodné banky.

    kontrola spravnosti :)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.