MareceK87
25.07.07,07:24
Dobry den
Potrebujem par informacii ohladom zivnosti ktoru si zaklada ZTP osoba
Ma ZTP osoba neake zvyhodnenie v odvodoch, poplatkoch resp vseobecne neake zvyhodnenia?
Ovplivni neak zalozenie zivnosti invalidny dochodok?

Dakujem :)
ajobs
25.07.07,10:28
Dobry den
Potrebujem par informacii ohladom zivnosti ktoru si zaklada ZTP osoba
Ma ZTP osoba neake zvyhodnenie v odvodoch, poplatkoch resp vseobecne neake zvyhodnenia?
Ovplivni neak zalozenie zivnosti invalidny dochodok?

Dakujem :)

Založenie živnosti invalidný dôchodok nijako neovplyvní, ale pokiaľ ide o odvody, tak do ZP je preddavok vo výške 50% sadzby zdravého poistenca, teda 7%, ale odvody do SP sú iné pri ID do 70% a iné pri ID nad 70%. Pri ID do 70% platí poistenec tak, ako zdravá osoba, pri ID nad 70% neplatí nemocenské poistenie 4,4% a invalidné poistenie 6%. Samozrejme pri začiatku živnosti musí platiť iba preddavky do ZP, ostatné poistenia do SP sa takejto osoby začnú týkať až od 1.7.2008.
alpland
29.07.07,07:19
Ak chce zacat podnikat a si ZTP a evidovany na Urad eprace je mozne zacat podnikat a ziskas aj nenavratny prispevok na podnikanie od uradu prace.
mtvm
29.07.07,09:27
ja mám ČID a živnosť od novembra 2005,máme úľavi samozrejme,dôchodok to neovlibní,momentálne chcem založiť chránenú dielňu a hľadám si tu radu tiž.
Jarka1910
16.12.11,08:52
Dobrý deň!
Prosím vás ako to bude s príspevkami z ÚP na podnikanie v roku 2012 ? Stále počúvam o problemoch v únii a mám obavy či sa to nejako nedotkne aj tohto .Som osoba ZTP na invalidnom dôchodku a od novembra mám podanú žiadosť .Vo februarí by som mala absolvovať školenie a následne potom si chcem vybaviť všetky formality na úradoch a otvoriť obchod. Bez príspevku a ostatných výhod by som si to však nemohla dovoliť,preto ma zaujíma či nastanú v tomto nejaké zmeny.Na úrade mi nevedia nič konkretne k tomu povedať.