Zavrieť

Porady

ZTP + zivnost + prispevok na podnikanie

Dobry den
Potrebujem par informacii ohladom zivnosti ktoru si zaklada ZTP osoba
Ma ZTP osoba neake zvyhodnenie v odvodoch, poplatkoch resp vseobecne neake zvyhodnenia?
Ovplivni neak zalozenie zivnosti invalidny dochodok?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    MareceK87 Pozri príspevok
    Dobry den
    Potrebujem par informacii ohladom zivnosti ktoru si zaklada ZTP osoba
    Ma ZTP osoba neake zvyhodnenie v odvodoch, poplatkoch resp vseobecne neake zvyhodnenia?
    Ovplivni neak zalozenie zivnosti invalidny dochodok?

    Dakujem
    Založenie živnosti invalidný dôchodok nijako neovplyvní, ale pokiaľ ide o odvody, tak do ZP je preddavok vo výške 50% sadzby zdravého poistenca, teda 7%, ale odvody do SP sú iné pri ID do 70% a iné pri ID nad 70%. Pri ID do 70% platí poistenec tak, ako zdravá osoba, pri ID nad 70% neplatí nemocenské poistenie 4,4% a invalidné poistenie 6%. Samozrejme pri začiatku živnosti musí platiť iba preddavky do ZP, ostatné poistenia do SP sa takejto osoby začnú týkať až od 1.7.2008.

    alpland je offline (nepripojený) alpland

    alpland
    Ak chce zacat podnikat a si ZTP a evidovany na Urad eprace je mozne zacat podnikat a ziskas aj nenavratny prispevok na podnikanie od uradu prace.

    mtvm je offline (nepripojený) mtvm

    mtvm
    ja mám ČID a živnosť od novembra 2005,máme úľavi samozrejme,dôchodok to neovlibní,momentálne chcem založiť chránenú dielňu a hľadám si tu radu tiž.

    Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

    žienka domáca Jarka1910
    Dobrý deň!
    Prosím vás ako to bude s príspevkami z ÚP na podnikanie v roku 2012 ? Stále počúvam o problemoch v únii a mám obavy či sa to nejako nedotkne aj tohto .Som osoba ZTP na invalidnom dôchodku a od novembra mám podanú žiadosť .Vo februarí by som mala absolvovať školenie a následne potom si chcem vybaviť všetky formality na úradoch a otvoriť obchod. Bez príspevku a ostatných výhod by som si to však nemohla dovoliť,preto ma zaujíma či nastanú v tomto nejaké zmeny.Na úrade mi nevedia nič konkretne k tomu povedať.

    ZTP + zivnost + prispevok na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.