lorelei
26.07.07,15:45
Chcem vas poprosit o radu. Zabezpecila som sefovi permanentky na stadion do Nemecka na 1 rok. Poslali fakturu, ktora je aj s DPH. Teraz neviem, ci to mam dat uhradit aj s DPH, kedze v statoch EU ako firma nie sme platcovia pri dovoze a vyvoze tovaru, alebo nie. Da sa nam to v uctovnictve odpocitat? NIe som uctovnicka, ani v tom nepracujem, len to mam na starosti, a nechcem, aby sa prislo zbytocne o peniaze....vymahanie je zdlhava zalezitost:)) Neviem, ci ma pusti precitat si odpovede kedze nemam Draka, tak poprosim mozno aj SS, alebo mail. Velmi pekne dakujem.
Johanka
26.07.07,16:42
Permanentky, teda dôvod návštevy štadióna Vám nejakým spôsobom zabezpečuje dosahovanie príjmov ??? Počítam, že futbal . Permanentky , množné číslo - tzn. že nie sám ...
Nech si to šéf zaplatí zo svojho osobného účtu a účtovník má čistú hlavu ;) . Teda , ak nebude účtovať cestovné náhrady :rolleyes: .
lorelei
27.07.07,05:26
4 kusy su, je to hlavne pre navstevy, kde vlastne mame referenciu stadion sam o sebe. Samozrejme sa bude chodit na zapasy. Musi sa to nejako dat do nakladov, nie? A na odpocet. Alebo vobec teda sa pytam este raz, ci treba platit do zahranicia aj DPH za tie listky. Dakujem.
Johanka
27.07.07,06:32
4 kusy su, je to hlavne pre navstevy, kde vlastne mame referenciu stadion sam o sebe. Samozrejme sa bude chodit na zapasy. Musi sa to nejako dat do nakladov, nie? A na odpocet. Alebo vobec teda sa pytam este raz, ci treba platit do zahranicia aj DPH za tie listky. Dakujem.
Faktúru treba uhradiť celú, aj s DPH.
Podčiarknutému nerozumiem, ale podľa mňa ide o reprezentačné, ktoré je nedaňovým výdavkom. Z reprezentačného nie je možné uplatniť nárok na odpočet a už vôbec sa nedá uplatniť nárok na odpočet DPH, korá bola zaplatená v zahraničí, t.j. do iného štátneho rozpočtu.
lorelei
27.07.07,07:03
Dakujem za reakciu, este aj tak pridam konkretnejsie: Na zmluve stoji - zmluva medzi nimi a nami ako partneri, v ktorom je zahrnuta aj reklama - ta je najdrahsia,+ navsteva zapasov a podujati a nejake obcerstvenie. Pridavam az teraz, lebo to tu este raz studujem,ako to vlastne je postavena ta zmluva. A hlavne nie som uctovnik, ale mam do dat do kopy....Tak rozmyslam, neda sa to uplatnit nejako cez reklamu? a preco sa vlastne musi ta dph platit, oni su platcovia dph tiez,dik, za trpezlivost so mnou.
Orsz
27.07.07,07:17
Dakujem za reakciu, este aj tak pridam konkretnejsie: Na zmluve stoji - zmluva medzi nimi a nami ako partneri, v ktorom je zahrnuta aj reklama - ta je najdrahsia,+ navsteva zapasov a podujati a nejake obcerstvenie. Pridavam az teraz, lebo to tu este raz studujem,ako to vlastne je postavena ta zmluva. A hlavne nie som uctovnik, ale mam do dat do kopy....Tak rozmyslam, neda sa to uplatnit nejako cez reklamu? a preco sa vlastne musi ta dph platit, oni su platcovia dph tiez,dik, za trpezlivost so mnou.

DPH sa musí platiť, pretože je súčasťou faktúry. A jedná sa o službu poskytnutú na území ineho členského štátu, a nie je možné samozdanenie. To je možné, ak sa služba prenáša na odberateľa, a jej úžitok je v štáte odberateľa. Takto to všetko zostáva v štáte dodávateľa - to je také laické vysvetlenie :) .
Johanka
27.07.07,07:29
Reklama je daňový výdavok, len treba na základe zmluvy vyčísliť, koľko z faktúrovanej sumy je za reklamu.