Zavrieť

Porady

Zaplatit DPH?

Chcem vas poprosit o radu. Zabezpecila som sefovi permanentky na stadion do Nemecka na 1 rok. Poslali fakturu, ktora je aj s DPH. Teraz neviem, ci to mam dat uhradit aj s DPH, kedze v statoch EU ako firma nie sme platcovia pri dovoze a vyvoze tovaru, alebo nie. Da sa nam to v uctovnictve odpocitat? NIe som uctovnicka, ani v tom nepracujem, len to mam na starosti, a nechcem, aby sa prislo zbytocne o peniaze....vymahanie je zdlhava zalezitost) Neviem, ci ma pusti precitat si odpovede kedze nemam Draka, tak poprosim mozno aj SS, alebo mail. Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Permanentky, teda dôvod návštevy štadióna Vám nejakým spôsobom zabezpečuje dosahovanie príjmov ??? Počítam, že futbal . Permanentky , množné číslo - tzn. že nie sám ...
    Nech si to šéf zaplatí zo svojho osobného účtu a účtovník má čistú hlavu . Teda , ak nebude účtovať cestovné náhrady .

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    4 kusy su, je to hlavne pre navstevy, kde vlastne mame referenciu stadion sam o sebe. Samozrejme sa bude chodit na zapasy. Musi sa to nejako dat do nakladov, nie? A na odpocet. Alebo vobec teda sa pytam este raz, ci treba platit do zahranicia aj DPH za tie listky. Dakujem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    lorelei Pozri príspevok
    4 kusy su, je to hlavne pre navstevy, kde vlastne mame referenciu stadion sam o sebe. Samozrejme sa bude chodit na zapasy. Musi sa to nejako dat do nakladov, nie? A na odpocet. Alebo vobec teda sa pytam este raz, ci treba platit do zahranicia aj DPH za tie listky. Dakujem.
    Faktúru treba uhradiť celú, aj s DPH.
    Podčiarknutému nerozumiem, ale podľa mňa ide o reprezentačné, ktoré je nedaňovým výdavkom. Z reprezentačného nie je možné uplatniť nárok na odpočet a už vôbec sa nedá uplatniť nárok na odpočet DPH, korá bola zaplatená v zahraničí, t.j. do iného štátneho rozpočtu.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Dakujem za reakciu, este aj tak pridam konkretnejsie: Na zmluve stoji - zmluva medzi nimi a nami ako partneri, v ktorom je zahrnuta aj reklama - ta je najdrahsia,+ navsteva zapasov a podujati a nejake obcerstvenie. Pridavam az teraz, lebo to tu este raz studujem,ako to vlastne je postavena ta zmluva. A hlavne nie som uctovnik, ale mam do dat do kopy....Tak rozmyslam, neda sa to uplatnit nejako cez reklamu? a preco sa vlastne musi ta dph platit, oni su platcovia dph tiez,dik, za trpezlivost so mnou.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    lorelei Pozri príspevok
    Dakujem za reakciu, este aj tak pridam konkretnejsie: Na zmluve stoji - zmluva medzi nimi a nami ako partneri, v ktorom je zahrnuta aj reklama - ta je najdrahsia,+ navsteva zapasov a podujati a nejake obcerstvenie. Pridavam az teraz, lebo to tu este raz studujem,ako to vlastne je postavena ta zmluva. A hlavne nie som uctovnik, ale mam do dat do kopy....Tak rozmyslam, neda sa to uplatnit nejako cez reklamu? a preco sa vlastne musi ta dph platit, oni su platcovia dph tiez,dik, za trpezlivost so mnou.
    DPH sa musí platiť, pretože je súčasťou faktúry. A jedná sa o službu poskytnutú na území ineho členského štátu, a nie je možné samozdanenie. To je možné, ak sa služba prenáša na odberateľa, a jej úžitok je v štáte odberateľa. Takto to všetko zostáva v štáte dodávateľa - to je také laické vysvetlenie .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Reklama je daňový výdavok, len treba na základe zmluvy vyčísliť, koľko z faktúrovanej sumy je za reklamu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.