andreaS
14.02.05,14:30
Ako tak pozeram tlacove zostavy a tak.. tak som nenasla danove priznanie PO.. Vie mi niekto poradit, ci to vobec OMEGA dokaze, alebo ci sa to tam nevola inak alebo ako? som z toho vazne jelen. /alebo mam nieco vytlacit a z toho vypisat danove?/

A este jedna vec... vobec netusim, ake zostavy si mam vytlacit z omegy, aby som mala kompletne uctovnictvo. Aj za tuto radu budem vdacna.
mcsnh
14.02.05,13:38
Súvaha, výkaz ziskov a strát, hlavná kniha, účtovný denník <--- povinné, nepovinné --> kniha pokladne, knihy jázd. Zostavy môžu byť aj v elektronickej forme ( CD alebo DVD ), ale v prípade kontroly sa musia dať previesť na papier. U CD pozor na dobu použitia, niektoré CD sa znehodnocujú vraj už po 5 - 6.-tich rokoch.
mcsnh
14.02.05,14:02
Ešte k daňovému priznaniu PO, na stránke Daňového riaditeľstva stačí vyplniť, vytlačiť a podať na DU.
adresa : http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_E31/_th/J_0_69/_s.7_0_A/7_0_E2J/_s.7_0_A/7_0_E31
tinusa
14.02.05,14:19
andreaS,

tiez uctujem v omege a mam taky pocit, ze tlacivo na dan z prijmu ti nevytlaci..mam taky pocit, ze od buduceho roku, by to malo ist, myslim, ze mali este nejake tahanice z danovym.
UCET
14.02.05,14:40
Ako tak pozeram tlacove zostavy a tak.. tak som nenasla danove priznanie PO.. Vie mi niekto poradit, ci to vobec OMEGA dokaze, alebo ci sa to tam nevola inak alebo ako? som z toho vazne jelen. /alebo mam nieco vytlacit a z toho vypisat danove?/

A este jedna vec... vobec netusim, ake zostavy si mam vytlacit z omegy, aby som mala kompletne uctovnictvo. Aj za tuto radu budem vdacna.
danove priznanie v OMEGE nie je ani sa necudujem ked ho tak casto menia. Ale tiez som pocul ze v krose uvazuje a mozno buduci rok bude. Na konci roka by si urcite mala mat vytlacene hlavna kniha, vykaz ziskov a strat, vykaz suvahu, ostatne budes mat v PC a vytlacis ak bude treba.
bui
26.03.07,08:39
neviete mi poradit, dokupili sme si z Omegy vykazy a dan. priznanie...no ked si dam vytlacit dan. priznanie mam ho prazdne....musim si ho vyplnit sama?..alebo co mam urobit aby bolo vyplnene...z uctovnictva...
sway
26.03.07,08:43
neviete mi poradit, dokupili sme si z Omegy vykazy a dan. priznanie...no ked si dam vytlacit dan. priznanie mam ho prazdne....musim si ho vyplnit sama?..alebo co mam urobit aby bolo vyplnene...z uctovnictva...
keď ho otvoríš, tak si daj voľbu načítaj z účtovníctva - ale pozor, nevyplní všetko sám, musíš po riadkoch doplňovať niektoré účty. Základ načíta z účtovníctva, po otvorení DP vľavo dolu sú možnosti a daj si načítaj z účtovníctva..
jess
26.03.07,08:45
neviete mi poradit, dokupili sme si z Omegy vykazy a dan. priznanie...no ked si dam vytlacit dan. priznanie mam ho prazdne....musim si ho vyplnit sama?..alebo co mam urobit aby bolo vyplnene...z uctovnictva...
Vľavo dolu máš "možnosti" a tam je "načítať údaje z účtovníctva " :)
bui
26.03.07,09:00
dakujem..som asi prepracovana..lebo som na to cumela ako teliatko na nove vrata a nic som nevidela...uz aby bolo po 31.3.....sadnem si do kresla a kuknem si dobry film;)
bui
27.03.07,11:47
ako dostanem do riadka 410 dan. priznania v |Omege smu odpocitavanej dan., straty z roku 2005?

neviem ci dobre, ale podla pokynov dufam ze hej som vyplnila tabulku pomocnych vypoctov D2...riadky 1-5 prvy stlpec

r.1 2005
r.2 23917
r.3 23917
r.4. zaklad dane z riadku 400 priznania
r.5. 23917

som si myslela, ze ked to tam rucne vpisem, tak sa to potom zobrazi aj riadku 410....no nezobrazilo sa....

no a priamo tam sa mi to vpisat neda...
bui
27.03.07,19:15
prosim poradte, urcite viaceri robite s Omegou a viete ako na to:(
JAJA11
27.03.07,19:23
ako dostanem do riadka 410 dan. priznania v |Omege smu odpocitavanej dan., straty z roku 2005?

neviem ci dobre, ale podla pokynov dufam ze hej som vyplnila tabulku pomocnych vypoctov D2...riadky 1-5 prvy stlpec

r.1 2005
r.2 23917
r.3 23917
r.4. zaklad dane z riadku 400 priznania
r.5. 23917

som si myslela, ze ked to tam rucne vpisem, tak sa to potom zobrazi aj riadku 410....no nezobrazilo sa....

no a priamo tam sa mi to vpisat neda...

stlpec 1
r.1 2005
r.2 23917

stlpec 2
r.1 2006
r.3 23917
r.4 23917
r.5 23917

Skús to takto
bui
27.03.07,19:34
ale v poucenie k dan. priznaniu je napisane, ze do r.4 ma ist suma zakladu dane z r. 400...teda nie len vyska o aku sa zaklad dane ponizuje o stratu...:confused:
bui
27.03.07,19:37
super uz to tam je..napisala som to tam ako si mi poradila, len do r. 4. som dala cely zaklad dane...

dakujem moooooooooooooooc;)
Braňo
20.03.08,07:58
chcem sa spýtať, že či vie niekto, keď vytvorím PDF súbor daňového priznania a dám ho uložiť, prečo mi ho neuloží vyplnené. Viete niekto poradiť?
jess
20.03.08,08:22
Pozri inštalačné CD z KROSu. V servisnej časti sú programy - "fineprint pdfFactory". Toto si nainštaluj do PC a potom už len dáš "Tlač", "DP PO" ...vytvorí ti pdf súbor na obrazovke.....potom daj opäť "Súbor - Tlač" ale nie na tlačiareň, ale vyberieš si FinePrint pdfFactory...OK....uložiť.....a uloží ti ho pod názvom XYZ do adresára OMega/reporty/pdf...súbor "tlač"......ja som ho našla potom tu, ale asi bude aj niekde inde pod názvom "daňové priznanie" ako to tam písal ....ale to teraz už na rýchlo neviem nájsť.:)
Braňo
20.03.08,08:29
Pozri inštalačné CD z KROSu. V servisnej časti sú programy - "fineprint pdfFactory". Toto si nainštaluj do PC a potom už len dáš "Tlač", "DP PO" ...vytvorí ti pdf súbor na obrazovke.....potom daj opäť "Súbor - Tlač" ale nie na tlačiareň, ale vyberieš si FinePrint pdfFactory...OK....uložiť.....a uloží ti ho pod názvom XYZ do adresára OMega/reporty/pdf...súbor "tlač"......ja som ho našla potom tu, ale asi bude aj niekde inde pod názvom "daňové priznanie" ako to tam písal ....ale to teraz už na rýchlo neviem nájsť.:)

Mne ukladá iba prázdne tlačivo. Pdf súbor, ktorý mám je pekne vyplnený, ale neuloží ho vyplnený.
Reina
22.03.08,19:14
Mne ukladá iba prázdne tlačivo. Pdf súbor, ktorý mám je pekne vyplnený, ale neuloží ho vyplnený.

Ak si daňové priznanie uložíš a je prázdne, vyplnené ho nájdeš ak si otvoríš súbor pod omegou - štandardne C:\Omega\REPORTY\PDF - súbor tlac.pdf.:rolleyes:
Ester Ďuráková
17.02.10,11:33
Na tieto otázky dá len školenie, na ktoré nás teraz pozývajú, to sa nikto so žiadnej ich publikácie nedozvie, stále robia opravy SV. Navyše keby som aj poradila, je to text na cca 15 strán.
LUBY
17.02.10,20:36
Prosím Vás, vypĺňa Vám Omega správne hodnoty riadkov vo Výkaze ziskov a strát za minulé účtovné obdobie? Ja nemám ani v jednom riadku správnu sumu, napr. r. 04 v r. 2008 bol 1096 a teraz ho zapísalo v hodnote 36044???????????
JAJA11
18.02.10,06:26
Prosím Vás, vypĺňa Vám Omega správne hodnoty riadkov vo Výkaze ziskov a strát za minulé účtovné obdobie? Ja nemám ani v jednom riadku správnu sumu, napr. r. 04 v r. 2008 bol 1096 a teraz ho zapísalo v hodnote 36044???????????

Ak nesedia hodnoty je dobré spraviť: číselník, vybrať výkaz a v ňom, tlačítko možnosti. Tam zvoliť nastav štandard a prevziať výsledky. Mne to zatiaľ vždy pomohlo :)
LUBY
18.02.10,06:57
VDAKA, idem to vyskusat
RenataK
18.02.10,07:05
Prosím Vás, vypĺňa Vám Omega správne hodnoty riadkov vo Výkaze ziskov a strát za minulé účtovné obdobie? Ja nemám ani v jednom riadku správnu sumu, napr. r. 04 v r. 2008 bol 1096 a teraz ho zapísalo v hodnote 36044???????????
Malo by to byť správne, predtým to bolo v tisícoch a teraz v celých eurách a ono to prepočítava z tis.
LUBY
18.02.10,07:25
Pomohla mi ta uprava v ciselniku, musela som to spravit sva krat za sebou, lebo prvy raz som dala iba standard, ale bolo treba predtym stiahnut vysledky z min roka. :)Vdaka
DanielaSL
18.02.10,13:55
Ja som dnes kvôli tomu volala do Krosu, lebo tiež mi po prepočítaní čísla nesedeli a dokonca o jedno € mi nepasovali aktíva s pasívami v súvahe . V Krose mi kázali ísť do číselníkov, na súvahu (výkaz ziskov a strát) - možnosti - a potom vybrať - prevziať výsledky z minulého roku. Tak už mi všetko sedelo.
jess
18.02.10,17:27
Máme veru viaceré tieto problémy :eek: .
janasl
25.02.10,09:51
ja som tiež teraz narazila na tento problem. Otázka ale je, či
treba výkazy za min.obdobie vyplnať z údajov realnych (KS v celých SKK prepočítať na EUR z hlavnej knihy), alebo tento prepočet na EUR spraviť na tvrdo zo zaokruhlených údajov z výkazov 2008.
Vznikajú medzi tým dosť velké rozdiely.
Aký postup je správny?
JAJA11
25.02.10,10:06
ja som tiež teraz narazila na tento problem. Otázka ale je, či
treba výkazy za min.obdobie vyplnať z údajov realnych (KS v celých SKK prepočítať na EUR z hlavnej knihy), alebo tento prepočet na EUR spraviť na tvrdo zo zaokruhlených údajov z výkazov 2008.
Vznikajú medzi tým dosť velké rozdiely.
Aký postup je správny?

Podľa doporučení DRSR sa to má prepočítavať z tých zaokrúhlených súm, čím tam vznikajú dosť divné sumy.
Mne auditorka kázala dať tam skutočné sumy :o
ZuzanaP
26.02.10,06:26
Mne vyšiel výsledok hospodárenia v súvahe nižší o 0,01 eura oproti výkazu ZaS v minulom období. Opravili by ste to, alebo nechali tak? Je to zrejme zaokrúhlovaním súm, ale predsa ma to žerie.
j.u.l.i.a
26.02.10,08:21
Podľa doporučení DRSR sa to má prepočítavať z tých zaokrúhlených súm, čím tam vznikajú dosť divné sumy.
Mne auditorka kázala dať tam skutočné sumy :o

To je zaujímavé... mňa audítori upozornili aby som postupovala podľa usmernenia daňového riaditeľstva a teda som vychádzala zo zaokrúhlených súm.
JAJA11
26.02.10,09:02
To je zaujímavé... mňa audítori upozornili aby som postupovala podľa usmernenia daňového riaditeľstva a teda som vychádzala zo zaokrúhlených súm.

No auditorka má pravdu v tom, že keď som si chcela kontrolovať súvahu na začiatku roka, či mi sedí s koncoročným stavom, tak sa to nedalo. Viem, že pre daňový úrad je lepšie mať tam tie zaokrúhlené sumy, ale pre podnikateľský subjekt je to zrozumiteľnejšie tak ako to chce auditorka. No ja sa asi radšej opýtam na DÚ, aby mi potom nerobili problém :o
tibor1000
27.02.10,12:55
Dobrý deň poraďáci,
prosím Vás,akú zostavu si tlačíte v OMEGE,keď si potrebujem vytlačiť obratovku všetkých účtov za rok 2009?
ďakujem moc vopred
andreaS
27.02.10,13:06
co potrebujes skontrolovat?

vytlacim si maximalne hlavnu knihu do decembra a idem ucet za uctom ci mi sedia zostatky... ak nie tak si dam zobrazit knihu analytickej evidencie daneho uctu a patram...
tibor1000
27.02.10,13:18
co potrebujes skontrolovat?

vytlacim si maximalne hlavnu knihu do decembra a idem ucet za uctom ci mi sedia zostatky... ak nie tak si dam zobrazit knihu analytickej evidencie daneho uctu a patram...

to už mám všetko odkontrolované
ale ešte si chcem vytlačiť niečo ako obratovku účtov za celý rok,teda jednotlivé pohyby na každom účte
keď by šlo účtovníctvo na kontrolu ,daň.kontrolóri si vyžadujú aj obratovku účtov,no neviem odkiaľ to v OMEGE vytlačiť..
andreaS
27.02.10,19:26
fuuha, sak by som vytlacila haldy papiera... da sa to vyhodit aj do pdf-ka a ulozit si to... alebo tlacit az ked sa ohlasi pripadna kontrola..
bobiko
28.02.10,18:05
to už mám všetko odkontrolované
ale ešte si chcem vytlačiť niečo ako obratovku účtov za celý rok,teda jednotlivé pohyby na každom účte
keď by šlo účtovníctvo na kontrolu ,daň.kontrolóri si vyžadujú aj obratovku účtov,no neviem odkiaľ to v OMEGE vytlačiť..

v omege je to kniha analytickej evidencie. archivovat by si ju mala, miesto tlace na papier urob export do suborov /osobne pouzivam pdf/ a potom napal komplet uzavierku na CD, alebo DVD a tie archivuj.
vytlacene na papier mam len hlavnu knihu a vysledovku pred danou, hlavnu knihu a vysledovku po dani, danove priznanie a vykazy s poznamkami. k tomuto si do obalu prilozim CD, kde mam napalenu komplet uzavierku: uctovy rozvrh, uctovny dennik, knihu analytickej evidencie, hlavnu knihu, saldokonto, knihu pohladavok a zavazkov, inventarizaciu uctov hlavnej knihy, danove priznania, vykazy a poznamky, vypocet preddavkov na dan z prijmov+archiv databazy za rok.
janasl
04.03.10,09:52
Ako nastavíte v Omege , aby účet 595 nešiel do riadku 100 v DP?
Pár rokov dozadu ho myslím automaticky do r.100 nezahrňalo, teraz
je stále jeho súčasťou, a podľa postupov účtovania by byť nemal?
Treba to nejak špecialne nastaviť v účtovom rozvrhu?
Dakujem za odpoved
andreaS
04.03.10,10:01
kazdy nedanovy ucet treba nastavit... otvoris si konkretny ucet a v jeho zalozkach najdes "vykazy" a tam "priznanie k dani z prijmov" a tu zakvacnes kam konkretne v danovom priznani ma tento ucet tahat...
janasl
04.03.10,10:04
to mi je jasne, ale ono mi to ponúkne iba zaradenie do príslušných riadkov, napr. do 180 ako nedaňový, ale ja by som chcela a myslím, že by to tak malo aj byť aby vôbec nebol súčasťou r.100 a to
v tom nastavení nemôžem nájsť. Možno to tam je, len to nevidím :)
janasl
04.03.10,10:14
už som na to prišla. Ono príslušný účet 595 do r.100 vôbec nedáva.
truch
04.03.10,11:59
No auditorka má pravdu v tom, že keď som si chcela kontrolovať súvahu na začiatku roka, či mi sedí s koncoročným stavom, tak sa to nedalo. Viem, že pre daňový úrad je lepšie mať tam tie zaokrúhlené sumy, ale pre podnikateľský subjekt je to zrozumiteľnejšie tak ako to chce auditorka. No ja sa asi radšej opýtam na DÚ, aby mi potom nerobili problém :o
Ja som sa na DÚ už pýtala, zatiaľ nemajú žiadne usmernenie. V Omege po prevzatí výsledkov cez číselník mám prepočet zo zaokrúhlených súm. Správca dane bude výkazy skenovať a zrejme by mu nesedeli údaje s minuloročným priznaním, preto sa majú prepočítať sumy zaokrúhlené, také ako boli vo výkazoch v r.08. Rozdiely sú veľké, veď na 1 riadku to môže byť až 16,56€ / napr. 4499 Sk je 149,34€ a zaokrúhlené 4 tis. sú 132,78€/ To je to verné zobrazovanie účtovníctva:D
Anelas
05.03.10,09:25
Ja som bola v decembri na školení Ivaničovej a tá jasne napísala v materiáloch a ešte to aj zduplovala, že údaje majú byť prepočítané na EUR nie zo zaokrúhlených údajov, ale z údajov z hlavnej knihy.

Vystresovaná som sa snažila upraviť Omegu, ale VZS mi odmietol spolupracovať....tak som hneď písala do Krosu.

Aj audítor mi povedal, že nemám vychádzať zo zaokrúhlených súm. Veď je to aj logické - na účte ZI mám z roku 2008 sumu 6638 EUR a v roku 2009 sumu 6639 EUR - kde je tu logika?
Aljok
05.03.10,12:43
Ja som sa na DÚ už pýtala, zatiaľ nemajú žiadne usmernenie. V Omege po prevzatí výsledkov cez číselník mám prepočet zo zaokrúhlených súm. Správca dane bude výkazy skenovať a zrejme by mu nesedeli údaje s minuloročným priznaním, preto sa majú prepočítať sumy zaokrúhlené, také ako boli vo výkazoch v r.08. Rozdiely sú veľké, veď na 1 riadku to môže byť až 16,56€ / napr. 4499 Sk je 149,34€ a zaokrúhlené 4 tis. sú 132,78€/ To je to verné zobrazovanie účtovníctva:D

Ale majú usmernenie a už strašne dávno.
Pozri sem : http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp0109uct.pdf


Ja som bola v decembri na školení Ivaničovej a tá jasne napísala v materiáloch a ešte to aj zduplovala, že údaje majú byť prepočítané na EUR nie zo zaokrúhlených údajov, ale z údajov z hlavnej knihy.

Vystresovaná som sa snažila upraviť Omegu, ale VZS mi odmietol spolupracovať....tak som hneď písala do Krosu.

Aj audítor mi povedal, že nemám vychádzať zo zaokrúhlených súm. Veď je to aj logické - na účte ZI mám z roku 2008 sumu 6638 EUR a v roku 2009 sumu 6639 EUR - kde je tu logika?

Omega Ti dáva správne údaje - zo zaokrúhelných súm.
Auditor nemá pravdu. Pozri usmernenie...
KvetkaK
18.03.10,06:50
Ahojte omegáci,
neviem či niekto z vás využíva poznámky z omegy. Tam údaje za predchádzajúce obdobie prepočítava program nie z tis.SK ale z celých SK z hlavnej knihy. A potom mi napr. v tabulke o pohybe dlhodobeho majetku nesedí tento údaj so súvahou. Mám to opraviť podľa súvahy, aj keď potom nebudú úlne sedieť pohyby majetku počas roku 2009? Ako to robíte vy?
Ďakujem za každú radu.
KvetkaK
18.03.10,07:37
Posúvam...
JAJA11
18.03.10,07:52
Ahojte omegáci,
neviem či niekto z vás využíva poznámky z omegy. Tam údaje za predchádzajúce obdobie prepočítava program nie z tis.SK ale z celých SK z hlavnej knihy. A potom mi napr. v tabulke o pohybe dlhodobeho majetku nesedí tento údaj so súvahou. Mám to opraviť podľa súvahy, aj keď potom nebudú úlne sedieť pohyby majetku počas roku 2009? Ako to robíte vy?
Ďakujem za každú radu.

No to zaujíma aj mňa :rolleyes: Ja som to tam nechala, aby sedeli čísla. K poznámkam nebolo usmerenenie DR SR, takže asi to bude lepšie nechať v tých presných číslach a nedržať sa súvahy. Tá je aj na výpočet cash flow za rok 2009 nepoužiteľná :o Dosť nám to tým usmernením zkomplikovali. Uľahčili si sebe robotu, aby im sedeli minuloročné výkazy s tohtoročnými :o a my máme viac roboty :o
KvetkaK
18.03.10,08:22
Pridá sa ešte niekto ako to robíte s poznámkami?
KvetkaK
20.03.10,15:47
Ahojte omegáci,
neviem či niekto z vás využíva poznámky z omegy. Tam údaje za predchádzajúce obdobie prepočítava program nie z tis.SK ale z celých SK z hlavnej knihy. A potom mi napr. v tabulke o pohybe dlhodobeho majetku nesedí tento údaj so súvahou. Mám to opraviť podľa súvahy, aj keď potom nebudú úlne sedieť pohyby majetku počas roku 2009? Ako to robíte vy?
Ďakujem za každú radu.
Skúšam ešte raz posunúť...
JAJA11
20.03.10,16:05
Ale majú usmernenie a už strašne dávno.
Pozri sem : http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp0109uct.pdf



Omega Ti dáva správne údaje - zo zaokrúhelných súm.
Auditor nemá pravdu. Pozri usmernenie...´

Aj mne auditorka kázala prepočítavať s nezaokrúhlených súm. Auditory sú z praxe a uvedomujú si všetky dôsledky výpočtu súm zo zaokrúhlených súm minulého roka. Pracovníci DR SR si to zľahčili daným usmernením, ale všetkým ľuďom z praxe skomplikovali život. Najmä pri výpočte cash flow a kontrole správnosti súvahy a výkazu na začiatku roka. Bohužiaľ prednosť má usmernenie a pracovníci DR sR. My sa musíme prispôsobiť :( :mee:
liba2
20.03.10,22:30
Ahojte omegáci,
neviem či niekto z vás využíva poznámky z omegy. Tam údaje za predchádzajúce obdobie prepočítava program nie z tis.SK ale z celých SK z hlavnej knihy. A potom mi napr. v tabulke o pohybe dlhodobeho majetku nesedí tento údaj so súvahou. Mám to opraviť podľa súvahy, aj keď potom nebudú úlne sedieť pohyby majetku počas roku 2009? Ako to robíte vy?
Ďakujem za každú radu.Údaje za PO som v poznámkach prepočítala zo skutočných zostatkov, údaje za BO mám totožné so súvahou; tak mi pekne naväzujú konečné zostatky na počiatočné a nové konečné... v komentári som na to upozornila.
mimaemma
21.03.10,06:20
Ahojte,
chcela by som sa spýtať či aj niekto z vás mal hlášku pri závierke účtovníctva v takomto znení - necitujem, len cca ...program našiel účty, na ktorých nebol vykonaný prepočet kurz. rozdielov ku koncu roka. zaúčtovali ste ich ručne?
Ja som spravila k.r. tak ako je to v ponuke - pokladňa a bankové účty, druhý bol prepočet k.r na saldokontných účtoch - všetky prepočty som aj prerátala, sedia. Ako saldokontné účty mám označené 321 a 311 kde boli zahraničné faktúry, neviem čo viac by som mala prepočítavať, účto by už bolo ako tak hotové, ale táto hláška ma mätie a neviem či som na niečo nezabudla.
Má s tým niekto skúsenosti?
Vopred ďakujem,
liba2
21.03.10,10:17
Ahojte,
chcela by som sa spýtať či aj niekto z vás mal hlášku pri závierke účtovníctva v takomto znení - necitujem, len cca ...program našiel účty, na ktorých nebol vykonaný prepočet kurz. rozdielov ku koncu roka. zaúčtovali ste ich ručne?
Ja som spravila k.r. tak ako je to v ponuke - pokladňa a bankové účty, druhý bol prepočet k.r na saldokontných účtoch - všetky prepočty som aj prerátala, sedia. Ako saldokontné účty mám označené 321 a 311 kde boli zahraničné faktúry, neviem čo viac by som mala prepočítavať, účto by už bolo ako tak hotové, ale táto hláška ma mätie a neviem či som na niečo nezabudla.
Má s tým niekto skúsenosti?
Vopred ďakujem,
Toto okno vyskočí vždy, aj keď netreba... to len aby si náhodou nezabudla. Skontroluj si aj ostatné účty kde si počas roka účtovala v cudzej mene, či ti tam nezostali nejaké k.r.
Overiť si to môžeš aj v novom roku, pri zID ktorý prenáša zostatky v CM. Pri každom prenesenom účte by mali byť hodnoty prepočítané na eur kurzom k poslednému dňu minulého roka. Ak máš hodnoty správne, potom to máš v poriadku (dvojitá kontrola).
mimaemma
21.03.10,10:57
Moc ďakujem! Veľmi si mi pomohla.:)
KvetkaK
21.03.10,13:15
Údaje za PO som v poznámkach prepočítala zo skutočných zostatkov, údaje za BO mám totožné so súvahou; tak mi pekne naväzujú konečné zostatky na počiatočné a nové konečné... v komentári som na to upozornila.
Ďakujem pekne za Tvoj názor.
cloverdale
23.03.10,08:08
Chcem sa spýtať, ktorí robíte v Omege. V súvahe mi zle zaokrúhlilo ZI, minulý rok po prevzatí údajov zo zaokruhlenych sum mi to zobralo dobre, ale tento rok mi ZI zaokruhlilo nadol, cim mam rozdiel o 1 EUR oproti minulemu roku, ale aj zapisanemu v OR. Ď.
RenataGat
23.03.10,08:57
Ja som to včera skúšala cez "číselník" <"súvaha"<"možnosti"<"prevziať výsledky minulého roka" to isté aj výkaz ziskov a strát. A prevzalo to správne. Ono to prepočítava z hodnôt z roku 2008 v tisíckach. Tak že:
hodnota*1000:30,1260 a to by malo byť správne číslo vo výkazoch pre rok 2009 za rok 2008. Konzultovala som to s pani z Krosu a je to tak správne.
Preto tam vychádza menší rozdiel. Ale celý výkaz je v súčte správny.
ZI mi vyšlo správne a v HV som mala tiež rozdiel 1€.
truch
23.03.10,11:49
V Omege poctivo vypĺňam poznámky, kým sa preklikám až na koniec chvíľu to trvá. Myslíte, že niekto na DÚ ich študuje? Určite sa neskenujú, veď každý má iné poznámky.
ZuzanaP
23.03.10,11:59
V Omege poctivo vypĺňam poznámky, kým sa preklikám až na koniec chvíľu to trvá. Myslíte, že niekto na DÚ ich študuje? Určite sa neskenujú, veď každý má iné poznámky.
ˇ

Keď donesiem poznámky na DÚ, vždy ich dajú bokom, takže si myslím, že s nimi nič nerobia. Resp. že sa zasielajú na nejaký štatistický úrad...
JAJA11
23.03.10,12:38
V Omege poctivo vypĺňam poznámky, kým sa preklikám až na koniec chvíľu to trvá. Myslíte, že niekto na DÚ ich študuje? Určite sa neskenujú, veď každý má iné poznámky.

Poznámky slúžia na upresnenie čísel zo súvahy. Často je to len prepísaná súvaha do textu :) Viac sa s poznámkami bavia v banke, odtiaľ ma pekne vyzvrtali, keď som niečo uviedla nepresne :)
mimaemma
23.03.10,15:10
Ja som to včera skúšala cez "číselník" <"súvaha"<"možnosti"<"prevziať výsledky minulého roka" to isté aj výkaz ziskov a strát. A prevzalo to správne. Ono to prepočítava z hodnôt z roku 2008 v tisíckach. Tak že:
hodnota*1000:30,1260 a to by malo byť správne číslo vo výkazoch pre rok 2009 za rok 2008. Konzultovala som to s pani z Krosu a je to tak správne.
Preto tam vychádza menší rozdiel. Ale celý výkaz je v súčte správny.
ZI mi vyšlo správne a v HV som mala tiež rozdiel 1€.

Mením príspevok, naozaj to funguje pri porovnaní stavov za minulý rok v tis. SKK tak v podstate všetky čísla sedia :-)
Livia2
21.02.11,06:54
Chcem sa spýtať, ktorí robíte v Omege. V súvahe mi zle zaokrúhlilo ZI, minulý rok po prevzatí údajov zo zaokruhlenych sum mi to zobralo dobre, ale tento rok mi ZI zaokruhlilo nadol, cim mam rozdiel o 1 EUR oproti minulemu roku, ale aj zapisanemu v OR. Ď.

ahoj, mám podobný problém, ale ide o HV minulého obdobia. Strata za rok 2009 bola 32,52 eur. V súvahe mi v stĺpci minulého obdobia zaokrúhli na 33 (riadok 87) ale v stĺpci bežného obdobia (riadok 86) na 32. Neviete poradiť, ako to mám opraviť???
Ďakujem
mimaemma
21.02.11,08:24
Treba opraviť ručne, mne hádzalo nepresné údaje po prechode z SKK na €.