Zavrieť

Porady

Omega a danove priznanie

Ako tak pozeram tlacove zostavy a tak.. tak som nenasla danove priznanie PO.. Vie mi niekto poradit, ci to vobec OMEGA dokaze, alebo ci sa to tam nevola inak alebo ako? som z toho vazne jelen. /alebo mam nieco vytlacit a z toho vypisat danove?/

A este jedna vec... vobec netusim, ake zostavy si mam vytlacit z omegy, aby som mala kompletne uctovnictvo. Aj za tuto radu budem vdacna.
Usporiadat
mcsnh mcsnh

mcsnh je offline (nepripojený) mcsnh

Súvaha, výkaz ziskov a strát, hlavná kniha, účtovný denník <--- povinné, nepovinné --> kniha pokladne, knihy jázd. Zostavy môžu byť aj v elektronickej forme ( CD alebo DVD ), ale v prípade kontroly sa musia dať previesť na papier. U CD pozor na dobu použitia, niektoré CD sa znehodnocujú vraj už po 5 - 6.-tich rokoch.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mcsnh mcsnh

mcsnh je offline (nepripojený) mcsnh

Ešte k daňovému priznaniu PO, na stránke Daňového riaditeľstva stačí vyplniť, vytlačiť a podať na DU.
adresa : http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_E31/_th/J_0_69/_s.7_0_A/7_0_E2J/_s.7_0_A/7_0_E31
0 0
tinusa tinusa

tinusa je offline (nepripojený) tinusa

andreaS,

tiez uctujem v omege a mam taky pocit, ze tlacivo na dan z prijmu ti nevytlaci..mam taky pocit, ze od buduceho roku, by to malo ist, myslim, ze mali este nejake tahanice z danovym.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

andreaS
Ako tak pozeram tlacove zostavy a tak.. tak som nenasla danove priznanie PO.. Vie mi niekto poradit, ci to vobec OMEGA dokaze, alebo ci sa to tam nevola inak alebo ako? som z toho vazne jelen. /alebo mam nieco vytlacit a z toho vypisat danove?/

A este jedna vec... vobec netusim, ake zostavy si mam vytlacit z omegy, aby som mala kompletne uctovnictvo. Aj za tuto radu budem vdacna.
danove priznanie v OMEGE nie je ani sa necudujem ked ho tak casto menia. Ale tiez som pocul ze v krose uvazuje a mozno buduci rok bude. Na konci roka by si urcite mala mat vytlacene hlavna kniha, vykaz ziskov a strat, vykaz suvahu, ostatne budes mat v PC a vytlacis ak bude treba.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
neviete mi poradit, dokupili sme si z Omegy vykazy a dan. priznanie...no ked si dam vytlacit dan. priznanie mam ho prazdne....musim si ho vyplnit sama?..alebo co mam urobit aby bolo vyplnene...z uctovnictva...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bui Pozri príspevok
neviete mi poradit, dokupili sme si z Omegy vykazy a dan. priznanie...no ked si dam vytlacit dan. priznanie mam ho prazdne....musim si ho vyplnit sama?..alebo co mam urobit aby bolo vyplnene...z uctovnictva...
keď ho otvoríš, tak si daj voľbu načítaj z účtovníctva - ale pozor, nevyplní všetko sám, musíš po riadkoch doplňovať niektoré účty. Základ načíta z účtovníctva, po otvorení DP vľavo dolu sú možnosti a daj si načítaj z účtovníctva..
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
bui Pozri príspevok
neviete mi poradit, dokupili sme si z Omegy vykazy a dan. priznanie...no ked si dam vytlacit dan. priznanie mam ho prazdne....musim si ho vyplnit sama?..alebo co mam urobit aby bolo vyplnene...z uctovnictva...
Vľavo dolu máš "možnosti" a tam je "načítať údaje z účtovníctva "
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
dakujem..som asi prepracovana..lebo som na to cumela ako teliatko na nove vrata a nic som nevidela...uz aby bolo po 31.3.....sadnem si do kresla a kuknem si dobry film
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
ako dostanem do riadka 410 dan. priznania v |Omege smu odpocitavanej dan., straty z roku 2005?

neviem ci dobre, ale podla pokynov dufam ze hej som vyplnila tabulku pomocnych vypoctov D2...riadky 1-5 prvy stlpec

r.1 2005
r.2 23917
r.3 23917
r.4. zaklad dane z riadku 400 priznania
r.5. 23917

som si myslela, ze ked to tam rucne vpisem, tak sa to potom zobrazi aj riadku 410....no nezobrazilo sa....

no a priamo tam sa mi to vpisat neda...
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
prosim poradte, urcite viaceri robite s Omegou a viete ako na to
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

bui Pozri príspevok
ako dostanem do riadka 410 dan. priznania v |Omege smu odpocitavanej dan., straty z roku 2005?

neviem ci dobre, ale podla pokynov dufam ze hej som vyplnila tabulku pomocnych vypoctov D2...riadky 1-5 prvy stlpec

r.1 2005
r.2 23917
r.3 23917
r.4. zaklad dane z riadku 400 priznania
r.5. 23917

som si myslela, ze ked to tam rucne vpisem, tak sa to potom zobrazi aj riadku 410....no nezobrazilo sa....

no a priamo tam sa mi to vpisat neda...
stlpec 1
r.1 2005
r.2 23917

stlpec 2
r.1 2006
r.3 23917
r.4 23917
r.5 23917

Skús to takto
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
ale v poucenie k dan. priznaniu je napisane, ze do r.4 ma ist suma zakladu dane z r. 400...teda nie len vyska o aku sa zaklad dane ponizuje o stratu...
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
super uz to tam je..napisala som to tam ako si mi poradila, len do r. 4. som dala cely zaklad dane...

dakujem moooooooooooooooc
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

chcem sa spýtať, že či vie niekto, keď vytvorím PDF súbor daňového priznania a dám ho uložiť, prečo mi ho neuloží vyplnené. Viete niekto poradiť?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pozri inštalačné CD z KROSu. V servisnej časti sú programy - "fineprint pdfFactory". Toto si nainštaluj do PC a potom už len dáš "Tlač", "DP PO" ...vytvorí ti pdf súbor na obrazovke.....potom daj opäť "Súbor - Tlač" ale nie na tlačiareň, ale vyberieš si FinePrint pdfFactory...OK....uložiť.....a uloží ti ho pod názvom XYZ do adresára OMega/reporty/pdf...súbor "tlač"......ja som ho našla potom tu, ale asi bude aj niekde inde pod názvom "daňové priznanie" ako to tam písal ....ale to teraz už na rýchlo neviem nájsť.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

jess Pozri príspevok
Pozri inštalačné CD z KROSu. V servisnej časti sú programy - "fineprint pdfFactory". Toto si nainštaluj do PC a potom už len dáš "Tlač", "DP PO" ...vytvorí ti pdf súbor na obrazovke.....potom daj opäť "Súbor - Tlač" ale nie na tlačiareň, ale vyberieš si FinePrint pdfFactory...OK....uložiť.....a uloží ti ho pod názvom XYZ do adresára OMega/reporty/pdf...súbor "tlač"......ja som ho našla potom tu, ale asi bude aj niekde inde pod názvom "daňové priznanie" ako to tam písal ....ale to teraz už na rýchlo neviem nájsť.
Mne ukladá iba prázdne tlačivo. Pdf súbor, ktorý mám je pekne vyplnený, ale neuloží ho vyplnený.
0 0
Reina Reina

Reina je offline (nepripojený) Reina

ja som ja o:)
Braňo Pozri príspevok
Mne ukladá iba prázdne tlačivo. Pdf súbor, ktorý mám je pekne vyplnený, ale neuloží ho vyplnený.
Ak si daňové priznanie uložíš a je prázdne, vyplnené ho nájdeš ak si otvoríš súbor pod omegou - štandardne C:\Omega\REPORTY\PDF - súbor tlac.pdf.
0 0
Ester Ďuráková Ester Ďuráková
Na tieto otázky dá len školenie, na ktoré nás teraz pozývajú, to sa nikto so žiadnej ich publikácie nedozvie, stále robia opravy SV. Navyše keby som aj poradila, je to text na cca 15 strán.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Prosím Vás, vypĺňa Vám Omega správne hodnoty riadkov vo Výkaze ziskov a strát za minulé účtovné obdobie? Ja nemám ani v jednom riadku správnu sumu, napr. r. 04 v r. 2008 bol 1096 a teraz ho zapísalo v hodnote 36044???????????
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

LUBY Pozri príspevok
Prosím Vás, vypĺňa Vám Omega správne hodnoty riadkov vo Výkaze ziskov a strát za minulé účtovné obdobie? Ja nemám ani v jednom riadku správnu sumu, napr. r. 04 v r. 2008 bol 1096 a teraz ho zapísalo v hodnote 36044???????????
Ak nesedia hodnoty je dobré spraviť: číselník, vybrať výkaz a v ňom, tlačítko možnosti. Tam zvoliť nastav štandard a prevziať výsledky. Mne to zatiaľ vždy pomohlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať