monnica
09.08.07,08:27
Ahoj, potrebujem v JU zaúčtovať nákup liekov do lekárničky.
Na bločku píše, že DPH B - 10%
a DPH C - 19%
čo to znamená?
Ako to teraz účtovať?
Braňo
09.08.07,08:31
No znamená to, že máme na lieky zníženú sadzbu 10%.
monnica
09.08.07,08:46
No to áno, ale mám normálne účtovať 10% a ako sa to potom prejaví v Daňovom priznaní , má to byť nejaká samostatná položka alebo ako. Ide mi o to ako sa to presne robí prakticky.
Anja111
09.08.07,08:49
No to áno, ale mám normálne účtovať 10% a ako sa to potom prejaví v Daňovom priznaní , má to byť nejaká samostatná položka alebo ako. Ide mi o to ako sa to presne robí prakticky.

V DP to bude spolu s 19 % DPH. Iba v Evidencii DPH podľa § 70 bude rozlíšená 10% DPH a 19 % DPH.
Braňo
09.08.07,08:57
Vladimír Ozimý
09.08.07,09:11
až od 1.10.2007 to bude na samostatnom riadku
http://www.porada.sk/t57220-novy-vzor-danoveho-priznania-k-dani-z-pridanej-hodnoty.html


no čo mi chýba v tom daňovom priznaní je oprava základu dane ale možno som slepý...par. 25
par. 53 sa dá dostať do riadku 19 alebo 21
Braňo
10.08.07,11:45
no čo mi chýba v tom daňovom priznaní je oprava základu dane ale možno som slepý...par. 25
par. 53 sa dá dostať do riadku 19 alebo 21

Nie si slepý, chýba to tam. Zrejme sa to bude kumulovať. Uidíme.