qwe
10.08.07,08:38
Dobry den viete mi niekdo poradit ako je to ked kupujem stary stroj z inej republiky na ktorom bolo uz urcite odpisane dph.Budem si moct dat tento stroj do nakladov unas na Slovensku?Naco si mam davat pozor? spravit s kupujucim daku zmluvu ze mi to predal?
kačenka
10.08.07,07:10
To že on mal už uplatnenú DPH nič neznamená. Stroj môžeš od neho odkúpiť nie na základe "dakej" zmluvy, ale na základe kúpno predajnej zmluvy, ktorá bude obsahovať náležitosti daňového dokladu, alebo faktúry. Nezabudni na DPH.
Braňo
10.08.07,07:13
Nespomínaš, aký stroj kupuješ, ale ak stroj bude mať obstarávaciu cenu vyššiu ako 30000 SKK bez DPH budeš ho odpisovať
qwe
10.08.07,08:57
To že on mal už uplatnenú DPH nič neznamená. Stroj môžeš od neho odkúpiť nie na základe "dakej" zmluvy, ale na základe kúpno predajnej zmluvy, ktorá bude obsahovať náležitosti daňového dokladu, alebo faktúry. Nezabudni na DPH.

kačenka a tu kúpno predajnú zmluvu mám ja napísať alebo to by mal predávajúci?
kačenka
10.08.07,09:09
to je celkom jedno a na znak súhlasu ju musia podpísať obe strany.
qwe
13.08.07,18:14
ahoj a nemohla by si mi pordit ako mam napisat tu kupno predajnu zmluvu (je to pouzivany stroj ).
vikinka
13.08.07,18:34
Dáša_
13.08.07,18:36
No neviem, to je dovoz zo zahranicia, tam nebude asi dph, akurat si to davas do svojho danoveho priznania k dph. Teda za predpokladu, ze si platcom dph.

Vlastne prva otazka: kupujes stroj od firmy alebo od nepodnikatela? Ty si platcom dph? Ak je aj on podnikatel, aj ty, staci, ked vystavi fakturu.
qwe
14.08.07,14:15
AHOJ JASNE KUPUJEM HO OD FIRMY KTORA JE SRO .JA SOM LEN ZACINAJUCI ZIVNOSTNIK TAKZE CO MI KTOMU TREBA NAPISAT KUPNO PREDAJNU ZMLUVU??NEBUDE VADIT KED TO NAPISU ONI V ICH JAZYKU??AKO JE TO S CLOM KED TO JE V RAMCI EU ? NEVIETE CO JE TO CMR A AKO TO VYBAVIT ? TO SOM POCUL OD JEDNEHO CLOVEKA ZE BUDEM POTREBOVAT CMR ABY SOM SA MOHOL NA HRANICIACH PREUKAZAT ...KDE TO MAM VYBAVIT NEVIETE PROSIM :mee:
ondrejvla
14.08.07,19:38
AHOJ JASNE KUPUJEM HO OD FIRMY KTORA JE SRO .JA SOM LEN ZACINAJUCI ZIVNOSTNIK TAKZE CO MI KTOMU TREBA NAPISAT KUPNO PREDAJNU ZMLUVU??NEBUDE VADIT KED TO NAPISU ONI V ICH JAZYKU??AKO JE TO S CLOM KED TO JE V RAMCI EU ? NEVIETE CO JE TO CMR A AKO TO VYBAVIT ? TO SOM POCUL OD JEDNEHO CLOVEKA ZE BUDEM POTREBOVAT CMR ABY SOM SA MOHOL NA HRANICIACH PREUKAZAT ...KDE TO MAM VYBAVIT NEVIETE PROSIM :mee:

Ak kupuješ od firmy tak by ti mala vystaviť faktúru, musí byť na nej uvedené tvoje IČ DPH, ich IČ DPH, taktiež IČO a všetky náležitosti, ktoré má mať faktúra, hodnota zakúpeného stroja a ich §, podľa ktorého je v rámci EÚ vývoz tohoto stroja oslobodený od DPH. Predpokladám, že si platiteľ DPH, ty si tento stroj samozdaníš. V prípade, že stroj ti dovezie prepravca, on by ti mal dodať faktúru za dovoz aj s CMR, ak si ho dovezieš ty, nie je mi známe, že by si potreboval CMR.
cloe
14.08.07,19:56
Ak si stroj privezie sám a nebude mať CMR, myslím, že by mal mať čestné vyhlásenie, že stroj bol vyvezený z iného členského štátu /teda konkrétne, napr. z ČR/.
Lion Topoľčany
14.08.07,20:03
Ak si stroj privezie sám a nebude mať CMR, myslím, že by mal mať čestné vyhlásenie, že stroj bol vyvezený z iného členského štátu /teda konkrétne, napr. z ČR/.

Toto vyhlásenie-tú vetičku-by mal zabezpečiť ten, čo stroj predáva, vyhlásenie býva prílohou vyšlej faktúry..."kupujíci prohlašuje, že stroj
xx bude vyvezený z ČR" niečo v tom duchu...
qwe
15.08.07,15:24
neviem tak potom CMR mi vystavi prepravnca ktory to da v tej firme potvrdit ze to odnich prebral?no zaial nechchapem dobre tomu .ked mi vystavia kupno predajnu zmluvu v polskom jazyku tak to dufam nebude vadit :( ked to budem chciet dat zauctovat do uctovnictva.... ?