Zavrieť

Porady

kupujem stroj

Dobry den viete mi niekdo poradit ako je to ked kupujem stary stroj z inej republiky na ktorom bolo uz urcite odpisane dph.Budem si moct dat tento stroj do nakladov unas na Slovensku?Naco si mam davat pozor? spravit s kupujucim daku zmluvu ze mi to predal?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    To že on mal už uplatnenú DPH nič neznamená. Stroj môžeš od neho odkúpiť nie na základe "dakej" zmluvy, ale na základe kúpno predajnej zmluvy, ktorá bude obsahovať náležitosti daňového dokladu, alebo faktúry. Nezabudni na DPH.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nespomínaš, aký stroj kupuješ, ale ak stroj bude mať obstarávaciu cenu vyššiu ako 30000 SKK bez DPH budeš ho odpisovať

    qwe je offline (nepripojený) qwe

    qwe
    kačenka Pozri príspevok
    To že on mal už uplatnenú DPH nič neznamená. Stroj môžeš od neho odkúpiť nie na základe "dakej" zmluvy, ale na základe kúpno predajnej zmluvy, ktorá bude obsahovať náležitosti daňového dokladu, alebo faktúry. Nezabudni na DPH.
    kačenka a tu kúpno predajnú zmluvu mám ja napísať alebo to by mal predávajúci?

    qwe je offline (nepripojený) qwe

    qwe
    ahoj a nemohla by si mi pordit ako mam napisat tu kupno predajnu zmluvu (je to pouzivany stroj ).

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No neviem, to je dovoz zo zahranicia, tam nebude asi dph, akurat si to davas do svojho danoveho priznania k dph. Teda za predpokladu, ze si platcom dph.

    Vlastne prva otazka: kupujes stroj od firmy alebo od nepodnikatela? Ty si platcom dph? Ak je aj on podnikatel, aj ty, staci, ked vystavi fakturu.

    qwe je offline (nepripojený) qwe

    qwe
    AHOJ JASNE KUPUJEM HO OD FIRMY KTORA JE SRO .JA SOM LEN ZACINAJUCI ZIVNOSTNIK TAKZE CO MI KTOMU TREBA NAPISAT KUPNO PREDAJNU ZMLUVU??NEBUDE VADIT KED TO NAPISU ONI V ICH JAZYKU??AKO JE TO S CLOM KED TO JE V RAMCI EU ? NEVIETE CO JE TO CMR A AKO TO VYBAVIT ? TO SOM POCUL OD JEDNEHO CLOVEKA ZE BUDEM POTREBOVAT CMR ABY SOM SA MOHOL NA HRANICIACH PREUKAZAT ...KDE TO MAM VYBAVIT NEVIETE PROSIM

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    qwe Pozri príspevok
    AHOJ JASNE KUPUJEM HO OD FIRMY KTORA JE SRO .JA SOM LEN ZACINAJUCI ZIVNOSTNIK TAKZE CO MI KTOMU TREBA NAPISAT KUPNO PREDAJNU ZMLUVU??NEBUDE VADIT KED TO NAPISU ONI V ICH JAZYKU??AKO JE TO S CLOM KED TO JE V RAMCI EU ? NEVIETE CO JE TO CMR A AKO TO VYBAVIT ? TO SOM POCUL OD JEDNEHO CLOVEKA ZE BUDEM POTREBOVAT CMR ABY SOM SA MOHOL NA HRANICIACH PREUKAZAT ...KDE TO MAM VYBAVIT NEVIETE PROSIM
    Ak kupuješ od firmy tak by ti mala vystaviť faktúru, musí byť na nej uvedené tvoje IČ DPH, ich IČ DPH, taktiež IČO a všetky náležitosti, ktoré má mať faktúra, hodnota zakúpeného stroja a ich §, podľa ktorého je v rámci EÚ vývoz tohoto stroja oslobodený od DPH. Predpokladám, že si platiteľ DPH, ty si tento stroj samozdaníš. V prípade, že stroj ti dovezie prepravca, on by ti mal dodať faktúru za dovoz aj s CMR, ak si ho dovezieš ty, nie je mi známe, že by si potreboval CMR.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Ak si stroj privezie sám a nebude mať CMR, myslím, že by mal mať čestné vyhlásenie, že stroj bol vyvezený z iného členského štátu /teda konkrétne, napr. z ČR/.
    Lion Topoľčany
    cloe Pozri príspevok
    Ak si stroj privezie sám a nebude mať CMR, myslím, že by mal mať čestné vyhlásenie, že stroj bol vyvezený z iného členského štátu /teda konkrétne, napr. z ČR/.
    Toto vyhlásenie-tú vetičku-by mal zabezpečiť ten, čo stroj predáva, vyhlásenie býva prílohou vyšlej faktúry..."kupujíci prohlašuje, že stroj
    xx bude vyvezený z ČR" niečo v tom duchu...

    qwe je offline (nepripojený) qwe

    qwe
    neviem tak potom CMR mi vystavi prepravnca ktory to da v tej firme potvrdit ze to odnich prebral?no zaial nechchapem dobre tomu .ked mi vystavia kupno predajnu zmluvu v polskom jazyku tak to dufam nebude vadit ked to budem chciet dat zauctovat do uctovnictva.... ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.