SERVIS
14.08.07,09:53
Chceme ísť zase pozrieť Prahu, nemám zatiaľ ubytovanie. Nemáte dajaký tip na niečo lacné, na prespatie, ale v blízkosti autobus. nádražia Florenc?Ďakujem.
Jara
14.08.07,08:01
Jeden tip ti dam ale len keď si skromný či skromná. Ubytko bolo minulého roku za 350 czk. Je to hostel, ale čistý. Izby 2-posteľové s nočnými stolikmi 3 nočné lampy a kreslá so stolikom, jedna skriňa. Sprchy boli na chodbe aj WC spoločné, ale zvlášť muži a zvlášť ženy. Čisté a vykachličkované. Volalo sa to hostel SPOAS. Majú aj hotel, je to väčší štandard, vraj, ale ten som nevidela. Výborné spojenie metrom z Florencu a ubytovňa je asi 5 minút od metra. Je to ale hostel, teda také niečo na spôsob papierového domu. Bolo tam ale teplo, pretože aj v lete kurili. Nebola to krása, ale ozaj čisto a ak na tie 2-3 noci tak je to vlastne v Prahe zadarmo. Pozri sa na stránku www.volny.cz/spoas/. Objednavali sme to cez net a všetko tam mali prichystane keď sme prišli, takže je to len taký typ ak sa nikto neozve.
Johanka
14.08.07,08:02
Čo je lacné?
Bola som cez víkend v Prahe, bývali sme v penzióne oproti aut.stanici, dvojlôžková izba s kuchynským kútikom, vlastným soc.zariadením , TV 1.600 CZK/noc, metro 50 m.
Lacnejšie penzióny či apartmány sú ďalej od centra, čo však nie je problém, pretože miestna doprava je úplne super, stačí vedieť čítať :) .
Ubytovanie hľadaj tu https://www.praha.eu/portal/dt?action=content&provider=JSPTabContainer. Na kontaktné maily stačí napísať Tvoju predstavu , veľmi rýchlo posielajú ponuky.
SERVIS
14.08.07,11:07
Už mám, hurá. Je to tiež hneď stanici, hostel A plus. Ubytovanie+raňajky 510.-Kč na osobu.
misstka
30.04.11,14:04
Rozmýšľam, že cez leto by sme išli na 3-4 dni do Prahy.
Pozerala som hotely, tých je tam samozrejme neúrekom, ťažko je niečo vybrať, preto by som sa chcela opýtať, či máte nejakú dobrú skúsenosť s nejakým hotelom?
Nemusí byť luxusný, ale nech to ani nie je nejaká ubytovňa bez vybavenia, takže zhruba nejaký 2 až 4 hviezdičkový hotel, prípadne penzión, ak by bol blízko centra, je to plus, ale nemusí byť, metrom nie je problém dostať sa do centra.
A takisto by som chcela aj nejaké tipy, čo sa oplatí vidieť okrem starého mesta, Václavského námestia a Karlovho mosta?
Beella
30.04.11,17:12
Môžem odporúčiť Hotel Globus. Nie je v centre, ale je priamo na metre. Hotel je ok, s raňajkami a cena často neprekonateľná (trojku sme platili 39 € na noc s raňajkami - dvaja dospelí a 10ročné dieťa).
http://www.hotel-globus.cz/