meter
15.08.07,09:29
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v tomto prípade. Z manželom kupujeme byt, vybavili sme si hypotekárny úver,našli kupcov a podpísali kúpnu zmluvu, ktorá je podpísaná všetkými účastníkmi a úradne overená. čo máme alebo môžeme robiť v tom prípade, keď sa predávajúci rozhodli neakceptovať dohodnuté podmienky z kúpnej zmluvy a to konkrétne výšku sumy, za ktorú byt kupujeme. Na zmluve je uvedená cena 900000,--, ktorú sme povinní uhradiť do konca tohto mesiaca, ale kupujúci nám pred dvoma dňami oznámili, že chcú 1.100.000,--. Chcú dať vypracovať novú kúpnu zmluvu s novými podmienkami, rteda upravenou kúpnou cenou. Čo máme v tomto prípade robiť a ako by sme mali postupovať. :mad:
Besan
15.08.07,12:12
Kúpna zmluva je právoplatná, nie je možné ju jednostranne zrušiť.
dana9
15.08.07,12:15
Predávajúci sú viazaní pôvodnou kúpnou zmluvou, ktorú podpísali, nových návrhov si môžu dať vypracovať aj desať, pokiaľ ich nepodpíšete aj vy, tak vás k ničomu nezaväzujú.

Kúpna zmluva je o dohode dvoch strán, bez súhlasu oboch zmluvných strán ju nie je možné jednostranne meniť.
meter
16.08.07,06:59
ďakujem za odpoveď , ale čo môžeme robiť my, keď predavajúci nechcú ísť podpísať záložné právo k nehnuteľnosti do banky a na základe toho banka nevyplatí peniaze na ich účet, tak ako je zrejmé zo zmluvy. Hrozí im nejaká sankcia za nedodržanie kúpnej zmluvy?
josh
16.08.07,07:22
Predpokladam, ze pravnik vam do kupnej zmluvy napisal povinnost kupujucich, aby tu zaloznu zmluvu podpisali.
Bolo by ju treba vidiet, ze ako tam mate poriesene prava a povinnosti, lebo od toho sa odvija potom vsetko.
Economic
16.08.07,09:24
Bolo by tu ešte jedno riešenie, urobiť dodatok ku kúpnej zmluve a spolu s návrhom na vklad do katastra nehnuteľností dať pôvodnú zmluvu overenú aj s dodatkom, tiež overeným.
meter
16.08.07,10:11
Dodatok by sa asi týkal novej kúpnej ceny. no ale na zmenu kúpnej ceny mi nechceme pristupiť. Podľa zákona má povinnosť predávajúci bez zbytočného odkladu povinnosť previesť vlastnícke práva k uvedenej nehnuteľnosti na kupujúceho.