mirpo
17.08.07,09:39
Ahojte,
nemáte niekto náhodou tiež amerického kokeršpaniela?
Ja mám doma 12 týždňové šteniatko - fenku. Snažím sa jej strihať srsť medzi vankúšikmi na packách, ale veľmi sa jej to nepáči. Vedeli by ste mi poradiť ako na to?
:confused: :confused: :confused:
JAJA11
17.08.07,07:42
Ahojte,
nemáte niekto náhodou tiež amerického kokeršpaniela?
Ja mám doma 12 týždňové šteniatko - fenku. Snažím sa jej strihať srsť medzi vankúšikmi na packách, ale veľmi sa jej to nepáči. Vedeli by ste mi poradiť ako na to?
:confused: :confused: :confused:

My máme anglického kokršpaniela, ale tiež ho musím naháňať aby sa dal ostrihať. Takže čakám na radu aj ja. :---
LubicaN
17.08.07,07:48
Nemám síce Kokeršpaniela, ale mali sme Pudla. Tím sa tiež packy musia strihať. Nášho sme pravidelne vodili na strihanie do salóna a tam to strihali "mašinkou". Vždy sme museli odtiaľ odísť, lebo pokiaľ sme zostali v budove tak skučal a mykal sa počas celého strihania - pokiaľ sme boli preč, nechal sa ostrihať pekne. Časom si na to zvykol a potom som mu už packy strihala ja. Pokojne si ľahol do svojho košíka a ja som nožničkami z manikúry strihala a strihala. Najlepšie by bolo, keby si na to psík zvykol do zimy - v zime keď je sneh sa aj medzi prstami radi robia zo snehu guličky čo je veľmi nepríjemné...

*Ľubica
mirpo
17.08.07,07:51
Zatiaľ to riešim tak, že počkám, kým chlpáčik zaspí a potom beriem nožnice:---
Problém ale je, že ako rastie, tak aj menej a lahšie spinká.:(
DanielaSL
19.08.07,13:28
Ja som mala americkú kokršpanielku....najlepším riešením bolo nechať ju kompletne vykrášliť v psom salóne. Tam ju pekne ostrihali a dali jej do poriadku aj všetko ostatné. My sme to nevedeli , keď sme sa o to pokúšali, tak to bolo utrpenie pre nás aj pre ňu a tak sme si zvykli chodiť s ňou do salóna.
tanti
23.08.07,18:20
Ja síce nemám kokeršpaniela a ani svojmu psovi nestrihám srsť, ale pre toho môjho bol problém aj česanie. Podľa mňa keď sa strihanie bude opakovať častejšie zvykne si na to aj sám, ale je dobré mu to uľahčiť napríklad tým,že s kľudom pristúpiť k psovi rozprávať mu niečo monotónnym hlasom, aby aj z Vás cítil pes kľud a mal istotu, že sa nedeje nič vážne. Určite s ním nemykať a netrhať radšej trpezlivosť a počkať kým ho jedy prejdu a ostrihať mu najskôr jednu labku potom ho poriadne pochváliť dať mu odmenu alebo obľúbenú hračku chvíľku počkať a začať druhú nech toho nie je naňho naraz veľa samozrejme pokiaľ je kľudný strihajte ďalej nech aj vám neprasknú nervy :D Odmeny a pochvala robia divy a po čase keď zbadá nožničky tak sa Vám nastaví aj sám ;)
mirpo
30.08.07,08:48
Naša malá sa už trošičku umúdrila. Nožnice pri labkách, dokonca ani fén jej nevadia. Problém robí už len strihanie pazúrikov, ale to časom zvládneme :rolleyes:
jenny7
21.09.07,11:07
Aj ja som mala kokršpanielku...bola veľmi rozumná a strihanie mi nerobilo problém. Ale úplne najlepšie a najdlhšie mi vydržala, keď sa poriadne vybláznila v záhrade, potom sme zakotvili :-) na deke, začala som ju hladkať po brušku a potom pomaličky strihať. Bola strašne zlatá, ešte som jej stále hovorila, aká bude fešanda, keď bude ostrihaná, no proste, takíto havovia sú strašne zlatunký. Takže moja rada, najlepšie strihať, keď je psík unaveny a postupne si určite na to zvykne a bude sa to dať hocikedy.Prajem veľa trpezlivosti.
Ešte doplním: strihávala som samozrejme len okolo pazúrikov a nohy, keby som chcela celkové ostrihanie, tak by som radšej vybehla niekomu, čo sa venuje strihaniu psíkov.
Bionda
21.09.07,11:57
Psom srsť slúži aj ako termoregulácia. Vystrihávať by sa mala len najnutnejšia časť srsti- ako sú paculky, kde sa zvyknú robiť žmolky, inak by sa kokršpaniel mal len trímovať.
andreaS
21.09.07,12:12
tiez mam "americana" a pravidelne od malicka ho davam strihat do salona. Chvalabohu ho vzdy striha ta ista kocka, takze su na seba uz zvyknuty, ale mam pocit akoby mi ho tam "pokazili", ako maly nemal problem s vodou a hlavne americania lubia vodu a ten moj ako ho dam do vane tak mi zacne hundrat a tak spievat zvlastne... ale drzi... Ked bol malicky tak sme mali s labkami tiez problem - 4 sme ho nedokazali udrzat, tak sme to vzdali.

Ale akurat teraz rozmyslam, ze si ho zacnem strihat sama doma... horsie je to uz s cenami za tie strihacie nastroje... taka dobra sada na doma vyjde cca 10tis plus stolik na strihanie. Vyhoda toho stolika je v tom, ze je pevny, stabilny, protismykovy pre psika a ma aj "sibenicku" do kt. sa uchyti hlava psika a on potom nemoze hrist...

I ked raz som dostala taku radu ako strihat psika, ze ho mam dat na stol a jednu nohu stola podlozit aby ten stol nebol rovny ale aby sa praveze hybal a psik bude takto nuteny vydrzat v jednej polohe... neviem neskusala som... teraz ak treba mu labky zospodu prestrihavam pri kupani, nevydrzi dlho ale to hlavne je dole... :)

Snazili sme sa aj velmi dlho nechat mu dlhu srst a pestovat mu ju podla standardu, ale v panelaku sa nam akosi nedari... zakazdym nam tu krasnu srst pokazi jar... blato, voda, sneh... potom pokosena trava a ked su tie strasne tepla tak vidim ako strasne trpi, tak srst ide dole... ale na zimu nedavam strihat, nechavame ho tak prirodne, vtedy dam len hlavicku ostrihat a labky zospodu...