miskob
31.08.07,06:42
Čerpanie dovolenky.
Zamestnanec má pevne stanovenú mesačnú mzdu.
V Pohode - v Personalistike som zadala: Stará dovolenka = 3 dni, Dovolenka = 20 dní, Prechodné obdobie = 0 (čo znamená "prechodné obdobie"?).
Pri zadávani údajov v mesiaci v časti "Hrubá mzda" som zadala 1 deň dovolenky (vypočítalo mi náhradu v Sk). Keď si vytvorím "Výplatný list" alebo "Výplatnú pásku", udáva mi zostatok dovolenky = 23 dní, t.j. neodpočítava vyčerpanú dovolenku. Taktiež v "Prehľade neprítomnosti" udáva = 0, v "Zostávajúcej dovolenke" udáva 23 dní.
V "Mzdovom liste" v riadku "čerpanie dovolenky" udáva správne 1 deň.
Neviete mi poradiť, kde robím chybu, keď mi neodpočítava nevyčerpanú dovolenku?
Ďakujem
bv_alexandra
31.08.07,05:28
DOvolenku musíš zadať v personalistike v neprítomnosti, a vtedy ti ju bude ťahať všade kde potrebuješ. ;)
witch
31.08.07,05:42
Čerpanie dovolenky.
Zamestnanec má pevne stanovenú mesačnú mzdu.
V Pohode - v Personalistike som zadala: Stará dovolenka = 3 dni, Dovolenka = 20 dní, Prechodné obdobie = 0 (čo znamená "prechodné obdobie"?).
Pri zadávani údajov v mesiaci v časti "Hrubá mzda" som zadala 1 deň dovolenky (vypočítalo mi náhradu v Sk). Keď si vytvorím "Výplatný list" alebo "Výplatnú pásku", udáva mi zostatok dovolenky = 23 dní, t.j. neodpočítava vyčerpanú dovolenku. Taktiež v "Prehľade neprítomnosti" udáva = 0, v "Zostávajúcej dovolenke" udáva 23 dní.
V "Mzdovom liste" v riadku "čerpanie dovolenky" udáva správne 1 deň.
Neviete mi poradiť, kde robím chybu, keď mi neodpočítava nevyčerpanú dovolenku?
Ďakujem



V poli Prechodné obdobie sa zadáva nárok zamestnanca na dovolenku na budúci rok, pokiaľ sa účtuje na prelome účtovných období bez uzávierky. Napr. keď účtuješ január a február pred urobením uzávierky za minulý rok.
miskob
31.08.07,14:20
Je to OK. Asi to bola primitívna otázka, ale ja ešte len začínam s Pohodou.
Ďakujem.
korduľa
12.09.07,06:23
ahojte, mohli by ste mi prosim poradit ohladne miezd, ked sme mzdy vyplacali v hotovost tak mi rovno vytvorilo zaznam v pokladni, teraz som nastavila cisla uctov a vytvorilo mi zaznamy aj v ostatnych zavazkoch s predkontaciou BEZ, je to v poriadku? ked mi pridu vypisy tak to zauctujem ako 331/221 co sa mi sparuje z ID - kde mam zauct. hrubu mzdu. co s tymi ostatnymi zavazkami , moze to tam ostat s tou predkontaciou BEZ, bude to tam ako neuhradene, mozem to dat ako likvidaciu bez vazby??
dakujem
Kája.
12.09.07,19:19
Keď ti prídu výpisy uhradiší ostatný záväzok a vo výpise si dáš predkontáciu 331/221, a bude to v poriadku.
cloe
12.09.07,21:10
Keď ti prídu výpisy uhradiší ostatný záväzok a vo výpise si dáš predkontáciu 331/221, a bude to v poriadku.
A taktiež, keď budeš mať na výpise platbu do SP a ZP uhradíš ostatný záväzok a zadáš predkontáciu 336/221.
Slavena
25.10.07,20:49
Zdravím všetkých poraďákov, odhlasujem práve zamestnanca a neviem kde nájdem v POHODE zápočtový list. Poradíte?
Kája.
25.10.07,21:02
Je to v tlačových zostavách pod názvom Potvrdenie o zamestnaní.
Forest LK
02.11.07,07:13
Potrebujem súrne poradiť,
zamestnanci so začiatkom prac.pomeru 1.4.07 ukončili 31.10.07, dovolenku, ktoru pohoda na začiatku vyplnila (20) dní som nemenila.
Zamestnancom vznikol nárok len na 15 dní, niektorí to prečerpali až na 20 dní a niektorí nevyčerpali 15 dní.
Ako to vyriešiť, keď idem vystavovať mzdy za 10/07, čo mám nastaviť aby som postupovala správne?
Prečerpané dovolenky som povinná zamestnancom zraziť?
Kája.
02.11.07,07:41
Musíš si prepísať dovolenku 20 dní, na nárok 15 dní, zamestnancovi, ktorému ostala nevyčerpaná dovolenka, zvyšnú dovolenku preplatíš a zamestnancovi,keď prečerpal dovolenku zrazíš.
Forest LK
02.11.07,08:19
Ak má zamestnanec aj v tomto mesiaci 2 dni dovolenky, mam to zapísať do neprítomnosti? Je potrebné tie prečerpané dni spätne riešiť neplateným voľnom (teda v záložke neprítomnosť nastaviť neplatené voľno za tento mesiac a čo potom s min.mesiacom, keď aj tam mal prečerpanú dovolenku)?
Kája.
02.11.07,08:26
Áno, ak mal v tomto mesiaci dva dni dovolenky,je potrebné to zadať do neprítomnosti, tie prečerpané dni spätne neriešiš, ale vypočítaš si čiastku a tú ztrhneš z hrubej mzdy, na minimálne základy neprihliadaš po zrazení prečerpanej dovolenky.
Forest LK
02.11.07,08:34
Takže ak správne rozumiem, za tento mesiac mu nastavím do neprítomnosti riadnu dovolenku 2 dni, tak ako ju čerpal a z HM stiahnem dovolenku za tento mesiac + predchádzajúci, je to tak? Ak budem sťahovať, počitam z terajšieho priemerného zárobku, ktorý program vypočítal?
Kája.
02.11.07,08:56
Ja som ťa nesprávne pochopila, ak čerpal v tomto mesiaci dva dni dovolenky na ktoré už nemal nárok, požiadala by som ho o vystavenie žiadosti o neplatené voľno a na dva dni by som spravila prerušenie poistenia, a prečerpanú dovolenku z minulých mesiacov by som mu stiahla a prepočítala priemermi, ktorými bola vyplatená.
Forest LK
02.11.07,09:14
Dakujem velmi pekne, velmi mi to mohlo
great.zv
06.02.08,05:24
už ste robili mzdy za január 2008? ako ste si nahodili novú čiastku - daňovník podpísal prehlásenie ... Sk platná pre r.2008, poraďte prosím. Ďakujééém
Dada
06.02.08,05:27
už ste robili mzdy za január 2008? ako ste si nahodili novú čiastku - daňovník podpísal prehlásenie ... Sk platná pre r.2008, poraďte prosím. Ďakujééém

Ak si nainštaluješ nové CD, ktoré teraz prišlo, tak ti to tam samo upraví. Uzavrie starú odpočítateľnú položku a nahodí novú.
Adriane
06.02.08,12:29
Dobry den. Potebujem trochu poradit so mzdami v Pohode. Minuly rok mi to robila kamaratka,ale teraz mam uz rozsirenu Pohodu,tak to chcem urobit sama. Mame len 1 zamestnanca, nastupil 1.10.2007 a neviem ako mam zistit priemerny zarobok. Kamaratka dala v 10/07 0, v 11/07 53,48 a v 12/07 43,56. Poradte mi prosim Vas, ako to mam vypocitat. Dakujem
bea
06.02.08,12:32
už ste robili mzdy za január 2008? ako ste si nahodili novú čiastku - daňovník podpísal prehlásenie ... Sk platná pre r.2008, poraďte prosím. Ďakujééém
Ak náhodou ešte nemáš CD, tak uzavrieš staré prehlásenie do 12/2007 a zadáš nové od 1/2008 a ručne zadáš sumu na 98 496,-- Sk.
bea
06.02.08,12:38
Dobry den. Potebujem trochu poradit so mzdami v Pohode. Minuly rok mi to robila kamaratka,ale teraz mam uz rozsirenu Pohodu,tak to chcem urobit sama. Mame len 1 zamestnanca, nastupil 1.10.2007 a neviem ako mam zistit priemerny zarobok. Kamaratka dala v 10/07 0, v 11/07 53,48 a v 12/07 43,56. Poradte mi prosim Vas, ako to mam vypocitat. Dakujem
Ak zamestnanec pracoval v r. 2007, tak priemerný zárobok POHODA vypočíta. Priemerka sa počíta z predchádzajúceho štvrťroka, teda z 10. - 12. 2007.
Adriane
06.02.08,12:50
Zle som sa asi vyjadrila. Ked si kliknem na mzdy-januar, tak mi vypisuje: Priemerny zarobok potrebny na vypocet náhrad, nie je mozne urcit,zadajte rucne. V minulom stvrtroku bolo odpracovane 0 hodin, nepodarilo sa urcit priem.zarobok. Takze neviem,kam mam napisat tie odpracovane hodiny v minulom stvrtroku.
bea
06.02.08,13:05
S týmto som sa doteraz nestretla, aj keď bol len mesiac v PP, tak priemerku vypočítala Pohoda. Takto asi musíš vypočítať priemer ručne a doplniť vo vypočítanej mzde. Ale možno niekto iný má podobné skúsenosti a ešte Ti poradí inak.
Adriane
06.02.08,13:27
Dakujem Bea. Tak mi aspon porad, prosim Ta, ako sa ta priemerna mzda pocita. Ja mzdy nerobim, takze toto vobec neviem. Este raz vdaka.
bea
06.02.08,14:11
Pozri na toto, je to perfektne vysvetlené:

http://www.porada.sk/203045-post1.html
Adriane
06.02.08,17:42
Dakujem Bea. Toto mi velmi pomohlo.:)
great.zv
07.02.08,08:07
Ak náhodou ešte nemáš CD, tak uzavrieš staré prehlásenie do 12/2007 a zadáš nové od 1/2008 a ručne zadáš sumu na 98 496,-- Sk.

Ďakujem, prišla som ako na to. Nové CD som síce mala, ale som sa trápila s hromadným prevodom databáz ÚJ, a tak mzdy som robila v starej verzii. ešte raz ďakujem.

mimotemy a ešte trochu mimo tému - je tu niekto, kto účtuje lekárne?
horka
07.02.08,18:30
Prosim o radu. Potrebujem zamestnancom zrazat sumu za stravne listky a neviem to doplnit do mzdy. Zatial som si to dala na zalohu ale neviem kde by to malo ist. Cez zrazky to chcelo odo mna ucet, VS, KS...PROSIM JE TO SURNE
atka4
07.02.08,19:23
Prosim o radu. Potrebujem zamestnancom zrazat sumu za stravne listky a neviem to doplnit do mzdy. Zatial som si to dala na zalohu ale neviem kde by to malo ist. Cez zrazky to chcelo odo mna ucet, VS, KS...PROSIM JE TO SURNE
Postupuj napríklad takto:
Choď na :
1. Nastavenia
2. Globálne nastavenia
3. Mzdy 1
4. Nezd. náhrady (máš tam pravdepodobne napísané Prísp. zo SF osv., tak tento text prepíš na Stravné lístky a ulož
5. Vystavíš mzdy za daný mesiac
6. na strane Čistá mzda máš v pravej časti Tie stravné lístky a tam zadáš zrážku so znamienkommínus /-250/
7. a hotovo.

:)
horka
13.02.08,19:13
dakujem, skusim
great.zv
15.02.08,05:19
ahojte, chcela by som poradiť - aké tlačové zostavy tlačíte každý mesiac ku mzdám a aké na konci roka. Ďakujem
Dada
15.02.08,06:15
ahojte, chcela by som poradiť - aké tlačové zostavy tlačíte každý mesiac ku mzdám a aké na konci roka. Ďakujem

Výplatné listy, súpiska platieb, prehľad miezd, všetky mesačné výkazy s prílohami, rekapitulácia zdravotného poistenia a samozrejme interné doklady a ostatné záväzky.
Na konci roka - mzdové listy, potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, a všetko, čo súvisí s ročným zúčtovaním dane.
great.zv
15.02.08,06:34
Ďakujem:)
HankaS
15.02.08,07:02
Ja už robím v POhode 2 roky a som maximálne spokojná
great.zv
15.02.08,07:29
ja mám Pohodu od r.2004, tiež som s ňou spokojná, ale mzdy tak to je pre mňa "polročná novinka" a nechcela by som niečo opomenúť:---
HankaS
15.02.08,07:38
V nastavení nerob nič. Ak zamestnanci ešte nevyčerpali dovolenku na ktorú majú nárok, tak tak s tým nerob nič, ak si ju budú žiadať preplatiť od zamestnávateľa tak náhrada x počet dní dovolenky a sumu dáš do zdaniteľného príjmu.
Tí čo prečerpali dovolenky tým by si to mala stiahnúť s platu
v kolonke zražky. Ak im to nestiahneš nebudeš mať toto v daňových nákladoch.
Keď príjímaš nového zamestnanca v priebehu roka tak mu riadne podľa nároku zadaj v nastavení počet dní dovolenky. Niekedy počítač hodní namiesto 25 dní , len 20.
great.zv
15.02.08,09:00
našťastie dovolenky sú "poriešené" neprechádza nič do nového roku, a nárok na dovolenku treba ozaj skontrolovať....
ďakujem
beata02
20.02.08,07:49
Tiež mám zamestnanca, ktorý si vyčerpal 1 deň dovolenky, na ktorý mu nevznikol nárok. Ale keďže je tento zamestnanec už mesiac preč a nemám naňho kontakt, ako mu mám dať podpísať žiadosť o neplatené voľno. Jednoducho mu to neplatené voľno dám a odhlásim ho z poisťovne. Je to správne?
miro_l
21.02.08,07:42
Ahoj. Poprosím Vás o radu.
Pri účtovaní v demo ver. Pohody ( 2005 ) sa po zaúčtovaní miezd daňový bonus a preddavok na daň automaticky vložil do "Ostatných pohľadávok". (položky dokladu : Daň -127, Daňový bonus 1110 = 983 ktoré mi poslal DÚ na BÚ)

Vo verzii 2008 mi spomínané platby zaúčtovalo do "Ostatných záväzkov".
(položky dokladu: Daň 127, Daňový bonus -1110 = -983 )

Ako zaúčtujem mínusovú položku vo verzii 2008 ktoré mi poslal DÚ na BÚ, ked v likvidácii Ostatného záväzku mi v banke ukazuje mínusovú položku - 983 predkontácia 4mzdy ?
Ďakujem.
miro_l
22.02.08,08:06
ja mám Pohodu od r.2004, tiež som s ňou spokojná, ale mzdy tak to je pre mňa "polročná novinka" a nechcela by som niečo opomenúť:---

Ahoj.
Stretli ste sa od r.2004 v mzdách s prípadom, kedˇ daň z príjmu v mzde bola nižšia ako nárok na daňový bonus ( prispevok 39 ) ?
Ak áno, ako ste to riešili pri zaúčtovaní v banke ( likvidáciu ) minusového ostatného záväzku voči DÚ.
Ďakujem.
Dada
22.02.08,08:21
Ahoj.
Stretli ste sa od r.2004 v mzdách s prípadom, kedˇ daň z príjmu v mzde bola nižšia ako nárok na daňový bonus ( prispevok 39 ) ?
Ak áno, ako ste to riešili pri zaúčtovaní v banke ( likvidáciu ) minusového ostatného záväzku voči DÚ.
Ďakujem.

Ak mám daň nižšiu ako daňový bonus, tak mi vygenerguje ostatnú pohľadávku. Ak mi príde na účet úhrada, tak ju nahodím ako výdavkový doklad, ale s mínusovou hodnotou a predkontáciou 4mzdy.
Ostatnú pohľadávku zlikvidujem "bez väzby".
miro_l
22.02.08,08:56
Ak mám daň nižšiu ako daňový bonus, tak mi vygenerguje ostatnú pohľadávku. Ak mi príde na účet úhrada, tak ju nahodím ako výdavkový doklad, ale s mínusovou hodnotou a predkontáciou 4mzdy.
Ostatnú pohľadávku zlikvidujem "bez väzby".

Už mi je to jasné.
Ale prečo likvidácia bez väzby?
Ďakujem.
Dada
22.02.08,08:59
Už mi je to jasné.
Ale prečo likvidácia bez väzby?
Ďakujem.

Nedá sa mi to spárovať, ak dám v banke výdavkový s mínusovou hodnotou a chcem spárovať ostatnú pohľadávku. A aby mi tá ostatná pohľadávka "nevyskakovala" ako neuhradená, tak ju zlikvidujem "bez väzby".
AMM
07.08.08,06:55
Neviete mi poradit, potrebujem vyplatit cestak vramci mzdy. Kde to ale nahodim?
Dada
08.08.08,11:12
V záložke Čistá mzda a Nezdaniteľné náhrady.
cloe
12.08.08,19:44
Chcem sa opýtať, či sa vám už zobrazuje konverzný kurz EUR na výplatných páskach. Alebo, nemáte info o tom, kedy sa tak stane?
Kája.
12.08.08,19:54
Zobrazuje, musíš si v nastaveniach, globálne nastavenia, prechod na euro zadať dátum od 1.7.2008 - 31.12.2008.
cloe
12.08.08,20:34
Zobrazuje, musíš si v nastaveniach, globálne nastavenia, prechod na euro zadať dátum od 1.7.2008 - 31.12.2008.

Ďakujem ti, mala som tam nastavené od 1.8.2008. Teraz keď som to zmenila, už sa to zobrazuje.:)
Lara11
28.08.08,07:22
Ahojte, veľmi Vás prosím o radu ako mám vyrovnať preplatky alebo nedoplatky z ročného zúčtovania ZP v Pohode. Idem s ňou robiť prvý krát výplaty a som zúfalá :( Ak chcem aby sa mi preplatky alebo nedoplatky za zamestnancov objavili vo výplate za august ako to mám urobiť? a ako dohodiť preplatok alebo nedoplatok zamestnávateľa za zamestnancov ktorí si robili sami ročné zúčtovanie? Prosím je to súrne.
Jana2004
28.08.08,07:30
Keď budeš spracovávať augustovú výplatu, tak priamo vo výplate, v odvody poistenia máš pri zdravotnom poiistení kolonku RZZP do ktorej môžeš vstúpiť a vložiť sumu, akú potrebuješ.
Lara11
28.08.08,07:33
Dobre a tam nahodím zamestnancov ktorým robila ročné zúčtovanie naša firma? Myslela som či sa to nenatiahne do tej výplaty nejako automaticky tým, že to bolo spracovávané v tomto programe. a čo s preplatkami alebo nedoplatkami zamestnávateľov? Možno sa pýtam hlúpo, ale fakt som s týmto programom nikdy nerobila.
Jana2004
02.09.08,13:07
Dobre a tam nahodím zamestnancov ktorým robila ročné zúčtovanie naša firma? Myslela som či sa to nenatiahne do tej výplaty nejako automaticky tým, že to bolo spracovávané v tomto programe. a čo s preplatkami alebo nedoplatkami zamestnávateľov? Možno sa pýtam hlúpo, ale fakt som s týmto programom nikdy nerobila.

Keď si RZZP nerobila sama, nemá si to program odkiaľ natiahnuť, takže to musíš vložiť do výplat sama. Čo sa týka za zamestnávateľa, je to z Tvojej strany platba, s tým zamestnancova výplata nemá nič spoločné. Pokiaľ máš preplatok, o to menej uhradíš odvod do príslušnej ZP, ja k tomu píšem spolu s výkazom aj krátky list, v ktorom im oznamujem, že som odvod ponížila o preplatok, v príplate nedoplatku uhradíš v danom termíne.
A vôbec nič sa nepýtaš hlúpo, nikto učený z neba nespadol :)
Lara11
02.09.08,15:08
Janka ďakujem Ti veľmi za odpoveď, takže s preplatkami a nedoplatkami som sa už "popasovala" a mám to. lenže mám iný problém. idem spracovať mzdy za august. začala som nahadzovaním neprítomnosti v personalistike, ale neviem čo urobila účtovníčka predo mnou ale nedovolilo mi nahodiť augustové neprítomnosti kvôli tomu že mzdy za august už boli vystavené. Po telefonáte na hotline som sa dozvedela že výplaty za august boli pravdepodobne vystavené tak som musela v Mzdách za august vymazávať položky ktoré som potrebovala opraviť a ísť späť do personalistiky aby som nahodila neprítomnosti a pod. Lenže mám problém lebo program sa ma už nespýta či chcem vystaviť mzdy za august? Ako mám teda spustiť spracovanie miezd? všimla som si tam že mzdy sa dajú v Pohode zaúčtovať aj zrušiť zaúčtovanie ale nikde nevydím vystavenie alebo spracovanie miezd za daný mesiac :( som z toho už zúfalá. Prosím ťa vieš mi poradiť? Alebo niekto iný kto má Pohodu?
Jana2004
02.09.08,19:23
Pokiaľ Ti Pohoda "nekuviká", či chceš vystaviť mzdy, tak na klávesnici prostredníctvom Insertu vložíš zamestnancov jednotlivo. Pohoda Ťa vyzve na spracovanie hromadne len vtedy, ak nemáš vystavenú mzdu ani jedného zamestnanca.
Pavla P
03.09.08,10:52
Ahojte,
v pohode mi kuvika, ze mam v odvodoch poistenia upravit zaklad, kedze ho zamestnanec nedosiahol.

Zaklad mam 8077,- Sk a vyratal ho program sam, dovolenka zamestnanca bola 1den (s priemerom 46,70 Sk, ktoru mi dodal predchadzajuci mzd.uctovnik). Mam dat do uprava 23sk na vsetky poistenia?
Ako to riesite vy?

dakujem pekne :)
Kája.
03.09.08,11:11
Ty musíš zvýšiť hrubú mzdu nie len základ do poisťovní.
horka
04.09.08,06:45
Prosím o radu. Doteraz som a nedopatrala k funkcii export výkazu do sociálnej poistovne. Viete mi prosím poradiť??
Kája.
04.09.08,07:02
Posielaš výkazy internetom?
horka
19.09.08,04:30
Ano, a zatial si ich len vytlacim a prepisujem. Kedze mam dost zamestnancov dost ma to obtazuje. Tak by som chcela vediet ci sa to da vyexortovat v tej xml ci akej sprave a odoslat cez socpoist.
Kája.
19.09.08,08:36
Dá, keď máš spracované mzdy, ideš cez záznam, odoslať a tam ťa prepne na podateľnu.
cayane
24.09.08,18:55
Ahojte, potrebujem poradit práve začínam robit v pohode a neviem si rady. Viem si niekde pozriet sumu, ktoru musím mesačne odviet ako preddavok k dani z pijmov mam 60 zamestnancov aby som nemusela počítat každeho niečo ako je výkaz do soc. poist kde mam celkovu sumu aj do Zdrav. poist. mam vykazy a na danový urad tam nie je??
jozka56
24.09.08,19:11
Ahojte, potrebujem poradit práve začínam robit v pohode a neviem si rady. Viem si niekde pozriet sumu, ktoru musím mesačne odviet ako preddavok k dani z pijmov mam 60 zamestnancov aby som nemusela počítat každeho niečo ako je výkaz do soc. poist kde mam celkovu sumu aj do Zdrav. poist. mam vykazy a na danový urad tam nie je??
Pozri si v tlačových zostavách pri mzdách za daný mesiac sumár rekapitulácia miezd, tam uvidíš odvod daní na DU, aj sumár odvodov do poisťovní.
Janiča
10.07.09,13:24
Pri výpočte miezd za 06/09 som si ručne skontrolovala výpočty vo výplatnom liste vystavenom Pohodou a zistila som, že základ pre zálohu na daň z príjmov matematicky nesedí - odlišuje sa o 1 cent. Výpočet: Hrubá mzda mínus odvody do poisťovní mínus nezdaniteľný základ a výsledok je o 1 cent vyšší ako sa uvádza vo výplatnom liste a teda nesení ani zrazená záloha na daň z príjmov (tiež o 1 cent). Nestretol sa niekto s takýmto problémom? Doteraz som mala výpočty v poriadku (kontrolujem si to každý mesiac).
Janiča
10.07.09,13:33
Už som na to asi prišla. Keď použijem pre výpočet hrubú mzdu so 4 desatinnými miestami (ktorú však výplatný list neuvádza -uvádza len 2 des. miesta, ale som si ju spočítala zo základnej mzdy + dovolenky), tak by to sedelo.
Janiča
10.07.09,14:09
Musím doplniť, že takto by sedel ten základ dane, ale nie daň. Avšak zistila som, že nejakým mne neznámym spôsobom sa zrazu bez môjho zásahu opravila aj tá daň o jeden cent, takže teraz je všetko v poriadku.l
GABRIELA
22.07.09,15:23
Chcela by som Vás poprosiť o radu pri niektorých nastaveniach miezd. Chcela by rozúčtovať odvody do jednotlivých ZP na analytiky jedn.ZP. V MZDY-ZOZNAMY-ZDR.POISŤ som zadala jednotlivé analytiky. Ako mám zadať nastavenie v GLOB.NAST-MZDY 3- PREDK.MIEZD ZAM-ODVOD DO ZP?
ĎAKUJEM