Zavrieť

Porady

Mzdy v Pohode

Čerpanie dovolenky.
Zamestnanec má pevne stanovenú mesačnú mzdu.
V Pohode - v Personalistike som zadala: Stará dovolenka = 3 dni, Dovolenka = 20 dní, Prechodné obdobie = 0 (čo znamená "prechodné obdobie"?).
Pri zadávani údajov v mesiaci v časti "Hrubá mzda" som zadala 1 deň dovolenky (vypočítalo mi náhradu v Sk). Keď si vytvorím "Výplatný list" alebo "Výplatnú pásku", udáva mi zostatok dovolenky = 23 dní, t.j. neodpočítava vyčerpanú dovolenku. Taktiež v "Prehľade neprítomnosti" udáva = 0, v "Zostávajúcej dovolenke" udáva 23 dní.
V "Mzdovom liste" v riadku "čerpanie dovolenky" udáva správne 1 deň.
Neviete mi poradiť, kde robím chybu, keď mi neodpočítava nevyčerpanú dovolenku?
Ďakujem
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

DOvolenku musíš zadať v personalistike v neprítomnosti, a vtedy ti ju bude ťahať všade kde potrebuješ.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
miskob Pozri príspevok
Čerpanie dovolenky.
Zamestnanec má pevne stanovenú mesačnú mzdu.
V Pohode - v Personalistike som zadala: Stará dovolenka = 3 dni, Dovolenka = 20 dní, Prechodné obdobie = 0 (čo znamená "prechodné obdobie"?).
Pri zadávani údajov v mesiaci v časti "Hrubá mzda" som zadala 1 deň dovolenky (vypočítalo mi náhradu v Sk). Keď si vytvorím "Výplatný list" alebo "Výplatnú pásku", udáva mi zostatok dovolenky = 23 dní, t.j. neodpočítava vyčerpanú dovolenku. Taktiež v "Prehľade neprítomnosti" udáva = 0, v "Zostávajúcej dovolenke" udáva 23 dní.
V "Mzdovom liste" v riadku "čerpanie dovolenky" udáva správne 1 deň.
Neviete mi poradiť, kde robím chybu, keď mi neodpočítava nevyčerpanú dovolenku?
Ďakujem


V poli Prechodné obdobie sa zadáva nárok zamestnanca na dovolenku na budúci rok, pokiaľ sa účtuje na prelome účtovných období bez uzávierky. Napr. keď účtuješ január a február pred urobením uzávierky za minulý rok.
Naposledy upravil witch : 31.08.07 at 07:43 Dôvod: gramatika
0 0
miskob miskob

miskob je offline (nepripojený) miskob

Je to OK. Asi to bola primitívna otázka, ale ja ešte len začínam s Pohodou.
Ďakujem.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ahojte, mohli by ste mi prosim poradit ohladne miezd, ked sme mzdy vyplacali v hotovost tak mi rovno vytvorilo zaznam v pokladni, teraz som nastavila cisla uctov a vytvorilo mi zaznamy aj v ostatnych zavazkoch s predkontaciou BEZ, je to v poriadku? ked mi pridu vypisy tak to zauctujem ako 331/221 co sa mi sparuje z ID - kde mam zauct. hrubu mzdu. co s tymi ostatnymi zavazkami , moze to tam ostat s tou predkontaciou BEZ, bude to tam ako neuhradene, mozem to dat ako likvidaciu bez vazby??
dakujem
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Keď ti prídu výpisy uhradiší ostatný záväzok a vo výpise si dáš predkontáciu 331/221, a bude to v poriadku.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Kája. Pozri príspevok
Keď ti prídu výpisy uhradiší ostatný záväzok a vo výpise si dáš predkontáciu 331/221, a bude to v poriadku.
A taktiež, keď budeš mať na výpise platbu do SP a ZP uhradíš ostatný záväzok a zadáš predkontáciu 336/221.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Zdravím všetkých poraďákov, odhlasujem práve zamestnanca a neviem kde nájdem v POHODE zápočtový list. Poradíte?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Je to v tlačových zostavách pod názvom Potvrdenie o zamestnaní.
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

Potrebujem súrne poradiť,
zamestnanci so začiatkom prac.pomeru 1.4.07 ukončili 31.10.07, dovolenku, ktoru pohoda na začiatku vyplnila (20) dní som nemenila.
Zamestnancom vznikol nárok len na 15 dní, niektorí to prečerpali až na 20 dní a niektorí nevyčerpali 15 dní.
Ako to vyriešiť, keď idem vystavovať mzdy za 10/07, čo mám nastaviť aby som postupovala správne?
Prečerpané dovolenky som povinná zamestnancom zraziť?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Musíš si prepísať dovolenku 20 dní, na nárok 15 dní, zamestnancovi, ktorému ostala nevyčerpaná dovolenka, zvyšnú dovolenku preplatíš a zamestnancovi,keď prečerpal dovolenku zrazíš.
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

Ak má zamestnanec aj v tomto mesiaci 2 dni dovolenky, mam to zapísať do neprítomnosti? Je potrebné tie prečerpané dni spätne riešiť neplateným voľnom (teda v záložke neprítomnosť nastaviť neplatené voľno za tento mesiac a čo potom s min.mesiacom, keď aj tam mal prečerpanú dovolenku)?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Áno, ak mal v tomto mesiaci dva dni dovolenky,je potrebné to zadať do neprítomnosti, tie prečerpané dni spätne neriešiš, ale vypočítaš si čiastku a tú ztrhneš z hrubej mzdy, na minimálne základy neprihliadaš po zrazení prečerpanej dovolenky.
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

Takže ak správne rozumiem, za tento mesiac mu nastavím do neprítomnosti riadnu dovolenku 2 dni, tak ako ju čerpal a z HM stiahnem dovolenku za tento mesiac + predchádzajúci, je to tak? Ak budem sťahovať, počitam z terajšieho priemerného zárobku, ktorý program vypočítal?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ja som ťa nesprávne pochopila, ak čerpal v tomto mesiaci dva dni dovolenky na ktoré už nemal nárok, požiadala by som ho o vystavenie žiadosti o neplatené voľno a na dva dni by som spravila prerušenie poistenia, a prečerpanú dovolenku z minulých mesiacov by som mu stiahla a prepočítala priemermi, ktorými bola vyplatená.
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

Dakujem velmi pekne, velmi mi to mohlo
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

už ste robili mzdy za január 2008? ako ste si nahodili novú čiastku - daňovník podpísal prehlásenie ... Sk platná pre r.2008, poraďte prosím. Ďakujééém
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

great.zv Pozri príspevok
už ste robili mzdy za január 2008? ako ste si nahodili novú čiastku - daňovník podpísal prehlásenie ... Sk platná pre r.2008, poraďte prosím. Ďakujééém
Ak si nainštaluješ nové CD, ktoré teraz prišlo, tak ti to tam samo upraví. Uzavrie starú odpočítateľnú položku a nahodí novú.
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Dobry den. Potebujem trochu poradit so mzdami v Pohode. Minuly rok mi to robila kamaratka,ale teraz mam uz rozsirenu Pohodu,tak to chcem urobit sama. Mame len 1 zamestnanca, nastupil 1.10.2007 a neviem ako mam zistit priemerny zarobok. Kamaratka dala v 10/07 0, v 11/07 53,48 a v 12/07 43,56. Poradte mi prosim Vas, ako to mam vypocitat. Dakujem
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

great.zv Pozri príspevok
už ste robili mzdy za január 2008? ako ste si nahodili novú čiastku - daňovník podpísal prehlásenie ... Sk platná pre r.2008, poraďte prosím. Ďakujééém
Ak náhodou ešte nemáš CD, tak uzavrieš staré prehlásenie do 12/2007 a zadáš nové od 1/2008 a ručne zadáš sumu na 98 496,-- Sk.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Adriane Pozri príspevok
Dobry den. Potebujem trochu poradit so mzdami v Pohode. Minuly rok mi to robila kamaratka,ale teraz mam uz rozsirenu Pohodu,tak to chcem urobit sama. Mame len 1 zamestnanca, nastupil 1.10.2007 a neviem ako mam zistit priemerny zarobok. Kamaratka dala v 10/07 0, v 11/07 53,48 a v 12/07 43,56. Poradte mi prosim Vas, ako to mam vypocitat. Dakujem
Ak zamestnanec pracoval v r. 2007, tak priemerný zárobok POHODA vypočíta. Priemerka sa počíta z predchádzajúceho štvrťroka, teda z 10. - 12. 2007.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať