beata333
04.09.07,20:58
Ahoj. Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve, o ktorom vám chcem napísať. Nie je to šťastné manželstvo,pretože manžel už od jeho začiatku dával prednosť práci, alkoholu, kamarátom a vlastným záujmom. Nebol mi oporou ani v živote ani pri výchove našich dvoch synov/ 20 a 18 ročný/ . Po určitom čase sme sa nasťahovali do vlastného bytu kde som sa cítila dobre. Avšak po krátkom čase manžel navrhol aby sme išli bývať k jeho rodičom. Napriek môjmu nesúhlasu na tom trval a tak sme sa tam neskôr nasťahovali. Po čase si našiel prácu, pri ktorej musel chodiť na týždňovky a ja som zostala sama starať sa o rodinu a o jeho chorého otca. Bolo to dlhých 13 rokov vyplnených nezáujmom vlastného manžela o mňa, jeho nevšímavosťou, problémami so svokrom aj svokrou. Toto všetko asi viedlo k tomu, že som si pred časom našla priateľa. Spoznala som pri ňom, že spoločný život môže byť aj iný, plný lásky, citu a pochopenia. Poradťe mi prosím, či zostať pri rodine alebo sa rozviesť a ísť za hlasom svojho srdca. Bojím sa rozvodu a ani neviem ako sa vybavuje. Za každú radu alebo pomoc sa chcem vopred poďakovať.
vikinka
04.09.07,19:15
Neviem ako by som riešila takúto situáciu ja,ale asi by som to riešila rozvodom,keďže váše manželstvo asi už nemá budúcnosť.Deti máš už dospelé a nezostanú s tebou navždy.Si ešte mladá na to aby si začala žiť nový život s niekým,kto o teba stojí a váži si ťa,čo si zrejme dlho nezažila.Nebudeš ani prvá ani posledná,ktorá sa rozvedie.Rozvod nie je ľahký proces pre celú rodinu.Porozprávaj sa o tom so svojimi deťmi,vypočuj si ich názor ale rozhodnúť sa musíš sama.Ak sa rozhodneš podáš žiadosť o rozvod a budú prebiehať pojednávania po ktorých vás rozvedú.Držím palce.
Džudi
05.09.07,07:10
Aj ja Ti držím palce pretože si myslím, že je to ťažké rozhodnutie, ale podľa toho ako si to opísala pre Teba určite lepšie. Vikinka Ti radí dobre s rozhovorom so synmi, ale je to Tvoj život a oni môžu mať aj iný názor ak majú otca radi priprav sa aj na odmietavé stanovisko z ich strany, ale pokús sa im vysvetliť svoje dôvody a uvidíš .
beata333
05.09.07,07:12
vikinka dakujem aj ja si to myslim ale bojim sa urobit prvy krok. priatela poznam osem mesiacov a on by tiez uz chcel normalny zivot so mnou. su tu deti dospele ale este ma potrebuju ale ked nebudem konecne hladiet na seba roky ujdu a zivot pojde dalej v starych kolajach mozno aj horsie pretoze manzel moze toto pouzivat proti mne v krizovych situaciach.
beata333
05.09.07,07:14
aj tebe dakujem dzudy deti hovoria ze je to nas zivot ze nech urobim cokolvek tak oni proti nebudu.
beata333
05.09.07,07:21
Prepac Dzudi trosku som poplietla Tvoje id.
kačenka
05.09.07,07:37
Názor nášho firemného právnika "nerozvádzajte sa pokiaľ sa do dá vydržať."
Ono rozvod je jedna stránka veci a potom to vysporiadanie po rozvode je tá druhá strana a tá býva údajne omnoho ťažšie riešiteľná. Lebo sa robí protiveň a nie je toho aby sa exmanženia vlastne rozumne dohodli na rozdelení si nadobudnutého majetku, pokiaľ vlastne nejakí majú. Ale ty si v manželstve už dlhšie, tak istotne ten spoločný majetok nadobudnutý máte. Zamysli sa nad tým. Nie som mamon, ale to je upozornenie právnika, ktorý už má niečo za sebou.
Skúste sa dohodnúť, že si budete žiť každý vlastný život.
jajko50
05.09.07,07:51
Žiť len tak naoko každý svoj vlastný život kôli majetku--s tým nesúhlasím. Pekne krásne si vysvetliť skutkový stav a isť od seba ako kultúrni ľudia. Viem, že sa to ľahko píše a ťažšie uskutočňuje, ale je to najlepšie riešenie.
Johanka
05.09.07,08:14
Ono sa ľahko radí, keď je doma všetko v poriadku :) , ale myslím si toto - vo vzťahu, ktorý by mi nerobil dobre na moje zdravie a na vrásky, by som nebola ani o minútu dlhšie akoby bolo nevyhnutné ;) . A to abstrahujem od toho, že Tvoje deti sú už veľké , všeličomu rozumejú a tiež by asi radšej videli mamičku, ktorá je šťastná ;) .
Janka 24
05.09.07,08:22
ahoj, neviem ci mozem v takomto probleme niekomu radit ked nemam skusenosti. Ja som vydata 11 rokov a zatial v pohode. Prvorade su vsak deti. Podla mna naozaj na prvom mieste by bol rozhovor s detmi. Nech pochopia situaciu, predsa su uz velke. Horsie by to bolo keby boli male. Naokolo poznam vela ludi rozvedených, vsetko sa da prezit aj rozvod aj akoze boj o majetok , ked mas po boku niekoho kto ta podpori a podrzi. Vravis ze mas priatela tak to skus a zacni mysliet aj na seba. Ved to poznam zena mysli najprv na rodinu, povinnosti aby vsetko bezalo ako ma a na seba az nakoniec a mozno vobec. Na tvojom mieste by som sla do toho, ak vravis ze tvoj zivot bol onicom, a co sa tyka alkoholu - to je hnus,zabíja vzťahy, rodinu, proste vsetko.Drzim ti palceky a nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt horsie paaaaaaaaaaaaaaaaaa
beata333
05.09.07,08:38
janke24 dakujem ja som cely zivot trpela v manzelstve kvoli detom a chcela by som zacat zit lepsie ak to mam vobec sudene.dakujem aj johanke aj jajkovi50 aj kacenke. kacenka ja som tento navrh manzelovi navrhla ale on ho neberie. ale aj tak vam vsetkym velmi pekne dakujem.
Sany
05.09.07,08:46
Názor nášho firemného právnika "nerozvádzajte sa pokiaľ sa do dá vydržať."
Ono rozvod je jedna stránka veci a potom to vysporiadanie po rozvode je tá druhá strana a tá býva údajne omnoho ťažšie riešiteľná. Lebo sa robí protiveň a nie je toho aby sa exmanženia vlastne rozumne dohodli na rozdelení si nadobudnutého majetku, pokiaľ vlastne nejakí majú. Ale ty si v manželstve už dlhšie, tak istotne ten spoločný majetok nadobudnutý máte. Zamysli sa nad tým. Nie som mamon, ale to je upozornenie právnika, ktorý už má niečo za sebou.
Skúste sa dohodnúť, že si budete žiť každý vlastný život.
Tak s týmto vôbec nemôžem súhlasiť...čo znamená "pokiaľ sa to dá vydržať?"....nemám taký problém, ale kde je tá hranica?....a načo vlastne?...či má počkať, kým sa manžel rozhodne pre mladšiu o pár rôčkov? Potom čo?...naopak, je treba myslieť aj na seba....deti sú už naozaj odrastené a snáď pochopia...a ak nie, škoda....asi bude niekde chyba...prečo stále prevláda názor, že žena má byť ten kôň, ktorý ťahá donekonečna?
Janka 24
05.09.07,08:49
sany ma pravdu, mila Bea. nedávaj ziadne návrhy manzelovi jednoducho sa porozpravaj s detmi, a chod a daj ziadost o rozvod. Manzel ta bude prehovarat a tak dalej jednoducho ju zanes a hotovo, urob prvy krok lebo stale budes stat na mieste,jednoducho sa nedaj mysli na seba a trosku ale len trosku na deti-urcite pochopia paaaaaaa
kačenka
05.09.07,08:52
Ide vlastne o to, prečo by mala beata 333 prísť o 1/2 niečoho, čo spolu s manželom nadobudli a on si bude žiť ako pán kráľ a ona si povie len aby som mala od neho pokoj tak mu všetko dám a začnem si žiť odznova. Keby sa vedeli rozumne dohodnúť tak je o OK. A čo ak sa ona aj keby v úvodzovkách zriekne svojho podielu. Môže ju znova vidierať - psychicky. Veď chlapi alkoholici dokážu všieliake nechutnosti. Je to naozaj na uváženie. Viem nie je to vôbec ľahké. Ťažko písať o niečom, čo človeka nezastiho na vlastnej koži.
Držím Ti palce beata 333.
irma1
05.09.07,08:58
Myslím si, že je najvyšší čas, aby si začala myslieť sama na seba. Ale doslovne. Zamysli sa, čo chceš Ty. Nie manžel, nie Tvoj priateľ, nie svokrovci, nie Tvoje deti. Iba vtedy sa rozhodneš správne. A nech by bolo Tvoje rozhodnutie akékoľvek, bude urobené z tých správnych dôvodov.
beata333
05.09.07,09:38
dakujem vsetkym. prave o tom rozmyslat majetku sa zriect nechcem pretoze nechcem zostat na ulici . ale myslim ze su na to zakony . mne staci malo ale urcite vsetko nenecham manzelovi. rozmyslam sama ze s manzelom to aj tak dobre nebude a priatel tiez nieje istota moze sa zmenit ale ak aj zostanem sama tak to asi vyskusam a zariadim si zivot po svojom. pretoze cely zivot ustupovat a nevediet sa tesit so zivota uz nechcem.
Sany
05.09.07,09:43
beata333, si ešte fakt mladá a máš toho veľa pred sebou, takže ešte sa môžeš dlho tešiť zo života....najvyšší čas začať...a majetok nie je všetko...neviem, ako to máte s bývaním, keďže som pochopila, že bývate u svokrovcov, ale tak hádam na ulici neostaneš...sú aj právnici, ktorí sú schopní...
beata333
05.09.07,09:44
kazdy mate v niecom pravdu priatel mi slubil ze mi zozenie pravnika a vsetko co k tomu patri . zena sama to nema lahke ale snad sa deti zamestnaju a ja sa nejako pretlciem zivotom. ale pocit slobody ma velmi laka. dakujem vam vsetkym za rady a tesim sa na vase riadky este raz dakujem.
Ajuška
05.09.07,09:48
Myslím si, že je najvyšší čas, aby si začala myslieť sama na seba. Ale doslovne. Zamysli sa, čo chceš Ty. Nie manžel, nie Tvoj priateľ, nie svokrovci, nie Tvoje deti. Iba vtedy sa rozhodneš správne. A nech by bolo Tvoje rozhodnutie akékoľvek, bude urobené z tých správnych dôvodov.
...toto je krédo, ktorého by sme sa mali držať po celý svoj život... máme tendenciu naopak stále sa podriaďovať niekomu... niečomu... Verím že si správna mama a úsmev na perách Tvojích detí je Ti nadovšetko... Sama podľa seba viem, že ten úsmev detí je srdečnejší ak vidia, že aj mama sa usmieva... Nie je ľahko ani im aby pochoopili novú situuáciu, ale pokiaľ máš s nimi srdečný vzťah všetko časom pochopia..:rolleyes:...ak sa Ti úsmev na tvári nestratí...ale to sa bez správnej komunikácie ťažko zvláda... Sadni si /sama so sebou/ a zhodnoť plusy a mínusy... a potom si sadni s deťmi... najlepšie individuálne, nech sa vzájomne neovplyvňujú... nie každý musí hneď pochopiť ten správny smer...:rolleyes:...váž si seba samú a teš sa zo života...:---...
anklar
05.09.07,10:11
Beata333. Už len pozbierať odvahu. Tak sa ťa spýtam: máš Ty skutočného manžela? Môj dojem je, že nie. Máš ho len na papieri. On totiž nie je skutočným manželom, takým, aký má normálny muž byť. Máš ho vlastne skutočne len papierovo. Potrebuješ Ty takého? Odpoviem za Teba: nie.
Vravíš, že pocit slobody ťa láka. Tak pre to niečo urob, aby si ju mohla ochutnať. Tvoje deti sú múdre deti. Neboj sa ťažkostí z rozvodu. Nebudú trvať večne. Po čase na ne zabudneš. Držím palce.
irma1
05.09.07,10:57
dakujem vsetkym. prave o tom rozmyslat majetku sa zriect nechcem pretoze nechcem zostat na ulici . ale myslim ze su na to zakony . mne staci malo ale urcite vsetko nenecham manzelovi. rozmyslam sama ze s manzelom to aj tak dobre nebude a priatel tiez nieje istota moze sa zmenit ale ak aj zostanem sama tak to asi vyskusam a zariadim si zivot po svojom. pretoze cely zivot ustupovat a nevediet sa tesit so zivota uz nechcem.

Presne toto som mala na mysli. Prispôsobovať sa celý život nevydrží nikto. V manželstve je potrebné robiť kompromisy. Ak ich niekto robiť nemôže, nevie alebo nechce, tak s takým človekom sa žije veľmi ťažko. Navyše to, čo Ti vadí je, podľa mňa dosť závažného charakteru.
Je veľmi pekné a hrdé povedať, že peniaze a majetok nie sú všetko, ale začínať v štyridsiatke od nuly by si asi nechcela. A prečo by si aj mala? Čo ste to nenadobudli spoločne?
Na priateľa by som sa veľmi nespoliehala. Je pekné, že Ti chce pomôcť, ale poznáš ho iba veľmi krátko. Ak by sa aj tento vzťah časom prevalil ako životná chyba, čo Ti neprajem, už by si to rozchodiť nemusela. Toto manželstvo je Tvoje a riešiť jeho problémy musíš Ty sama.
Reakcie detí by som sa nebála. Veď sú to už dospelí mladí muži. Neverím, že by to nepochopili a chceli, aby ich matka robila otcovi a starým rodičom "služobníctvo" do konca života. Najmä, keď o chvíľu pravdepodobne sami odídu. A ich matkou predsa ostaneš stále. Nezáleží na tom, kde bývaš.
Veľa šťastia.
beata333
06.09.07,06:35
Ďakujem IRMA. Aj vám ostatným. Je ťažké rozhodnúť sa. Najmä keď človek vie, že nech sa akokoľvek rozhodne vždy svojim rozhodnutím niekomu ublíži. Myslieť na druhých alebo iba na seba? Myslím, že tento problém majú mnohí z nás.
olgapok
06.09.07,06:55
mýliš sa, ak si myslíš, že odísť z nefunkčného vzťahu s alkoholikom za slobodo u a šťastím je myslením iba na seba.... Aj deti a celé tvoje okolie bude z tvojho rozhodnutia profitovať, šťastná mama, dcéra či priateľka bude pre nich darom.... a to viem o čom hovorím. Ja som absolvovala rozvod pred pár dňami, síce manžel prehlásil, že sa odvolá, ale už od chvíle kedy padla posledná kvapka do pohára mojej trpezlivosti som sa cítila - a aj okolie to tak videlo - ako nový človek. Tiež som žila s alkoholikom, a viem, že problémy ma ešte len čakajú, ale už ako vnútorne slobodnú ženu, ktorá i keď nemá momentálne priateľa vie, že to všetko zvládne. Ak by si potrebovala akúkoľvek pomoc v praktických záležitostiach okolo podania návrhu, napíš mailový kontakt a ja sa ti ozvem. Drž sa, nech strach a neistota neochromí tvoje rozhodnutie, život máš ešte len pred sebou - myslím ten plnohodnotný život s láskavým partnerom po svojom boku:o
beata333
06.09.07,07:54
Rozvod je vec, ktorej sa bojím. Nie preto ako to budú brať mojí blízky ale preto čo bude po ňom. A delenie majetku tiež asi nie je príjemná vec.
beata333
08.09.07,18:35
olgapok presne citim sa neista bojim sa buducnosti ale citove ochladnutie mi hovory ukoncit to a zacat novy zivot nie s priatelom ale sama a ak mi zivot prinesie do cesty muza ktory ma pochopi a budem mu verit tak mozno. tiez by som sa nechcela viazat na niekoho v tomto stave pretoze som zranitelna a dvoverciva a nechcem aby sa toto opakovalo . prave ze teraz prestavam dvoverovat muzom aj kamaradkam teraz zistujem ake je zdanie klamlive.
cloe
08.09.07,19:41
Musíš to skúsiť začať odznova. Len a len kvôli sebe. Ak to teraz neurobíš, keď o tom naozaj vážne uvažuješ, tak neskôr sa k tomu možno už neodhodláš a do smrti si budeš vyčítať, že si to neskúsila. Pretože, podľa toho čo píšeš, vaše manželstvo nefunguje a ťažko si predstaviť, že by začalo zrazu fungovať. Riaď sa svojím srdcom. Človek takmer vždy inštinktívne cíti, čo by mal urobiť avšak často zo strachu alebo z iných dôvodov to neurobí. Prajem ti veľa šťastia a sily v rozhodnutiach.
beata333
09.09.07,08:49
cloe aj tebe dakujem za ohlas. ja mam tiez taky pocit z toho vela ludi ma odcudzuje lebo byvam na dedine a nikto nevie o mojich problemoch a vela ludi ma sleduje ako pridem a ked ma bral svagor uz to bol dalsi v poradi ale ja sex nehladam to pochopi asi len zena ktora to preziva a viem ze vela zien je v mojej situacii a kvoli detom trpi. ja si tiez myslim ze rodinny zivot ktory som si predstavovala pred svadbou sa da prezit a velmi po tom tuzim hoci stracam nadej.
dad111
10.09.07,13:33
ja si tiez myslim ze rodinny zivot ktory som si predstavovala pred svadbou sa da prezit a velmi po tom tuzim hoci stracam nadej.
Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve
38-21=17!!!!!!
Co si to len tie sedemnastky myslia o manzelstve.
beata333
10.09.07,15:03
Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve
38-21=17!!!!!!
Co si to len tie sedemnastky myslia o manzelstve.
ratat vies ale mala som osemnast . neviem kolko mas ty rokov ale vtedy bola doba ked dievca zostalo tehotne musela sa vydat pre pokoj v rodine a interupcia neprichadzala do uvahy viem ze clovek nic nemusi sama svojou hlupostou som prisla o najkrajsie roky zivota ale tak to ani nemozem povedat lebo mam deti a som rada ze ich mam. clovek robi chyby za ktore cely zivot pika nik nieje dokonaly.
abel
10.09.07,17:07
Nemyslím, že bolo najvhodnejšie vrhať sa do ďalšieho vzťahu, pokiaľ si si nevyjasnila prvý. Pokiaľ medzi tebou a manželom nie je možná rozumná komunikácia, alebo ani jeden už nemáte záujem, skúste na nejakú dobu žiť oddelene, aby si vedela triezvo posúdiť, či to skutočne tak chceš. U teba je však už ten problém, že to neposúdiš objektívne, pretože už máš partnera, ktorý ťa bude v tvojom rozhodnutí ovplyvňovať. Pouč sa z predchádzajúcich chýb, zlož ružové okuliare a zváž všetky za a proti.
dad111
11.09.07,11:05
ratat vies ale mala som osemnast . neviem kolko mas ty rokov ale vtedy bola doba ked dievca zostalo tehotne musela sa vydat pre pokoj v rodine a interupcia neprichadzala do uvahy viem ze clovek nic nemusi sama svojou hlupostou som prisla o najkrajsie roky zivota ale tak to ani nemozem povedat lebo mam deti a som rada ze ich mam. clovek robi chyby za ktore cely zivot pika nik nieje dokonaly.
Rokov mam dost na to, aby som si dokazal urobit svoj nazor. Radsej by som snad nemal reagovat na Tvoju temu, viem, ze ma mnoho ludi odsudi, ale uz to nejako prezijem.
Neviem sice ci bolo skor vajce alebo sliepka, viem ale isto, ze najprv si bola tehotna a potom si zacala rozmyslat co s tym. Malo to byt naopak. Len prosim Ta neobvinuj z toho tu dobu a nedajboze rezim v ktorom si vtedy zila. Ten za to nemoze, na neho uz zvalili vselijake neuspechy, toto je Tvoj vlastny. Za Tvoje chyby trpia a trpeli aj ini. Celu dobu myslis len na seba. Je to Tvoja vec. Uz to radsej nebudem dalej rozvadzat.
Ak ale mozem napisat svoj nazor. Chodte od seba. Nema cenu aby ste spolu zili dalej. Nikoho uz teraz nepresvedcis, ze ma cenu aby ste spolu zili. Ti ktorych sa to tyka, napriklad aj Vasich deti, uz o tom svoje vedia maju svoj rozum, pravda, ak ste ich nemanipulovali v detstve. Cas ukaze, ktory z Vas na koho doplacal, nie len financne. Preco si ale o rozchode zacala uvazovat az ked si spoznala ineho muza? Nie je to preto, ze sa bojis prezit sama? Skusaj to dalej. Uz by sa to moho zaobist bez potomkov.
beata333
11.09.07,12:42
Pozeras na to ako chlap . KEBY SOM MYSLELA IBA NA SEBA UZ TU DAVNO NIE SOM . MYSLIM ZE ANI TY SI PRVY SEX NEMAL PO SVADBE. ZA TO CO SA STANE SU ZODPOVEDNY OBAJA ALE VACSINOU NA TO DOPLACA ZENA LEBO MALOKTORY CHLAP SA VZDA PRE RODINU SVOJICH NERESTI A ZAUJMOV.
v_mary
11.09.07,13:56
...ALE VACSINOU NA TO DOPLACA ZENA LEBO MALOKTORY CHLAP SA VZDA PRE RODINU SVOJICH NERESTI A ZAUJMOV.
Podľa môjho názoru zodpovednosť s akou pristupuje človek k životu nie je závislá od pohlavia, ale od charakteru danej osoby. ( Tak ako poznám veľa perfektných a zodpovedných žien, poznám aj veľa perfektných a zodpovedných mužov a platí to aj naopak) :)
hanelie
11.09.07,14:50
ahojte,
zváž rozvod skutočne poctivo, najmä či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela, v tejto chvíli neber ohľad na priateľa, tým, že zostaneš pre ňho úplne voľná, zmení sa aj jeho postoj k tebe, totiž je velikánsky rozdiel s niekym sa tajne stretávať /zakázané ovocie veľmi chutí / a potom s ním začať žiť - mám zato, že by si sa k nemu nasťahovala, ale bez detí /ak nie oprav ma/
rozvod by som riešila za takých okolností ako je napr. alkoholik, fyzické all. psychické týranie ap.
hanka
beata333
11.09.07,14:59
MAS PRAVDU TO MAM NA PAMATI. A PRETO VAHAM PRESNE TO CO PISES . TU MI NIEKTO RADIL SKUSIT ZIT ODDELENE A VTEDY BY SME SI ZACALI UVEDOMOVAT CI V TOM POKRACOVAT ALEBO UKONCIT.
beata333
11.09.07,15:03
NEHADZEM VSETKYCH MUZOV DO JEDNEHO VRECA POZNAM MUZOV RODINNE ZALOZENYCH . NECHAPEM KTO JE VACSI SEBEC CI MUZ KTORY OPUSTI ZENU S DETMI A ZENA MUSI VYMAHAT VYZIVNE ALEBO ZENA KTORA MA DOSPELE DIETA A CHCE ODIST Z NEFUNKCNEHO VZTAHU.
ivka7
11.09.07,17:07
Mila bea,otázku si položila asi preto, že máš strach z rozhodnutia a potrebuješ poradiť.každý z nás má svoj pohľad na základe vlastných skúseností, ale svoj život prežívaš len ty sama, svoje pocity, smútky, sny, nádeje,túžby.....koľko z nich ostalo nesplnených? keď ti srdce povie, že si nešťastná, rieš to. nie pre iných, ale pre seba. my ti tu môžeme radiť, ale to vôbec nemusí vyhovovať tebe, tomu čo chceš. môžeme ťa podporiť v rozhodnutí, ktoré ty pokladáš vnútorne za správne. poznáš ten pocit, keď sa pre niečo rozhodneš, navonok to nemusí pôsobiť logicky a ty vo vnútri, v duši cítiš mier a pokoj, potvrdenie správnosti rozhodnutia. cítiš, že tak je to správne, nie preto, že to tak chcú druhí, ale preto, že to tak má byť.vieš, nikto naozaj nemá právo mentorovať a nehovor si, že niečo bola chyba, predsa nebudeš znehodnocovať dve desaťročia svojho života, kedy si určite vykonala veľa dobrého a veľa si sa naučila. kedže teraz cítiš nespokojnosť, je to signál na určitú zmenu. aká bude je len na tvojom rozhodnutí, tak ti prajem veľa šťastia.
beata333
12.09.07,14:53
IVKA DAKUJEM TOTO CO PISES MI HOVORI ZO SRDCA. JE VELA LUDI V MOJOM OKOLI KTORY MA ODCUDZUJU AJ TAKY CO MA CHAPU . DNES JE VSETKO O PENIAZOCH TO JE PRAVDA ALE JA ESTE CHCEM LUBIT A BYT LUBENA. NECHCEM SVOJ ZIVOT PREZIVAT.
Bibika22
16.09.07,07:43
ahojte,
zváž rozvod skutočne poctivo, najmä či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela, v tejto chvíli neber ohľad na priateľa, tým, že zostaneš pre ňho úplne voľná, zmení sa aj jeho postoj k tebe, totiž je velikánsky rozdiel s niekym sa tajne stretávať /zakázané ovocie veľmi chutí / a potom s ním začať žiť - mám zato, že by si sa k nemu nasťahovala, ale bez detí /ak nie oprav ma/
rozvod by som riešila za takých okolností ako je napr. alkoholik, fyzické all. psychické týranie ap.
hanka

Idem reagovať na tú časť príspevku "zváž, či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela" Veď už to tu bolo písané, veď "mať manžela" nezaručuje, že keď ho má, tak sa jej bude žiť ľahšie.
Dám príklad. Pani, ktorú poznám má cca 60r. Dve tiež už odrastené deti (slobodné, žijú všetci spolu) Má jedného manžela, ktorý je tam tiež, ale cca 20r. tam len s nimi "žije". Od revolúcie sa len motá, v posledných rokoch vôbec nikde nerobí. Korunu jej nedá. Tá pani tvrdo pracuje (mimochodom účtovníčka, neviem koľko veľa firiem spracováva, aby to utiahla).
Neviem čo bolo na začiatku, ale vôbec sa nerozprávajú, on celý deň presedí pred televízorom(kúpila mu ho ona keď sa mu pokazil starý) zatvorený v izbe. Vychádza len vtedy, keď zistí, že mu nehrozí, že sa s ňou stretne, keď chce s ním naviazať rozhovor, o riešení ich situácie, musí, ho "odchytiť", a to len potichu vypočuje a zasa sa tam zatvorí. Absolutne nereaguje. Deti ho nemôžu ani cítiť, len sa jej pýtajú, kedy sa s ním rozvedie. Keď treba niečo doma spraviť, alebo opraviť volá suseda,alebo firmu za veľké prachy. Majú 4izbový byt, nárokuje si na polovicu, t.j cez deň je pred telkou, v jedne izbe , spať ide do druhej. Ona s deťmi je v tých zvyšných. Kuchyňa je samozrejme spoločná, ona navarí, volať ho nevolá, ale on sa prídde najesť(potajomky), (niekedy navarí aj on z toho, čo ona donesie, samozrejme to nikto neje) keď perie, operie aj jemu. Skrátka všetko je tam ako má byť v normálnej rodine. Má manžela, o ktorého sa stará. :eek:
Nemá tú silu s ním spraviť krátky proces, len o tom hovorí(má totiš strach, dokáže byť násilný, a keď chce mať relatívny pokoj, tak moc nerýpe). Ale aký krátky proces. Ak sa rozvedie, to jej moc nepomôže, lebo stále tam bude. Ak by ho chcela z bytu dostať, musela by mu nájsť ubytovanie. A vyplatiť ho z bytu. Nechce mu ona platiť, keď on jej je dlžný strašné prachy za deti a za všetko ostatné. Hovorí, že keď ich dá jemu, okráda svoje deti. On je v pohode. Je o neho postarané, nepotrebuje nič meniť. Neviem ako je to s našimi zákonmi. Keby sa dala na ten kolotoč, ktorým by sa ho chcela zbaviť boli by na jej strane? Alebo by si len vyrobila problémy o ktoré nestojí? Radšej má ďalej trpieť?:o

Takže čo žiť s manželom, alebo bez neho?
gerda
16.09.07,08:08
neboj sa rozvodu viem očom hovorím žila som podobne 25 rokov ale som to zvládla aj ked 4 roky po rozvode stále bývame v jednom byte a neviem si stým rady lebo mi chýbajú peniaze aby som mu kúpila byt ale rozvod nie je to najažšie vyhľaddaj nejakého advokáta to je jedno najhoršie je odhodlať sa k tom ja sa teraz cítim slobodná sama som pomohla detom vyštudovať boli trietiaci na výške dcera je dnes lekárka a syn inžinier ekonom otec im nebol ani na promociách zvládli sme to na požičky darčeky síce nedostali ale teraz si budú moct kupit čo budu potrebovať život je krátky a bud rada že maš priatela
beata333
16.09.07,09:49
BIBIKA DAKUJEM U NAS TO JE TAK ZE S MANZELOM NESPIM 8 MESIACOV A KED TO POJDE DALEJ ZE NEBUDE ANI ROZVOD ANI SEX MOZEM BYT V TEJ SITUACII AKO ONA. UZ MA TERAZ NIEKEDY VYHADZUJE ZE NECH ODIDEM A NEDOSTANEM NIC ALE NA TO PRAVO NEMA.PLNIT MANZELSKU POVINNOST ODMIETAM TO SOM ROBILA CELY ZIVOT. KED SOM STRETLA PRIATELA ZISTILA SOM O CO SOM PRICHADZALA CELY MOJ MLADY ZIVOT. DAKUJEM TI.
beata333
16.09.07,09:51
DAKUJEM AJ TEBE GERDA VIEM ZE SA MUSIM ROZHODNUT JA SAMA PODLA SVOJHO ROZUMU ALE DAKUJEM ZA SKUSENOSTI KTORE MI DAVAJU ODVAHU NADEJ .
kalkulka
17.09.07,05:12
Nie som zástancom rozvodov a rozbíjania rodiny, ale zostávať v manželstve za každú cenu, to sa mi vôbec nezdá spravodlivé hlavne vtedy, ak dvaja ľudia už k sebe nič necítia. Prajem ti veľa sily. veľa šťastíčka a veľa veľa pochopenia a tej pravej lásky od priateľa.
Danila
17.09.07,05:27
BIBIKA DAKUJEM U NAS TO JE TAK ZE S MANZELOM NESPIM 8 MESIACOV A KED TO POJDE DALEJ ZE NEBUDE ANI ROZVOD ANI SEX MOZEM BYT V TEJ SITUACII AKO ONA. UZ MA TERAZ NIEKEDY VYHADZUJE ZE NECH ODIDEM A NEDOSTANEM NIC ALE NA TO PRAVO NEMA.PLNIT MANZELSKU POVINNOST ODMIETAM TO SOM ROBILA CELY ZIVOT. KED SOM STRETLA PRIATELA ZISTILA SOM O CO SOM PRICHADZALA CELY MOJ MLADY ZIVOT. DAKUJEM TI.Ak bolo to najkrajšie z manželstva u vás manželskou povinnosťou, ktorú si robila celý život:confused: , tak daj nohy na plecia a utekaj. Život bez lásky je len prežívanie - nezmyselné, prázdne,úbohé. Utekaj k láske, ktorá ťa stretla, aj keby nebola na celý život. Ten sa predsa skladá z okamihov. Držím ti všetky palce.:) :) :)
vrabcek1
17.09.07,09:53
Veru utekaj, ten alkohol sa časom určite bude len zhoršovať, deti máš veľké začni konečne myslieť aj na seba.
Anna n.o.
17.09.07,10:06
Ja na Tvojom mieste by som sa určite rozviedla. Nemá význam byť v manželstve, keď od začiatku nefungovalo. Ja som pol roka po rozvode. Vydávala som sa ako 20 ročná (bola som tehotná). Manželstvo fungovalo rok. Potom začali hádky, manžel nerobil, nestaral sa o dcérku. A teraz som spokojná, mám priateľa a bývam u rodičov v rodinnom dome. Rozviedli nás hneď na prvom pojednávaní, ktoré trvalo 20 minút.
Takže ak by som Ti mohla poradiť - zvoľ rozvod a choď za hlasom svojho srdca.
beata333
17.09.07,15:17
dakujem vam vsetkym anne vrabcekovi danileaj kalkulke.velmi priatela milujem a stoji mi za to kazda chvila ktoru s nim stravim. je to asi moja najvacsia laska ktoru som v zivote prezivala.
Halli
17.09.07,15:36
dakujem vam vsetkym anne vrabcekovi danileaj kalkulke.velmi priatela milujem a stoji mi za to kazda chvila ktoru s nim stravim. je to asi moja najvacsia laska ktoru som v zivote prezivala.

... toto jediné ti bude aj veľa z nas v dobrom zavidieť ;) Zamilovanie v 38čke je predsa len niečo iné ako v 20tke.:) Veľa šťastia...;)
adi11
17.09.07,17:21
trošíčku Ti v kútiku duše aj závidím, pretože ja som to neurobila a budem banovať do smrti a hlavne si vyčítať, prečo som bpola slaboch ?
beata333
17.09.07,17:51
ADI BOJIM SA ABY SOM AJ JA TAK NEDOPADLA ABY SOM MALA TOLKO SIL A NASLA ODVAHU TO ZMENIT. DETI SA MOZNO OZENIA JA BUDEM STARA SEDIET PRI MUZOVI PREZIVAT A CAKAT NA.....
Bibika22
19.09.07,12:20
Idem reagovať na tú časť príspevku "zváž, či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela" Veď už to tu bolo písané, veď "mať manžela" nezaručuje, že keď ho má, tak sa jej bude žiť ľahšie.
Dám príklad. Pani, ktorú poznám má cca 60r. Dve tiež už odrastené deti (slobodné, žijú všetci spolu) Má jedného manžela, ktorý je tam tiež, ale cca 20r. tam len s nimi "žije". Od revolúcie sa len motá, v posledných rokoch vôbec nikde nerobí. Korunu jej nedá. Tá pani tvrdo pracuje (mimochodom účtovníčka, neviem koľko veľa firiem spracováva, aby to utiahla).
Neviem čo bolo na začiatku, ale vôbec sa nerozprávajú, on celý deň presedí pred televízorom(kúpila mu ho ona keď sa mu pokazil starý) zatvorený v izbe. Vychádza len vtedy, keď zistí, že mu nehrozí, že sa s ňou stretne, keď chce s ním naviazať rozhovor, o riešení ich situácie, musí, ho "odchytiť", a to len potichu vypočuje a zasa sa tam zatvorí. Absolutne nereaguje. Deti ho nemôžu ani cítiť, len sa jej pýtajú, kedy sa s ním rozvedie. Keď treba niečo doma spraviť, alebo opraviť volá suseda,alebo firmu za veľké prachy. Majú 4izbový byt, nárokuje si na polovicu, t.j cez deň je pred telkou, v jedne izbe , spať ide do druhej. Ona s deťmi je v tých zvyšných. Kuchyňa je samozrejme spoločná, ona navarí, volať ho nevolá, ale on sa prídde najesť(potajomky), (niekedy navarí aj on z toho, čo ona donesie, samozrejme to nikto neje) keď perie, operie aj jemu. Skrátka všetko je tam ako má byť v normálnej rodine. Má manžela, o ktorého sa stará. :eek:
Nemá tú silu s ním spraviť krátky proces, len o tom hovorí(má totiš strach, dokáže byť násilný, a keď chce mať relatívny pokoj, tak moc nerýpe). Ale aký krátky proces. Ak sa rozvedie, to jej moc nepomôže, lebo stále tam bude. Ak by ho chcela z bytu dostať, musela by mu nájsť ubytovanie. A vyplatiť ho z bytu. Nechce mu ona platiť, keď on jej je dlžný strašné prachy za deti a za všetko ostatné. Hovorí, že keď ich dá jemu, okráda svoje deti. On je v pohode. Je o neho postarané, nepotrebuje nič meniť. Neviem ako je to s našimi zákonmi. Keby sa dala na ten kolotoč, ktorým by sa ho chcela zbaviť boli by na jej strane? Alebo by si len vyrobila problémy o ktoré nestojí? Radšej má ďalej trpieť?:o

Takže čo žiť s manželom, alebo bez neho?

Dúfam, že sa Beatka nenahneváš, že toto nechávam v tvojej téme, ale mohla by som niekoho poprosiť, kto sa tomu rozumie, že ako by to bolo s rozdelením majetku v tomto prípade.
Ten chlop je tej pani dĺžny fakt veľké prachy (deti, nájom, všetky poplatky, skrátka všetko čo sa financuje v rodine) určite nie je schopný dokázať, že by jej niekedy dal čo len korunu, keďže vôbec nikde nerobí. Bolo by to všetko v konečnom účtovaní odrátané, keď ona dokáže, že vlastne všetko je hradené z jej účtu a na jej účet neprišli od neho žiadne peniaze?
Zaujíma ma to, lebo chcem, aby sa už konečne rozhúpala, ale radiť jej nemôžem, lebo nemám o tom ani šajnu. Už som jej aj vytlačila žiadosť o rozvod, ktorá tu niekde bola prilepená. Ale neviem, či ju to niekam posunie.
Je mi jej dosť lúto, lebo je zo starej školy a asi všetko berie tak, že aj keď je absolútne nešťastná, musí to všetko vydržať až kým ich smrť nerozdelí.

A keď si on postaví hlavu, (že nechce rozvod, a nič nepodpíše) nedá sa to nejako aj bez jeho súhlasu?
beata333
19.09.07,15:08
bibika nemam sa na co hnevat dnes je hrozny svet nikoho nikto nezaujima. ja neviem sama co urobim mozno poradia tej pani iny ale tu si musi pomoct ona sama mozu jej len poradit ak ma niekto take skusenosti.
gerda
12.05.09,15:08
Dobrý, deň, vie mi niekto poradiť, koľko stojí orná pôda v Bardoňove, alebo v Podhájskej? Ďakujem
Tweety
12.05.09,15:45
Dobrý, deň, vie mi niekto poradiť, koľko stojí orná pôda v Bardoňove, alebo v Podhájskej? Ďakujem
zlezaradil