Zavrieť

Porady

Ako ďalej

Ahoj. Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve, o ktorom vám chcem napísať. Nie je to šťastné manželstvo,pretože manžel už od jeho začiatku dával prednosť práci, alkoholu, kamarátom a vlastným záujmom. Nebol mi oporou ani v živote ani pri výchove našich dvoch synov/ 20 a 18 ročný/ . Po určitom čase sme sa nasťahovali do vlastného bytu kde som sa cítila dobre. Avšak po krátkom čase manžel navrhol aby sme išli bývať k jeho rodičom. Napriek môjmu nesúhlasu na tom trval a tak sme sa tam neskôr nasťahovali. Po čase si našiel prácu, pri ktorej musel chodiť na týždňovky a ja som zostala sama starať sa o rodinu a o jeho chorého otca. Bolo to dlhých 13 rokov vyplnených nezáujmom vlastného manžela o mňa, jeho nevšímavosťou, problémami so svokrom aj svokrou. Toto všetko asi viedlo k tomu, že som si pred časom našla priateľa. Spoznala som pri ňom, že spoločný život môže byť aj iný, plný lásky, citu a pochopenia. Poradťe mi prosím, či zostať pri rodine alebo sa rozviesť a ísť za hlasom svojho srdca. Bojím sa rozvodu a ani neviem ako sa vybavuje. Za každú radu alebo pomoc sa chcem vopred poďakovať.
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Neviem ako by som riešila takúto situáciu ja,ale asi by som to riešila rozvodom,keďže váše manželstvo asi už nemá budúcnosť.Deti máš už dospelé a nezostanú s tebou navždy.Si ešte mladá na to aby si začala žiť nový život s niekým,kto o teba stojí a váži si ťa,čo si zrejme dlho nezažila.Nebudeš ani prvá ani posledná,ktorá sa rozvedie.Rozvod nie je ľahký proces pre celú rodinu.Porozprávaj sa o tom so svojimi deťmi,vypočuj si ich názor ale rozhodnúť sa musíš sama.Ak sa rozhodneš podáš žiadosť o rozvod a budú prebiehať pojednávania po ktorých vás rozvedú.Držím palce.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Aj ja Ti držím palce pretože si myslím, že je to ťažké rozhodnutie, ale podľa toho ako si to opísala pre Teba určite lepšie. Vikinka Ti radí dobre s rozhovorom so synmi, ale je to Tvoj život a oni môžu mať aj iný názor ak majú otca radi priprav sa aj na odmietavé stanovisko z ich strany, ale pokús sa im vysvetliť svoje dôvody a uvidíš .
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

vikinka dakujem aj ja si to myslim ale bojim sa urobit prvy krok. priatela poznam osem mesiacov a on by tiez uz chcel normalny zivot so mnou. su tu deti dospele ale este ma potrebuju ale ked nebudem konecne hladiet na seba roky ujdu a zivot pojde dalej v starych kolajach mozno aj horsie pretoze manzel moze toto pouzivat proti mne v krizovych situaciach.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

aj tebe dakujem dzudy deti hovoria ze je to nas zivot ze nech urobim cokolvek tak oni proti nebudu.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

Prepac Dzudi trosku som poplietla Tvoje id.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Názor nášho firemného právnika "nerozvádzajte sa pokiaľ sa do dá vydržať."
Ono rozvod je jedna stránka veci a potom to vysporiadanie po rozvode je tá druhá strana a tá býva údajne omnoho ťažšie riešiteľná. Lebo sa robí protiveň a nie je toho aby sa exmanženia vlastne rozumne dohodli na rozdelení si nadobudnutého majetku, pokiaľ vlastne nejakí majú. Ale ty si v manželstve už dlhšie, tak istotne ten spoločný majetok nadobudnutý máte. Zamysli sa nad tým. Nie som mamon, ale to je upozornenie právnika, ktorý už má niečo za sebou.
Skúste sa dohodnúť, že si budete žiť každý vlastný život.
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Žiť len tak naoko každý svoj vlastný život kôli majetku--s tým nesúhlasím. Pekne krásne si vysvetliť skutkový stav a isť od seba ako kultúrni ľudia. Viem, že sa to ľahko píše a ťažšie uskutočňuje, ale je to najlepšie riešenie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ono sa ľahko radí, keď je doma všetko v poriadku , ale myslím si toto - vo vzťahu, ktorý by mi nerobil dobre na moje zdravie a na vrásky, by som nebola ani o minútu dlhšie akoby bolo nevyhnutné . A to abstrahujem od toho, že Tvoje deti sú už veľké , všeličomu rozumejú a tiež by asi radšej videli mamičku, ktorá je šťastná .
0 0
Janka 24 Janka 24

Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

ahoj, neviem ci mozem v takomto probleme niekomu radit ked nemam skusenosti. Ja som vydata 11 rokov a zatial v pohode. Prvorade su vsak deti. Podla mna naozaj na prvom mieste by bol rozhovor s detmi. Nech pochopia situaciu, predsa su uz velke. Horsie by to bolo keby boli male. Naokolo poznam vela ludi rozvedených, vsetko sa da prezit aj rozvod aj akoze boj o majetok , ked mas po boku niekoho kto ta podpori a podrzi. Vravis ze mas priatela tak to skus a zacni mysliet aj na seba. Ved to poznam zena mysli najprv na rodinu, povinnosti aby vsetko bezalo ako ma a na seba az nakoniec a mozno vobec. Na tvojom mieste by som sla do toho, ak vravis ze tvoj zivot bol onicom, a co sa tyka alkoholu - to je hnus,zabíja vzťahy, rodinu, proste vsetko.Drzim ti palceky a nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt horsie paaaaaaaaaaaaaaaaaa
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

janke24 dakujem ja som cely zivot trpela v manzelstve kvoli detom a chcela by som zacat zit lepsie ak to mam vobec sudene.dakujem aj johanke aj jajkovi50 aj kacenke. kacenka ja som tento navrh manzelovi navrhla ale on ho neberie. ale aj tak vam vsetkym velmi pekne dakujem.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

kačenka Pozri príspevok
Názor nášho firemného právnika "nerozvádzajte sa pokiaľ sa do dá vydržať."
Ono rozvod je jedna stránka veci a potom to vysporiadanie po rozvode je tá druhá strana a tá býva údajne omnoho ťažšie riešiteľná. Lebo sa robí protiveň a nie je toho aby sa exmanženia vlastne rozumne dohodli na rozdelení si nadobudnutého majetku, pokiaľ vlastne nejakí majú. Ale ty si v manželstve už dlhšie, tak istotne ten spoločný majetok nadobudnutý máte. Zamysli sa nad tým. Nie som mamon, ale to je upozornenie právnika, ktorý už má niečo za sebou.
Skúste sa dohodnúť, že si budete žiť každý vlastný život.
Tak s týmto vôbec nemôžem súhlasiť...čo znamená "pokiaľ sa to dá vydržať?"....nemám taký problém, ale kde je tá hranica?....a načo vlastne?...či má počkať, kým sa manžel rozhodne pre mladšiu o pár rôčkov? Potom čo?...naopak, je treba myslieť aj na seba....deti sú už naozaj odrastené a snáď pochopia...a ak nie, škoda....asi bude niekde chyba...prečo stále prevláda názor, že žena má byť ten kôň, ktorý ťahá donekonečna?
0 0
Janka 24 Janka 24

Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

sany ma pravdu, mila Bea. nedávaj ziadne návrhy manzelovi jednoducho sa porozpravaj s detmi, a chod a daj ziadost o rozvod. Manzel ta bude prehovarat a tak dalej jednoducho ju zanes a hotovo, urob prvy krok lebo stale budes stat na mieste,jednoducho sa nedaj mysli na seba a trosku ale len trosku na deti-urcite pochopia paaaaaaa
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Ide vlastne o to, prečo by mala beata 333 prísť o 1/2 niečoho, čo spolu s manželom nadobudli a on si bude žiť ako pán kráľ a ona si povie len aby som mala od neho pokoj tak mu všetko dám a začnem si žiť odznova. Keby sa vedeli rozumne dohodnúť tak je o OK. A čo ak sa ona aj keby v úvodzovkách zriekne svojho podielu. Môže ju znova vidierať - psychicky. Veď chlapi alkoholici dokážu všieliake nechutnosti. Je to naozaj na uváženie. Viem nie je to vôbec ľahké. Ťažko písať o niečom, čo človeka nezastiho na vlastnej koži.
Držím Ti palce beata 333.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Myslím si, že je najvyšší čas, aby si začala myslieť sama na seba. Ale doslovne. Zamysli sa, čo chceš Ty. Nie manžel, nie Tvoj priateľ, nie svokrovci, nie Tvoje deti. Iba vtedy sa rozhodneš správne. A nech by bolo Tvoje rozhodnutie akékoľvek, bude urobené z tých správnych dôvodov.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

dakujem vsetkym. prave o tom rozmyslat majetku sa zriect nechcem pretoze nechcem zostat na ulici . ale myslim ze su na to zakony . mne staci malo ale urcite vsetko nenecham manzelovi. rozmyslam sama ze s manzelom to aj tak dobre nebude a priatel tiez nieje istota moze sa zmenit ale ak aj zostanem sama tak to asi vyskusam a zariadim si zivot po svojom. pretoze cely zivot ustupovat a nevediet sa tesit so zivota uz nechcem.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

beata333, si ešte fakt mladá a máš toho veľa pred sebou, takže ešte sa môžeš dlho tešiť zo života....najvyšší čas začať...a majetok nie je všetko...neviem, ako to máte s bývaním, keďže som pochopila, že bývate u svokrovcov, ale tak hádam na ulici neostaneš...sú aj právnici, ktorí sú schopní...
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

kazdy mate v niecom pravdu priatel mi slubil ze mi zozenie pravnika a vsetko co k tomu patri . zena sama to nema lahke ale snad sa deti zamestnaju a ja sa nejako pretlciem zivotom. ale pocit slobody ma velmi laka. dakujem vam vsetkym za rady a tesim sa na vase riadky este raz dakujem.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
irma1 Pozri príspevok
Myslím si, že je najvyšší čas, aby si začala myslieť sama na seba. Ale doslovne. Zamysli sa, čo chceš Ty. Nie manžel, nie Tvoj priateľ, nie svokrovci, nie Tvoje deti. Iba vtedy sa rozhodneš správne. A nech by bolo Tvoje rozhodnutie akékoľvek, bude urobené z tých správnych dôvodov.
...toto je krédo, ktorého by sme sa mali držať po celý svoj život... máme tendenciu naopak stále sa podriaďovať niekomu... niečomu... Verím že si správna mama a úsmev na perách Tvojích detí je Ti nadovšetko... Sama podľa seba viem, že ten úsmev detí je srdečnejší ak vidia, že aj mama sa usmieva... Nie je ľahko ani im aby pochoopili novú situuáciu, ale pokiaľ máš s nimi srdečný vzťah všetko časom pochopia.....ak sa Ti úsmev na tvári nestratí...ale to sa bez správnej komunikácie ťažko zvláda... Sadni si /sama so sebou/ a zhodnoť plusy a mínusy... a potom si sadni s deťmi... najlepšie individuálne, nech sa vzájomne neovplyvňujú... nie každý musí hneď pochopiť ten správny smer......váž si seba samú a teš sa zo života......
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Beata333. Už len pozbierať odvahu. Tak sa ťa spýtam: máš Ty skutočného manžela? Môj dojem je, že nie. Máš ho len na papieri. On totiž nie je skutočným manželom, takým, aký má normálny muž byť. Máš ho vlastne skutočne len papierovo. Potrebuješ Ty takého? Odpoviem za Teba: nie.
Vravíš, že pocit slobody ťa láka. Tak pre to niečo urob, aby si ju mohla ochutnať. Tvoje deti sú múdre deti. Neboj sa ťažkostí z rozvodu. Nebudú trvať večne. Po čase na ne zabudneš. Držím palce.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

beata333 Pozri príspevok
dakujem vsetkym. prave o tom rozmyslat majetku sa zriect nechcem pretoze nechcem zostat na ulici . ale myslim ze su na to zakony . mne staci malo ale urcite vsetko nenecham manzelovi. rozmyslam sama ze s manzelom to aj tak dobre nebude a priatel tiez nieje istota moze sa zmenit ale ak aj zostanem sama tak to asi vyskusam a zariadim si zivot po svojom. pretoze cely zivot ustupovat a nevediet sa tesit so zivota uz nechcem.
Presne toto som mala na mysli. Prispôsobovať sa celý život nevydrží nikto. V manželstve je potrebné robiť kompromisy. Ak ich niekto robiť nemôže, nevie alebo nechce, tak s takým človekom sa žije veľmi ťažko. Navyše to, čo Ti vadí je, podľa mňa dosť závažného charakteru.
Je veľmi pekné a hrdé povedať, že peniaze a majetok nie sú všetko, ale začínať v štyridsiatke od nuly by si asi nechcela. A prečo by si aj mala? Čo ste to nenadobudli spoločne?
Na priateľa by som sa veľmi nespoliehala. Je pekné, že Ti chce pomôcť, ale poznáš ho iba veľmi krátko. Ak by sa aj tento vzťah časom prevalil ako životná chyba, čo Ti neprajem, už by si to rozchodiť nemusela. Toto manželstvo je Tvoje a riešiť jeho problémy musíš Ty sama.
Reakcie detí by som sa nebála. Veď sú to už dospelí mladí muži. Neverím, že by to nepochopili a chceli, aby ich matka robila otcovi a starým rodičom "služobníctvo" do konca života. Najmä, keď o chvíľu pravdepodobne sami odídu. A ich matkou predsa ostaneš stále. Nezáleží na tom, kde bývaš.
Veľa šťastia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať