Zavrieť

Porady

Ako ďalej

Ahoj. Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve, o ktorom vám chcem napísať. Nie je to šťastné manželstvo,pretože manžel už od jeho začiatku dával prednosť práci, alkoholu, kamarátom a vlastným záujmom. Nebol mi oporou ani v živote ani pri výchove našich dvoch synov/ 20 a 18 ročný/ . Po určitom čase sme sa nasťahovali do vlastného bytu kde som sa cítila dobre. Avšak po krátkom čase manžel navrhol aby sme išli bývať k jeho rodičom. Napriek môjmu nesúhlasu na tom trval a tak sme sa tam neskôr nasťahovali. Po čase si našiel prácu, pri ktorej musel chodiť na týždňovky a ja som zostala sama starať sa o rodinu a o jeho chorého otca. Bolo to dlhých 13 rokov vyplnených nezáujmom vlastného manžela o mňa, jeho nevšímavosťou, problémami so svokrom aj svokrou. Toto všetko asi viedlo k tomu, že som si pred časom našla priateľa. Spoznala som pri ňom, že spoločný život môže byť aj iný, plný lásky, citu a pochopenia. Poradťe mi prosím, či zostať pri rodine alebo sa rozviesť a ísť za hlasom svojho srdca. Bojím sa rozvodu a ani neviem ako sa vybavuje. Za každú radu alebo pomoc sa chcem vopred poďakovať.
Usporiadat
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

Ďakujem IRMA. Aj vám ostatným. Je ťažké rozhodnúť sa. Najmä keď človek vie, že nech sa akokoľvek rozhodne vždy svojim rozhodnutím niekomu ublíži. Myslieť na druhých alebo iba na seba? Myslím, že tento problém majú mnohí z nás.
0 0
olgapok olgapok

olgapok je offline (nepripojený) olgapok

preddôchodková bratislavčanka ...viac
mýliš sa, ak si myslíš, že odísť z nefunkčného vzťahu s alkoholikom za slobodo u a šťastím je myslením iba na seba.... Aj deti a celé tvoje okolie bude z tvojho rozhodnutia profitovať, šťastná mama, dcéra či priateľka bude pre nich darom.... a to viem o čom hovorím. Ja som absolvovala rozvod pred pár dňami, síce manžel prehlásil, že sa odvolá, ale už od chvíle kedy padla posledná kvapka do pohára mojej trpezlivosti som sa cítila - a aj okolie to tak videlo - ako nový človek. Tiež som žila s alkoholikom, a viem, že problémy ma ešte len čakajú, ale už ako vnútorne slobodnú ženu, ktorá i keď nemá momentálne priateľa vie, že to všetko zvládne. Ak by si potrebovala akúkoľvek pomoc v praktických záležitostiach okolo podania návrhu, napíš mailový kontakt a ja sa ti ozvem. Drž sa, nech strach a neistota neochromí tvoje rozhodnutie, život máš ešte len pred sebou - myslím ten plnohodnotný život s láskavým partnerom po svojom boku
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

Rozvod je vec, ktorej sa bojím. Nie preto ako to budú brať mojí blízky ale preto čo bude po ňom. A delenie majetku tiež asi nie je príjemná vec.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

olgapok presne citim sa neista bojim sa buducnosti ale citove ochladnutie mi hovory ukoncit to a zacat novy zivot nie s priatelom ale sama a ak mi zivot prinesie do cesty muza ktory ma pochopi a budem mu verit tak mozno. tiez by som sa nechcela viazat na niekoho v tomto stave pretoze som zranitelna a dvoverciva a nechcem aby sa toto opakovalo . prave ze teraz prestavam dvoverovat muzom aj kamaradkam teraz zistujem ake je zdanie klamlive.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Musíš to skúsiť začať odznova. Len a len kvôli sebe. Ak to teraz neurobíš, keď o tom naozaj vážne uvažuješ, tak neskôr sa k tomu možno už neodhodláš a do smrti si budeš vyčítať, že si to neskúsila. Pretože, podľa toho čo píšeš, vaše manželstvo nefunguje a ťažko si predstaviť, že by začalo zrazu fungovať. Riaď sa svojím srdcom. Človek takmer vždy inštinktívne cíti, čo by mal urobiť avšak často zo strachu alebo z iných dôvodov to neurobí. Prajem ti veľa šťastia a sily v rozhodnutiach.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

cloe aj tebe dakujem za ohlas. ja mam tiez taky pocit z toho vela ludi ma odcudzuje lebo byvam na dedine a nikto nevie o mojich problemoch a vela ludi ma sleduje ako pridem a ked ma bral svagor uz to bol dalsi v poradi ale ja sex nehladam to pochopi asi len zena ktora to preziva a viem ze vela zien je v mojej situacii a kvoli detom trpi. ja si tiez myslim ze rodinny zivot ktory som si predstavovala pred svadbou sa da prezit a velmi po tom tuzim hoci stracam nadej.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
beata333 Pozri príspevok
ja si tiez myslim ze rodinny zivot ktory som si predstavovala pred svadbou sa da prezit a velmi po tom tuzim hoci stracam nadej.
Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve
38-21=17!!!!!!
Co si to len tie sedemnastky myslia o manzelstve.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

dad111 Pozri príspevok
Mám 38 rokov a žijem už 21 rokov v manželstve
38-21=17!!!!!!
Co si to len tie sedemnastky myslia o manzelstve.
ratat vies ale mala som osemnast . neviem kolko mas ty rokov ale vtedy bola doba ked dievca zostalo tehotne musela sa vydat pre pokoj v rodine a interupcia neprichadzala do uvahy viem ze clovek nic nemusi sama svojou hlupostou som prisla o najkrajsie roky zivota ale tak to ani nemozem povedat lebo mam deti a som rada ze ich mam. clovek robi chyby za ktore cely zivot pika nik nieje dokonaly.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nemyslím, že bolo najvhodnejšie vrhať sa do ďalšieho vzťahu, pokiaľ si si nevyjasnila prvý. Pokiaľ medzi tebou a manželom nie je možná rozumná komunikácia, alebo ani jeden už nemáte záujem, skúste na nejakú dobu žiť oddelene, aby si vedela triezvo posúdiť, či to skutočne tak chceš. U teba je však už ten problém, že to neposúdiš objektívne, pretože už máš partnera, ktorý ťa bude v tvojom rozhodnutí ovplyvňovať. Pouč sa z predchádzajúcich chýb, zlož ružové okuliare a zváž všetky za a proti.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
beata333 Pozri príspevok
ratat vies ale mala som osemnast . neviem kolko mas ty rokov ale vtedy bola doba ked dievca zostalo tehotne musela sa vydat pre pokoj v rodine a interupcia neprichadzala do uvahy viem ze clovek nic nemusi sama svojou hlupostou som prisla o najkrajsie roky zivota ale tak to ani nemozem povedat lebo mam deti a som rada ze ich mam. clovek robi chyby za ktore cely zivot pika nik nieje dokonaly.
Rokov mam dost na to, aby som si dokazal urobit svoj nazor. Radsej by som snad nemal reagovat na Tvoju temu, viem, ze ma mnoho ludi odsudi, ale uz to nejako prezijem.
Neviem sice ci bolo skor vajce alebo sliepka, viem ale isto, ze najprv si bola tehotna a potom si zacala rozmyslat co s tym. Malo to byt naopak. Len prosim Ta neobvinuj z toho tu dobu a nedajboze rezim v ktorom si vtedy zila. Ten za to nemoze, na neho uz zvalili vselijake neuspechy, toto je Tvoj vlastny. Za Tvoje chyby trpia a trpeli aj ini. Celu dobu myslis len na seba. Je to Tvoja vec. Uz to radsej nebudem dalej rozvadzat.
Ak ale mozem napisat svoj nazor. Chodte od seba. Nema cenu aby ste spolu zili dalej. Nikoho uz teraz nepresvedcis, ze ma cenu aby ste spolu zili. Ti ktorych sa to tyka, napriklad aj Vasich deti, uz o tom svoje vedia maju svoj rozum, pravda, ak ste ich nemanipulovali v detstve. Cas ukaze, ktory z Vas na koho doplacal, nie len financne. Preco si ale o rozchode zacala uvazovat az ked si spoznala ineho muza? Nie je to preto, ze sa bojis prezit sama? Skusaj to dalej. Uz by sa to moho zaobist bez potomkov.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

Pozeras na to ako chlap . KEBY SOM MYSLELA IBA NA SEBA UZ TU DAVNO NIE SOM . MYSLIM ZE ANI TY SI PRVY SEX NEMAL PO SVADBE. ZA TO CO SA STANE SU ZODPOVEDNY OBAJA ALE VACSINOU NA TO DOPLACA ZENA LEBO MALOKTORY CHLAP SA VZDA PRE RODINU SVOJICH NERESTI A ZAUJMOV.
0 0
v_mary v_mary

v_mary je offline (nepripojený) v_mary

beata333 Pozri príspevok
...ALE VACSINOU NA TO DOPLACA ZENA LEBO MALOKTORY CHLAP SA VZDA PRE RODINU SVOJICH NERESTI A ZAUJMOV.
Podľa môjho názoru zodpovednosť s akou pristupuje človek k životu nie je závislá od pohlavia, ale od charakteru danej osoby. ( Tak ako poznám veľa perfektných a zodpovedných žien, poznám aj veľa perfektných a zodpovedných mužov a platí to aj naopak)
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ahojte,
zváž rozvod skutočne poctivo, najmä či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela, v tejto chvíli neber ohľad na priateľa, tým, že zostaneš pre ňho úplne voľná, zmení sa aj jeho postoj k tebe, totiž je velikánsky rozdiel s niekym sa tajne stretávať /zakázané ovocie veľmi chutí / a potom s ním začať žiť - mám zato, že by si sa k nemu nasťahovala, ale bez detí /ak nie oprav ma/
rozvod by som riešila za takých okolností ako je napr. alkoholik, fyzické all. psychické týranie ap.
hanka
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

MAS PRAVDU TO MAM NA PAMATI. A PRETO VAHAM PRESNE TO CO PISES . TU MI NIEKTO RADIL SKUSIT ZIT ODDELENE A VTEDY BY SME SI ZACALI UVEDOMOVAT CI V TOM POKRACOVAT ALEBO UKONCIT.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

NEHADZEM VSETKYCH MUZOV DO JEDNEHO VRECA POZNAM MUZOV RODINNE ZALOZENYCH . NECHAPEM KTO JE VACSI SEBEC CI MUZ KTORY OPUSTI ZENU S DETMI A ZENA MUSI VYMAHAT VYZIVNE ALEBO ZENA KTORA MA DOSPELE DIETA A CHCE ODIST Z NEFUNKCNEHO VZTAHU.
0 0
ivka7 ivka7

ivka7 je offline (nepripojený) ivka7

rozvedená,moja dcéra je dospelá,žijem s bradáčom, ktorý sa volá Happy (pes :)),som dobrodruh.... ...viac
Mila bea,otázku si položila asi preto, že máš strach z rozhodnutia a potrebuješ poradiť.každý z nás má svoj pohľad na základe vlastných skúseností, ale svoj život prežívaš len ty sama, svoje pocity, smútky, sny, nádeje,túžby.....koľko z nich ostalo nesplnených? keď ti srdce povie, že si nešťastná, rieš to. nie pre iných, ale pre seba. my ti tu môžeme radiť, ale to vôbec nemusí vyhovovať tebe, tomu čo chceš. môžeme ťa podporiť v rozhodnutí, ktoré ty pokladáš vnútorne za správne. poznáš ten pocit, keď sa pre niečo rozhodneš, navonok to nemusí pôsobiť logicky a ty vo vnútri, v duši cítiš mier a pokoj, potvrdenie správnosti rozhodnutia. cítiš, že tak je to správne, nie preto, že to tak chcú druhí, ale preto, že to tak má byť.vieš, nikto naozaj nemá právo mentorovať a nehovor si, že niečo bola chyba, predsa nebudeš znehodnocovať dve desaťročia svojho života, kedy si určite vykonala veľa dobrého a veľa si sa naučila. kedže teraz cítiš nespokojnosť, je to signál na určitú zmenu. aká bude je len na tvojom rozhodnutí, tak ti prajem veľa šťastia.
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

IVKA DAKUJEM TOTO CO PISES MI HOVORI ZO SRDCA. JE VELA LUDI V MOJOM OKOLI KTORY MA ODCUDZUJU AJ TAKY CO MA CHAPU . DNES JE VSETKO O PENIAZOCH TO JE PRAVDA ALE JA ESTE CHCEM LUBIT A BYT LUBENA. NECHCEM SVOJ ZIVOT PREZIVAT.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

hanelie Pozri príspevok
ahojte,
zváž rozvod skutočne poctivo, najmä či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela, v tejto chvíli neber ohľad na priateľa, tým, že zostaneš pre ňho úplne voľná, zmení sa aj jeho postoj k tebe, totiž je velikánsky rozdiel s niekym sa tajne stretávať /zakázané ovocie veľmi chutí / a potom s ním začať žiť - mám zato, že by si sa k nemu nasťahovala, ale bez detí /ak nie oprav ma/
rozvod by som riešila za takých okolností ako je napr. alkoholik, fyzické all. psychické týranie ap.
hanka
Idem reagovať na tú časť príspevku "zváž, či si schopná prežiť v dnešnej dobe bez manžela" Veď už to tu bolo písané, veď "mať manžela" nezaručuje, že keď ho má, tak sa jej bude žiť ľahšie.
Dám príklad. Pani, ktorú poznám má cca 60r. Dve tiež už odrastené deti (slobodné, žijú všetci spolu) Má jedného manžela, ktorý je tam tiež, ale cca 20r. tam len s nimi "žije". Od revolúcie sa len motá, v posledných rokoch vôbec nikde nerobí. Korunu jej nedá. Tá pani tvrdo pracuje (mimochodom účtovníčka, neviem koľko veľa firiem spracováva, aby to utiahla).
Neviem čo bolo na začiatku, ale vôbec sa nerozprávajú, on celý deň presedí pred televízorom(kúpila mu ho ona keď sa mu pokazil starý) zatvorený v izbe. Vychádza len vtedy, keď zistí, že mu nehrozí, že sa s ňou stretne, keď chce s ním naviazať rozhovor, o riešení ich situácie, musí, ho "odchytiť", a to len potichu vypočuje a zasa sa tam zatvorí. Absolutne nereaguje. Deti ho nemôžu ani cítiť, len sa jej pýtajú, kedy sa s ním rozvedie. Keď treba niečo doma spraviť, alebo opraviť volá suseda,alebo firmu za veľké prachy. Majú 4izbový byt, nárokuje si na polovicu, t.j cez deň je pred telkou, v jedne izbe , spať ide do druhej. Ona s deťmi je v tých zvyšných. Kuchyňa je samozrejme spoločná, ona navarí, volať ho nevolá, ale on sa prídde najesť(potajomky), (niekedy navarí aj on z toho, čo ona donesie, samozrejme to nikto neje) keď perie, operie aj jemu. Skrátka všetko je tam ako má byť v normálnej rodine. Má manžela, o ktorého sa stará.
Nemá tú silu s ním spraviť krátky proces, len o tom hovorí(má totiš strach, dokáže byť násilný, a keď chce mať relatívny pokoj, tak moc nerýpe). Ale aký krátky proces. Ak sa rozvedie, to jej moc nepomôže, lebo stále tam bude. Ak by ho chcela z bytu dostať, musela by mu nájsť ubytovanie. A vyplatiť ho z bytu. Nechce mu ona platiť, keď on jej je dlžný strašné prachy za deti a za všetko ostatné. Hovorí, že keď ich dá jemu, okráda svoje deti. On je v pohode. Je o neho postarané, nepotrebuje nič meniť. Neviem ako je to s našimi zákonmi. Keby sa dala na ten kolotoč, ktorým by sa ho chcela zbaviť boli by na jej strane? Alebo by si len vyrobila problémy o ktoré nestojí? Radšej má ďalej trpieť?

Takže čo žiť s manželom, alebo bez neho?
0 0
gerda gerda

gerda je offline (nepripojený) gerda

neboj sa rozvodu viem očom hovorím žila som podobne 25 rokov ale som to zvládla aj ked 4 roky po rozvode stále bývame v jednom byte a neviem si stým rady lebo mi chýbajú peniaze aby som mu kúpila byt ale rozvod nie je to najažšie vyhľaddaj nejakého advokáta to je jedno najhoršie je odhodlať sa k tom ja sa teraz cítim slobodná sama som pomohla detom vyštudovať boli trietiaci na výške dcera je dnes lekárka a syn inžinier ekonom otec im nebol ani na promociách zvládli sme to na požičky darčeky síce nedostali ale teraz si budú moct kupit čo budu potrebovať život je krátky a bud rada že maš priatela
0 0
beata333 beata333

beata333 je offline (nepripojený) beata333

BIBIKA DAKUJEM U NAS TO JE TAK ZE S MANZELOM NESPIM 8 MESIACOV A KED TO POJDE DALEJ ZE NEBUDE ANI ROZVOD ANI SEX MOZEM BYT V TEJ SITUACII AKO ONA. UZ MA TERAZ NIEKEDY VYHADZUJE ZE NECH ODIDEM A NEDOSTANEM NIC ALE NA TO PRAVO NEMA.PLNIT MANZELSKU POVINNOST ODMIETAM TO SOM ROBILA CELY ZIVOT. KED SOM STRETLA PRIATELA ZISTILA SOM O CO SOM PRICHADZALA CELY MOJ MLADY ZIVOT. DAKUJEM TI.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať