Marian19
05.09.07,08:15
Marian19 - majo1


Dobry den
uz 2 tyzden mam problem s zaludkom.

odvtedy som len 1 x cez sviatok a 1 x cez vikend nemal s nim problemy, inak v priebehu celeho tyzdna stale, tak neviem ci to je cerstvym vzduchom a vychadzkam do prirody, ktore pomozu alebo stresom v praci, ktory to zapricinuje.

Ide o to že chodím aj 5 x denne na zachod a za tie 2 tyzdne to pocitila aj moja vaha - 4 kg.zaujimave ze ako nahle som sa najedol a nebol cely den na wc ihned som pribral 3 kg, ale akonahle ak mam travenie v pohode sa vratim na moju klasicku vahu 74-75 kg nepriberiem ani kg ci uz je to 1 2 alebo 3 roky dozadu.

vcera som bol az 7 x na wc, po kazdom skonzumovanom jedle ci uz to je maly kolac alebo hocico, idem na wc.
da sa to nejako zistit bez navstevy lekara, lebo idem na dovolenku a cez den nemam kedy skocit, som pracovne dost zaneprazdneny teraz, tak ak tak skusit domace caje.

kedze som v obchode od rana do vecera potom pridem domov unaveny a volno mam az cez vikend, neviem ci to nesuvisi aj s tym.

ak mal niekto takyto problem a vie poradit budem vdacny.
Zoltán Kovács
05.09.07,06:17
Tak tento problém by som určite riešil jedine s lekárom. Zažil som podobné začiatky svojej choroby. Ak ťa zaujíma pozri si tému M.Crohn.

http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html
Marian19
05.09.07,09:30
este by som upozornil ze sa to zacalo potom co nas doma vytopilo a asi 5 hodin som vysusal koberec handrou, ktory bol podlepeny gumou odspodu a cely tyzden ho susil, kedze bol podlepeny celoplosne musel som kraje ponadvihat ale kedze je miestnost zle vetratelna, vzduch tam nebol najidealnejsi a nepomohlo ani ovzdusovace, ktore to skorej zhorsili, tak si viete predstavit ze cely tyzdne som dychla ten pach a urcite zostalo mokre aj pod kobercom kam som sa nedostal.cize moze to byt aj tym a 2.bod 2 dni pred tym som dobral vitaminove prasky, ktore beru kulturisti, potreboval som pribrat ale kedtze som necvicil kvoli zaneprazdnenosti len jedol ci to nenarusilo a ci nie je pokazeny zaludok alebo som pocul o pokruteni creva

dakujem
cloe
05.09.07,09:41
Budeš si predsa asi musieť nájsť čas na toho lekára, veď nemôžeš riskovať nejaké komplikácie na dovolenke. No nie?
Marian19
05.09.07,15:22
no vyskusam este rumancekovy caj a lieky na podrazdeny zaludok heliak a uvidim myslim si ze to je tym pachom + tie prasky whei gainer.
čo by ste doporučili aky caj + stravu jest v nasledujucih dnoch?
DanielaSL
05.09.07,15:49
Takto nejako podobne mala problémy kamarátka , nakoniec z toho bola alergia na lepok. Jednoznačne odporúčam vyšetrenie....môže to byť všeličo..choroba , stres.... zver to radšej lekárom.
kalkulka
06.09.07,08:20
no vyskusam este rumancekovy caj a lieky na podrazdeny zaludok heliak a uvidim myslim si ze to je tym pachom + tie prasky whei gainer.
čo by ste doporučili aky caj + stravu jest v nasledujucih dnoch?
Stravu hlavne nedráždivú. Zemiakovú kašu, ryžu, diétne polievky, ak mäso, tak skôr kuracie a iba varené z polievky, alebo dusené na masle na prírodno, bez múky a korenín. Mám dobré skúsenosti s repíkovým čajom. Ukľudní vnútorné prostredie.
anklar
06.09.07,08:39
no vyskusam este rumancekovy caj a lieky na podrazdeny zaludok heliak a uvidim myslim si ze to je tym pachom + tie prasky whei gainer.
čo by ste doporučili aky caj + stravu jest v nasledujucih dnoch?
Nič neskúšaj, rýchlo ukonči akúkoľvek samoliečbu. Vezmi si voľno a choď k lekárovi. Ako dlho bol ten koberec mokrý? Možno sa už stihli vytvoriť plesne alebo huby a Ty si sa pri vysúšaní toho koberca už mohol nadýchať. Najskôr však to bude niečo, čo by si už nemal odkladať (po 2-3 rokoch!)
Daj vedieť, čo prinieslo vyšetrenie.
yoyka
06.09.07,08:45
Skús si zohnať Aloe vera gel dá sa kúpiť v DM drogérii za približne 400 korún, majú aj v lekárňach ale drahší. Ja som užívala ten z drogérie a pochvaľujem si.
stella125
06.09.07,15:29
Marián, tak to vyzerá, že problém bude aj v črevách, minimum, čo možeš sám urobiť je - rozdrv klasické živočíšne uhlie -CARBOTOX a vypi ho rozpustené vo vode, vyčistíš tak črevá, zabrániš dehydratácii. A ešte by si mohol užívať probiotikum napr. Nutrolin kapsuly alebo Bion 3- v ňom sú okrem probiotika aj vitamíny a minerály.Probiotiká sú pri hnačkách užitočné.
Marian19
06.09.07,15:31
no takto

koberec zmokol, ihned ako sa nan dostala voda - bol som pri tom ked namokol som ho zacal vysusat handrou a cely tyzden sa len susil na zemi a bol nan pusteny ventilator.

pripomeniem ze doteraz som nemal taketo problemy a ta alergia na lepok sa jej kedy prejavila az po jedeni urciteho jedla?