Zavrieť

Porady

M.Crohn

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte poraďáci,

prvýkrat čítam rubriku Zdravie, a vidím, že sa tu píše o "nežiadúcich" následkoch našej práce. Má niekto z Vás skúsenosti s Morbus Crohn - om? (chronický zápal hrubého čreva). Ja túto chorobu mám od 1997. Som celkom informovaný (aspoň si to myslím) čo sa týka tejto choroby.

Ale rád by som sa podelil o moje skúsenosti s ostatnými s touto chorobou, ktorých to zastihlo.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nikto sa neozve???
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nemám informácie o tejto chorobe, ale otec trpí na ochorenie hrubého čreva tzv. proktokolitídu atď. Nie je to nič príjemné. Myslím, že som o Crohnowej chorobe čítala kedysi dávno. Treba tu dodržiavať diétu. Papať nedráždivé potraviny a potraviny, ktoré nedráždia hrubé črevo a nespôsobujú zvýšený pohyb čriev. Taktiež je dobré papať potraviny, ktoré podporujú zravú klímu v hrubom čreve - hlavne potraviny o obsahom laktobacila. Kyslomliečne výrobky. Možno by bolo dobre kúpiť si prípravok z lekárne, ktorý obsahuje laktobacilus. Viem, že predávajú takéto niečo. Tak isto v California fitnes to predávajú. Z potravín všetko je individuálne, lebo nie každý dobre znáša všetky potraviny, ktoré pri jeho chorobe sú vhodné. Napíš niečo bližšie. Možno sa mi niečo vynorí z makovičky. Dosť ma zaujíma zdravoveda a tak niekedy snorím po všeličom. Skús navštíviť stránku crohnclub.sk. Možno ti to pomôže.
Naposledy upravil kalkulka : 05.07.06 at 13:05
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Názov :

Laktobacily"5" Swiss Natural Sources ...je tam 60 kapslí a cena 469,50 Sk .... bez cukru a vhodné sú aj pre diabetikov .........ale cena je ako a kde , však to poznáte .


http://www.crohnclub.sk/clanok.php?article_id=4
Naposledy upravil Zita5 : 05.07.06 at 13:21
0 0
zszitas zszitas

zszitas je offline (nepripojený) zszitas

S vyliecenim tejto choroby nemame skusenosti, ale ja si myslim, ze ak sa podari docielit, aby sa to uz dalej nezhorsovalo, uz to je uspech. Urcite doporucujem konzumaciu Aloe-vera. Účinnosť Aloe Vera gélu je spôsobená bohatým zastúpením výživných látok, ktorých kombinované spolupôsobenie a vzájomný pomer poskytujú omnoho účinnejší výsledný efekt, než by sa dal očakávať pri samostatných pôsobeniach jednotlivých komponentov. AV pôsobí na bunkovej báze, preto jej účinky sú pozitívne na veľa chorôb. Prekvapením by bolo, ak by to nepomáhalo pri takomto zložení. Určite doporučujem jej konzumáciu pri črevných chorobách!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M.Crohn je celoživotná choroba, ktorá sa nedá liečiť. Objavil ho Dr.Crohn v roku 1932, po ňom sa aj pomenoval. Kameňom úrazu je, že nevie sa presne kvôli čomu tá choroba vzniká. Je autoimmuna choroba - immunitný system napadá sám seba.
Ja som už po jednej operácii, resekcia čriev. Momentálne som O.K. Ale mám pár známych s touto chorobou, ktorý sú na invalidnom dôchodku.
Stránku crohnclub.sk poznám, som členom Slovenského Crohn clubu.
Táto choroba sa môže iba udržiavať v pokojovom štádiu, keď príznaky nie sú. Je k tomu potrebná medikamentózna liečba, kombinovaná s pomerne prísnou dietou.
Pri aktívnom štádiu choroby, človek môže schudnúť aj 20 kg za mesiac, ale to už je extrém (prežil som to, dokonca dvakrát).
Niektorí lekári sami sa čudovali, že som nešiel na inv.dôchodok. Čo by som doma robil. Každý mesiac by som čakal na ten úžasný dôchodok. To nie je pre mňa.
Priebeh choroby sa dá regulovať s rôznymi prípravkami. Jedna z ních je Aloe vera, ktorá je najúčinnejšie. Potom rôzne čaje, ako z dubovej kôry atď.....
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Neviem, či skúšal repíkový čaj. Mám s ním celkom dobré skúsenosti. Pomáha pri zápaloch. Ukľudňuje sliznice a pod. Nielen mne, ale aj mojím rodičom a kolegyni pomohol. Ináč je lahodný aj chuťovo. Poznám to u otca, on takto párkrát za dva týždne schudol 20 kg. Chválabohu prežil, ale myslela som aj na to najhoršie. Vyzeral strašne. Tak veľa, veľa trpezlivosti a hlavne toho zdravíčka želám.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kalkulka
Neviem, či skúšal repíkový čaj. Mám s ním celkom dobré skúsenosti. Pomáha pri zápaloch. Ukľudňuje sliznice a pod. Nielen mne, ale aj mojím rodičom a kolegyni pomohol. Ináč je lahodný aj chuťovo. Poznám to u otca, on takto párkrát za dva týždne schudol 20 kg. Chválabohu prežil, ale myslela som aj na to najhoršie. Vyzeral strašne. Tak veľa, veľa trpezlivosti a hlavne toho zdravíčka želám.
Ďakujem za želanie, podobne prajem aj tvojmu otcovi. Repíkový čaj pijem viac-menej pravideľne. Všeobecne je dobrý na zápaly. Potom ešte čaj z dubovej kôry tiež je dobrý. Je pravda, že najrozšírenejšie ho používajú pri liečbe zlatej žili, ale a vnútorne má blahodarné účinky. Z minerálných vôd je na črevné ochorenia dobrá Korytnica.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Zdravím, asi máš také isté skúsenosti ako môj otec. Ten tiež užíval Korytnicu. Ale veľa bubliniek na črevá škodí. Myslím, že calcium je na črevá dobrý. A dávaj pozor na sladké mlieko a múčne výrobky. Nechcem strašiť, ale môžeš mať aj skrytú formu celiakie, ktorá sa prejavuje iba pomaličky. Ďakujem za želanie pre otca.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Neviem presne čo znamená celiakia. Zatial som O.K. Alergické reakcie na žiadne potraviny zatiaľ nemám. Ale mám skúsenosť, že pri iných ľudí s MC vyvoláva alergickú reakciu jedlo, ktoré ja bežne konzumujem. Dúfam, že na mlieko a mliečne výrobky nebudem alergický, nakoľko mám ich rád.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja som pil Korytnicu nesítenú, alebo jemne sítenú. Tá nerobila problémy. Prvýkrát som sa stretol s Korytnicou priamo v kúpeľoch. Nakoľko som bol po operácii na doliečení práve v Korytnici. Bolo to výborné.

Inak Slovak Crohn Club každoročne organizuje rekondičné pobyty pre svojích členov. Tento rok to bude koncom septembra, niekde v Slovenskom rái. Asi hotel Čingov. Pozvánku mám doma, ak máš záujem pridám presnejšie info. Jedna nevýhoda týchto pobytov je, že rodinný príslušníci sa dostanú tam dosť ťažko a za drahšie samozrejme.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Možno by si aj mohol pridať nejaké info. Posunula by som to otcovi, alebo aj pre mňa. Mám občas problémy s trávením. Chlieb napr. vôbec nemôžem a nevedia zistiť čo mi vlastne je. Celiakia je vlastne istá forma alergie na lepok. Je to neschopnosť organizmu spracovať lepok v potravinách. Je to dosť zákerná choroba a v počiatočných štádiách sa nejako zvlásť neprejavuje. Ale poškodzuje tráviaci systém a črevá. Dá sa vyšetriť odobratím vzorky z tenkého čreva, kde sa zisťuje poškodenie klkov. Ale pri ľahších formách, alebo počiatočných štádiách alebo keď pacient drží diétu sa to vôbec nezistí, alebo iba slabšie poškodenie, nakoľko sa klky na tenkom čreve môžu obnovovať. Dosť som o tom čítala a je to zdĺhavá choroba a myslím si, že nie tak veľmi ľahko zistiteľná. V najnovších štúdiach, ktoré uverejňujú, rozprávajú o tom, že keď niekto má niečo s črevami, často zistili, že roky títo ľudia trpeli aj na celiakiu, ale bohužiaľ o tom ani nevedeli a nikto to ani nezistil. Preto ťa na to upozorňujem. Nemusí to tak byť v tvojom prípade, ale každá informácia je na niečo dobrá.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Ahoj, tuto chorobu poznam - ma ju kamarat a dost som o nej citala.
Ja mam tiez autoimunitnu chorobu (myasthenia gravis) a podla toho co mi kamarat hovoril, tak nas dost podobne liacia. Momentalne beriem okrem ineho aj Imuran a Prednison. Imuran sa pouziva na "potlacenie" imuntneho systemu. Musim povedat ze ak ked sa bojm velmi vedlajsich ucinkov citim sa s tmi liekmi lepsie. Beries ich aj ty smith? Ako sa citis?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kattka.c
Ahoj, tuto chorobu poznam - ma ju kamarat a dost som o nej citala.
Ja mam tiez autoimunitnu chorobu (myasthenia gravis) a podla toho co mi kamarat hovoril, tak nas dost podobne liacia. Momentalne beriem okrem ineho aj Imuran a Prednison. Imuran sa pouziva na "potlacenie" imuntneho systemu. Musim povedat ze ak ked sa bojm velmi vedlajsich ucinkov citim sa s tmi liekmi lepsie. Beries ich aj ty smith? Ako sa citis?
Bral som tie lieky. Prednison je hormonálna liečba, ktorá slúži na potlačenie zápalových procesov v organizme. U mňa vedlajšie účinky boli. Pri mojej chorobe som schudol 35 kg, po nasadení Prednisonu som zase pribral 45 kg. Takže asi 80 kg rodzielu, a to všetko priebehu 5 mesiacov. Mne lekár vysvetloval predpísanie Imuranu tak, že to potláča vedľajšie účinky Prednisonu. Ale zase Imuran má tiež svoje vedľajšie účinky. Je to blúdny kruh. Vedlajšie účinky pociťujem dodnes, a to už neberiem ani imuran, ani prednisom viac ako 1,5 roka. Tie vedľajšie účinky sú dosť chúlostivého charakteru.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kalkulka
Možno by si aj mohol pridať nejaké info. Posunula by som to otcovi, alebo aj pre mňa. Mám občas problémy s trávením. Chlieb napr. vôbec nemôžem a nevedia zistiť čo mi vlastne je. Celiakia je vlastne istá forma alergie na lepok. Je to neschopnosť organizmu spracovať lepok v potravinách. Je to dosť zákerná choroba a v počiatočných štádiách sa nejako zvlásť neprejavuje. Ale poškodzuje tráviaci systém a črevá. Dá sa vyšetriť odobratím vzorky z tenkého čreva, kde sa zisťuje poškodenie klkov. Ale pri ľahších formách, alebo počiatočných štádiách alebo keď pacient drží diétu sa to vôbec nezistí, alebo iba slabšie poškodenie, nakoľko sa klky na tenkom čreve môžu obnovovať. Dosť som o tom čítala a je to zdĺhavá choroba a myslím si, že nie tak veľmi ľahko zistiteľná. V najnovších štúdiach, ktoré uverejňujú, rozprávajú o tom, že keď niekto má niečo s črevami, často zistili, že roky títo ľudia trpeli aj na celiakiu, ale bohužiaľ o tom ani nevedeli a nikto to ani nezistil. Preto ťa na to upozorňujem. Nemusí to tak byť v tvojom prípade, ale každá informácia je na niečo dobrá.
Info priložím poobede.Musím skočiť domov pre tú pozvánku.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
smith
Info priložím poobede.Musím skočiť domov pre tú pozvánku.
Nemusíš hneď, stačí aj po víkende. Ináč ďakujem za ochotu. Aj otec berie Prednison a tiež tak strašne priberá. Upravil si aj jedálniček, ale hormóny robia svoje.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kalkulka
Nemusíš hneď, stačí aj po víkende. Ináč ďakujem za ochotu. Aj otec berie Prednison a tiež tak strašne priberá. Upravil si aj jedálniček, ale hormóny robia svoje.
Ja kým som bral Prednison, bol som schopný v noci o 1.00 hod vyslovene vyžrať celú chladničku. Ale teraz keď už neberiem, tak moja váha sa ustálila.

Na obed tak či tak idem domov. Kanceláriu mám cca. 600-700 metrov od bytu, a niet nad mamičkynou kuchyňou.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Prednison beriem od marca. Hned ako mi ho nasadili som si o nom vsetko nastudovala. Napisem to tak jednoducho ako to ja chapem: prednison zvysuje hladinu cukru v krvi a preto sa z neho pribera - teda hlavne preto. Ja som si tiez zmenila jedalnicek a to tak, ze som uplne vynechala cukor. A s prednisonom (50mg denne - co je "konska" davka) sa mi podarilo dokonca schudnut .
Tak drzim palce a prajem vela zdravia.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kattka.c
Prednison beriem od marca. Hned ako mi ho nasadili som si o nom vsetko nastudovala. Napisem to tak jednoducho ako to ja chapem: prednison zvysuje hladinu cukru v krvi a preto sa z neho pribera - teda hlavne preto. Ja som si tiez zmenila jedalnicek a to tak, ze som uplne vynechala cukor. A s prednisonom (50mg denne - co je "konska" davka) sa mi podarilo dokonca schudnut .
Tak drzim palce a prajem vela zdravia.
Tak to je "konská" dávka. Ja som začal na 60mg. Ale počas jedného roka sa to znížilo na 5mg. A po užívani 5mg ešte rok, mi to úplne vysadili.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
smith
Ja kým som bral Prednison, bol som schopný v noci o 1.00 hod vyslovene vyžrať celú chladničku. Ale teraz keď už neberiem, tak moja váha sa ustálila.

Na obed tak či tak idem domov. Kanceláriu mám cca. 600-700 metrov od bytu, a niet nad mamičkynou kuchyňou.
Tak dobrú chuť k chutnému obedu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Takže tu sú tie info:

Termín rekondično-rehabilitačného pobytu 24.09. - 01.10.2006
Miesto: Slovenksý Ráj Smižany, Hotel Čingov
Poplatok: 2.800,- Sk
Termín prihlášok: do 25.08.2006


Adresa: Slovak Crohn Club
Jurkovičová Gabriela
Malé nám. 28
901 01 Malacky tel.: 0903 849 384 po 20.00 hod

Uhradeným účastníckym poplatkom do požadovaného termínu potvrdíte záujem o pobyt.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať