Zavrieť

Porady

M.Crohn

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte poraďáci,

prvýkrat čítam rubriku Zdravie, a vidím, že sa tu píše o "nežiadúcich" následkoch našej práce. Má niekto z Vás skúsenosti s Morbus Crohn - om? (chronický zápal hrubého čreva). Ja túto chorobu mám od 1997. Som celkom informovaný (aspoň si to myslím) čo sa týka tejto choroby.

Ale rád by som sa podelil o moje skúsenosti s ostatnými s touto chorobou, ktorých to zastihlo.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

RoboNR Pozri príspevok
Co sa tyka operacie tak u mna bola nutna,lebo sa mi uzvrel prechod medzi tenkym a hrubym crevom a potom vznikla diera niekde na creve.V nasej nemocnici mi to nechceli operovat tak som skoncil v Bratislave.A ci hrube alebo tenke?Si myslim,ze bez hrubeho sa da fungovat ale bez tenkeho asi nie
Ahojky RoboNR, to sa neboj, určite by Ti nevzali celé tenké črevo to len po častiach režú. Ale máš pravdu bez tenkého sa žiť nedá. Muselo to byť pre teba veľmi nepríjemné, a hlavne bolestivé ked si mal takú nepriechodziu stenozu v term. ileu a ešte k tomu prederavené črevo.
Ono zvyčajne v malých nemocniciach teda myslím okresných nezvyknú operovať také stavy čo sa týka MC a UC. Skôr posielajú do krajských miest pacientov na špeci kliniky. Čo sa im tam premelie ročne kvantum ludí s takými problémami.
Osobne keby mi hrozila operácia a viem, že u nás to žiaden chirurg ešte nerobil tak rozhodne by som šla do väčšej nemocnice kde to robia denno denne.
Drž sa i pekne nadalej.

JanaGT takže mng. máš doma a už sa cíti lepšie? Ja som tu pár dní nebola, kvôli hospit. v nemocnici ale teraz už doženiem všetky resty.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ahoj Gabi!
Som si všimla, že si tu dosť dlho nebola ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No no .. iné veci ako crohn ma prikvačili a musela som pár dní oddýchnuť v nemocnici. Ale už je dobré, verím tomu
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
no, môj to má tiež na prechode medzi hrubým a tenkým
a ešte 2x na tenkom. V ponelok som mala pocit, že doktorovi sa nejako do tej prípadnej operácie moc nechce, snáď pomôžu tie kortikoidá.
V pondelok budeme vedieť viac. Potom napíšem.
takže píšem výsledok včerajšej kontroly:
lekár mu nasadil Budenofalk.
Výsledky krvi spred týždňa boli najlepšie čo doteraz počas ochorenia mal.
A za týždeň pribral cca 5 kg.
Takže dúfame, že sa to lepší.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja len prajem to zlepšovanie zdrav. stavu i nadalej. Nech sa mng. drží a ty tiež.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Kolega vravel, že včera dávali večer cca 19,30 na STV 2 nejakú dobrú reláciu o MC. Nemôžem to na nete nájsť.
Neviete niekto, čo to bolo za reláciu?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janaGT Pozri príspevok
Kolega vravel, že včera dávali večer cca 19,30 na STV 2 nejakú dobrú reláciu o MC. Nemôžem to na nete nájsť.
Neviete niekto, čo to bolo za reláciu?
No ja som ju pozerala len chvíľu. Bol to český dokument, v ktorom vysvetľovali podstatu choroby a dávali tam rozhovor s pacientkami, ktoré na túto chorobu trpia. Optimistické bolo to, že sa zlepšila prognóza pre udržiavanie dobrého zdravotného stavu pacientov, aj keď je táto choroba naďalej nevyliečiteľná.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

JAJA11 Pozri príspevok
No ja som ju pozerala len chvíľu. Bol to český dokument, v ktorom vysvetľovali podstatu choroby a dávali tam rozhovor s pacientkami, ktoré na túto chorobu trpia. Optimistické bolo to, že sa zlepšila prognóza pre udržiavanie dobrého zdravotného stavu pacientov, aj keď je táto choroba naďalej nevyliečiteľná.
ďakujem, keď prídem z práce, skúsim to ešte hľadať na nete, možno to bude v archíve.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
No ja som ju pozerala len chvíľu. Bol to český dokument, v ktorom vysvetľovali podstatu choroby a dávali tam rozhovor s pacientkami, ktoré na túto chorobu trpia. Optimistické bolo to, že sa zlepšila prognóza pre udržiavanie dobrého zdravotného stavu pacientov, aj keď je táto choroba naďalej nevyliečiteľná.
janaGT Pozri príspevok
ďakujem, keď prídem z práce, skúsim to ešte hľadať na nete, možno to bude v archíve.
A ešte o nejakej novej biologickej metóde liečenia. Ak sa nemýlim.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

už som to zistila, volá sa to Diagnza, a dávali to 20,55 a dneska by to mali pred 17 opakovať.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gabi03 Pozri príspevok
A ešte o nejakej novej biologickej metóde liečenia. Ak sa nemýlim.
Tá nová metoda má už pár rokov. Ešte sa často nepoužíva a je to zatím to posledné na túto chorobu.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja som počula,že veľmi dobrá je chirurgická liečba.vyrezať a basta nebudú problémy (ted aspoň dúfam)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
ja som počula,že veľmi dobrá je chirurgická liečba.vyrezať a basta nebudú problémy (ted aspoň dúfam)
Pasuliatko, toto som ti už raz vysveetlovala . A vysvetlujem znova. Pri MC nikdy pokoj nebude. MC sa môže prejaviť kdekoľvek od ústnej dutiny po ritný otvor. Nedá sa vyrezať celý tráviaci trakt.
Pri UC je to trošku iné. Ty máš skúsenosti s priateľom a s jeho UC, tak prosím ťa nepíš somariny. Dakujem v mene všetkých čo sa trápia s MC.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
Pasuliatko, toto som ti už raz vysveetlovala . A vysvetlujem znova. Pri MC nikdy pokoj nebude. MC sa môže prejaviť kdekoľvek od ústnej dutiny po ritný otvor. Nedá sa vyrezať celý tráviaci trakt.
Pri UC je to trošku iné. Ty máš skúsenosti s priateľom a s jeho UC, tak prosím ťa nepíš somariny. Dakujem v mene všetkých čo sa trápia s MC.
no iste trepem kraviny ano... ja som sa len pytala dotyčného nie teba. ale ok je mi to jedno. veľa šťastia.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
no iste trepem kraviny ano... ja som sa len pytala dotyčného nie teba. ale ok je mi to jedno. veľa šťastia.
moja zlatá, ktorý dotyčný čo tu píše posledných pár dní a týždnov má UC? Koho si sa pýtala? Aj mng. JanaGT aj RoboNR majú MC a nie UC. tak mi prosím ťa láskavo napíš komu si to písala. Dakujem ...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ale no taaak...nehádajte sa
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
moja zlatá, ktorý dotyčný čo tu píše posledných pár dní a týždnov má UC? Koho si sa pýtala? Aj mng. JanaGT aj RoboNR majú MC a nie UC. tak mi prosím ťa láskavo napíš komu si to písala. Dakujem ...
:NS a laskavo neútoč na mňa dobre? zbohom.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

syrik Pozri príspevok
Ale no taaak...nehádajte sa
Syrik ja sa nehádam. Ja s tým ochorením žijem dlhé roky a viem čo obnáša. A rozčuluje ma ked niekto mieša hrušky z jablkami.
pasuliatko Pozri príspevok
:NS a laskavo neútoč na mňa dobre? zbohom.
neútočím len vysvetlujem, a ty láskavo nezavádzaj ludí. A navyše vždy ked nemáš argumenty tak sa odmlčíš. Dala som ti jednoduchú otázku
Xanti Pozri príspevok
Koho si sa pýtala? Dakujem ...
a navyše som slušne vopred podakovala za tvoju odpoved, ktorá ale mi nechodí.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
Syrik ja sa nehádam. Ja s tým ochorením žijem dlhé roky a viem čo obnáša. A rozčuluje ma ked niekto mieša hrušky z jablkami.
neútočím len vysvetlujem, a ty láskavo nezavádzaj ludí. A navyše vždy ked nemáš argumenty tak sa odmlčíš. Dala som ti jednoduchú otázku a navyše som slušne vopred podakovala za tvoju odpoved, ktorá ale mi nechodí.
nemáš za čo aj nabudúce. mne sa to teda slušné nezdalo. ja som sa slušne pýtala a dostala som takú odpoveď akú som dostala. ak máš problémy sa nevyvršuj na iních. normálne im napíš a nereaguj tak ako na mna. v tejto debate končím. have a nice day
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
nemáš za čo aj nabudúce. mne sa to teda slušné nezdalo. ja som sa slušne pýtala a dostala som takú odpoveď akú som dostala. ak máš problémy sa nevyvršuj na iních. normálne im napíš a nereaguj tak ako na mna. v tejto debate končím. have a nice day
No a ešte mi prosím povedz kde si sa pýtala? tuna?
pasuliatko Pozri príspevok
ja som počula,že veľmi dobrá je chirurgická liečba.vyrezať a basta nebudú problémy (ted aspoň dúfam)
prepáč ja tam otázku nevidím. A chceš mi povedať, že toto nebolo slušné?
Xanti Pozri príspevok
moja zlatá, ktorý dotyčný čo tu píše posledných pár dní a týždnov má UC? Koho si sa pýtala? Aj mng. JanaGT aj RoboNR majú MC a nie UC. tak mi prosím ťa láskavo napíš komu si to písala. Dakujem ...
je tam spomenuté minimálne slovíčko prosím láskavo napíš komu si to písala a tiež som sa aj podakovala.

Jediné čo robím je to, že dávam na pravú mieru ako to s ochorením MC je. Nakoľko mám s ním oveľa viac skúseností ako ty. Ty zavádzaš a s tým nesúhlasím preto na teba reagujem a vždy budem pokiaľ budeš písať niečo s čím nebudem súhlasiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať