luigi72
07.09.07,07:37
Dobry den prajem, mam taky problem, ze neviem, ci mi treba registracna pokladna. Chcel by som predavat pocitacove zostavy, ale doma. Staci mi vystavit fakturu, alebo potrebujem mat registracnu pokladnu? Pocitacove zostavy budem skladat ja sam doma na objednavku.
vikinka
07.09.07,05:39
Ak budete vystavovať faktúry a nebudete platby príjmať v hotovosti,nie je potrebné pri tejto činnosti používať ERP.
Johanka
07.09.07,05:41
To nie je celkom pravda. Vystaví faktúru, vznikne pohľadávka, ktorú môže zinkasovať v hotovosti ;) .
vikinka
07.09.07,05:50
Ak príde k úhrade napr.o týždeň,alebo na druhý deň?Mám klienta,ktorý vykonáva presne túto istú činnosť a pri kontrole na daň z príjmu v r.2005 nemali žiadne výhrady na to ,že nepoužíva ERP a nepoužíva doteraz a príjma platby za faktúry aj v hotovosti.
evina
07.09.07,05:53
Dobry den prajem, mam taky problem, ze neviem, ci mi treba registracna pokladna. Chcel by som predavat pocitacove zostavy, ale doma. Staci mi vystavit fakturu, alebo potrebujem mat registracnu pokladnu? Pocitacove zostavy budem skladat ja sam doma na objednavku.

Pozri sem a podľa mňa Ty nepotrebuješ RK principiálne :) Faktúra plus pokladničný príjmový doklad v prípade, že prijmeš platbu v hotovosti aj v ten istý deň budú o.k.

http://www.porada.sk/149003-post51.html
evina
07.09.07,05:56
Ak príde k úhrade napr.o týždeň,alebo na druhý deň?Mám klienta,ktorý vykonáva presne túto istú činnosť a pri kontrole na daň z príjmu v r.2005 nemali žiadne výhrady na to ,že nepoužíva ERP a nepoužíva doteraz a príjma platby za faktúry aj v hotovosti.

Prijať platbu môže v ten istý deň, kedy je aj vystavená faktúra už od roku 1997:)

http://www.porada.sk/t4816-p2-prijem-v-hotovosti.html
vikinka
07.09.07,06:09
O.K.takže, za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky a úhrada dobierky,ERP v tomto prípade nie povinnosť ak bude vystavovať fa.
evina
07.09.07,06:12
O.K.takže, za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky a úhrada dobierky,ERP v tomto prípade nie povinnosť ak bude vystavovať fa.

Ja by som to upresnila ešte v tom smere, že v prvom rade si treba vždy zistiť, či vôbec potrebujem na môj predmet činnosti, ak poskytujem služby RK a potom ďalej uvažovať na vystavovaní dokladov...
korduľa
15.10.08,06:20
klientka ma kadernictvo - robi len na objednavky a ma prenosnu erp, otvara si dalsiu prevadzku, tiez len na objednavky. moze si tu kasu prenasat-pouzivat jednu na obe prevadzky, alebo potrebuje na kazde miesto zvlast? dakujem