lepa
10.09.07,11:05
Ahojte prosim vas vie mi surne niekto poradit, pridu kontrolovat DPH mesiace maj a jun 2007 ( kontrolovali totiz nasho odberatela, ktory mal po sebe nadmerne odpocty ) co si mam vsetko pripravit ( fa + doklady k danej dodavke su mi jasne ) ale ake prehlady mam vytlacit z Omegy


dakujem

pozdravujem vsetkych a prijemny pondelok
DušanČ
10.09.07,13:00
Možno budú chcieť len konfrontovať doklady, na základe ktorých si odberateľ uplatňoval tie nadmerné odpočty. Teda v prvom rade treba nachystať tie.
V každom prípade si vytlač za obdobia, ktoré budú kontrolované zostavy: evidencia DPH - odpočítanie dane a
evidencia DPH - zdaniteľné obchody,
ktoré vytlačíš cez Tlač - DPH.
Tieto zostavy by si mala mať vytlačené vždy už pri spracovávaní DPH. Doklady uvedené na týchto zostavách budeš musieť zrejme predložiť ku kontrole.
Robina
11.09.07,07:20
Podľa mojej skúsenosti prídu skontrolovať asi len určité doklady týkajúce sa Vášho odberateľa /keďže uvádzaš dve zd. obdobia/ a tam ich hlavne zaujíma zaúčtovanie DPH v hlavnej knihe - účtovnom denníku, evidencia DPH a samozrejme prvotné doklady. Možno ak máte nejaké zmluvy - ale to asi ani nie. Záleží od kontrolórov. Na pondelok to bola príjemná správa.