Zavrieť

Porady

daňová kontrola DPH

Ahojte prosim vas vie mi surne niekto poradit, pridu kontrolovat DPH mesiace maj a jun 2007 ( kontrolovali totiz nasho odberatela, ktory mal po sebe nadmerne odpocty ) co si mam vsetko pripravit ( fa + doklady k danej dodavke su mi jasne ) ale ake prehlady mam vytlacit z Omegy


dakujem

pozdravujem vsetkych a prijemny pondelok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Možno budú chcieť len konfrontovať doklady, na základe ktorých si odberateľ uplatňoval tie nadmerné odpočty. Teda v prvom rade treba nachystať tie.
    V každom prípade si vytlač za obdobia, ktoré budú kontrolované zostavy: evidencia DPH - odpočítanie dane a
    evidencia DPH - zdaniteľné obchody,
    ktoré vytlačíš cez Tlač - DPH.
    Tieto zostavy by si mala mať vytlačené vždy už pri spracovávaní DPH. Doklady uvedené na týchto zostavách budeš musieť zrejme predložiť ku kontrole.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Podľa mojej skúsenosti prídu skontrolovať asi len určité doklady týkajúce sa Vášho odberateľa /keďže uvádzaš dve zd. obdobia/ a tam ich hlavne zaujíma zaúčtovanie DPH v hlavnej knihe - účtovnom denníku, evidencia DPH a samozrejme prvotné doklady. Možno ak máte nejaké zmluvy - ale to asi ani nie. Záleží od kontrolórov. Na pondelok to bola príjemná správa.

    daňová kontrola DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.