martina117
10.09.07,11:14
dobry den,mam taky problem,vlozila som do prezentacie zvuk vo formate WAV,ale velkost zvuku je cez 28 Mb tak by som ho potrebovala nejako zmensit,da sa to???? dakujem
biaaa
10.09.07,10:05
Hej.
Skus v googly kompresia zvuku.Su na to softy. (nezabudni aj na format konecneho suboru, aby ti ho prezentacia podporovala).
martina117
10.09.07,10:42
dakujem skusim to, potom sa ozvem ako som dopadla
Chobot
10.09.07,11:26
dobry den,mam taky problem,vlozila som do prezentacie zvuk vo formate WAV,ale velkost zvuku je cez 28 Mb tak by som ho potrebovala nejako zmensit,da sa to???? dakujem

Riešením je skomprimovať ten zvukový súbor do formátu MP3. Ale iný formát, než .wav ti Power Point do prezentácie nevloží, iba urobí na neho odkaz. Aj ten .wav tak veľký súbor tiež do prezentácie nevloží. Samotný súbor bude mať pôvodnú veľkosť a zvukový súbor bude stále osobitne. Ak by chcel, aby bol zvuk súčasťou prezentácie, musí to byť wav súbor do určitej veľkosti (dá sa nastaviť v PP do veľkosti 50 000 Kb).

Viac som o tom písal tu:

http://www.porada.sk/t30483-zvuk-v-prezentacii-power-point.html
martina117
15.09.07,09:21
dakujem za rady,vsetko som si to pozorne precitala,ale aj tak mi to stale nejde,jedina moja moznost je asi zmensit ten zvukovy WAV subor,pretoze ja chcem aby sa mi zvuk prehraval aj ked to poslem niekomu inemu.hladala so mna nete aj program na to zmensenie,ale nic som nenasla,nepoznas nejaky????moc by mi to pomohlo,lebo uz som z toho zufala