katuska3
12.09.07,13:23
ahojte potrebovala by som poradit ,kolko kupnopredaj. zmluv potrebujem overen. notarom na kaster? a co este potrebujem spolu odovydat na kataster.Jedna sa o predaj bytu ,svokra predava byt mne a manzelovi .

dakujem:)
ZuzanaP
12.09.07,11:27
Počet účastníkov na zmluve x 2 (pre každého účastníka + kataster), spolu so zmluvami - návrh na vklad + kolok Sk 2 000,--.
katuska3
12.09.07,11:33
zuzanka dakujem pekne,ten navrh si musim sama napisat?
mysimis
12.09.07,11:39
áno, návrh si píšeš sama.
katuska3
12.09.07,11:40
este raz dakujem pekne
Chobot
12.09.07,11:41
Počet účastníkov na zmluve x 2 (pre každého účastníka + kataster), spolu so zmluvami - návrh na vklad + kolok Sk 2 000,--.

Malá oprava: Počet účastníkov na zmluve x + 2
ZuzanaP
12.09.07,11:42
Malá oprava: Počet účastníkov na zmluve x + 2

ďakujem
katuska3
12.09.07,11:43
takze ked sme 3 ucastnici ,jeden predavajuci ,2 kupujuci tak spolu musim dat na kataster kolko zmluv? 8?
a este by ma zaujimalo ,u notara musi byt overeny podpis len predavajuceho? alebo aj kupujucich?
Dakujem
ZuzanaP
12.09.07,11:45
vzor návrhu: http://www.porada.sk/t40830-kupna-zlnuva-na-byt.html

my sme overovali len podpisy predávajúcich
mysimis
12.09.07,11:45
takze ked sme 3 ucastnici ,jeden predavajuci ,2 kupujuci tak spolu musim dat na kataster kolko zmluv? 8?
a este by ma zaujimalo ,u notara musi byt overeny podpis len predavajuceho? alebo aj kupujucich?
Dakujem

Zmluvu dávaš na kataster v 5-tich vyhotoveniach. Overuje sa podpis predávajúceho. Nezabudni na návrh na vklad.
katuska3
12.09.07,11:46
navrh na vkald len jeden kus ,ano?
mysimis
12.09.07,11:47
Návrh na vklad píšeš 2x. Jeden exemplár si necháš potvrdiť a druhý nechávaš na katastri.
VladoaKatka
13.09.07,10:46
Nemáte náhodou vzor návrhu na vklad? Pomohol by mi.
ďakujem ak mi poradíte.
Stina
13.09.07,10:59
návrh na vklad
VladoaKatka
13.09.07,12:04
návrh na vklad
ďakujem za formulár, ale som to nekonkretizovala. Ja potrebujem Návrh na darovaciu zmluvu a návrh bude podávať obdarovaný. Je nutný aj tu podpis darcu?
katka 35
13.09.07,12:13
overovanie podpisov je lacnejsie na mestskom (obecnom) urade ako u notara. aspon trochu tu mozes usetrit.
Chobot
13.09.07,12:59
ďakujem za formulár, ale som to nekonkretizovala. Ja potrebujem Návrh na darovaciu zmluvu a návrh bude podávať obdarovaný. Je nutný aj tu podpis darcu?

Nie, nie je. Je jedno, ktorá zmluvná strana podá návrh do katastra. Dôležitý je overený podpis na darovacej zmluve.
vrto007
15.09.07,11:31
Neviem, či je to ešte aktuálne, prikladám vzor darovacej zmluvy.
LILIEZ
10.12.09,15:37
ahojte, idem kupovať pozemok a je tam 9 účastníkov (7 predávajúcich a 2 kupujúci). Na kataster treba 11 zmluv, správne? Chcem vedieť, či je potrebné, aby na každej zmluve bolo overených všetkých 9 podpisov? Alebo stačí ak 9 podpisov bude overených na 2 zmluvách pre kataster a na ostatných bude overený len jeden predávajúci, ten ktorému pôjde zmluva a obaja kupujúci? Bude to stačiť?
Ďakujem za odpovede.
svetlik
10.12.09,15:46
ahojte, idem kupovať pozemok a je tam 9 účastníkov (7 predávajúcich a 2 kupujúci). Na kataster treba 11 zmluv, správne? Chcem vedieť, či je potrebné, aby na každej zmluve bolo overených všetkých 9 podpisov? Alebo stačí ak 9 podpisov bude overených na 2 zmluvách pre kataster a na ostatných bude overený len jeden predávajúci, ten ktorému pôjde zmluva a obaja kupujúci? Bude to stačiť?
Ďakujem za odpovede.

Na kataster, od 01.09.2009 (ucinnost novely č. 304/2009) treba zmluvu v dvoch vyhotoveniach (§ 30 ods. 5 katastralneho zakona). Pokial ide o overenie podpisov (pokial nebude zmluva vo forme NZ alebo autorizovana advokatom) , stacia predavajuci ako prevodcov (§ 42 ods. 3 zakona). Pocul som, že su Správy katastra kde udajne vyzaduju aj overene podpisy kupujucich, co je ale absolutny nezmysel (a mne sa to este ani nestalo takze prilis tomu ani neverim).

§30 ods. 5 zakona: Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach.

§ 42 ods. 3 zakona : Podpis prevodcu na zmluve, podpis povinného z predkupného práva, podpis povinného v prípade vzniku vecného bremena alebo podpis oprávneného v prípade zániku vecného bremena na zmluve, podpisy spoluvlastníkov na zmluve o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva alebo pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov musia byť osvedčené podľa osobitných predpisov;10a) ak sú tieto osoby zastúpené, ich podpis na splnomocnení musí byť tiež osvedčený. To neplatí, ak je účastníkom zmluvy štátny orgán, Fond národného majetku Slovenskej republiky, Slovenský pozemkový fond, obec alebo vyšší územný celok alebo ak ide o zmluvu o prevode nehnuteľnosti vyhotovenú vo forme notárskej zápisnice alebo autorizovanú advokátom.
buchač
10.12.09,16:17
Na kataster, od 01.09.2009 (ucinnost novely č. 304/2009) treba zmluvu v dvoch vyhotoveniach (§ 30 ods. 5 katastralneho zakona). Pokial ide o overenie podpisov (pokial nebude zmluva vo forme NZ alebo autorizovana advokatom) , stacia predavajuci ako prevodcov (§ 42 ods. 3 zakona). Pocul som, že su Správy katastra kde udajne vyzaduju aj overene podpisy kupujucich, co je ale absolutny nezmysel (a mne sa to este ani nestalo takze prilis tomu ani neverim).

§30 ods. 5 zakona: Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach.

§ 42 ods. 3 zakona : Podpis prevodcu na zmluve, podpis povinného z predkupného práva, podpis povinného v prípade vzniku vecného bremena alebo podpis oprávneného v prípade zániku vecného bremena na zmluve, podpisy spoluvlastníkov na zmluve o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva alebo pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov musia byť osvedčené podľa osobitných predpisov;10a) ak sú tieto osoby zastúpené, ich podpis na splnomocnení musí byť tiež osvedčený. To neplatí, ak je účastníkom zmluvy štátny orgán, Fond národného majetku Slovenskej republiky, Slovenský pozemkový fond, obec alebo vyšší územný celok alebo ak ide o zmluvu o prevode nehnuteľnosti vyhotovenú vo forme notárskej zápisnice alebo autorizovanú advokátom.

čiže ?????

Ako znie odpoveď .....:confused:
svetlik
10.12.09,16:26
Na kataster, od 01.09.2009 (ucinnost novely č. 304/2009) treba zmluvu v dvoch vyhotoveniach (§ 30 ods. 5 katastralneho zakona). Pokial ide o overenie podpisov (pokial nebude zmluva vo forme NZ alebo autorizovana advokatom) , stacia predavajuci ako prevodcov (§ 42 ods. 3 zakona). Pocul som, že su Správy katastra kde udajne vyzaduju aj overene podpisy kupujucich, co je ale absolutny nezmysel (a mne sa to este ani nestalo takze prilis tomu ani neverim).

§30 ods. 5 zakona: Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach.

§ 42 ods. 3 zakona : Podpis prevodcu na zmluve, podpis povinného z predkupného práva, podpis povinného v prípade vzniku vecného bremena alebo podpis oprávneného v prípade zániku vecného bremena na zmluve, podpisy spoluvlastníkov na zmluve o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva alebo pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov musia byť osvedčené podľa osobitných predpisov;10a) ak sú tieto osoby zastúpené, ich podpis na splnomocnení musí byť tiež osvedčený. To neplatí, ak je účastníkom zmluvy štátny orgán, Fond národného majetku Slovenskej republiky, Slovenský pozemkový fond, obec alebo vyšší územný celok alebo ak ide o zmluvu o prevode nehnuteľnosti vyhotovenú vo forme notárskej zápisnice alebo autorizovanú advokátom.

vyznacene
buchač
10.12.09,16:36
vyznacene

To ja viem , inak som chcel naštartovať ...
Jedná sa mi o tých predávajúcich , nemusia byť v príbuzenskom vzťahu a to je potom o niečo inom ...

Kupujúci sú pravdedepodobne BSM ....
LILIEZ
10.12.09,17:12
Kupujúci nie sú v BSM ale ide o kúpu pozemku dvoch spolu zijúcich ľudí, nie sú však manželmi. Zmluva bola spisovaná za pomoci advokáta, ale bez advokátskej hlavičky. Takze ako je to s tými podpismi. Pochopila som správne? Treba podpisy overené na všetkých 11 zmluvách teda spolu 77 overených podpisov? a jeden kupujúci je splnomocnený na ostatné úkony, teda aj overenie jeho podpisu? to znamená že budeme mať 77+11=88 overených podpisov? Zdá sa mi to šialené.
svetlik
10.12.09,17:19
Kupujúci nie sú v BSM ale ide o kúpu pozemku dvoch spolu zijúcich ľudí, nie sú však manželmi. Zmluva bola spisovaná za pomoci advokáta, ale bez advokátskej hlavičky. Takze ako je to s tými podpismi. Pochopila som správne? Treba podpisy overené na všetkých 11 zmluvách teda spolu 77 overených podpisov? a jeden kupujúci je splnomocnený na ostatné úkony, teda aj overenie jeho podpisu? to znamená že budeme mať 77+11=88 overených podpisov? Zdá sa mi to šialené.

tak ja uz naposledy, povinne to musis mat na dvoch vyhotoveniach zmluvy (to ide na kataster). Ostatne co si dohodnete medzi sebou je Vasa vola (to nikoho ani na katastri ani nikde nezaujima). Alebo nech ti 7 splnomocnia jednu osobu a ta podpise ako ich zastupca.
sarasara
10.12.09,20:45
Na kataster potrebujete dve zmluvy, podpísané overeným podpisom všetkých predávajúcich. Ak si chcete každý nechať v rukách podpísanú zmluvu, vyhotovte ju ešte v deviatich exemplároch a dajte ju overiť už ako listinu. Tam sa platí od počtu overených strán. Lacnejšie je na matrike.
lachim1
11.12.09,16:11
riešil by som to overenou fotokopiou overených podpisov všetkých účastnikov zmluvy cestou matriky.