Michelle22
12.09.07,21:37
Prosíme o radu. Živnostníkovi ktorému účtujem pri výbere hotovosti v banke povedali že mu účet zablokoval exekútor. Síce on vie kôli čomu lenže oznámenie od exekútora má na pošte 3 den. Nechcel si ho prevziať lebo /vraj tam môže byť 18dní/ a chcel dlh zaplatiť priamo dlžnému a tým sa vyhnúť vyšším trovám exek.
Prosím Vás nemal exekútor čakať lehotu uloženia na pošte plus nejakých 14 dní na zaplatenie a až tak konať?

Ďakujem
Braňo
12.09.07,19:50
Keďže vie prečo, to je len dôsledok toho, že to neriešil. Mohol tak konať, keď bol vyzvaný od exekútora.
Michelle22
12.09.07,20:13
On záujem zaplatíť má. Lenže ho prekvapilo že exekútor ešte nemá doklad o prevzatí upovedomenia a už mu zablokoval účet - a samozrejme tam má peniaze na zaplatenie dlhu.
Môže exekútor zablokovať účet ak si ešte nikto neprevzal oznámenie???
josh
13.09.07,03:59
Podla mna, ked neplati nacas (a ma z coho), mali by mu rovno odrezat gule. A nie ze este spekuluje :)
Braňo
13.09.07,05:08
On záujem zaplatíť má. Lenže ho prekvapilo že exekútor ešte nemá doklad o prevzatí upovedomenia a už mu zablokoval účet - a samozrejme tam má peniaze na zaplatenie dlhu.
Môže exekútor zablokovať účet ak si ešte nikto neprevzal oznámenie???

Mal dostatočne dlhú dobu na vyrovnanie sa s dlžníkom. Keďže tak neurobil, exekúcia je vykonávaná bez zbytočných prieťahov v prospech dlžníka. Ak má peniaze, jedná sa iba o špekuláciu s časom, žiaľ nie o vyriešenie problému. Predtým ako sa začala exekúcia dostal niekoľko výziev na zaplatenie.
Michelle22
13.09.07,06:42
Áno peniaze mal ale ja by som bola zvedavá kto by platil spoločnosti kde pracovník vystaví fa. z úplne skomolenou adresou a odmieta ju opraviť len sa vyhráža súdmi. Čiže môj známi podal odpor, ale keď pred súdom prejavil
vôľu súmu uhradiť súd mu to prikázal aspoň že bez trov. No fa neuhrádzal lebo dodávateľ - jeho blbí pracovník do dnešného dňa fa nezmenil ale požiadal exekútora.
-Čiže ja by som "gule" /ako píše "josh" odrezala tomu kto nevie o čo ide ale robí
unáhlene blbe závery.
Takže poprosím niekoho kto sa v tom naozaj vyzná aby si prečítal môj prvý príspevok a skonštatoval či môže dôjsť k blokácii účtu pred doručením oznámenia o začatí exekúcie
Ďakujem
bv_alexandra
13.09.07,07:03
Myslím si že tieto dva dokumenty idú súbežne spolu. jeden dopis do banky a jeden povinnému kde mu oznámi že začal exekukúciu prikázaním pohľadávky z účtu

§ 95



(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) prikáže banke, ktorá vedie účet povinného, aby po doručení príkazu na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke (ďalej len "príkaz na začatie exekúcie") zablokovala sumu vo výške pohľadávky a jej príslušenstva z účtu povinného,
b) upovedomí o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke oprávneného a povinného a zakáže povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí upovedomenie o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke, nakladal s prostriedkami na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.

(2) Exekútor doručí príkaz na začatie exekúcie banke do vlastných rúk.

(3) Povinný stráca dňom, keď sa banke doručil príkaz na začatie exekúcie, právo na vyplatenie prostriedkov na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.
PS: skús si zadať do google exekučný poriadok a tam určite nájdeš potrebné informácie. Ale myslím si že dôležitý je fakt, že povinný prebral Upovedomenie o začatí exekúcie, na ktorý mohol povinný prípadne vzniesť námietku. ;)
Braňo
13.09.07,07:32
Áno peniaze mal ale ja by som bola zvedavá kto by platil spoločnosti kde pracovník vystaví fa. z úplne skomolenou adresou a odmieta ju opraviť len sa vyhráža súdmi. Čiže môj známi podal odpor, ale keď pred súdom prejavil
vôľu súmu uhradiť súd mu to prikázal aspoň že bez trov. No fa neuhrádzal lebo dodávateľ - jeho blbí pracovník do dnešného dňa fa nezmenil ale požiadal exekútora.
-Čiže ja by som "gule" /ako píše "josh" odrezala tomu kto nevie o čo ide ale robí
unáhlene blbe závery.
Takže poprosím niekoho kto sa v tom naozaj vyzná aby si prečítal môj prvý príspevok a skonštatoval či môže dôjsť k blokácii účtu pred doručením oznámenia o začatí exekúcie
Ďakujem

nemyslím si, že skomolená adresa bol reálny dôvod na exekúciu.
riccado
13.09.07,08:36
Myslím si že tieto dva dokumenty idú súbežne spolu. jeden dopis do banky a jeden povinnému kde mu oznámi že začal exekukúciu prikázaním pohľadávky z účtu

§ 95




(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie



a) prikáže banke, ktorá vedie účet povinného, aby po doručení príkazu na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke (ďalej len "príkaz na začatie exekúcie") zablokovala sumu vo výške pohľadávky a jej príslušenstva z účtu povinného,
b) upovedomí o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke oprávneného a povinného a zakáže povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí upovedomenie o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke, nakladal s prostriedkami na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.


(2) Exekútor doručí príkaz na začatie exekúcie banke do vlastných rúk.


(3) Povinný stráca dňom, keď sa banke doručil príkaz na začatie exekúcie, právo na vyplatenie prostriedkov na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.
PS: skús si zadať do google exekučný poriadok a tam určite nájdeš potrebné informácie. Ale myslím si že dôležitý je fakt, že povinný prebral Upovedomenie o začatí exekúcie, na ktorý mohol povinný prípadne vzniesť námietku. ;)


ja len dopĺňam, že upovedomenie o začatí exekúcie a uvedený príkaz na začatie exekucie neidú spolu, ale do banky to každý rozumný exekútor pošle o 2 - 3 dni skôr z dôvodu, že ak by povinný prevzal upovedomenie o začatí exekúcie skôr, ako by príkaz na začatie exekúcie prevzala a spracovala banka, povinný by mohol stihnúť "vybieliť" svoj účet...
niektorí špekulanti majú veľmi rýchle nohy:)
prípadné namietky proti exekúcii možno odôvodniť len okolnosťami, ktoré nastali po vydaní exekučného titulu, na základe ktorého exekútor vykonáva exekúciu...
ak boli takéto okolnosti ešte pred vznikom exekučného titulu, trebalo sa nimi procesne brániť v konaní, ktoré exekúcii predchádzalo a je už bezpredmetné sa nimi teraz zaoberať...

exekútorom vymáhaný nárok treba čím skôr zaplatiť (v lehote na podanie námietok) a exekútor má v tomto prípade nárok "len" na polovicu svojej odmeny (t. j. 10% z vymáhaného nároku) a mal by spustit aj niečo zo svojich predbežných hotových výdavkoch...
Michelle22
13.09.07,08:44
Veľmi pekne ďakujeme teraz tu sedíme z dotyčným pánom, na ktorého bola podaná exekúcia. Pred chvíľou bol požiadať svojho exekútora aby mu vymohol pomohol vymôcť čiastku trov konania , ktorú súd nariadil zaplatiť príslušnej spoločnosti.

Nás len zarazilo že upovedomenie o začati exekúcie si ešte ani nevyzdvihol a už má zablokovaný účet. Je to správny postup exekútora. Nemal čakať že to zaplatí dobrovoľne do stanovenej lehoty?
riccado
13.09.07,08:57
Veľmi pekne ďakujeme teraz tu sedíme z dotyčným pánom, na ktorého bola podaná exekúcia. Pred chvíľou bol požiadať svojho exekútora aby mu vymohol pomohol vymôcť čiastku trov konania , ktorú súd nariadil zaplatiť príslušnej spoločnosti.

Nás len zarazilo že upovedomenie o začati exekúcie si ešte ani nevyzdvihol a už má zablokovaný účet. Je to správny postup exekútora. Nemal čakať že to zaplatí dobrovoľne do stanovenej lehoty?

samozrejme, že exekútor postupoval správne, veď zabezpečil vymoženie vymáhaného peňažného nároku.
po uplynutí lehoty na podanie námietok alebo po zamietnutí týchto námietok súdom by exekútor vydal exekučný príkaz, ktorým by vymáhaný nárok banka z účtu povinného zrazila, dovtedy ho len blokuje...

predstav si, nič v zlom proti tvojmu klientovi, že povinný sa dozvie, že začala proti nemu exekúcia a rozhodne sa nezaplatiť to dobrovoľne, zbaví sa všetkého svojho majetku a peniaze z účtu vyberie, na čo má exekútor potom čakať???
povinný mal v exekučnom titule lehotu na zaplatenie, uplynutím ktorej je rozhodnutie vykonateľné a ak lehotu nedodržal dokazovaním si niečoho, bude ho to stáť ďalšie peniaze (trovy exekučného konania)...
marek.perdik
13.09.07,18:39
Exekutor nie je povinny cakat na dorucenku z upovedomenia o zacati exekucie ak je vedena exekucia na ICO a nie na rodne cislo.... (teda na zivnostnika a nie na fyzicku osobu nepodnikatela). Ak je exekucia nvedena na IČO, staci si obalku neprevziat na adrese uvedenej v živnostenskom registri a počkat tri dni odo dna vratenia obalky! Prikaz na zacatie exekucie prikazanim pohladavky z uctu v banke sa doruci banke sucasne s upovedomenim o zacati exekucie povinnemu. Exekutor nie je povinny tento ucinny postup menit!
lubos.tinak
13.09.07,18:51
V skutočnosti sa exekútor informuje u všetkých bankách či tam dotyčný nemá účet. Banka, podľa zákona je povinná mu to oznámiť. Na základe tejto informácie posiela do banky žiadosť o vykonanie exekúcie a to ešte pred samotným odoslaním povinnému. Banky potom čakajú na nadobudnutie právoplatnosti a do vtedy blokujú požadovanú sumu.
A ak má povinný účet vo viacerých bankách, tak všetky banky mu zablokujú rovnakú čiastku a tak sa ešte môže stať, že je blokovaná suma 3x väčšia (jedna duma krát tri banky).
riccado
14.09.07,09:08
V skutočnosti sa exekútor informuje u všetkých bankách či tam dotyčný nemá účet. Banka, podľa zákona je povinná mu to oznámiť. Na základe tejto informácie posiela do banky žiadosť o vykonanie exekúcie a to ešte pred samotným odoslaním povinnému. Banky potom čakajú na nadobudnutie právoplatnosti a do vtedy blokujú požadovanú sumu.
A ak má povinný účet vo viacerých bankách, tak všetky banky mu zablokujú rovnakú čiastku a tak sa ešte môže stať, že je blokovaná suma 3x väčšia (jedna duma krát tri banky).

no, tak by to malo byt, ale...
kedze banka sudnemu exekutorovi tuto informaciu poskytne, ale uctuje si za nu poplatok (cc 300.- Sk - 1500.- Sk), exekutorovi je jednoduchsie uvedeny prikaz na zacatie exekucie ako aj neskor samotny exekucny prikaz zaslat do vsetkych bank, a jednoducho nech ho banka vykona a ma pokoj...
d3 !Ur3
14.09.07,17:07
Aká je suma pohľadávky a jej príslušenstva /rozumej dlhu/?
Koľko peňazí je na účte, ktorý bol dľa príkazu exekútora blokovaný?
d3 !Ur3
14.09.07,17:08
Nikoho tu netrápi prípadná zodpovednosť exekútora?


M I E R
Mária27
14.09.07,20:44
riccado to dobre napísal, len to asi neviete z odborných výrazov pochopiť:
"ak boli takéto okolnosti ešte pred vznikom exekučného titulu, trebalo sa nimi procesne brániť v konaní, ktoré exekúcii predchádzalo".
Skrátka, exekútor už nečaká, ale koná - na to je exekútor.
riccado
15.09.07,05:19
Aká je suma pohľadávky a jej príslušenstva /rozumej dlhu/?
Koľko peňazí je na účte, ktorý bol dľa príkazu exekútora blokovaný?

ak si myslis, ze exekutor blokuje v banke viac penazi, ako vymaha, si na omyle...

a zodpovednost exekutora tu fakt nemoze nikoho trapit, lebo pre tentokrat exekutor postupoval presne tak, ako mu zakon kaze...
d3 !Ur3
17.09.07,18:41
Riccado, si na omyle ty, mám skúsenosť, že exekútor blokoval celú sumu na účte, ktorá niekoľkokrát prevyšovala sumu pohľadávky. Občaš treba čítať judikáty.

M I E R
lubos.tinak
17.09.07,19:13
Exekútor si pripočíta čiastku okolo 30% z pohľadávky ako svoje trovy a preto je pohľadávka vyššia. No a potom z vymoženej sumy si vyrovná svoju pohľadávku a potom pohľadávku zadávateľa. Ak nie je uspokojený zadávateľ exekúcie ide exekútor po ďaľšom majetku.
riccado
18.09.07,16:15
Riccado, si na omyle ty, mám skúsenosť, že exekútor blokoval celú sumu na účte, ktorá niekoľkokrát prevyšovala sumu pohľadávky. Občaš treba čítať judikáty.

M I E R

mas skusenost, alebo to mas z judikatov? zatial si este nenapisal nic konkretne k teme...

je to mozne v jedinom teoretickom pripade, a dost to zalezi aj od tej ktorej banky...
dufam, ze mi napises, v ktorom a naucis ma viac, ako by som si precital z viacerych judikatov...:D
a este mimochodom, teoreticky moze zlyhat a urobit chybu aj zamestnanec banky...
ja som pisal prispevok k teme zadavatelky, ktorej som to, myslim si, aj dostatocne zodpovedal...
prajem ti pekny vecer
Kryska5
21.09.07,08:00
Zdravím...

rada by som len podotkla, že na Upovedomení o začatí exekúcie je vo väčšine prípadov uvádzané poučenie: Proti exekúcii môže povinný vzniesť odôvodnené námietky do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie u exekútora povereného vykonaním exekúcie...... a zároveň : proti trovám exekúcie, môže povinný vzniesť námietky do 3 dní odo dňa doručenia tohoto upovedomenia o začatí exekúcie u exekútora.....

otázne len je, či na pošte dotyčného skutočne čakalo iba upovedomenie o začatí exekúcie alebo už rozhodnutie o začatí exekúcie.

Priamo z exekučného poriadku:
Upovedomenie o začatí exekúcie

§ 47

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) upovedomí povinného i oprávneného o začatí exekúcie, prípadne o spôsobe jej vykonania a o predbežných trovách exekúcie;
povinného vyzve, aby uspokojil pohľadávku oprávneného alebo aby do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie
vzniesol námietky podľa § 50,
b) zakáže povinnému, aby odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie nakladal so svojím majetkom, ktorý podľa ustanovení tohto zákona podlieha exekúcii.

(2) Exekútor upovedomí povinného o začatí exekúcie a o spôsobe
jej vykonania pred vydaním exekučného príkazu.

a následne:
Exekučný príkaz

§ 52

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie po uplynutí lehoty na
vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď sa mu doručí
právoplatné rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky
zamietli, vydá exekučný príkaz.

(2) Exekučným príkazom sa rozumie príkaz na vykonanie exekúcie
niektorým zo spôsobov ustanovených týmto zákonom.

a následne:
§ 95

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) prikáže banke, ktorá vedie účet povinného, aby po doručení
príkazu na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke (ďalej len "príkaz na začatie exekúcie") zablokovala sumu vo výške pohľadávky a jej príslušenstva z účtu povinného,
b) upovedomí o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke oprávneného a povinného a zakáže povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí upovedomenie o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke, nakladal s prostriedkami na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.

(2) Exekútor doručí príkaz na začatie exekúcie banke do vlastných rúk.

(3) Povinný stráca dňom, keď sa banke doručil príkaz na začatie exekúcie, právo na vyplatenie prostriedkov na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.

§ 96

(1) Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie
exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke) do 14 dní po
uplynutí lehoty na vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).

(2) Exekučný príkaz sa doručí oprávnenému, povinnému a banke.
Povinnému a banke sa doručí do vlastných rúk.

(3) Banka je povinná po doručení exekučného príkazu vyplatiť pohľadávku a jej príslušenstvo oprávnenému; ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.

(4) Ak exekútor nevydá exekučný príkaz v lehote uvedenej
v odseku 1, je povinný vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného. Exekútor môže vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného aj z dôvodov hodných osobitného zreteľa. Dôvod, pre ktorý došlo k odblokovaniu účtu, musí exekútor uviesť v príkaze na odblokovanie účtu. Príkaz na odblokovanie účtu sa doručí banke do vlastných rúk.

Dotyčný sa už bohužiaľ vyšším exekučným nákladom nevyhne, nakoľko exekúcia je už začatá... napriek tomu si myslím, že exekútor nemal právo blokovať účet ak sa jedná o upovedomenie o začatí exekúcie. Zostáva však otázne, či už nebol vydaný exekučný príkaz, ktorý dotyčného čaká na pošte, v tom prípade exekútor mal právno blokovať peniaze v banke....
riccado
21.09.07,11:36
Zdravím...

rada by som len podotkla, že na Upovedomení o začatí exekúcie je vo väčšine prípadov uvádzané poučenie: Proti exekúcii môže povinný vzniesť odôvodnené námietky do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie u exekútora povereného vykonaním exekúcie...... a zároveň : proti trovám exekúcie, môže povinný vzniesť námietky do 3 dní odo dňa doručenia tohoto upovedomenia o začatí exekúcie u exekútora.....

otázne len je, či na pošte dotyčného skutočne čakalo iba upovedomenie o začatí exekúcie alebo už rozhodnutie o začatí exekúcie.

Priamo z exekučného poriadku:
Upovedomenie o začatí exekúcie

§ 47

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) upovedomí povinného i oprávneného o začatí exekúcie, prípadne o spôsobe jej vykonania a o predbežných trovách exekúcie;
povinného vyzve, aby uspokojil pohľadávku oprávneného alebo aby do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie
vzniesol námietky podľa § 50,
b) zakáže povinnému, aby odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie nakladal so svojím majetkom, ktorý podľa ustanovení tohto zákona podlieha exekúcii.

(2) Exekútor upovedomí povinného o začatí exekúcie a o spôsobe
jej vykonania pred vydaním exekučného príkazu.

a následne:
Exekučný príkaz

§ 52

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie po uplynutí lehoty na
vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď sa mu doručí
právoplatné rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky
zamietli, vydá exekučný príkaz.

(2) Exekučným príkazom sa rozumie príkaz na vykonanie exekúcie
niektorým zo spôsobov ustanovených týmto zákonom.

a následne:
§ 95

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) prikáže banke, ktorá vedie účet povinného, aby po doručení
príkazu na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke (ďalej len "príkaz na začatie exekúcie") zablokovala sumu vo výške pohľadávky a jej príslušenstva z účtu povinného,
b) upovedomí o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke oprávneného a povinného a zakáže povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí upovedomenie o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke, nakladal s prostriedkami na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.

(2) Exekútor doručí príkaz na začatie exekúcie banke do vlastných rúk.

(3) Povinný stráca dňom, keď sa banke doručil príkaz na začatie exekúcie, právo na vyplatenie prostriedkov na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.

§ 96

(1) Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie
exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke) do 14 dní po
uplynutí lehoty na vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).

(2) Exekučný príkaz sa doručí oprávnenému, povinnému a banke.
Povinnému a banke sa doručí do vlastných rúk.

(3) Banka je povinná po doručení exekučného príkazu vyplatiť pohľadávku a jej príslušenstvo oprávnenému; ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.

(4) Ak exekútor nevydá exekučný príkaz v lehote uvedenej
v odseku 1, je povinný vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného. Exekútor môže vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného aj z dôvodov hodných osobitného zreteľa. Dôvod, pre ktorý došlo k odblokovaniu účtu, musí exekútor uviesť v príkaze na odblokovanie účtu. Príkaz na odblokovanie účtu sa doručí banke do vlastných rúk.

Dotyčný sa už bohužiaľ vyšším exekučným nákladom nevyhne, nakoľko exekúcia je už začatá... napriek tomu si myslím, že exekútor nemal právo blokovať účet ak sa jedná o upovedomenie o začatí exekúcie. Zostáva však otázne, či už nebol vydaný exekučný príkaz, ktorý dotyčného čaká na pošte, v tom prípade exekútor mal právno blokovať peniaze v banke....

mila kryska, velmi dufam, ze si tymto svojim prispevkom robis len srandu, lebo toto urcite nemozes mysliet vazne...

1. rozhodnutie o zacati exekucie je podla teba akoze co?
2 ak si mylis prikaz na zacatie exekucie a prikaz na vykonanie exekucie uvedene v § 95 ods. 1 pism a) EP a § 96 ods. 1 EP, nesnaz sa mylit druhych...
tvojim postupom je polovica exekucii zbytocnych, lebo ty povinnym dorucis upovedomenie o zacati exekucie a oni si peniaze vyberu z banky, odlozia si ich u svokry a povedia ti: " ved ja predsa nic nemam...:D :D :D :D :D :D "
laciqua
21.09.07,15:05
no, tak by to malo byt, ale...
kedze banka sudnemu exekutorovi tuto informaciu poskytne, ale uctuje si za nu poplatok (cc 300.- Sk - 1500.- Sk), exekutorovi je jednoduchsie uvedeny prikaz na zacatie exekucie ako aj neskor samotny exekucny prikaz zaslat do vsetkych bank, a jednoducho nech ho banka vykona a ma pokoj...

Suhlasim s riccardom exekutor postupoval v sulade so zakonom nic mu totizto akonahle ziska poverenie od sudu nebrani zistovat majetkove pomery povinneho (napr. spominana informacia od banky) ako aj vydavat prikazy na zacatie exekucie prikazanim pohladavky z uctu v banke - teda ucet "blokovat". Samotnym vykonom exekucie je az vydanie exekucneho prikazu (prikaz na vykonanie exekucie), ktory je mozne vydat az po marnom uplynuti lehoty na podanie namietok alebo zamietnuti namietok sudom.
S postupom ze exekutor posle EXEKUCNY prikaz do vsetkych bank vsak nemozem suhlasit - mohlo by sa totiz stat, ze v pripade ak by mal povinny viacero uctov a bol by celkom solventny - kazda banky by poslala exekutorovi (resp. opravnenemu ak nema exekutor suhlas na poukazovanie prostriedkov) cely vymahany narok a bolo by zle nedobre!!!!! Nielenze by to bol priam ukazkovy postup na zalobu na nahradu skody ale navyse samotny exekutor by mal problem povracat peniazky naspat kedze plati v exekucnom konani zasada zakazu restitutio ad integrum § 61 ods.1) EP: Navrátenie do predošlého stavu je v exekučnom konaní vylúčené.
Vsetkym bankam (alebo skor zopar vytipovanym) sa vsak mozu a vacsinou sa aj posielaju prikazy na zacatie exekucie, zaroven aj so ziadostou o poskytnutie sucinnosti v zmysle § 34 EP. A tak banka nielenze oznami ci a aky ucet ma povinny ale zaroven prostriedky na nom aj blokuje.
Pekny den zelam
riccado
21.09.07,17:09
Suhlasim s riccardom exekutor postupoval v sulade so zakonom nic mu totizto akonahle ziska poverenie od sudu nebrani zistovat majetkove pomery povinneho (napr. spominana informacia od banky) ako aj vydavat prikazy na zacatie exekucie prikazanim pohladavky z uctu v banke - teda ucet "blokovat". Samotnym vykonom exekucie je az vydanie exekucneho prikazu (prikaz na vykonanie exekucie), ktory je mozne vydat az po marnom uplynuti lehoty na podanie namietok alebo zamietnuti namietok sudom.
S postupom ze exekutor posle EXEKUCNY prikaz do vsetkych bank vsak nemozem suhlasit - mohlo by sa totiz stat, ze v pripade ak by mal povinny viacero uctov a bol by celkom solventny - kazda banky by poslala exekutorovi (resp. opravnenemu ak nema exekutor suhlas na poukazovanie prostriedkov) cely vymahany narok a bolo by zle nedobre!!!!! Nielenze by to bol priam ukazkovy postup na zalobu na nahradu skody ale navyse samotny exekutor by mal problem povracat peniazky naspat kedze plati v exekucnom konani zasada zakazu restitutio ad integrum § 61 ods.1) EP: Navrátenie do predošlého stavu je v exekučnom konaní vylúčené.
Vsetkym bankam (alebo skor zopar vytipovanym) sa vsak mozu a vacsinou sa aj posielaju prikazy na zacatie exekucie, zaroven aj so ziadostou o poskytnutie sucinnosti v zmysle § 34 EP. A tak banka nielenze oznami ci a aky ucet ma povinny ale zaroven prostriedky na nom aj blokuje.
Pekny den zelam

mam take skusenosti, ze kedze exekutor moze vykonavat exekuciu viacerymi sposobmi sucasne, castokrat sa stava, ze exekutor vymoze naraz viac penazi a vrati prebytok povinnemu.
stava sa to niekedy aj to, ze exekutor po vyuctovani hotovych vydavkov vracia povinnemu cast vymozeneho preddavku hotovych vydavkov..

na toto by som zakaz navratenia do povodneho stavu urcite neaplikoval...
toto ustanovenie exekucneho poriadku chrani dobromyselnost tretich osob, ktore nadobudli urcite prava a jeho specialnou aplikaciou je § 36 ods. 5 EP...
laciqua
21.09.07,20:37
mam take skusenosti, ze kedze exekutor moze vykonavat exekuciu viacerymi sposobmi sucasne, castokrat sa stava, ze exekutor vymoze naraz viac penazi a vrati prebytok povinnemu.
stava sa to niekedy aj to, ze exekutor po vyuctovani hotovych vydavkov vracia povinnemu cast vymozeneho preddavku hotovych vydavkov..

na toto by som zakaz navratenia do povodneho stavu urcite neaplikoval...
toto ustanovenie exekucneho poriadku chrani dobromyselnost tretich osob, ktore nadobudli urcite prava a jeho specialnou aplikaciou je § 36 ods. 5 EP...

Poskytnutie preddavku v zmasle ust. § 197 ods. 2) EP je cisto vecou medzi opravnenym a sudnym exekutorom.Vratenie preddavku (resp. zostavajucej casti) poskytnuteho sudnemu exekutorovi opravnenzm (nie VYMOZENEHO) na odmenu rep. nahradu hotovych vydavkov pri zuctovani exekucie je absolutne bezna vec a netyka sa vykonu exekucie (vykon ex. = vymahanie naroku od povinneho teda vztah exekutor povinny).

Dalej netvrdim, ze ziadny SE nikdy nevymohol viac ako je vymahany narok, ja len tvrdim ze by to bezne byt nemalo a okrem toho je to v rozpore so zakonom kedze v zmysle § 61b EP:
Exekúciu možno vykonať len v rozsahu pohľadávky vyplývajúcej z exekučného titulu, jej príslušenstva a trov exekúcie (§ 57 ods. 3); to neplatí, ak sa exekúcia vykonáva predajom hnuteľnej veci, ktorá sa nedá rozdeliť, alebo predajom nehnuteľnosti a povinný nemá dostatok iného majetku, z ktorého by bolo možné uspokojiť pohľadávku oprávneného.
Ak by sudny exekutor teda prikazal z uctu v banke viac, resp. inym sposobom vykonania exekucie (okrem vyssie uvedenych vynimiek ako predaj HV a nehnutelnosti) vymohol viac ako je vymahany narok, bolo by to v rozpore so zakonom a zivna poda pre zaloby na nahradu skody alebo aspon staznosti na komoru.
Nuz ale pri vykone exekucie sa stavaju aj horsie veci...:D
riccado
22.09.07,02:47
Poskytnutie preddavku v zmasle ust. § 197 ods. 2) EP je cisto vecou medzi opravnenym a sudnym exekutorom.Vratenie preddavku (resp. zostavajucej casti) poskytnuteho sudnemu exekutorovi opravnenzm (nie VYMOZENEHO) na odmenu rep. nahradu hotovych vydavkov pri zuctovani exekucie je absolutne bezna vec a netyka sa vykonu exekucie (vykon ex. = vymahanie naroku od povinneho teda vztah exekutor povinny).

Dalej netvrdim, ze ziadny SE nikdy nevymohol viac ako je vymahany narok, ja len tvrdim ze by to bezne byt nemalo a okrem toho je to v rozpore so zakonom kedze v zmysle § 61b EP:
Exekúciu možno vykonať len v rozsahu pohľadávky vyplývajúcej z exekučného titulu, jej príslušenstva a trov exekúcie (§ 57 ods. 3); to neplatí, ak sa exekúcia vykonáva predajom hnuteľnej veci, ktorá sa nedá rozdeliť, alebo predajom nehnuteľnosti a povinný nemá dostatok iného majetku, z ktorého by bolo možné uspokojiť pohľadávku oprávneného.
Ak by sudny exekutor teda prikazal z uctu v banke viac, resp. inym sposobom vykonania exekucie (okrem vyssie uvedenych vynimiek ako predaj HV a nehnutelnosti) vymohol viac ako je vymahany narok, bolo by to v rozpore so zakonom a zivna poda pre zaloby na nahradu skody alebo aspon staznosti na komoru.
Nuz ale pri vykone exekucie sa stavaju aj horsie veci...:D

zmylil som sa, mal som na mysli predbezne trovy, najma hotove vydavky...

na staznost na komoru mozes zabudnut, vysmeju sa ti a zbytocne stravis cas jej pisanim. bohuzial, je to tak...
Kryska5
09.12.07,16:08
mila kryska, velmi dufam, ze si tymto svojim prispevkom robis len srandu, lebo toto urcite nemozes mysliet vazne...

1. rozhodnutie o zacati exekucie je podla teba akoze co?
2 ak si mylis prikaz na zacatie exekucie a prikaz na vykonanie exekucie uvedene v § 95 ods. 1 pism a) EP a § 96 ods. 1 EP, nesnaz sa mylit druhych...
tvojim postupom je polovica exekucii zbytocnych, lebo ty povinnym dorucis upovedomenie o zacati exekucie a oni si peniaze vyberu z banky, odlozia si ich u svokry a povedia ti: " ved ja predsa nic nemam...:D :D :D :D :D :D "

Milý Ricarrdo, asi si si to neprečítal celé a nevšimol si si že upovedomením o začatí exekúcie ti exekútor zakáže nakladať so svojím majetkom presne spôsobom ktorý teba napadol ako prvý... a prirodzene musíš mať aspoň tú najmenšiu možnosť sa brániť exekúcii a o tom presne je to upovedomenie... o tom že ťa exekútor upozorní, že niekto voči tebe vymáha pohľadávku... a máš 3, alebo 14 dní na to aby si sa skontaktoval s exekútorom a ad 1. vzniesol námietky voči neoprávnenej exekúcii (lebo aj také veci sa dejú), alebo add 2. sa dohodol na spôsobe úhrady exekúcie, pokiaľ je odôvodnená.... spôsob ved ja predsa nič nemám nemôže zahrať skoro nikto... možno nejaký bezdomovec... alebo ty nemáš absolútne žiadny príjem???
Katka91
09.12.07,16:49
Milý Ricarrdo, asi si si to neprečítal celé a nevšimol si si že upovedomením o začatí exekúcie ti exekútor zakáže nakladať so svojím majetkom presne spôsobom ktorý teba napadol ako prvý... a prirodzene musíš mať aspoň tú najmenšiu možnosť sa brániť exekúcii a o tom presne je to upovedomenie... o tom že ťa exekútor upozorní, že niekto voči tebe vymáha pohľadávku... a máš 3, alebo 14 dní na to aby si sa skontaktoval s exekútorom a ad 1. vzniesol námietky voči neoprávnenej exekúcii (lebo aj také veci sa dejú), alebo add 2. sa dohodol na spôsobe úhrady exekúcie, pokiaľ je odôvodnená.... spôsob ved ja predsa nič nemám nemôže zahrať skoro nikto... možno nejaký bezdomovec... alebo ty nemáš absolútne žiadny príjem???
Kryska5, súhlasím v Ricarrdom. Z mojej praxe na EU mám toľko skúseností s ľuďmi, ktorí prídu na mercedese (ktorý, je pochopiteľne evidovaný na svokru
:D), ovešaní zlatom, býva v dome, ktorý je dávno prepísaný na deti atď atď... To by si sa čudovala, koľko je na Slovensku "nemajetných". Ani ja by som neverila, keby som nezažila:D. Prikázanie pohľadávky z účtu je ten najľahší a najrýchlejší spôsob vykonania exekúcie. Keď sa zašle príkaz na začatie exekúcie do banky a ty podáš námietky, prostriedky na účte aj tak zostanú zablokované dovtedy, kým súd nerozhodne o námietkách. A to môže trvať dosť dlho... A navyše, aj za námietky musíš zaplatiť súdny poplatok. Preto je najrozumnejšie, keď niekto vie, že prehral nejaký súdny spor, z ktorého mu plynú povinnosti uhradiť nejakú sumu a rozhodnutie súdu je právoplatné a vykonateľné, vtedy treba veci riešiť a nie čakať na exekúciu. Rozhodne ho to vyjde lacnejšie minimálne o trovy exekúcie, o nepríjemnosti a to už nehovorím, ak je v súdnom rozhodnutí priznaný aj úrok z omeškania...
Kryska5
09.12.07,17:34
Kryska5, súhlasím v Ricarrdom. Z mojej praxe na EU mám toľko skúseností s ľuďmi, ktorí prídu na mercedese (ktorý, je pochopiteľne evidovaný na svokru
:D), ovešaní zlatom, býva v dome, ktorý je dávno prepísaný na deti atď atď... To by si sa čudovala, koľko je na Slovensku "nemajetných". Ani ja by som neverila, keby som nezažila:D. Prikázanie pohľadávky z účtu je ten najľahší a najrýchlejší spôsob vykonania exekúcie. Keď sa zašle príkaz na začatie exekúcie do banky a ty podáš námietky, prostriedky na účte aj tak zostanú zablokované dovtedy, kým súd nerozhodne o námietkách. A to môže trvať dosť dlho... A navyše, aj za námietky musíš zaplatiť súdny poplatok. Preto je najrozumnejšie, keď niekto vie, že prehral nejaký súdny spor, z ktorého mu plynú povinnosti uhradiť nejakú sumu a rozhodnutie súdu je právoplatné a vykonateľné, vtedy treba veci riešiť a nie čakať na exekúciu. Rozhodne ho to vyjde lacnejšie minimálne o trovy exekúcie, o nepríjemnosti a to už nehovorím, ak je v súdnom rozhodnutí priznaný aj úrok z omeškania...

Ahoj Kati.... je mi jasné, že každý vyčúraný podnikateľ i nepodnikateľ má svoj majetok popísaný na všelikoho.... stále som sa snažila odpovedať na otázku, ktorú tu niekto položil a to: či môže exekútor konať bez 14 dňovej lehoty ... a to podľa mňa a aj podla exekučného poriadku nemôže... bez ohľadu na to čo nasleduje potom.... a pri tom vychádzam aj z vlastnej skúsenosti... nakoľko stále teoreticky bývam u rodičov, prišlo mi upovedomenie domov, t.z. že som si ho vyzdvihla na pošte a v termíne 14 dňoch som kontaktovala exekútora a dohodla sa na splátkach.... ale on nemá právo bez toho aby ma o niečom informoval blokovať mi účet.... zas ale druhá vec je, že sa to môže stať v prípade, že napr. DP ťa chytil pred x rokmi a človek sa medzičasom presťahoval, exekútor bohužial nemusí podľa exekučného poriadku hľadať tvoju súčasnú adresu, ale toto upovedomenie ti zašle na adresu vtedajšiu... a upovedomenie je bohužial evidované ako doručené, napriek tomu, že na udanej adresu už 7 rokov nebývaš.... potom sa môže stať, že zrazu ti chýbajú peniaze na účte.... a to som tu už tiež písala.... mňa len pobavila riccadova "vtipnosť" či si robím srandu....
.. a s tvojím názorom sa stotožňujem skôr tu išlo o právnenosť pri postupe exekútora... keď už človek nejakú exekúciu má.... je jasné, že takýmto veciam je VŽDY lepšie predchádzať :):):)
riccado
09.12.07,19:35
Ahoj Kati.... je mi jasné, že každý vyčúraný podnikateľ i nepodnikateľ má svoj majetok popísaný na všelikoho.... stále som sa snažila odpovedať na otázku, ktorú tu niekto položil a to: či môže exekútor konať bez 14 dňovej lehoty ... a to podľa mňa a aj podla exekučného poriadku nemôže... bez ohľadu na to čo nasleduje potom.... a pri tom vychádzam aj z vlastnej skúsenosti... nakoľko stále teoreticky bývam u rodičov, prišlo mi upovedomenie domov, t.z. že som si ho vyzdvihla na pošte a v termíne 14 dňoch som kontaktovala exekútora a dohodla sa na splátkach.... ale on nemá právo bez toho aby ma o niečom informoval blokovať mi účet.... zas ale druhá vec je, že sa to môže stať v prípade, že napr. DP ťa chytil pred x rokmi a človek sa medzičasom presťahoval, exekútor bohužial nemusí podľa exekučného poriadku hľadať tvoju súčasnú adresu, ale toto upovedomenie ti zašle na adresu vtedajšiu... a upovedomenie je bohužial evidované ako doručené, napriek tomu, že na udanej adresu už 7 rokov nebývaš.... potom sa môže stať, že zrazu ti chýbajú peniaze na účte.... a to som tu už tiež písala.... mňa len pobavila riccadova "vtipnosť" či si robím srandu....
.. a s tvojím názorom sa stotožňujem skôr tu išlo o právnenosť pri postupe exekútora... keď už človek nejakú exekúciu má.... je jasné, že takýmto veciam je VŽDY lepšie predchádzať :):):)

vtipnosť, nevtipnosť, ale je to tak....
od kedy ma exekútor poverenie od súdu, vykonáva blokáciu, či sa to povinnému páči alebo nie... a je to tak správne...

a mimochodom stale si nepochopila exekucny poriadok ak si myslis, ze v tomto pripade upovedomenia o zacati exekucie "eviduje" exekutor ako dorucene, lebo neeviduje a nevyda exekucny prikaz a peniaze nezmiznu len tak lahko...
riccado
09.12.07,20:12
Milý Ricarrdo, asi si si to neprečítal celé a nevšimol si si že upovedomením o začatí exekúcie ti exekútor zakáže nakladať so svojím majetkom presne spôsobom ktorý teba napadol ako prvý... a prirodzene musíš mať aspoň tú najmenšiu možnosť sa brániť exekúcii a o tom presne je to upovedomenie... o tom že ťa exekútor upozorní, že niekto voči tebe vymáha pohľadávku... a máš 3, alebo 14 dní na to aby si sa skontaktoval s exekútorom a ad 1. vzniesol námietky voči neoprávnenej exekúcii (lebo aj také veci sa dejú), alebo add 2. sa dohodol na spôsobe úhrady exekúcie, pokiaľ je odôvodnená.... spôsob ved ja predsa nič nemám nemôže zahrať skoro nikto... možno nejaký bezdomovec... alebo ty nemáš absolútne žiadny príjem???

jasne, ze som si to vsimol, tych upovedomeni mam v kancli cca. 500...

to, ze exekutor zakaze nakladat s majetkom je asi rovnako platne ako to, ze exekucny titul zaviazal povinneho napr nieco zaplatit... a zaplatil?? asi nie, ak zacala exekucia (cest tym neopravnenym)...
to, ze sa s exekutorom dohodnes, ze budes plnit napr. dobrovolne v splatkach este neznamena, ze to tak aj bude, na to je dobre blokovat.
uprimne, kedy bude povinny dodrziavat splatky, vtedy, ked bude mat napr. zablokovany byt alebo vtedy, ak mu realne "nic" hrozit nebude???

ten sposob, ze ja nic nemam, hra straaasne vela ludi, na to si mozes stavit....
aky mam ja prijem? taky, aky chcem... ak nechcem mat, tak nemam a ak chcem mat velmi dobry, tak mam...:)
Katka91
10.12.07,06:05
Ahoj Kati.... je mi jasné, že každý vyčúraný podnikateľ i nepodnikateľ má svoj majetok popísaný na všelikoho.... stále som sa snažila odpovedať na otázku, ktorú tu niekto položil a to: či môže exekútor konať bez 14 dňovej lehoty

Dobré ránko, asi ťa nepoteším, ale exekútor naozaj nebude čakať na doručenie upovedomenia, majetok zisťuje a blokuje ihneď. Samozrejme, exekučný príkaz môže vydať až 14 dní od prevzatia upovedomenia. A čo sa týka splátok, vieš, exekúcia je nútený výkon rozhodnutia, takže splátky sú ten posledný spôsob, hlavne keď sa zistí majetok. Už potom jedine skúsiť sa dohodnúť s oprávneným a splácať s jeho súhlasom. A čo sa týka doručovania, máš úplnú pravdu. Najhoršie na tom je to, že keď sa presťahuješ, aj si na pošte nahlásiš novú adresu, aby ti poštu doposielali, ale zásielky do vlastných rúk s opakovaným doručením sa nedoposielajú. Čiže pošta ich vráti s poznámkou adresát neznámy. A kým exekútor cez register obyvateľov zistí tvoju novú adresu, tak to chvíľu potrvá... Netvrdím v žiadnom prípade, že všetci povinní v exekúcii sú špekulanti. Veľa ľudí sa do toho dostalo aj z nevedomosti alebo možno aj trošku ľahostajnosti. Chcú sa vyhnúť problémom tým, že nepreberajú poštu, prípadne keď im príde súdne rozhodnutie, hodia ho do koša.Keď proti nemu nepodá odpor, stane sa právoplatné a vykonateľné a v tom momente sa stáva exekučným titulom. Tak ti držím palce, aby sa ti to podarilo vybaviť čo najskôr a čo najmenej bolestivo:)
Kryska5
20.01.08,19:18
Ďakujeem Kati :), ja som s tým nejaký závažný problém nemala... absolútne súhlasím s tebou, že nie všetci povinní v exekúcii sú špekulanti... ako mám stále pocit z riccada, že tu prezentuje ako sa všetci snažia dobehnúť exekútorov.... ale keď si zas na druhú stranu zoberieme koľko za také nie náročné činnosti čo exekútor vykonáva si zaúčtuje k exekúcii a hlavne, že suma ktorú si naúčtuje závisí od toho aký ten ktorý exekútor je... ale s tým že majetok blokuje exekútor hneď nesúhlasím.. mne teda majetok hneď neblokoval... a to mal nato skoro 2 týždne, možno keby som mu v tej lehote nezavolala tak by to urobil... no škoda reči.. najlepšie keď s nimi človek nemá nič dočinenia.... pekný deň prajem :)
riccado
20.01.08,19:45
Ďakujeem Kati :), ja som s tým nejaký závažný problém nemala... absolútne súhlasím s tebou, že nie všetci povinní v exekúcii sú špekulanti... ako mám stále pocit z riccada, že tu prezentuje ako sa všetci snažia dobehnúť exekútorov.... ale keď si zas na druhú stranu zoberieme koľko za také nie náročné činnosti čo exekútor vykonáva si zaúčtuje k exekúcii a hlavne, že suma ktorú si naúčtuje závisí od toho aký ten ktorý exekútor je... ale s tým že majetok blokuje exekútor hneď nesúhlasím.. mne teda majetok hneď neblokoval... a to mal nato skoro 2 týždne, možno keby som mu v tej lehote nezavolala tak by to urobil... no škoda reči.. najlepšie keď s nimi človek nemá nič dočinenia.... pekný deň prajem :)

mimotemy kludne sa stan exekutorom, ked to je take nenarocne a dobre zaplatene, nikto ti v tom nebrani....
ak nechapes, ze trovy exekucie su sankcia niekomu za to, ze nesplnil nieco, co mu bolo ulozene splnit, smola...

vsetci sa nesnazia dobehnut exekutorov, to som nikdy nepovedal...
v skutocnosti vsak nedobehnu exekutora, ale svojich veritelov, ale ved ty by si sa spamatala zo sna, keby si bola v pozicii opravneneho.
pekny vecer ti prajem
KEJKA
20.01.08,21:49
Netvrdím v žiadnom prípade, že všetci povinní v exekúcii sú špekulanti. Veľa ľudí sa do toho dostalo aj z nevedomosti alebo možno aj trošku ľahostajnosti. Chcú sa vyhnúť problémom tým, že nepreberajú poštu, prípadne keď im príde súdne rozhodnutie, hodia ho do koša.Keď proti nemu nepodá odpor, stane sa právoplatné a vykonateľné a v tom momente sa stáva exekučným titulom. :)
no ja práve v tejto dobe riešim problém. Lebo sa 2x zmenil veriteľ, je to BD, ktorý mal odovzdať agendu nástupcovi. Ten odo mna vymáhal dlžobu, aj som ju uhradila po naťahovačkách aj súdnych až nástupcovi č.2, bola som v práve....
Lenže ozval sa prvý veriteľ aj s právoplatným platobným rozkazom, ktorý si pri odovzdaní agendy ponechal (ved má platnosť 10 rokov) a teraz to vymáha odo mna akoby sa nič nestalo. A veru mám strach, že to dá exekútorovi a ten to šikovne dostane cez banku....ved má vykonateľný ....
a čo si ja počnem? :mee::mee::confused::confused:
Ak by sa dodržali lehoty a mala by som možnosť účinne namietať, bolo by to iné. Ved 2x platiť to isté predsa nemusím.
Kryska5
21.01.08,09:13
mimotemy kludne sa stan exekutorom, ked to je take nenarocne a dobre zaplatene, nikto ti v tom nebrani.... ďakujem ale na niečo také ja bohužial nemám žalúdok...
ak nechapes, ze trovy exekucie su sankcia niekomu za to, ze nesplnil nieco, co mu bolo ulozene splnit, smola... prepáč ale o trovách exekúcie som nič nepísala... skús čítať pozornejšie...

vsetci sa nesnazia dobehnut exekutorov, to som nikdy nepovedal...
v skutocnosti vsak nedobehnu exekutora, ale svojich veritelov, ale ved ty by si sa spamatala zo sna, keby si bola v pozicii opravneneho. .... dúfam, že niečo také mi nehrozí... a v prípade, že hej určite sa ti ozvem :)
pekny vecer ti prajem pekný deň aj tebe prajem...

týmto komentárom k tejto téme končím, nakoľko akýkoľvek môj komentár ťa asi rozčuluje ... nie som odborník na exekúcie no vzhľadom na vlastnú skúsenosť a získané vedomosti som si dovolila niečo komentovať ... nemám problém ak mi niekto povie že sa mýlim... ale to sa dá aj kultivovanie a nie zosmiešňovaním a podobne... hawk
riccado
21.01.08,09:39
pekný deň aj tebe prajem...

týmto komentárom k tejto téme končím, nakoľko akýkoľvek môj komentár ťa asi rozčuluje ... nie som odborník na exekúcie no vzhľadom na vlastnú skúsenosť a získané vedomosti som si dovolila niečo komentovať ... nemám problém ak mi niekto povie že sa mýlim... ale to sa dá aj kultivovanie a nie zosmiešňovaním a podobne... hawk


1. nakolko citam velmi pozorne, tak ver, ze si pisala o trovach exekucie...
trovy exekucie totizto su to, co si opisala ako "koľko za také nie náročné činnosti čo exekútor vykonáva si zaúčtuje k exekúcii a hlavne, že suma ktorú si naúčtuje závisí od toho aký ten ktorý exekútor je..."
on totizto ma svoju odmenu presne urcenu vyhlaskou a hotove vydavky zavisia od toho, kolko vydavkov ma s tou ktorou exekuciou.... svoju odmenu si nevymysla podla nalady...

2. budem cakam na tvoj telefonat:)
Kryska5
22.01.08,06:35
1. tak teraz ma to začína zaujímať.... je mi jasné, že svoju maximálnu odmenu majú stanovenú, aspoň tak som to pochopila... teraz mi prosím vysvetliť čo exekútor urobí pred zaslaním upovedomenia exekúcia napr. z DP.... ja si to predstavujem asi takto: pošle svojho pracovníka za pánom Chovancom na Račiansku, kde si vyzdvihne nejaké kvantum dlžníkov (podľa čoho si to exekútori rozoberajú by ma tiež zaujímalo ak to vieš :)) prinesie to do kancelárie a urobí z toho upovedomie a zašle to ... sú tam ešte nejaké ďalšie činnosti s tým spojené ktoré mi unikajú? no a za toto je odmena exekútora... napr. v mojom prípade 500,- Sk a predbežná náhrada trov, hotových výdavkov exekútora a straty času 2575,- Sk samozrejme +DPH...... bavíme sa o pokute 207Sk a predpokladám, že všetky ostatné výdavky ktoré tam sú uvedené idú DP, resp.na súdy, ktoré asi prebehli.... tak len ma ubezpeč, či suma 3075,- SK ide iba exekútorovi za vymoženie tejto pohľadávky alebo nie?

2. ktovie či sme spolu už netelefonovali :):):)
účtovník 007
22.01.08,07:14
na staznost na komoru mozes zabudnut, vysmeju sa ti a zbytocne stravis cas jej pisanim. bohuzial, je to tak...

mimotemyNeriešim teraz, či by Kryska5 uspela stažnosťou, alebo nie. Ja som uspela.
Exekútor XY zo Žiliny nám zablokoval nehnuteľnosť a napriek vymoženej celej sume(istina, úrok+trovy) a úhrade o 18 000 vyššej, nechcel zaslať na kataster kvitanciu, nechcel urobiť vyúčtovanie a nechcel vrátiť predmetných 18 000,-. Zatajoval sa, až som zavolala na komoru exekútorov, tí chceli vedieť meno, napísala som krátky list a priložila doklady o úhrade, z ktorých bolo jasne vidno, že už 4 mesiac drží neoprávnene peniaze a evidentne nechce zaslať vyúčtovanie. Následne som zavolala k ex XY a jeho asistentke som povedala, že som rozprávala s pánom XX z komory, zaslala sťažnosť a ona vtedy vyklopila pravdu. Zo VZP PD už mali echo, že dostanú ďalšiu "zákazku" na nemalú sumu, a preto čakali a zdržavali. Chcel sa proste poistiť, že dom bude blokovaný, on prvý zapísaný medzi ťarchami, peniaze podržané a nikto sa nič nedozvie. Behom 3 dní bola kvitancia na katastri a peniaze na účte. Ono niekedy aj motyka vystrelí.
riccado
22.01.08,10:07
1. tak teraz ma to začína zaujímať.... je mi jasné, že svoju maximálnu odmenu majú stanovenú, aspoň tak som to pochopila... teraz mi prosím vysvetliť čo exekútor urobí pred zaslaním upovedomenia exekúcia napr. z DP.... ja si to predstavujem asi takto: pošle svojho pracovníka za pánom Chovancom na Račiansku, kde si vyzdvihne nejaké kvantum dlžníkov (podľa čoho si to exekútori rozoberajú by ma tiež zaujímalo ak to vieš :)) prinesie to do kancelárie a urobí z toho upovedomie a zašle to ... sú tam ešte nejaké ďalšie činnosti s tým spojené ktoré mi unikajú? no a za toto je odmena exekútora... napr. v mojom prípade 500,- Sk a predbežná náhrada trov, hotových výdavkov exekútora a straty času 2575,- Sk samozrejme +DPH...... bavíme sa o pokute 207Sk a predpokladám, že všetky ostatné výdavky ktoré tam sú uvedené idú DP, resp.na súdy, ktoré asi prebehli.... tak len ma ubezpeč, či suma 3075,- SK ide iba exekútorovi za vymoženie tejto pohľadávky alebo nie?

2. ktovie či sme spolu už netelefonovali :):):)

1. ono to funguje takto: napr. DP si rozhodne, ktoremu exekutorovi bude davat navrhy na exekuciu. pri takom mnozstve to zasa neni zly business pre exekutora:). ten potom musi poziadat prislusny sud o vydanie poverenia, nakolko v jednej veci moze prebiehat len jedna exekucia. ked dostane zo sudu poverenie, moze zacat vykonavat blokovanie majetku povinneho, a to nieco stoji (hotove vydavky - postovne, phm, atd...)
- odmena exekutora je velmi presna, je to 20% zo základu na jej určenie /vymáhaná suma/, najmenej však 500 Sk a najviac 1000000Sk, ani o halier viac
- v tvojom pripade je odmena exekutora 500.- Sk + DPH, na nahrade hotovych vydavkov ta ale (asi) odrbal, tak pokial si uz vsetko vyrovnala, nech ti tie hotove vydavky vyuctuje, ako boli pouzite. a dph na nich urcite nepatri. pochop, ze pokial by ta mal kvoli 200.- Sk pohladavke nahanat 100 km autom, tak to phm nieco stoji, a to su tie hotove vydavky. okrem toho mohol lustrovat banky, dopravny inspektorat a to vsetko nieco stoji (postovne)

2. ale, nooo:):)
Kryska5
22.01.08,13:10
tak je to v podstate správne ako som si to myslela... a to je aj to čo som tu hovorila, že to záleží od každého exekútora aký je... ja tomuto konkrétne volala a mala som záujem to uhradiť a som sa hneď pýtala na tie výdavky, nakoľko mňa veru nenaháňal žiadnych 100km :), vlastne ma vôbec nemusel naháňať ... a to je to čo mňa štve... normálny exekútor by tú sumu výdavkom znížil, a nenormálny ti do povie, že nie že to sú jeho výdavky... nakoľko exekučný poriadok mu dovoľuje si toto narátať... a verím, že keby som si vypýtala to vyúčtovanie... tak mi nejaké pekné dá... napriek tomu, že som mu to pekne splatila a ani si nemusel zisťovať moje číslo účtu či čokoľvek podobné :)

btw. konkrétne tento môj exekútor je aj v "exekútorským kruhoch" považovaný za "pííp" ... tak len toľko....
laciqua
25.01.08,17:48
1. trovy exekucie pri vymozeni pohladavky = odmena exekutora (500Sk) + DPH (z 500Sk)+ nahrada za stratu casu + hotove vydavky (najma poplatky za poskytnutie informacie bankou - za takuto informaciu si banky uctuju 250 - 1200Sk podla cennika konkretnej banky, ale aj postovne, spotreba papiera popripade spotreba phm atd.) Uvedene hotove vydavky (2575,-Sk) teda mozu predstavovat v podstate len dve faktury od bank a exekutor vobec nemusi byt hamiznik a klamar...

Tu je potrebne podotknut zasadne patovu situaciu v ktorej sa exekutor ocita pri urcovani postupu pri zistovani majetku povinneho a to najma co sa tyka zistovania existencie uctov povinneho v bankach:
a) v SR posobi priblizne 25 bank, vacsina z nich robi aj retailove bankovnictvo. exekutor moze preverit vsetky, niekolko, alebo ziadnu z nich.
b) ak exekutor preveri vsetky a zisti ze niektora z nich vedie povinnemu ucet s kreditnym zostatkom, trovy za poskytnute informacie od bank (cca 15.000Sk) zaplati povinny vo forme hotovych vydavkov a setko je ok. Ak vsak povinny ziadne pohladavky z uctov nema a nenajde sa ani iny majetok povinneho a teda nie je mozne vykonat exekuciu ani jednym zo sposobov uvedenych v Exekucnom poriadku bude potrebne exekuciu v zmysle § 59 ods.1 písm. h) zastavit a tu prichadza kamen urazu - na uhradu trov exekucie zaviaze sud opravneneho. A to vam neprajem citat idiotske odvolania opravnenych voci vyrokom sudov o trovach exekucie - naco exekutor preveroval vsetky banky, ved pohladavka bola nizka a banky su drahe a kam sa podela zasada hospodarnosti exekucneho konania a bla bla bla...
c)mily exekutor teda nabuduce (aby sa vyhol tahaniciam po odvolacich sudoch kvoli par korunam) radsej preveri len niektore banky. Zisti (aj inymi sposobmi) ze povinny je nemajetny. Oznami tuto skutocnost opravnenemu - ten nereaguje alebo trva na pokracovani v exekucii (bez uvedenia sposobu preverovania majetku). Exekutor teda nemajetnost oznami sudu kedze z uvedeneho dovodu je opravneny sud zastavit exekucia aj bez navrhu (ex officio). Sud exekuciu zastavi a co sa nestane - opravneny sa odvola s argumentom, ze exekutor preda nemoze tvrdit ze povinny je nemajetny ked nepreveril vsetky banky...ani z voza ani na voz.
c) ak selektivne preverovanie bank tak podla ekeho kriteria???? len tie najvacsie?s najvacsim podielom na trhu?s najvacsim poctom retailovych pobociek?alebo len tak od oka?(a je az na neuverenie v akych bankach maju ty najvychytralejsi povinny vedene ucty - Banco Mais!!!sic!)
d) ak exekutor nepreveri ziadnu banku tak je asi blazon.

S hotovymi vydavkymi je to uz raz tak ze su priamou umerou spate s preverovanim majetku.
P.S. exekutor logicky preveruje a blokuje majetok povinneho, napr. v bankach hned po ziskani poverenia na vykonanie exekucie (co najskor a teda necaka kym sa povinny elegantne majetku zbavi), preto skutocnost ze povinny sa po doruceni Upovedomenia o zacati exekucie vzorne hned na druhy den dostavi do kancelarie sudneho exekutora uz velky vplyv na hotove vydavky nema...
P.P.S: Nahrada hotovych vydavkov implikue je uz boli tieto exekutorom vynalozene a teda nejde to do jeho "pazravej papule"

2.Ad odmena 500.-Sk + DPH - prijatie navrhu na vykonanie exekucie, jeho registraturne zaevidivanie,zalozenie spisu, ziadost o vydanie poverenia, zaevidivanie doruceneho poverenia, urcenie postupu vykonavania exekucie, napisanie upovedomenia o zacati exekucie, napisanie ziadosti o poskytnutie sucinnosti cca 10 subjektom (OR PZ, REGOB, banky, Socpoist...), vydanie prikazov na zacatie exekucie urcitym sposobom (najma bankam=blokacia uctov) a ak hned povinny zaplati pre exekutora sa nic nekonci lebo treba exekuciu pekne zuctovat, vystavit povinnemu fakturku, vratit poverenie sudu, vyradit spis z evidencie a zalozit ho do exekucneho archivu. Vela muziky za malo penazi, nie?
Exekutorovi sa preto riesit taketo miniexekucie zdaleka neoplati a znamejsi exekutori s urcitym renome sa im vyhybaju ako cert krizu. Preto asi spominanu pokutu riesil kdeaky "piiiip":)

Zratane podciarknute - nie je vsetko chrapun co je exekutor resp. aj exekutor musi z niecoho (slusne, menej slusne alebo priam najsamslusnejsie - ako v kazdom povolani) zit.
laciqua
25.01.08,18:03
no ja práve v tejto dobe riešim problém. Lebo sa 2x zmenil veriteľ, je to BD, ktorý mal odovzdať agendu nástupcovi. Ten odo mna vymáhal dlžobu, aj som ju uhradila po naťahovačkách aj súdnych až nástupcovi č.2, bola som v práve....
Lenže ozval sa prvý veriteľ aj s právoplatným platobným rozkazom, ktorý si pri odovzdaní agendy ponechal (ved má platnosť 10 rokov) a teraz to vymáha odo mna akoby sa nič nestalo. A veru mám strach, že to dá exekútorovi a ten to šikovne dostane cez banku....ved má vykonateľný ....
a čo si ja počnem? :mee::mee::confused::confused:
Ak by sa dodržali lehoty a mala by som možnosť účinne namietať, bolo by to iné. Ved 2x platiť to isté predsa nemusím.

Splnenie dlhu (veritelovi alebo aj pravnemu nastupcovi na ktoreho pohladavka opravnene a skutocne presla) sposobuje v zmysle Obcianskeho zakonnika zanik zavazku a teda aj zanik naroku priznaneho spomenutam platakom po jeho vydani - co je ukazkovy dovod na podanie namietok proti exekucii (dokonca je v zakone vyslovne uvedeny) v lehote do 14 dni od dorucenia Upovedomenia o zacati exekucie. Do uplynutia tejto lehoty NEMOZE exekutor aj keby sa pokrajal alebo rozlial na kolomaz vydat banke prikaz na odpisanie prostriedkov z uctu povinneho (exekucny prikaz), moze ich len blokovat (prikaz na zacatie exekucie).
A co sa tyka dorucovania Upovedomenia - pri dorucovani FO nie je mozne pouzit fikciu dorucenia!! a teda ak sa FO prestahuje a upovedomenie sa nedoruci, lehota na podanie namietok neplynie!!!Na to aby sa takejto FO podarilo dorucit je potrebne jej ustanovit opatrovnika ktoreho ustanovuje sud a v zmysle konstantnej judikatury najvyssieho sudu az po dokladnom pravnom(REGOB) ako aj fyzickom (policajti - neverili by ste ale oni sa naozaj vypytuju aj susedov:)) preverovani miesta pobytu povinneho. Teda situacia ze sa niekto prestahuje resp. odcestuje do Irska umyvat riady a zatial ho exekutor rozoberie ako vianocny stromcek neprichadza do uvahy.
Pri PO a FO zivnostnikoch je to ine ale to suvisi s principom materialnej publicity OR a ZR - majú sídlo resp. miesto podnikania zapísane tak nech tam laskavo aj su.
riccado
25.01.08,19:15
mimotemy
o zbavovani majetku povinnym uz nepisme ani slovo, lebo sa vratime o 20 prispevkov dozadu...
jaminko
26.01.08,07:13
k tejto otázke ešte pridám jednu. Exekútorka mi zablokovala účet a zároveň si uplatnil zrážky zo mzdy. Aj keď zrážkami zo mzdy vznikol predpoklad, že pohľadávky bude splatená, tak mi odmieta účet odblokovať.... Problémom je, že aj napriek tomu že zo mzdy mi môže vziať najviac 2/3, chce mi vziať aj zvyšok výplaty a to zrážkami zo zablokovaného účtu. Keďže robím v banke, môj zamestnávateľ by mohol porušiť zákon keby mi mzdu po zrážkach poslal na iný účet, pretože ako banka, je povinný zinkasovať v prospech exekútora aj prostriedky pripisované na môj blokovaný účet.... Otázkou zostáva, či je obrana proti takémuto konaniu exekútorky, keďže vážne svojím konaním ohrozuje moju existenciu.
ĎAKUJEM za radu.
riccado
26.01.08,08:17
k tejto otázke ešte pridám jednu. Exekútorka mi zablokovala účet a zároveň si uplatnil zrážky zo mzdy. Aj keď zrážkami zo mzdy vznikol predpoklad, že pohľadávky bude splatená, tak mi odmieta účet odblokovať.... Problémom je, že aj napriek tomu že zo mzdy mi môže vziať najviac 2/3, chce mi vziať aj zvyšok výplaty a to zrážkami zo zablokovaného účtu. Keďže robím v banke, môj zamestnávateľ by mohol porušiť zákon keby mi mzdu po zrážkach poslal na iný účet, pretože ako banka, je povinný zinkasovať v prospech exekútora aj prostriedky pripisované na môj blokovaný účet.... Otázkou zostáva, či je obrana proti takémuto konaniu exekútorky, keďže vážne svojím konaním ohrozuje moju existenciu.
ĎAKUJEM za radu.

otvor si v tej istej banke novy ucet... exekutorka to zistovat nebude, exekucny prikaz sa nevztahuje na novootvorene ucty a zamestnavatel nic neporusi, lebo ten ucet bude tvoj:)
jesuschrist
04.02.08,20:45
otvor si v tej istej banke novy ucet... exekutorka to zistovat nebude, exekucny prikaz sa nevztahuje na novootvorene ucty a zamestnavatel nic neporusi, lebo ten ucet bude tvoj:)
Stary moj. Velky omyl. Exekucny prikaz plati na vsetky ucty vedene bankou do ktorej bol doruceny. A predstav si ze aj do buducna. Cize aj na novootvorene. Cize tento postup by som rozhodne neodporucal zbytocna administrativa a poplatky. Vyssie uvedeny postup exekutora nie je spravny nakolko zakonne obmedzenie zrazok zo mzdy max. na 2/3 je preto aby pre povinneho nebola exekucia totalne likvidacnou zalezitostou.
riccado
05.02.08,11:38
Stary moj. Velky omyl. Exekucny prikaz plati na vsetky ucty vedene bankou do ktorej bol doruceny. A predstav si ze aj do buducna. Cize aj na novootvorene. Cize tento postup by som rozhodne neodporucal zbytocna administrativa a poplatky. Vyssie uvedeny postup exekutora nie je spravny nakolko zakonne obmedzenie zrazok zo mzdy max. na 2/3 je preto aby pre povinneho nebola exekucia totalne likvidacnou zalezitostou.

jasne synak, a preto aj exekutori posielaju exekucne prikazy do rovnakych bank v rovnakej veci kazde 3 mesiace (ti poctivejsi)....

a predstavit sa to hadam ani neda, lebo si to myslis a vies to hadam len ty...

studuj, studuj a este raz studuj...
postup exekutora je spravny, lebo vykonava exekuciu 2 sposobmi sucasne
afinabul
28.03.08,19:27
Mám exekúciu. Exekútor mi zablokoval účet. Komu mám dať peniaze?
Musí ich dostať exekútor, alebo banka /ktorá je vlastne v mínuse/.
Ak vyrovnám účet v banke, pošle to exekútorovi?
zuzana.š.
02.04.08,16:18
Mám exekúciu. Exekútor mi zablokoval účet. Komu mám dať peniaze?
Musí ich dostať exekútor, alebo banka /ktorá je vlastne v mínuse/.
Ak vyrovnám účet v banke, pošle to exekútorovi?

Alebo zaplať exekútorovi v hotovosti a on ti odblokuje účet, alebo daj peniaze na účet a oni to prevedú na účet exekútora.
zuhl
21.06.08,13:04
Ahojte, neviem či to tu už bolo spomenuté, ale chcem sa spýtať, že ak je exekúcia na účet, tak či ten poplatok BÚ za účet v exekúcii účtujem do VOZD?
liduska
22.06.08,07:58
Ahojte, neviem či to tu už bolo spomenuté, ale chcem sa spýtať, že ak je exekúcia na účet, tak či ten poplatok BÚ za účet v exekúcii účtujem do VOZD?
kuk sem http://www.porada.sk/t20560-poplatok-za-ucet-v-exekucii.html
zuhl
22.06.08,08:05
Ďakujem Liduška.
xxxSASKIAxxx
17.12.09,15:29
chcem sa spytat odkial ten exekutor vie zemam ucet vbanke tej atej ked banka by nemala poskytovat osobne udaje druhym osobam
Stanislav 1975
17.12.09,15:32
chcem sa spytat odkial ten exekutor vie zemam ucet vbanke tej atej ked banka by nemala poskytovat osobne udaje druhym osobam

Saskia, veľmi sa mýliš-práveže naopak-banka je POVINNÁ poskytovať údaje o účtoch exekútorovi a navyše je povinná aj ten účet zablokovať,ak to exekútor prikáže...
lubos.tinak
18.12.09,19:00
Ono to prebieha tak, že exekútor píše list do všetkých bánk a informuje sa či povinný má niekde vedený účet. Na tento dotaz je banka povinná odpovedať. Následne exekútor zasiela list do bánk, kde je vedený účet, s oznámením o zablokovanie disponovania majiteľa účtu s hotovosťou (do výšky exekuovanej platby). Po zablokovaní účtu banka nevykonáva žiadne úhrady (ani exekučné) až do nadobudnutia platnosti exekúcie. Po nadobudnutí právoplatnosti exekúcie banka zinkasuje exekučnú čiastku (samozrejme ak je účet v pluse).
hnedoočka
18.12.09,20:14
Ono to prebieha tak, že exekútor píše list do všetkých bánk a informuje sa či povinný má niekde vedený účet. Na tento dotaz je banka povinná odpovedať. Následne exekútor zasiela list do bánk, kde je vedený účet, s oznámením o zablokovanie disponovania majiteľa účtu s hotovosťou (do výšky exekuovanej platby). Po zablokovaní účtu banka nevykonáva žiadne úhrady (ani exekučné) až do nadobudnutia platnosti exekúcie. Po nadobudnutí právoplatnosti exekúcie banka zinkasuje exekučnú čiastku (samozrejme ak je účet v pluse).

Potiaľ by som to brala ešte za logické.

Ale nám raz blokli všetky účty ,lebo sme nedopatrením nezaplatili smiešnych 6 000 Sk. Samozrejme hneď sme to napravili, ale.....

Keďže sa zúčastňujeme verejných súťaží, potrebujeme z každej banky potvrdenie,že nebola v minulosti proti nám vedená exekúcia. A nastal problém,lebo bola.

V dvoch nám potvrdenie i napriek tomu dali,lebo dlhodobo máme u nich účet,ale v tretej sa obávali.

Nakoniec po mojom dlhosiahlom a márnom vysvetľovaní , keď už nám prichodilo zrušiť účet a vytvoriť v inej banke sme dospeli ku kompromisu, že tento účet zrušíme,vytvoríme hneď druhý a oni nám napíšu do potvrdenia, že na tomto účte nikdy nebola vedená exekúcia. ako u blbých.

pre riadnu somarinu mi to pripadá nenormálne diskriminačné,nakoľko by sme sa pri poctivom dodržaní litery zákona nesmeli nikdy zúčastniť verejnej súťaže a rovno dať firmu do konkurzu.

a úradu práce by pribudlo asi 100 nezamestnaných.:rolleyes:
lubos.tinak
19.12.09,07:05
Potiaľ by som to brala ešte za logické.

Ale nám raz blokli všetky účty ,lebo sme nedopatrením nezaplatili smiešnych 6 000 Sk. Samozrejme hneď sme to napravili, ale.....

Keďže sa zúčastňujeme verejných súťaží, potrebujeme z každej banky potvrdenie,že nebola v minulosti proti nám vedená exekúcia. A nastal problém,lebo bola.

V dvoch nám potvrdenie i napriek tomu dali,lebo dlhodobo máme u nich účet,ale v tretej sa obávali.

Nakoniec po mojom dlhosiahlom a márnom vysvetľovaní , keď už nám prichodilo zrušiť účet a vytvoriť v inej banke sme dospeli ku kompromisu, že tento účet zrušíme,vytvoríme hneď druhý a oni nám napíšu do potvrdenia, že na tomto účte nikdy nebola vedená exekúcia. ako u blbých.

pre riadnu somarinu mi to pripadá nenormálne diskriminačné,nakoľko by sme sa pri poctivom dodržaní litery zákona nesmeli nikdy zúčastniť verejnej súťaže a rovno dať firmu do konkurzu.

a úradu práce by pribudlo asi 100 nezamestnaných.:rolleyes:

Exekútor vždy píše do všetkých bánk kde má osoba povinná vedené účty. Tak teda keď dlžíte sumu xxx a máte účet vo viacerých bankách (napr. troch), tak každá banka (na základe požiadavky exekútora) zablokuje požadovanú výšku (t.j. blokovaná čiastka = dlžná suma xxx X(krát) počet bánk a účtov).

Čo sa týka toho potvrdenia, tak to záleží len na tom ktorom pracovníkovi a na ochote vychádzať v ústrety svojim klientom.
Baky vedú v evidencii najprv klienta a ten môže mať účtov koľko chce. Ak voči klientovi boli vedené exekúcie tak je to evidované práve pri jeho zložke. Exekúcia sa nevzťahuje na účet, ale na klienta. Nevidím žiadny dôvod otvárať nový účet, to by som radšej otvoril účet v novej banke :cool:
Ja by som asi trval na svojom a neotváral nový účet.
hnedoočka
19.12.09,18:48
Exekútor vždy píše do všetkých bánk kde má osoba povinná vedené účty. Tak teda keď dlžíte sumu xxx a máte účet vo viacerých bankách (napr. troch), tak každá banka (na základe požiadavky exekútora) zablokuje požadovanú výšku (t.j. blokovaná čiastka = dlžná suma xxx X(krát) počet bánk a účtov).

Čo sa týka toho potvrdenia, tak to záleží len na tom ktorom pracovníkovi a na ochote vychádzať v ústrety svojim klientom.
Baky vedú v evidencii najprv klienta a ten môže mať účtov koľko chce. Ak voči klientovi boli vedené exekúcie tak je to evidované práve pri jeho zložke. Exekúcia sa nevzťahuje na účet, ale na klienta. Nevidím žiadny dôvod otvárať nový účet, to by som radšej otvoril účet v novej banke :cool:
Ja by som asi trval na svojom a neotváral nový účet.

vtedy sa už nedalo dlho polemizovať, nakoľko súťaž bolo treba odovzdať hneď na druhý deň a problém bol len s týmto potvrdením.
Katarínka 85
01.07.12,10:34
Ahoj,
Chcem sa spýtať...ak mám exekúciu na účet a s Exekútorkou som dohodnutá na mes.splátkach..Možem si založiť nový účet niekde v inej banke aby mala chodit kam výplata.. kedže účet sa odblokuje až po zaplatení celej čiastky.. Dakujem... :-)
Zita5
01.07.12,10:37
Ahoj,
Chcem sa spýtať...ak mám exekúciu na účet a s Exekútorkou som dohodnutá na mes.splátkach..Možem si založiť nový účet niekde v inej banke aby mala chodit kam výplata.. kedže účet sa odblokuje až po zaplatení celej čiastky.. Dakujem... :-)

Exekútor zaťaží každý Váš účet....... a ak mu neoznámite zmenu , že ste otvorili nový účet, tak to nemusí dopadnúť dobre z pohľadu Zákona o exekúciách ....
Katarínka 85
01.07.12,10:47
A ak jej teda sa na to spýtam ? ako nadalej budem splácať dohodnutú čiastku...ale v práci potrebujem účet kvoli výplate..A nakolko som samoživitelka a mám 4ročného syna ..a splácam to na moju situáciu dost vysokými splátakami aby som to mala čo najskor z krku..mohla by na to pristúpit... či ? :-( potom fakt neviem čo dalej...