jjaannaa
26.09.07,09:36
Mám 10 mesačné dieťatko a pred 5týždňammi som začala obmedzovať kojenie. 2 týždne som kojila stále menej a menej , a posledné 3 týždne už nekojím vôbec. Stále som nedostala menzes. Je to normálne, alebo mám čakať ďalší prírastok do rodiny?
evina
26.09.07,08:06
Mám 10 mesačné dieťatko a pred 5týždňammi som začala obmedzovať kojenie. 2 týždne som kojila stále menej a menej , a posledné 3 týždne už nekojím vôbec. Stále som nedostala menzes. Je to normálne, alebo mám čakať ďalší prírastok do rodiny?


Asi Ti odpovie test alebo lekár:rolleyes:
P.s. asi si stále ešte kojiť mohla ...
brčko
26.09.07,08:10
To ti asi potvrdí len lekár, alebo rýchlejšie test. Ono telu to určite chvílu trvá, kým sa v nom hormóny znormalizujú. Každý človek je individuálny a potrebuje k tomu určitý čas, niekto dlhší, niekto kratši.
Ja som kojila do 22 mesiacov a menzes prišiel cca po 14 mesiacoch, no pravidelnejšie až po ukončení kojenia.
Tabitha
26.09.07,08:12
ahoj ,
myslím že sme každá iná .Ja som prve kojila iba tri mesiace a menštruácia prišla hned potom.druhe som kojila dva roky a menštruovať som začala po 6 mesiaci.tak si vyber erika
zanetth
26.09.07,08:14
Pokiaľ si počas kojenia nepoužívala žiadnu antikoncepciu, je celkom možné že si otehotnela. Staré mamy síce tvrdili ( aspoň ja mám takú skúsenosť ), že počas kojenia žena nemôže otehotnieť, ale nie je to pravde. Na tvojom mieste by som si kúpila tehotenský test alebo navštívila lekára.
manus
26.09.07,09:43
Pokiaľ si počas kojenia nepoužívala žiadnu antikoncepciu, je celkom možné že si otehotnela. Staré mamy síce tvrdili ( aspoň ja mám takú skúsenosť ), že počas kojenia žena nemôže otehotnieť, ale nie je to pravde. Na tvojom mieste by som si kúpila tehotenský test alebo navštívila lekára.

Poznám veľa mamičiek, ktoré otehotneli počas dojčenia, dokonca len výhradne dojčili (6 mesiacov) a už v tomto období otehotneli.
Ja som napríklad začala menštruovať zachvíľu po ´očistkách´. Čiže asi mesiac po pôrode som už riadne menštruovala, aj keď som dojčila vyše roka. Ozaj sme každá iná.
Ale tá možnosť otehotnenia tam samozrejme je, tak si skús kúpiť test, a možno sa môžte tešiť, možno len v tebe potrebujú doznieť hormóny! Telo sa dáva dlho dokopy, je to preň náročný proces -tehotenstvo, pôrod i dojčenie. :)
Bastian
26.09.07,10:19
môj manžel má problém sa čo i len objednať. Takže raz za 2 roky ho objednám ja a ked už má termí - či chce, či nie- ide tam. V čakárni sa potí....nervák 1. stupňa. Potom nejako prežije vysvetľovačky, 1-2 plomby a na ďalší termín sa už nedostaví. To ho zasa objednám po nejakom 1-2 rokoch a prežíva to isté, len tie kazy sa množia a stále je na tom istom... Niet pomoci. Minule sa rozhodol, že navštívi ambulanciu , niekde v Martine, kde robia ošetrenie zubov pri plnej narkoze, a urobia všetko naraz. Stojí to okolo 2500 (asi len tá narkoza)a po operácii to človek dlhšie musí rozchádzať, ale je rozhodnutý...
Pardon dievky... Nic neporadim, len som nakukol a vidim ze je tu nieco mimotemy
Johanka
26.09.07,10:29
manus
26.09.07,15:05
Pardon dievky... Nic neporadim, len som nakukol a vidim ze je tu nieco mimotemy

Veď sa pozerám, či dobre vidím?!? Čakala som, čo sa z toho vykľuje, -´manžel na kontrole´ -žeby nám začali chlapi rodiť a kojiť??? :D :D :D
Danila
26.09.07,15:41
Veď sa pozerám, či dobre vidím?!? Čakala som, čo sa z toho vykľuje, -´manžel na kontrole´ -žeby nám začali chlapi rodiť a kojiť??? :D :D :DNa Slovensku je všetko možné. Jedného tehotného som na plagátoch už videla...:D
ludmilla
26.09.07,16:41
Mám 10 mesačné dieťatko a pred 5týždňammi som začala obmedzovať kojenie. 2 týždne som kojila stále menej a menej , a posledné 3 týždne už nekojím vôbec. Stále som nedostala menzes. Je to normálne, alebo mám čakať ďalší prírastok do rodiny?

Tiez by som sa priklonila k nazoru, najprv vyskusat tehotensky test. To ze si este nedostala menzes je tiez v poriadku, ono to chvilu trva, moze to byt kludne i o 2 mesiace. Ale nic ti nebrani v tom aby si navstivila gynekologa a budes pokojnejsia.