Karlítko
26.09.07,10:23
Dobrý deň, poradími niekto, pracujem ako účtovnička v jednej predajni a šéf ma poveril zistiť, čo všetko musí byť na tovare, ktorý predávame, aké znaky tam nesmú chýbať. K čomu musí byť vyhlásenie o zhode, certifikáty. Jednoducho, čím všetkým máme byť vyzbrojení, keby prišla kontrola.
Karlítko
04.10.07,07:42
Nikto mi nevie poradiť? prosííííím
TinkiDinki
04.10.07,11:01
Od tovaru musia byť nadobúdacie doklady.
Prefoť si a fotokópie faktúr od tovaru maj v predajni.
Naznač čo také predávate, to je moc široká otázka.
- návody
- záručné listy

- napr.certifikáty sa môžu doložiť aj dodatočne
Karlítko
05.10.07,05:53
Ahoj, predávame autoalarmy, príslušenstvo do aút, elektrozariadenie a potom rôzny tovar - baterky, káble, kalkulačky a tak. Neviem, kde by som sa k tomu dostala na čo musia byť certifikáty a vyhlásenia o zhode. Šéf hovoril, že jeden jeho kamarát si to vyrába sám. Ale to sa mi nejak nezdá, nemal by to poskytovať výrobca?
Johanka
05.10.07,06:36
K otázke neviem odpovedať, iba ma zaujalo nové poznanie - čo všetko by mala robiť účtovníčka ....:rolleyes: .
Ovena1
05.10.07,07:08
Daj si pozor, aby boli všetky cudzojazyčné nápisy na obale ale aj na tovare samotnom preložené do slovenčiny a samozrejme nesmú chýbať cenovky - ak máte nejaké oleje, mazivá a pod. aj jednotková cena na liter.
TinkiDinki
09.10.07,08:01
Ale názov výrobku nemusí byť v slovenčine (napr. WINDOWS)
Len návody na použitie musia byť slovenské. Nestačí české.
TinkiDinki
09.10.07,11:03
Ahoj, predávame autoalarmy, príslušenstvo do aút, elektrozariadenie a potom rôzny tovar - baterky, káble, kalkulačky a tak. Neviem, kde by som sa k tomu dostala na čo musia byť certifikáty a vyhlásenia o zhode. Šéf hovoril, že jeden jeho kamarát si to vyrába sám. Ale to sa mi nejak nezdá, nemal by to poskytovať výrobca?

Keď predávaš baterky mala by si mať v obchode neaký smetiak, kde sa dajú tieto po uplynutí životnosti zahodiť.
Smetiak musí byť jasne označený napr. "opotrebované batérie"
A na odvoz opotrebovaných batérii treba mať zmluvu z likvidátormi nebezpečného odpadu.
Karlítko
10.10.07,08:27
Na tovare je aj značka smetného koša, alebo je tento kôš prečiarknutý. Zrejme to znamená či sa môže alebo nemôže hádzať do smetiaka. Je toto označovanie povinné? Už som z toho zúfalá, šéf chce takéto veci po mne, ale ja fakt neviem kde mám k tomu prísť. Niekedy sa mi chce kričať, veď ja som účtovníčka a nie obchodníčka, ale však viete ako to chodí, že vraj mi účtovníci máme vedieť všetko.
JožkaB
11.10.07,16:49
:confused: Dobrý večer. Som čerstvá podnikateľka a jednou z mojich činností je aj maloobchod. Otvorila som si predajňu potravín. Poradí mi prosím niekto, aké povinnosti mi vyplývajú zo zákonov voči spotrebiteľom, aké upozornenia a nápisy mi majú visieť na predajni? Má mať predávjúca menovkú? V akých yákonoch to nájdem? Ďakujem
Anja111
11.10.07,17:00
:confused: Dobrý večer. Som čerstvá podnikateľka a jednou z mojich činností je aj maloobchod. Otvorila som si predajňu potravín. Poradí mi prosím niekto, aké povinnosti mi vyplývajú zo zákonov voči spotrebiteľom, aké upozornenia a nápisy mi majú visieť na predajni? Má mať predávjúca menovkú? V akých yákonoch to nájdem? Ďakujem
Skús začať s týmto:

http://www.porada.sk/t56207-co-hovorite-na-novy-zakon-na-ochranu-spotrebitela.html

http://www.porada.sk/t58353-menovky.html
TinkiDinki
15.10.07,09:19
Na tovare je aj značka smetného koša, alebo je tento kôš prečiarknutý. Zrejme to znamená či sa môže alebo nemôže hádzať do smetiaka. Je toto označovanie povinné? Už som z toho zúfalá, šéf chce takéto veci po mne, ale ja fakt neviem kde mám k tomu prísť. Niekedy sa mi chce kričať, veď ja som účtovníčka a nie obchodníčka, ale však viete ako to chodí, že vraj mi účtovníci máme vedieť všetko.

Keď si zúfalá prejdi do protiútoku.
- Každý výrobca musí poznať svoje výrobky (pre Vás iba tovar)
- Každý výrobca musí vedieť a Vás poučiť o tom ako sa tieto majú predávať

Urob si také tlačivko kde budú uvedené všetky náležitosti za ktoré výrobca zodpovedá. Pomôže ti zákon na ochranu spotrebiteľa.
Prejdi si ho bod po bode prispôsob si to na vaše podmienky a prídeš asi na toto:

Výrobca: AA Predajca: BB
Dohoda o vzájomnej spolupráci pri predaji tovaru...
- výrobca sa zaväzuje oboznámiť predajcu so všetkými náležitosťami predaja svojich výrobkov
- výrobca sa zaväzuje dodávať do predajne výrobky v predpísanej kvalite
- výrobca sa zaväzuje vybavovať reklamácie
- výrobca sa zaväzuje uhradiť všetky pokuty, ktoré budu predajcovi uložené za nedostatky na jeho tovare
- atď...