Grofka
27.09.07,12:42
Rada by som sa opýtala, akú živnosť treba mať zapísanú v Živnostenskom liste, ak sa práca bude týkať pozície Vedúceho výroby plastových okien? Taktiež, čo sa má zamestnávateľovi faktúrovať v takomto prípade?

Ďakujem krásne.
hanelie
27.09.07,10:50
Živnostenskom liste, ak sa práca bude týkať pozície Vedúceho výroby plastových okien? Taktiež, čo sa má zamestnávateľovi faktúrovať v takomto prípade?
a neskúsite si radšej preštudovať novelu ZP o závislej práci:)
Grofka
27.09.07,10:55
Nehnevajte sa, ale keby som o tom nieco vedela, tak sa nepytam... som uplny laik v tomto smere. Je take nieco teda mozne? PROSIM!
mysimis
27.09.07,11:14
Rada by som sa opýtala, akú živnosť treba mať zapísanú v Živnostenskom liste, ak sa práca bude týkať pozície Vedúceho výroby plastových okien? Taktiež, čo sa má zamestnávateľovi faktúrovať v takomto prípade?

Ďakujem krásne.


Vedúci výroby plastových okien - na uvedenú prácu nie je možné pracovať na živnostenský list. Jedná sa o závislú prácu.
mysimis
27.09.07,11:17
a neskúsite si radšej preštudovať novelu ZP o závislej práci:)


A v zákonníku práce sa hovorí:
§ 1
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti so zamestnávaním fyzických osôb právnickými osobami alebo fyzickými osobami s výkonom závislej práce fyzických osôb pre právnické osoby alebo fyzické osoby a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.

(2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

(3) Závislá práca môže byť vykonávaná výlučne v pracovnom pomere, v obdobnom pracovnom vzťahu alebo výnimočne za podmienok ustanovených v tomto zákone aj v inom pracovnoprávnom vzťahu. Závislou prácou nie je podnikanie alebo iná zárobková činnosť založená na zmluvnom občianskoprávnom alebo zmluvnom obchodnoprávnom vzťahu podľa osobitných predpisov.
hanelie
27.09.07,11:25
niekde tu na porade sú vypísané atribúty závislej práce, nepomôže niekto?:confused:
podľa nich budeš vedieť či sa ťa týka závislá práca all. si môžeš otvoriť živnosť, :)
mysimis
27.09.07,11:54
niekde tu na porade sú vypísané atribúty závislej práce, nepomôže niekto?:confused:
podľa nich budeš vedieť či sa ťa týka závislá práca all. si môžeš otvoriť živnosť, :)

Atribúty závislej práce sú rozpísané na stránkach DRAK-a.
Zita5
27.09.07,12:22
Nikto sa nehnevá , že sa v tom nevyznáte . Ale od Novely Zákonníka práce tu vznikli také rôzne tzv.činnosti na Živnostenský list ako napr. Vedúci výroby plastových okien ....... , že už možno poraďáci sú na to aj alergickí, to zasa musíte pochopiť Vy .:) ;)

Skutočne doporučujem si preštudovať Zákonník práce a potom aj Živnostenský zákon .:)

S takýmto pomenovaním ,by som ani neodporúčala prekročiť prah Živnostenského úradu , a to nehovorím o používaní pomenovania pri kontrole Vo vašej firme . Ale to berte ako radu v dobrom . Skutočne sa vrhnite do doporučených zákonov a prídete na veľa vecí .

Ešte prikladám tento link

http://www.porada.sk/t59961-co-so-zivnostnikmi.html?highlight=%BEivnostn%EDkmi
d3 !Ur3
27.09.07,14:48
To je podobný oxymorón ako predavačka v Kauflande na živnostenský list. Skutočne sa ťažko na také niečo reaguje...


M I E R
d3 !Ur3
27.09.07,17:29
Ďakujem ti Zita5 za súhlas. Som ti skutočne veľmi vďačný.

M I E R

Už mám 2 body.