wickey
28.09.07,00:46
Ospravedlňujem sa ak ide o príliš triviálnu vec, ale predsa - vlastnim osobne auto, rad by som ho prenajal svojej s r.o., aby mohlo byt pouzivane na podnikatelske ucely / zan odpisovane pohonne hmoty atd - aj tak ho vyuzivam v ramci firmy.

Moja otazka znie, aky je najjednoduchsi postup a co vsetko obnasa?
Vopred dakujem za odpoved.
Prue
28.09.07,02:34
To bola kozmická rýchlosť prihlásenia do porady a hneď zadaná otázka, ktorá je tu riešená v neskutočnom množstve tém a príspevkov. Treba aj trošku hľadať.

http://www.porada.sk/t33037-zakladna-nahrada-za-pouzitie-sukromneho-automobilu.html
http://www.porada.sk/t39787-sukromny-automobil-v-podnikani-3-cast.html
http://www.porada.sk/t34060-spotreba-phl.html
Johanka
28.09.07,06:42
wickey
28.09.07,08:31
Dakujem obom za odpovede, pokusim sa v buducnosti polepist :)
wickey
18.10.07,10:09
no, tak som si to vsetko prestudoval, prehladal forum ale stale som z toho akosi mimo :eek:

Spravne som pochopil - konatel sro ma vlastne auto, napisane na seba, pouziva ho aj za ucelom behania po stretnutiach atd v ramci svojej sro.

a) musi mat nejaku najomnu zmluvu na auto sam so sebou (resp. jeho firma, ktoru zastupuje (PO) s nim ako sukromnou osobou (FO)?
b) musi za toto vozidlo zaplatit dan z mot. vozidiel?
c) musi si evidovat knihu jazd?
d) moze si uplatnovat tych 6,20/km + spotrebu? - treba ju dokladovat blokmi z pumpy?
Zoltán Kovács
18.10.07,10:15
no, tak som si to vsetko prestudoval, prehladal forum ale stale som z toho akosi mimo :eek:

Spravne som pochopil - konatel sro ma vlastne auto, napisane na seba, pouziva ho aj za ucelom behania po stretnutiach atd v ramci svojej sro.

a) musi mat nejaku najomnu zmluvu na auto sam so sebou (resp. jeho firma, ktoru zastupuje (PO) s nim ako sukromnou osobou (FO)? Nemusí
b) musi za toto vozidlo zaplatit dan z mot. vozidiel? Zatiaľ nie, ale možno od r. 2008 áno
c) musi si evidovat knihu jazd? ÁNo povinne
d) moze si uplatnovat tych 6,20/km + spotrebu? - treba ju dokladovat blokmi z pumpy? vzorec na uplatnenie paušálnych náhrad pri súkromnom aute je: ((prieerná spotreba * cena PHL) / 100 + 6,20) * ubehnuté km.


........................ viď červeným
wickey
18.10.07,22:06
dakujem. Len k tomu vzorcu - ked clovek tankuje stale na inej pumpe, etc - cena za liter sa vzdy meni - ako ju zapracovat do vzorca? Spotreba predpokladam sa berie priemerna podla TP.
manus
19.10.07,04:57
dakujem. Len k tomu vzorcu - ked clovek tankuje stale na inej pumpe, etc - cena za liter sa vzdy meni - ako ju zapracovat do vzorca? Spotreba predpokladam sa berie priemerna podla TP.

Samozrejme, že sa cena mení, aj keď tankuješ na tej istej pumpe. Dnes to skáče hore-dole, ale s tým my nič nenarobíme...
Keď natankuješ, tak pri pracovnej ceste dáš túto sumu/liter a používaš ju na všetky prac.cesty až do ďalšieho tankovania, potom ju zasa prepíšeš na inú sumu, ak sa zmení cena/liter. ;)
Spotreba sa berie z TP.

Krásny deň Mária
Zoltán Kovács
19.10.07,04:59
Ja prepočítavam náhradu za ubehnúté km až na konci mesiaca a vždy si vyberiem bloček s najvyššiou cena PHL.
wickey
19.10.07,17:00
Ja prepočítavam náhradu za ubehnúté km až na konci mesiaca a vždy si vyberiem bloček s najvyššiou cena PHL.

:D dobry napad :) dik vsetkym