Anairda
23.02.05,14:22
Môžem normálne účtovať v novom roku v programe ak som ešte neurobila prechod z vlaňajšieho roka do tohoto? Mám tam ešte nedoriešené veci a chcem účtovať v novom roku. Ak si dám prechod až v marci nestane sa nič?
bea
23.02.05,13:30
Malo by to byť v poriadku. Zatiaľ čo poznám SW, všade sa to dalo. V čom účtuješ?
Luckasari
23.02.05,13:42
my to tiež tak robíme, jediné čo si prenesiem je evidencia DPH, keďže sme mesačný platiteľ DPH
Anairda
23.02.05,14:10
Učtujem v Omege, a prechod chcem spraviť až po podaní DP. Verím, že aj viacerí to tak robíte :)
Paula
23.02.05,15:25
Prenášam si len knihy faktúr, aby som mala v novom roku aktuálny prehľad o záväzkoch a pohľadávkach.
UCET
23.02.05,16:13
Učtujem v Omege, a prechod chcem spraviť až po podaní DP. Verím, že aj viacerí to tak robíte :)
omega funguje tak ze nemusis mat dokonceny rok 2004 a mozes spravit prechod omega otvori rok 2005 a cez firma otvor si otvaras rok ktory chces a mozes uctovat v oboch. ten prechod ti prenesie stavy uctov a saldo plus ciselniky. ked bude 2004 hotovy tak prechod spravis znova program ti neposkodi nove doklady v roku 2005 len ti aktualizuje pociatocne stavy uctov a pociatocne stavy salda. ja bezne opakujem prechod viac krat.
Anairda
24.02.05,07:23
Toto som chcela vedieť, vďaka.
UCET
24.02.05,16:44
Toto som chcela vedieť, vďaka.
ak sa da tak vzdy rad pomozem
ZuzanaP
02.01.06,16:34
Prvýkrát idem robiť našej firme DP za rok 2005, účtujem v Alfe od apríla 2005. Môžem teda kľudne spraviť prechod do ďalšieho roka, aj keď ešte nechcem "oficiálne" uzatvoriť rok 2005?

Keď už budem mať rok 2005 hotový, dám len znova prechod do roku 2006 a opraví mi to počiatočné stavy na BU, pokladni,...?

Dúfam, že to tak robíte viacerí.
tonkat
02.01.06,16:41
Prvýkrát idem robiť našej firme DP za rok 2005, účtujem v Alfe od apríla 2005. Môžem teda kľudne spraviť prechod do ďalšieho roka, aj keď ešte nechcem "oficiálne" uzatvoriť rok 2005?

Keď už budem mať rok 2005 hotový, dám len znova prechod do roku 2006 a opraví mi to počiatočné stavy na BU, pokladni,...?

Dúfam, že to tak robíte viacerí.
Pozor, ale v Alfe to tak nefungovalo, iba v Omege. Ibaže by to boli opravili. Tam si musíš opraviť PS ručne, lebo prechod by ti zmazal nové účtovné prípady.
ZuzanaP
02.01.06,16:53
A ako teda účtujete nový rok, ak nechcete uzatvoriť starý? Sme mesačný platca DPH.
DanielaSL
02.01.06,16:54
A neviete ako to je v MRP win ? Tiež som začala v ňom robiť len tento rok.
tonkat
02.01.06,16:56
Ad Zuzana:
Urobíš si prechod do nového roka, tam účtuješ nové položky, a v starom roku doúčtuješ potrebné a uzavrieš ho. Ale prechod druhý krát nespúšťaš, iba fyzicky opravíš v novom roku stavy, ktoré sa ti ešte doúčtovaním zmenili - napr. pokladňa, saldokonto a pod.
lenkak
02.01.06,18:43
DanielaSĽ:
dá sa aj tak ako píše tonkat, ale ak nechceš nič opravovať, potom pozri:
http://www.porada.sk/t16498-roeny-prevod-v-mrp.html
tonkat
02.01.06,19:44
DanielaSĽ:
dá sa aj tak ako píše tonkat, ale ak nechceš nič opravovať, potom pozri:
http://www.porada.sk/t16498-roeny-prevod-v-mrp.html
Lenka, ja som písala odpoveď pre Zuzanu - program ALFA a nie pre DanieluSľ.
DanielaSL
02.01.06,20:10
DanielaSĽ:
dá sa aj tak ako píše tonkat, ale ak nechceš nič opravovať, potom pozri:
http://www.porada.sk/t16498-roeny-prevod-v-mrp.html

Joj,joj ...bude to fuška. Ďakujem Lenka.Ak nebudem niečo vedieť , ozvem sa.
DanielaSL
02.01.06,20:11
Lenka, ja som písala odpoveď pre Zuzanu - program ALFA a nie pre DanieluSľ.
Tonka aj toto sa mi zíde , manželovi robím v Alfe a tiež som začala len vlani.
ZuzanaP
03.01.06,04:57
Tonka uzavriem rok v Alfe tak, že si nahrám uzávierkové ID alebo ešte niečo?

Dúfam, že to zvládnem na poriadok.
uko
05.01.06,06:21
Prosím Vás a keď chcem v Alfe fakturovať nový rok. chcem mať už faktury 2006001 ale nechcem ešte uzatvarať stary rok. čo mám urobiť? môžem normálne pokračovať len, že by som si opravila číslovanie faktúr.
sara-ke
13.01.06,08:01
Dobry den,
Takze tak este nemam uzavrety rok 2005 a chcem uctovat uz rok 2006 staci mi len ist na Firma a prechod do dalsieho roka? nic viac a bude to v poriadku? (v Omege)

dakujem
slnko
13.01.06,13:19
Dobry den,
Takze tak este nemam uzavrety rok 2005 a chcem uctovat uz rok 2006 staci mi len ist na Firma a prechod do dalsieho roka? nic viac a bude to v poriadku? (v Omege)

dakujem
áno bude to v poriadku, potom budeš môcť robiť aj v novom roku aj v starom a kedykoľvek môžeš prechod zopakovať, aby si si aktualizoval (a) počiatočné stavy v novom roku.
slnko
13.01.06,13:24
Prosím Vás a keď chcem v Alfe fakturovať nový rok. chcem mať už faktury 2006001 ale nechcem ešte uzatvarať stary rok. čo mám urobiť? môžem normálne pokračovať len, že by som si opravila číslovanie faktúr.
Aj toto je jeden z možných spôsobov. Potom pri prechode do nového roka prejdú tieto faktúry ako neuhradené, ale iba do evidencie pohľadávok. Nebudú vo fakturácii. Ak ich tam nepotrebuješ, pokojne to môžeš urobiť aj takto.
Iný spôsob je prejsť do nového roka hneď a vystavovať faktúry v novom roku. Potom keď budeš mať dokočený starý rok, tak v novom iba ručne opravíš PS napr. pokladnicu, banku....
jess
06.02.07,15:27
Prosím o pomoc. Nesedí mi saldokonto.

Pri prechode do nového roka mi ostali ešte 2 neuhradené Odoslané faktúry. Odberatelia mi ich uhradili, ale nesedí mi saldokonto. Vyskakujú mi, že sú nevyrovnané ! Mám tam sumy len na strane DAL.
Úhrady som účtovala pomocou predkontácie Inkaso OF... 221/311...mám tam aj uvedené, že ktorej fa sa to týka.
Má to tam visieť v saldokonte alebo sa to dá nejakým spôsobom napraviť ?

detto DF, tam mám sumy len na strane MD:confused:
Martin Mocko
06.02.07,15:38
Môžem normálne účtovať v novom roku v programe ak som ešte neurobila prechod z vlaňajšieho roka do tohoto? Mám tam ešte nedoriešené veci a chcem účtovať v novom roku. Ak si dám prechod až v marci nestane sa nič?

Omega neviem ako funguje pri prechode. Ale ked to porovnam s Alfou - je to trošku horšie. Ak vystavuješ i dodacie listy, tak pri prechode o ne prídeš. Ďalšia vec je, že sa ti môžu pliesť číselné rady, pokiaľ ich nemáš správne nastavené. Taktiež bude určite chyba pri uhradených pohľadávkach a záväzkoch...
liba2
06.02.07,19:08
Prosím o pomoc. Nesedí mi saldokonto.

Pri prechode do nového roka mi ostali ešte 2 neuhradené Odoslané faktúry. Odberatelia mi ich uhradili, ale nesedí mi saldokonto. Vyskakujú mi, že sú nevyrovnané ! Mám tam sumy len na strane DAL.
Úhrady som účtovala pomocou predkontácie Inkaso OF... 221/311...mám tam aj uvedené, že ktorej fa sa to týka.
Má to tam visieť v saldokonte alebo sa to dá nejakým spôsobom napraviť ?

detto DF, tam mám sumy len na strane MD:confused:No neviem či som to správne pochopila:
Ak nesedí saldokonto v Omege vnímam tak, že niečo je uhradené, ale v saldokonte sa javí neuhradené. Tomu by zodpovedali tie 2 OF, ktoré ti ako neuhradené prešli do nového roka. Vráť sa k úhradám tých 2 faktúr a v okne vpravo dole, kde je uvedené ktorý doklad sa uhrádza, lupou ktorá tam je vyhľadaj daný doklad a potvrď OK. Omege totiž niekedy nestačí že číslo dokladu je tam "len" zapísané, treba to aj potvrdiť; postup som ti napísala. Detto DF. Či sa tie faktúry za týmto úkonom uhradili zistíš aj zo saldokonta r.2006 , ale dobre urob opäť prechod a uvidíme, či ich ešte stále prenáša. Potom bude chyba niekde inde.
jess
06.02.07,19:27
Ahoj :) Tie faktúry boli vystavené koncom roka 2006 a boli uhradené až 2.1.2007. V saldokonte roku 2006 je to jasné, keďže fa neboli uhradené nemôžu byť spárované, ale keď si dám saldokonto v roku 2007 tak mi to nesedí a keďže nie som vyučený účtovník, tak neviem, či to tak má byť . Všetko inak počas roka mám vypárované, ale tieto prechody do nového roka a neuhradené OF a DF mi robia miš-maš.
liba2
06.02.07,19:34
Ahoj :) Tie faktúry boli vystavené koncom roka 2006 a boli uhradené až 2.1.2007. V saldokonte roku 2006 je to jasné, keďže fa neboli uhradené nemôžu byť spárované, ale keď si dám saldokonto v roku 2007 tak mi to nesedí a keďže nie som vyučený účtovník, tak neviem, či to tak má byť . Všetko inak počas roka mám vypárované, ale tieto prechody do nového roka a neuhradené OF a DF mi robia miš-maš.
Tak v tomto prípade by som to nespájala s prechodom do n.r. Veď neuhradené fa ti prešli ako neuhradené - teda ako mali, nie ?
jess
06.02.07,19:42
Tak v tomto prípade by som to nespájala s prechodom do n.r. Veď neuhradené fa ti prešli ako neuhradené - teda ako mali, nie ?

Takže je to v poriadku ?
aima2
10.02.07,17:43
Účtujem v Omege, preniesla som stavy účtov do nového roku na 701. Mám ešte urobiť nejaký interný doklad na ban.účet a pokladňu? Ja tam tie stavy nevidím..
holubička1
13.02.07,16:19
Neviem, ako si previedla zač. stavy, pri prechode do nového roka, ale program OMEGA to robí automaticky ak si klikneš na knihu ae a dáš 701 od obdobia otvorenie určite to uvidíš.
sway
13.02.07,16:26
Účtujem v Omege, preniesla som stavy účtov do nového roku na 701. Mám ešte urobiť nejaký interný doklad na ban.účet a pokladňu? Ja tam tie stavy nevidím..

v evidencii dokladov sa ti stav objaví až po zaúčtovaní prvého dokladu v roku 2007. Skontroluj si či máš zostatky prevedené v knihe anal. evidencie.;)
Buková
13.02.07,16:33
Učtujem v Omege, a prechod chcem spraviť až po podaní DP. Verím, že aj viacerí to tak robíte :)

V Omege účtujem aj ja,
prechod do noveho roka 2007 som už urobila,pozor nie uzávierku.
a účtujem súbežne, v novom roku, a keď potrebujem aj v roku 2006, prechod do nového roka sa dá v OMEGE urobiť aj viac krát, je to výhoda, lebo sa Ti prenesú zostatky, a v novom roku máš počiatočný stav na účtoch.
Doporučujem Ti, aby i to spravila, nič s tým nepokazíš.
ZuzanaP
24.01.08,08:51
Pri prechode do nového roka mi niektoré interné doklady prešli do roku 2008. Prečo len niektoré?

Ďakujem
lbdent
12.02.08,19:13
Hmm, ja som robila po prechode bez uzavierky banku a zistila som ze mi neprenieslo niektore zahranicne pohladavky. Urobila som prechod este raz, pohladavky neprenieslo opät a nadovazok niektore zaväzky ktore som predtym cez banku uhradila sa mi znovu ukazuju ako neuhradene. Zajtra zavolam do Krosu, neviem ci ja robim nejaku chybu. A dost casto mi Omega pada, pricom robim len bezne ukony:confused::confused::confused:
Lekon
16.02.08,04:47
Ja robím asi rok v omege kvôli jednej firme a je to katastrofa. Ostatne firmy robim v Money S3, vrelo odporúčam.
Lekon
16.02.08,05:36
Prosím poraďte mi, dala som v Omege prechod no nového roka bez uzávierky. Keď som v r.2008 mám tam červeným aj všetky doklady z r. 2007 a keď si dám pridať OF tak mi v číselnej rade dáva stále 07. Prosím poraďte mi súrne. Ďakujem.
Manual
16.02.08,07:04
Prosím poraďte mi, dala som v Omege prechod no nového roka bez uzávierky. Keď som v r.2008 mám tam červeným aj všetky doklady z r. 2007 a keď si dám pridať OF tak mi v číselnej rade dáva stále 07. Prosím poraďte mi súrne. Ďakujem.
Tak si spravila špatný prechod, pretože po prechode do r. 2008 napr. v okruhu OF by si mala mať len neuhradené alebo čiastočne uhradené OF.
A ak pridáš novú OF vystavovanú už v r. 2008, tak pri Internom čísle OF klikni na lupu a nastav si 1008001 a môžeš pokračovať vo vystavovaní OF ďalej.
Omega je dobrá, zo začiatku trošku náročná /pri neprečítaní si základných vecí z príručky/ ale potom sa ti odvďačí komfortom práce a výstupmi, kde dáš len razítko a podpis.
Asi toľko.
Lekon
16.02.08,15:36
Áno, nechalo mi zostatky faktúr, ale ešte nemám uzavretý r. 2007, tak dúfam, že tie zostatky sa dajú aktualizovať. Dala som si lupu samozrejme, ale do RR ma nechce pustiť to zmeniť a samo automaticky mi to 08 neponúka, neviem z akého dôvodu.
Lekon
16.02.08,15:37
Je pravda, že každý je zvyknutý na svoj soft, s omegou robím rok s Money 8 rokov, ale som v rubrike Omega, tak chápem, že sú tu jej samí priaznivci :o))
liba2
16.02.08,16:10
Áno, nechalo mi zostatky faktúr, ale ešte nemám uzavretý r. 2007, tak dúfam, že tie zostatky sa dajú aktualizovať. Dala som si lupu samozrejme, ale do RR ma nechce pustiť to zmeniť a samo automaticky mi to 08 neponúka, neviem z akého dôvodu.
Nestačí pridať nový doklad, musíš zapísať dátum vystavenia s rokom 2008 a vtedy sa ti automaticky RR prepíše na 08 - skús.
Lekon
16.02.08,16:43
No toto presne som potrebovala vedieť :o) Koľko-krát za mesiac si poviem, že ešteže tá porada existuje! :o))
JAJA11
16.02.08,16:55
Prosím poraďte mi, dala som v Omege prechod no nového roka bez uzávierky. Keď som v r.2008 mám tam červeným aj všetky doklady z r. 2007 a keď si dám pridať OF tak mi v číselnej rade dáva stále 07. Prosím poraďte mi súrne. Ďakujem.

Do nasledujúceho roka sa vždy prenesú nevysporiadané doklady z predchádzajúceho roka, t.j. neuhradené pohľadávky, záväzky, preddavky. Ak sa preniesli aj iné doklady, tak je v predchádzajúcom roku zle vysporiadané saldokonto. Sťažuje to trochu prácu (hlavne ak sa urobí už chyba na začiatku), ale dá sa to vždy opraviť. (Ak si si istá, že je v predchádzajúcom roku všetko O.K. - stačí v doklade v roku 2007 označiť krížikom voľbu - Doklad neprenášať do nasledujúceho roka.) Ja účtujem v Omege už 6. rok a veru si pamätám, keď sa mi strašne veľa faktúr, pokladničných dokladov a pod. prenieslo do ďalšieho roka. Dnes už viem ako "rozmýšľa" OMEGA, takže takéto veci sa mi nestávajú a som s ňou veľmi spokojná. Nevymenila by som ju za nič. :D
dvojča
16.02.08,21:27
ahojte, rada sa pripojím, v omege robím prvý rok, no som spokojná, ak mám nejaký problém, zavolám do Krosu a vždy mi poradia, preto aj Vám odporúčam zavolať tam, lebo niekedy sa trápim celý deň a nevyriešim to a po zavolaní to mám za pár minút. S tým číslovanim v novom roku je tak, ako bolo písané, čiže po zadaní dátumu s rokom 2008 sa vám automaticky zapíše číslo napr. s 08001
Lekon
19.02.08,17:56
Mám ešte otázku, čo sa alfy týka a prechodu do nového roka. Dala som kontrolu účtovníctva a zásadné chyby som dala odstrániť, potrebujem naúčtovať január už v 08-ke. Dajú sa potom robiť ešte zmeny v roku 2007 a znovu po aktualizácii ich previesť do nového roka?
sway
19.02.08,18:13
Mám ešte otázku, čo sa alfy týka a prechodu do nového roka. Dala som kontrolu účtovníctva a zásadné chyby som dala odstrániť, potrebujem naúčtovať január už v 08-ke. Dajú sa potom robiť ešte zmeny v roku 2007 a znovu po aktualizácii ich previesť do nového roka?

nie nedajú pozor na to!
Lekon
19.02.08,18:24
Ach jaj, ta Alfa :-((
Lekon
19.02.08,18:27
Čiže v Omege sa to dá? Lebo omegu už som urobila prechod do nového roka, ale v starom ešte potrebujem robiť nejaké úpravy.
sway
19.02.08,18:46
Čiže v Omege sa to dá? Lebo omegu už som urobila prechod do nového roka, ale v starom ešte potrebujem robiť nejaké úpravy.



Ano v Omega je to OK, účtuj v 2007 , potom sprav opakovaný prechod do 2008 a je to Ok, len nesmieš mať v 2008 spravenú žiadnu uzávierku.;)
Lekon
19.02.08,18:57
Ešte mi povedzte vychvaľovatelia alfy, ako napr. účtujete nový rok, keď nie je uzavretý starý? To mám daňové urobiť 15.1., aby som vôbec mohla ďalej účtovať? No zase si hovorím, zlaté Money S3 :-))
DanielaSL
25.01.10,19:25
Robili ste už niekto prechod do nového roku v Omege? Mne to ukazuje nejaké červené čísla a ukazuje na chybu ..a odporúča prerušiť prechod.:confused:
JAJA11
25.01.10,20:33
Robili ste už niekto prechod do nového roku v Omege? Mne to ukazuje nejaké červené čísla a ukazuje na chybu ..a odporúča prerušiť prechod.:confused:

Robila som prechod do nového roka a všetko prebehlo bez problémov. Robila som ho v 3 firmách. Je dobré spustiť si kontrolu pred spustením prechodu
DanielaSL
26.01.10,08:05
Kontrolu som spustenú mala, neviem čo to malo znamenať, lebo potom na druhý pokus to už išlo hladko.
A inak skúšali ste si urobiť kontrolu v Alfe v novej verzii? Mne to vyhádzalo spústu chýb, kde mi písalo, že partner v pen.denníku nie je totožný s partnerom v pohľadávkach alebo záväzkoch. Musela som ručne nastaviť v každom zápise peň. denníka v banke aj partnera. Pred novou verziou mi nič také neurobilo....:confused:
JAJA11
26.01.10,08:12
Áno, túto chybu mám aj ja. Konzultovala som ju s Krosom a bolo mi povedané, že to netreba opravovať. Urobili nejakú zmenu v programe a preto to hlási. Neovplyvňuje to však účtovnícvo. V novom roku by už tento problém nemal byť. :-)
DanielaSL
26.01.10,08:22
Áno, túto chybu mám aj ja. Konzultovala som ju s Krosom a bolo mi povedané, že to netreba opravovať. Urobili nejakú zmenu v programe a preto to hlási. Neovplyvňuje to však účtovnícvo. V novom roku by už tento problém nemal byť. :-)


Som tam chcela práve volať.. tak som si tiež myslela, že sa stal asi nejaký zádrhel... Trochu som sa s jednou firmou večer potrápila , ručne to poopravovala a novou kontrolou to vypadlo. No a hneď som vedela, že u iných firiem sa s tým trápiť nebudem.....
JAJA11
26.01.10,08:34
Ešte mi povedzte vychvaľovatelia alfy, ako napr. účtujete nový rok, keď nie je uzavretý starý? To mám daňové urobiť 15.1., aby som vôbec mohla ďalej účtovať? No zase si hovorím, zlaté Money S3 :-))


Áno. máte pravdu, toto je dosť veľký problém v programe Alfa, ale už by mal byť odstránený. A v inom Alfa je v poriadku. Money nepoznám, ale počula som aj naň kritiku :-) Každému vyhovuje niečo iné. Niekto nedá dopustiť na MRP a mne sa nepáčilo. Dnes už však aj MRP robí pod Windowsami, takže je určite lepšie ako bolo v čase, keď som ho menila za Alfu a vtedy bola proti nemu ALFA neskutočne dokonalá ;)
JAJA11
26.01.10,08:37
Som tam chcela práve volať.. tak som si tiež myslela, že sa stal asi nejaký zádrhel... Trochu som sa s jednou firmou večer potrápila , ručne to poopravovala a novou kontrolou to vypadlo. No a hneď som vedela, že u iných firiem sa s tým trápiť nebudem.....

Ja podobne :) Malú firmu som opravila, myslela som, že som niečo zmenila v partnerovi a preto mi to hlási chybu. Keď mi to spravilo pri druhej firme, kde je veľa zápisov, tak som si to radšej preverila :) Spadol mi kameň zo srdca, keď mi povedali, že to netreba opravovať ;)
macte
28.01.10,10:23
Prosím vás skúšali ste si už vytiahnut výkaz ziskov a strát a súvahu za minulý rok?
Ja som si to dala vytvoriť a v úredchádzajúcom účtovnom obodbí mi do dosť blbo zaokrúhľuje. (pretava z munulého roku celé tisícky SK na celé eurá takže mi napr. vo výkaze ZaS vznikol rozdiel 12 eur)
čo s týmto ? treba to ručne prepočítavať aby to sadlo alebo nechať tak. Čo na do daňový úrad?
Volala som s Krosom a povedali mi že to je tak nastavené, tak to prepočítava a hotovo.

:(
tigaki
04.02.10,20:00
Prosím poraďte ako nastaviť v Alfe počiatočné stavy na bankovom účte keď sa po prechode do nového roka zmenili ?
ZuzkaOE
06.02.10,21:11
Pekný večer prajem. Chcela by som sa opýtať, ako nahodiť v Alfe Mzdu a odvody za zamestnanca za mesiac december 2009, keď mzda za tento mesiac bola vytváraná 14.1.2010? ... nahadzujem to k roku 2009, alebo až v roku 2010 keďže vtedy bola mzda vytvorená?

Ďakujem