Zavrieť

Porady

Ročný prevod v MRP

Robím prvý rok v MRP WIN a potrebovala by som poradiť ako je najlepšie účtovať teraz v novom roku, keď ešte nemám uzavretý minulý rok.Keď urobím ročný prevod, tak asi už nebudem môcť účtovať do minulého roku? Takže musím najprv urobiť závierku r.2005 a potom až prevod do r.2006,alebo sa dá urobiť prevod do r.2006 a súčasne nejako aj účtovať ešte r.2005? Nemám multiverziu,len program pre jednu firmu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pozri aj:
    http://www.porada.sk/t9215-ron-prevod.html
    Minulý rok sme tam rozoberali prechod roka.
    Teraz zatiaľ pokračuj ďalej. Len si predstav číselné rady. Napr. Fa si
    mala v tomto roku 2005/...., teraz daj 2006/.... Aj pokladňu, Id...Ale nevymaž
    si rad 2005, ale pridaj nový čís. rad. Budeš ich mať oba. Ak budeš nahadzovať doklady zo starého roka tak potom si vyber vždy pri čísle
    dokladu, či fa, alebo pokladne stlačením F4 číselný rad 2005. Keď budeš
    robiť prechod roka potom Ti všetky otovrené položky z minulých rokov +
    doklady nahraté v novom roku prevezme do nového roku.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Čiže až keď skončíš úplne rok 2005 až vtedy robíš prevod roka, lebo potom by Ti neprevzalo do roku 2006 čo by si ešte opravovala v roku 2005 a takisto by Ti potom nesedeli PS.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Presne ako hovorí Lenka, ale nezabudni si spraviť zálohu roku 2005. Ak máš multiverziu , prekopíruj predprevodom do 2006 celú firmu do novej, ktorú si označíš rok 2005 a až potom rob prevod. Potom v roku 2005( v tej zálohe) porušíš vevi týkajúce sa roku 2005) a máš čistý rok 2005 ku ktorému sa môžeš kedy koľvek vrátiť. Ak nemáš multiverziu, mám skúsenosi, že ak prehráš samotný adresár MRP na iné miesto v počítači , tak to funguje bez problémov. Ale to už chce väčšie skúsenosti.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ahojte,

    som z toho trochu zmatena, potrebujem spravit DPH januar. avsak doteraz som okrem faktur vsetko nahadzovala priamo do uctovneho dennika a tam som ziadne rady nenastavovala... ako mozem nahodit ID a pokladnu (v BU nemam dph), staci ked budem zase priamo nahadzovat priamo do uc. dennika a len ten datum necham? nema s tym niekto skusenosti?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nevadí, že namáš číselný rad, podstatný je dátum. Všetko čo bude mať rok 2006 Ti prenesie do novej databázy. Ale odporúčam mať spravené číslené rady. Hlavne pri pokladni, napr. PP001, ... ID001........ Nastavíš si ich v Nastaveniach, denník, výdavkové PD, Príjmové PD, ID.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    funguje to a hadam mam vsetko dobre dakujem len ma napadlo, ked si vytlacim uctovny dennik za rok 2005 tak tam bude vidno, ze chybaju nejake zapisy, to je v poriadku? lebo mam nahodeny rok 2005 a potom mam januar 2006 a teraz som nahodila odpisy cize zase 2005.... ked vytlacim len 2005 tak tam vidno, ze medzitym je nieco...

    a da sa v MRP spravit nieco ako precislovanie? omylom som nezauctovala blok z februara a mam ho za decembrom... a februar ma zapisy okolo 1300 a tento jeden opusteny je zapis 5600

    dakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    da sa v MRP spravit nieco ako precislovanie - predpokladám že ide o PU. Si v denníku, pôjdeš na Funkcie - prečíslovanie skupín zápisov, a potom ešte raz ísť na Funkcie - prečíslovanie zápisov. Oba prípady podľa dátumu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.