ondrej1
13.04.06,10:06
Máš možnosť oddialiť si čas kontroly, ak potrebuješ ešte niečo skontrolovať a dopracovať - kontrola musí začať najneskôr 40 dní od doručenia oznámenia o začatí kontroly. Máš čas na vyjadrenie s termínu začatia 8 dní od doručenia oznámenia. Hlavne si priprav peňažný denník, doklady, knihy poľadávok a záväzkov, inventúry a inventarizačné zápisy, evidenciu jázd. V neposlednom rade vysvetlenie, ako sa dá žiť zo stratového podnikania, najmä ak ide o jediný zdroj obživy a strata je vykazovaná viac rokov.
bv_alexandra
13.04.06,08:15
vďaka, držte, bojím...
aj nám sa ohlásili len telefonicky, kde mi pani oznámila že sme boli vybraní na kontrolu DPH z titulu že sme mali nadmerný odpočet cca asi 2000,- Sk, a spýtala sa ma kedy jej doniesem doklady na kontrolu.
Takže z toho asi vyplýva že je to nový trend iba zatelefonovať. Možno ten telefon vyjde lacnejšie, a oni dostanú premie za šetrenie.:)
Maya1
21.04.06,08:26
V piatok mi zaznelo v mobile: .. a týmto začíname daňovú kontrolu za mesiac január za subjekt ... V pondelok nám predložte doklady. Poraďáci, držte palce...Horšie ako písomka z chémie...
zdravím poraďákov, teraz mi došla pošta - výzva na prerokovanie protokolu o výsledku kontroly, v ktorom je napísané, že kontrolou neboli zistené porušenia zákona ...atď. Ďakujem, že ste mi držali palce a veľká vďaka všetkým, čo tak dobre radia, je to aj Vaša zásluha. ... som veselá a je mi dobre... toto prajem každému...:D :D ;) :D :D
Lila
21.04.06,08:30
Úprimne blahoželám.
ZuzanaA
21.04.06,08:37
Tiež sa mi ohlásil DÚ na kontrolu DPH za január. Keď nám robili kontrolu cca pred necelým rokom, napísali čo konkrétne treba predložiť. Teraz už na oznámení o vykonaní kontroly nie je napísané nič. Čo by som im mala predložiť v JÚ? (nechcem byť príliš iniciatívna a dávať aj čo netreba).
Zita5
21.04.06,08:46
Tiež sa mi ohlásil DÚ na kontrolu DPH za január. Keď nám robili kontrolu cca pred necelým rokom, napísali čo konkrétne treba predložiť. Teraz už na oznámení o vykonaní kontroly nie je napísané nič. Čo by som im mala predložiť v JÚ? (nechcem byť príliš iniciatívna a dávať aj čo netreba).


Priprav im evidenciu záväzkov, pohľadávok ,evidenciu DPH, peňažný denník + doklady .
Ak máš nejaké zmluvy KPZ ,Zmluvu o dielo , Zmluvu o sprostredkovaní , nájomné zmluvy , dovozné a vývozné doklady ...tie im nedávaj , jedine na požiadanie , ale maj ich pripravené .;)
Ak budu chcieť k niektorej fa vydokladovať nejakú zmluvu , tak im ju ukážeš , a keď nie tak nebuď príliš iniciatívna .

Držím Ti palce , aj ja mám DK na pokračovanie prídu mi v pondelok , robia komplet DPH a DzP za rok 2002 mne osobne , skončili zataľ apríl a idú pokračovať ďaľej, už sa teším .:)

Nezabudni im pripraviť fotokópiu ŽL firmy , bude potrebná k zápisu .
ZuzanaA
21.04.06,09:44
Ďakujem Zitka, verím, že u teba nebude žiaden problém :D.
Zita5
21.04.06,09:49
Ďakujem Zitka, verím, že u teba nebude žiaden problém :D.


Ja sa toho nebojím , však kontrolóri sú ľudia ako my .Vieš ja mám toho viacej , lebo sme poprepájaní združeniami a podobne , takže u nás sú vždy dlhšie .
Jozef I
21.04.06,10:06
No teraz skončila aj u nas kontrola na DPH za rok 2004. Trvala dva tyzdne ale uz nastastie skoncila. Protokol este nie je tak uvidim ako to dopadne. Ale musim povedat ze boli velmi mile a v pohode vsetko skontrolovali. Nasli pár vecí ktore neboli spravne, ale ked si predstavim, ze v tej dobe nik nevedel ako poriadne robit DPH, tak to brali sportovo. Urcite pride nejake penale alebo pokuta (ved vzdy sa nieco najde :) ), ale cloveka to aj tak ukludni, ked vie, ze az na par malickosti je jeho robota v poriadku. Samozrejme som dostal aj par uzitocnych rad ako to, alebo ono robit do buducna, aby to bolo v poriadku. Takze netreba sa bat !
Zita5
21.04.06,10:12
No teraz skončila aj u nas kontrola na DPH za rok 2004. Trvala dva tyzdne ale uz nastastie skoncila. Protokol este nie je tak uvidim ako to dopadne. Ale musim povedat ze boli velmi mile a v pohode vsetko skontrolovali. Nasli pár vecí ktore neboli spravne, ale ked si predstavim, ze v tej dobe nik nevedel ako poriadne robit DPH, tak to brali sportovo. Urcite pride nejake penale alebo pokuta (ved vzdy sa nieco najde :) ), ale cloveka to aj tak ukludni, ked vie, ze az na par malickosti je jeho robota v poriadku. Samozrejme som dostal aj par uzitocnych rad ako to, alebo ono robit do buducna, aby to bolo v poriadku. Takze netreba sa bat !


Jozef súhlasím s Tebou , pretože taká daňová kontrola vlastne potvrdí aj Tvoju prácu a ja sa vždy na to teším , aspoň Viem , že to mám v poriadku .;) :)
ivet.b
02.05.06,08:52
Ludkovia mili, tak aj na mna uz prisla rada. Prave mi volali z DU- kontrola na dan z prijmu za rok 2004.
Pani chcela vediet, ci mame nejake priestory alebo doklady zanesiem k nim na danovy urad. Povedala som, ze im ich radsej zanesiem, nech sa v nich hrabu kolko chcu a ja mam cas na svoju robotu. Len neviem, co vsetko treba doniest, lebo pani z DU povedala, ze vsetko... : pokladna, banka, dosle a vysle faktury, interne doklady, inventury, kniha jazd, skladova evidenica... Aj mzdy?
Zita5
02.05.06,08:55
Ludkovia mili, tak aj na mna uz prisla rada. Prave mi volali z DU- kontrola na dan z prijmu za rok 2004.
Pani chcela vediet, ci mame nejake priestory alebo doklady zanesiem k nim na danovy urad. Povedala som, ze im ich radsej zanesiem, nech sa v nich hrabu kolko chcu a ja mam cas na svoju robotu. Len neviem, co vsetko treba doniest, lebo pani z DU povedala, ze vsetko... : pokladna, banka, dosle a vysle faktury, interne doklady, inventury, kniha jazd, skladova evidenica... Aj mzdy?

Mzdy vtedy ,ak by Ti oznámili kontrolu na daň zo závislej činnosti . Inak mzdy neodovzdávaj.Aj tak najskôr s Tebou spíšu protokol o začatí DK .
Zita5
02.05.06,08:57
Pozri príspevok č. 256 . Držím Ti palce , hlavne želám klídek :) ;)
ZuzanaA
02.05.06,09:01
Hmm...tak nám kontrolujú DPH za 1/2006. A už si vyžiadali doklady aj za 2 a 3/2006, a dnes volali, že chcú aj za 12/2005. Je to normálny postup?
Zita5
02.05.06,09:05
Hmm...tak nám kontrolujú DPH za 1/2006. A už si vyžiadali doklady aj za 2 a 3/2006, a dnes volali, že chcú aj za 12/2005. Je to normálny postup?

Zuzka a čo kontrolujú kvôli nadmernému odpočtu ? Ak áno , tak potom to má zrejme súvis .:) Je to bežný postup , majú na to právo .Možno tam máš prelínanie obdobia .
alex1
02.05.06,09:08
Ludkovia mili, tak aj na mna uz prisla rada. Prave mi volali z DU- kontrola na dan z prijmu za rok 2004.
Pani chcela vediet, ci mame nejake priestory alebo doklady zanesiem k nim na danovy urad. Povedala som, ze im ich radsej zanesiem, nech sa v nich hrabu kolko chcu a ja mam cas na svoju robotu. Len neviem, co vsetko treba doniest, lebo pani z DU povedala, ze vsetko... : pokladna, banka, dosle a vysle faktury, interne doklady, inventury, kniha jazd, skladova evidenica... Aj mzdy?

Ja by som ti odporučila pozvať si ich do firmy, ak máš toľko priestoru. V piatok sa kontrola skončila u nás. Nie je nad "osobný kontakt" ,môžeš ich pekne pohostiť, podebatiť, oni určite budú chcieť odísť skôr, aby si čo to vybavili v meste atď.... Netreba im dať všetky doklady, len to čo si budú pýtať.
ZuzanaA
02.05.06,09:09
Áno Zitka, kvôli nadmernému odpočtu robia kontrolu. Bude to prelínaním obdobia, len som si chcela overiť či je to bežné. Dokonca chceli vidieť aj stavebný denník...aj to je bežné??
Zita5
02.05.06,09:10
Áno Zitka, kvôli nadmernému odpočtu robia kontrolu. Bude to prelínaním obdobia, len som si chcela overiť či je to bežné. Dokonca chceli vidieť aj stavebný denník...aj to je bežné??

Zuzka a ak ste tam mali aj zálohu nejakú , tak sa nečudujem .Bude to OK.:)
ivet.b
02.05.06,09:12
Pozri príspevok č. 256 . Držím Ti palce , hlavne želám klídek :) ;)


Prave pre ten klud som radsej zvolila moznost, ze im papiere donesiem na urad. Zvolila som spravnu moznost?
Zita5
02.05.06,09:12
Ja by som ti odporučila pozvať si ich do firmy, ak máš toľko priestoru. V piatok sa kontrola skončila u nás. Nie je nad "osobný kontakt" ,môžeš ich pekne pohostiť, podebatiť, oni určite budú chcieť odísť skôr, aby si čo to vybavili v meste atď.... Netreba im dať všetky doklady, len to čo si budú pýtať.


S týmto príspevkom sa veľmi stotožňujem , pretože je tam skutočne osobný kontakt , da sá hneď prekonzultovať každý jeden problém , dotaz a proste nie je nad to , aby boli vo firme . Tiež som názoru , že popozerajú a stane sa , že aj skôr skončia a im to vyhovuje ...no čo, nech si idú vybavovať súkromné veci .;)
ZuzanaA
02.05.06,09:13
Zuzka a ak ste tam mali aj zálohu nejakú , tak sa nečudujem .Bude to OK.:)

Mali veru, mali....veď vieme svoje :o
ivet.b
02.05.06,09:16
S týmto príspevkom sa veľmi stotožňujem , pretože je tam skutočne osobný kontakt , da sá hneď prekonzultovať každý jeden problém , dotaz a proste nie je nad to , aby boli vo firme . Tiež som názoru , že popozerajú a stane sa , že aj skôr skončia a im to vyhovuje ...no čo, nech si idú vybavovať súkromné veci .;)

Takze ich radsej zavolam do firmy.
A to mam nad nimi len cely den stat, nosit im kavicku, cajicek, pecivko???
Este som nemala kontrolu.
Zita5
02.05.06,09:17
Mali veru, mali....veď vieme svoje :o

Však ak sú to tie zálohy , čo sme v minulom roku o nich debatovali Zuzka , tak sa ani nečudujem . Aj ja som už mala kontrolu na nadmerák kvôli zákazníkovi, a ešte aj budem mať predpokladám tak v júni za máj .Teším sa .
Zita5
02.05.06,09:19
Takze ich radsej zavolam do firmy.
A to mam nad nimi len cely den stat, nosit im kavicku, cajicek, pecivko???
Este som nemala kontrolu.

Pekne ich usadíš , dáš im dokladíky , uvaríš kávičku , ponúkneš minerálku, alebo niečo nealkoholické a nech sa hrabkajú .;) Ak máš priestor mimo Tvojej kancelárie , využi ho a Ty si môžeš robiť , sem tan natiahneš uško čo si šuškajú a je .......:)
alex1
02.05.06,09:20
Takze ich radsej zavolam do firmy.
A to mam nad nimi len cely den stat, nosit im kavicku, cajicek, pecivko???
Este som nemala kontrolu.

Nie sú tak nároční. Tú kávičku a nejaké chlebíky sú určite dobré. My sme im uvolnili jednu miestnosť a občas sme za nimi zabehli, či je všetko ok, či niečo nepotrebujú. Vždy sa na niečo spýtali, alebo chceli doniesť nejaké doklady. Nikdy neodpovedaj hneď, povedz nepamätám a choď si to overiť a potom im daj odpovede.
ZuzanaA
02.05.06,09:24
Však ak sú to tie zálohy , čo sme v minulom roku o nich debatovali Zuzka , tak sa ani nečudujem . Aj ja som už mala kontrolu na nadmerák kvôli zákazníkovi, a ešte aj budem mať predpokladám tak v júni za máj .Teším sa .
No presne, tie zálohy boli v minulom roku práve a nejaké faktúry na vstupe boli v januári a preto nám vyšiel celkom pekný odpočet. Tak dúfam, že to rýchlo prezrú a odklepnú...
RERE
09.05.06,08:38
Aj ja som bola dnes odovzdať doklady na daňový úrad na kontrolu dane z príjmu PO za rok 2004. Je to moja prvá kontrola, pýtali si všetky možné doklady, cez zmluvy, smernice, invent. súpisy,faktúry, int. doklady,atď.,tak som zvedavá ako dlho to bude trvať, kým budem vedieť výsledok. Ale v podstate som rada, že prišla rada aj na mňa.
Zita5
09.05.06,08:44
Aj ja som bola dnes odovzdať doklady na daňový úrad na kontrolu dane z príjmu PO za rok 2004. Je to moja prvá kontrola, pýtali si všetky možné doklady, cez zmluvy, smernice, invent. súpisy,faktúry, int. doklady,atď.,tak som zvedavá ako dlho to bude trvať, kým budem vedieť výsledok. Ale v podstate som rada, že prišla rada aj na mňa.

Držíme Ti palce :) ;)
Marianna01
09.05.06,13:26
Aj ja som bola dnes odovzdať doklady na daňový úrad na kontrolu dane z príjmu PO za rok 2004. Je to moja prvá kontrola, pýtali si všetky možné doklady, cez zmluvy, smernice, invent. súpisy,faktúry, int. doklady,atď.,tak som zvedavá ako dlho to bude trvať, kým budem vedieť výsledok. Ale v podstate som rada, že prišla rada aj na mňa.

Ja teda nie som rada, že na mňa opäť prišla rada... :cool: Ale už som to každú chvíľu očakávala.
Ja mám DPH za I. Q. 2006, dúfam, že všetko bude OK. Až na ten nešťastný dlho rozoberaný riadok 25 v DP. Ale však daň je odvedená správne, ide len o formálnu chybu, dúfam, že budú tie baby OK. Však aj ony sú len ľudia. No nie?
Toto je po dlhšom čase ďalšia kontrola. Nejak som z toho vypadla. Tak sa tiež trochu stresujem. :o
sway
09.05.06,13:56
:) Kontrolovaní - nestresujte sa ;), ide len o čísla nie o život.........
moc držím palčeky !!! :o:)
JankaKO
09.05.06,14:27
Ahojte, už dlhšie študujem túto stránku a je fakt super. Až dnes som sa odhodlala registrovať a opýtať sa niečo. Mali sme kontrolu na nadmerný odpočet DPH za január. Jedna faktúra na odpočet DPH nám nebola uznaná v januári s tým, že nárok na odpočet vznikol v 12/2005. Teda sme podali dodatočné prizananie za 12/2005, kde sme si túto DPH uplatnili. Potiaľ všetko chápeme.. Ale na protokole z kontroly je vyčíslený rozdiel, kde nám pôvodný odpočet ponižujú o tú faktúru, plus táto suma je uvedenáý ako základ pre výpočet sankcie. Bude nám za to vyrubená sankcia, aj keď vlastne sme poškodili samy seba a nie štát?? Kontrolou sa nám nezmenil odpočet na povinnosť, iba sa odpočet znížil. Prosím, poradíte mi ako to je? Ďakujem.
Marianna01
09.05.06,14:37
Ahojte, už dlhšie študujem túto stránku a je fakt super. Až dnes som sa odhodlala registrovať a opýtať sa niečo. Mali sme kontrolu na nadmerný odpočet DPH za január. Jedna faktúra na odpočet DPH nám nebola uznaná v januári s tým, že nárok na odpočet vznikol v 12/2005. Teda sme podali dodatočné prizananie za 12/2005, kde sme si túto DPH uplatnili. Potiaľ všetko chápeme.. Ale na protokole z kontroly je vyčíslený rozdiel, kde nám pôvodný odpočet ponižujú o tú faktúru, plus táto suma je uvedenáý ako základ pre výpočet sankcie. Bude nám za to vyrubená sankcia, aj keď vlastne sme poškodili samy seba a nie štát?? Kontrolou sa nám nezmenil odpočet na povinnosť, iba sa odpočet znížil. Prosím, poradíte mi ako to je? Ďakujem.

Lenže keby ste nedostali kontrolu a bol by vám odpočet priznaný, tak by ste štát poškodili... V neposlednom rade ste podali nesprávne DP, uplatnili ste si odpočet DPH na nesprávny doklad, takže sankcia je tam opodstatnená.
JankaKO
09.05.06,14:43
Fuu Mariana, to si ma vôbec nepotešila, jedná sa o dosť veľkú sumu.:mee:
Marianna01
09.05.06,14:54
Fuu Mariana, to si ma vôbec nepotešila, jedná sa o dosť veľkú sumu.:mee:

A čo ste spravili? Odvolali ste sa voči rozhodnutiu? Podpísal konateľ protokol, alebo vzniesol voči nemu námietky? Ak môžeš napísať - o akú sumu sa jedná?
evina
09.05.06,14:56
Ahojte, už dlhšie študujem túto stránku a je fakt super. Až dnes som sa odhodlala registrovať a opýtať sa niečo. Mali sme kontrolu na nadmerný odpočet DPH za január. Jedna faktúra na odpočet DPH nám nebola uznaná v januári s tým, že nárok na odpočet vznikol v 12/2005. Teda sme podali dodatočné prizananie za 12/2005, kde sme si túto DPH uplatnili. Potiaľ všetko chápeme.. Ale na protokole z kontroly je vyčíslený rozdiel, kde nám pôvodný odpočet ponižujú o tú faktúru, plus táto suma je uvedenáý ako základ pre výpočet sankcie. Bude nám za to vyrubená sankcia, aj keď vlastne sme poškodili samy seba a nie štát?? Kontrolou sa nám nezmenil odpočet na povinnosť, iba sa odpočet znížil. Prosím, poradíte mi ako to je? Ďakujem.

Janka, ak sa Ti bude chcieť rozpísať, mňa by vzhľadom na §51 zákona o DPH zaujímal dôvod prečo Vám tu faktúru neuznali...
Marianna01
09.05.06,17:09
No tak mám ešte jednu kontrolu! Tiež DPH 1. q. 2006. Neviem, neviem, či potrebujú dohnať šikovno štatiskiku... :p . Ale nie, tuším mi to už netrhá žily. Jedna v piatok, druhá budúcu stredu. Dúfam, že sme tým skončili.
beja
11.05.06,06:30
Vari sa vrece pretrhlo s kontrolami na DPPO za rok 2004? Aj mne sa ohlásili na 22.05., no práve mi začína skúškové obdobie, tak to asi oddialim. Ivet.b a rere cítim s Vami.
ivet.b
11.05.06,06:40
Tak uz mi prisiel aj oficialny list s presnym datumom- zaciatok tiez 22.05.2006.
Jara
11.05.06,07:00
DPH kontrola je malina ale tie na rok 2004... Držím Vám všetkým prsty. Hlavne kľud. Párkrát som ju mala, tiež som mala strach, ale keď začali tak strach upadol. Sú to tiež ľudia a robia len svoju prácu. Dalo sa dohodnúť, niektoré veci žiadali a keď som ich nemala /napr. dar. zmluvy/ stačilo dovyrobiť a ani do záznamu nič nedali. Treba ale počítať s tým, že každá kontrola musí niečo nájsť, pretože by to vyzeralo, že si poriadne nesplnili povinnosť. Je ale trošku nespravodlivé, že oni prídu na každú daň jeden a vo firmach to zväčša robí jedna osoba všetky dane. Tak nech to dobre dopadne, kočky, veľa šťastia.
ALDA
11.05.06,07:36
DPH kontrola je malina ale tie na rok 2004... Držím Vám všetkým prsty. Hlavne kľud. Párkrát som ju mala, tiež som mala strach, ale keď začali tak strach upadol. Sú to tiež ľudia a robia len svoju prácu. Dalo sa dohodnúť, niektoré veci žiadali a keď som ich nemala /napr. dar. zmluvy/ stačilo dovyrobiť a ani do záznamu nič nedali. Treba ale počítať s tým, že každá kontrola musí niečo nájsť, pretože by to vyzeralo, že si poriadne nesplnili povinnosť. Je ale trošku nespravodlivé, že oni prídu na každú daň jeden a vo firmach to zväčša robí jedna osoba všetky dane. Tak nech to dobre dopadne, kočky, veľa šťastia.

To, že "každá" kontrola musí niečo nájsť nie je úlne pravda, mala som aj kontróly s nulami. Bola to slasť a odmena za robotu. Mala som chuť do práce s pocitom, že existuje na svete aj spravodlivosť.
Marianna01
15.05.06,14:55
Tak mám po prvej kontrole, dnes mi volali z DU, mame si prísť po veci v stredu, nič nenašli...:D:D:D
lenkak
15.05.06,15:03
GRATULUJEM :) :) :)
Tweety
15.05.06,15:06
Tak mám po prvej kontrole, dnes mi volali z DU, mame si prísť po veci v stredu, nič nenašli...:D:D:D A mali niečo nájsť?:p
Marianna01
15.05.06,16:22
A mali niečo nájsť?:p

Riadok 25 ... :p
Marianna01
15.05.06,16:23
GRATULUJEM :) :) :)

Ďakujem. V stredu začína ďalšia ...:D:D:D
Tweety
15.05.06,16:25
Ďakujem. V stredu začína ďalšia ...:D:D:D Tak sa drž, teraz pôjdu po tom riadku.:p
Marianna01
16.05.06,13:18
Tak sa drž, teraz pôjdu po tom riadku.:p

Teraz môžu, tu nemám
atomka
20.05.06,20:27
Teraz môžu, tu nemám
Aj nám má prísť daňová kontrola na daň z prijmov r. 2004 (sme obchodná firma - s.r.o. PÚ). Snažím sa prejsť všetky doklady (už ani neviem čo vlastne všetko mám prichystať, .. je to naša 1. kontrola na daň z prijmov), len neviem, čo mám nachystať ku skladovej evidencii (všetko máme vedené v počítači, neviem čo mám vytlačiť). Príjemky, výdajky mám pripnuté k došlým (odoslaným faktúram), inventúru ... čo ešte treba? Ďalej zmluvy,poistky, cesťáky, inventúry, knihy jázd... A ešte čo ku majetku? Karty HIM, DHIM, inventúru? Vypočítané odpisy kontrolujú so zaúčtovanými, či je správna odpisová skupina? Treba aj nejaké zápisy k PHM, že spotreba sedí? Mám teda riadny strach ako to dopadne...
KEJKA
21.05.06,06:59
atomka, hlavne nestresuj...všetko čo píšeš..môžu chcieť, ale nemusia. Podľa toho načo sa zamerajú.
A odporúčam skôr prezrieť doklady, či tam nie sú zabudnuté lístočky..také lepky, vieš? S poznámkou "chýba podpis"...."duplicitná faktúra" ..proste nejaké pracovné poznámky, ktoré by kontrolu navigovali.
Čo máš v PC, to tam nechaj, ked bdú pýtať, tak vytlačíš. Prípadne
si len over, či vieš rýchlo všetky zostavy aj vygenerovať.
...................
Mala by si mať šanón s kompletnou účtovnou závierkou, inventúrami účtov, rozpismi všetkých zostatkov...podľa mňa to budú chcieť vidieť prvé.
Marianna01
21.05.06,13:10
Presne ako píše Lidka. Ja som síce mala kontrolu na DPH na celý rok 2004. Mali sme nahnáno. Najhoršie bolo, že som účtovníctvo prebrala v polke roka, takže som poriadne nevedela, čo bolo v prvom polroku urobené z formálnej stránky. Keď prišli, mali sme všetky papere už prekontrolované, nechýbal nám ani desaťhaliernik na dokladoch. Prišli, vypýtali si evidenciu dokladov, zobrali pravítko a hľadali najväčšie sumy. Tieto doklady si vybrali, prekontrolovali, ofotili a vyžiadali príslušné DU dodávateľov o prekontrolovanie. Myslím, že v tejto téme sú aj moje staršie príspevky z výsledku tejto kontroly - nenájdený daňový subjekt = dodanenie odberateľovi + sankcie a penále... Ale keby nebol daný dodávateľ neplatič, nič nenájdu a je to v pohode. Tak sa neboj.
atomka
22.05.06,07:42
Ďakujem. Predísť stresu sa mi aj tak nedarí. Ja vlastne ani neviem, či mám všetko. Účtovníctvo robím už dosť rokov (9), ale kontrolu na daň z príjmov som nezažila (asi som mala šťastie, alebo sme neboli podozrivá firma pre DÚ).
V roku 2004 sme začali používať nový účtovný program a na niektoré prípady sme vystavili interné doklady nad ktorými musím teraz popremýšľať, prečo som to vtedy takto urobila. Prechádzam doklady a sem tam narazím na problém (niekto vybral doklad z RGP a už sa mi nevrátil späť, resp. chýba faktúra, alebo podložená zmluva...)
---------------
A ešte... ku cesťákom musia byť aj cestovné správy? Konateľ používal svoje vlastné vozidlo a tam boli aj dosť vysoké pálky ked otočil 1x do týždňa celé Slovensko...
----------------
Daniari prídu 31.5., dovtedy určite budem potrebovať Vašu pomoc pri poradenstve. Veľmi, veľmi pekne zatiaľ ďakujem.
Zuziana
22.05.06,09:29
Atomka, hlavne sa chráň paniky, aj kontrolóri sú ľudia. Ja mám práve kontrolu na rok 2004, dokladov máme dosť, náhmatkovo si vytipovali mesiace, ktoré kontrolujú. Zatiaľ všetko prebieha v pohode, sem-tam som musela niečo dohľadať(zmluva, splátkový kalendár a pod), ale zatiaľ som našla všetko. Ešte budú kontrolovať uzávierkové operácie, ak nič nenájdu mám to ok:)
inge57
22.05.06,09:42
Ahoj Zuzka! Prosím Ťa a mala si kontrolu len na daň z príjmov alebo Ti kontrolovali aj DPH za rok 2004? A čo všetko od Teba chceli. Mne začína kontrola nabúci pondelok.
MáriaPaM
22.05.06,10:43
Ahojte, zajtra mi prídu na daň z príjmov Fyzických osôb zo závislej činnosti.
Neviete ako si predstavujú výplatné listiny a rekapitulácie vyplatených miezd?
sgm
22.05.06,10:52
Nám kontrolujú zo sociálky všetky roky existencie firmy - celkom 6 a tiež chceli podobné doklady - tak som im predložila mzdové listy - z tých to vedeli vyčítať najlepšie a za všetky roky, v ktorých spracovávam mzdové účtovníctvo pomocou Olympu som im ešte vytlačila aj rekapitulácie výplatných pások za každého pracovníka. Myslím, že bude treba ešte predložiť aj štvrťročné výkazy na odvody dane z miezd + ročné súhrny.

Držím palce, nech to dobre dopadne.:)
sgm
22.05.06,10:53
Ešte som zabudla na výpisy z účtov - je dobré ich mať poruke (len tak pre prípad);)
MáriaPaM
22.05.06,10:58
Mzdové listy práve chystám, ale finta je v tom, že ja robím tieto mzdy ( a teda aj mám v programe) od 1.1.2005 a idú kontrolovať 2004 rok, takže len lovím v papieroch, a práve rekapitulácie mám len mesačné a ročný súhrn nemám.
sgm
22.05.06,11:13
Tak potom predsa musia existovať nejaké prvotné podklady za rok 2004, myslím si, že im budú úplne stačiť výplatné listiny za toto obdobie - ak si ich viedla ručne, predsa v nich musí byť všetko :o od základnej mzdy + odmeny, prémie a ostatné cez odvody, nezdaniteľné čiastky, zrážky dane atď. Či sa mýlim? Podľa môjho názoru by im to mohlo a aj malo stačiť. A nejaké sumáre miezd, odvodov a dane by mali byť aj mesačné - z nich sa predsa vychádza pri štvrročných zúčtovaniach. :)
sgm
22.05.06,11:15
Prepáč, zle som si prečítala odpoveď. Ročný súhrn je predsa výkaz, ktorý podávaš do 31.3. každý rok na daňový úrad. Ten chýba?
MáriaPaM
22.05.06,11:20
Daňový mám, myslela som rekapituláciu mzdových položiek, mesačné mám ale ročnú nie. Ešte chcú pracovné zmluvy a vyhlásenia k dani, idem hlavne tie skontrolovať.
sgm
22.05.06,11:31
Presne, pracovné zmluvy a dohody - na tie som zabudla. Ale hlavne, verím, že nebudú robiť "vedu", držím všetky palce ;) . Prinajhoršom si to porátajú aj sami :p
Zuziana
22.05.06,13:05
Ahoj Zuzka! Prosím Ťa a mala si kontrolu len na daň z príjmov alebo Ti kontrolovali aj DPH za rok 2004? A čo všetko od Teba chceli. Mne začína kontrola nabúci pondelok.

Chceli v podstate všetko. Je to JU. Vytipovali si mesiace, ktoré kontrolovali, samozrejme aj december, lebo tam sú uzávierkové operácie. Odpisy kontrolovali z majetku, ktorý ešte kontrola nevidela - predtým boli kontrolovať rok 2001. Pýtali aj knihy jázd za vozidlá, karty vozidiel. Cceli vidieť nájomné a leasingové zmluvy. Tiež kontrolovali mzdy - vlastne len výplatu miezd prostredníctom účtu, daň z miezd nekontrolovali. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo Tebe aj ostatným, ktorým kontroly začínajú:)
inge57
22.05.06,13:07
Ďakujem veľmi pekne.
glglgl
23.05.06,10:43
Ak robite s tovarom u mna isli hlavne po skladovych zasobach,skladové hospodarstvo evidencia, inventury, inventarizacie, dostali sme za to znacne pokuty. Interne smernice na vsetko ako system vedenia uctovnictva, skladovych zasob ... Neprajem to nikomu a uz by som to nechcela zazit, ale vsetko zle je na nieco dobre.
inge57
23.05.06,11:00
My nerobíme s tovarom. Sme výroba nábytku a všetok materiál, ktorý nakúpime dávame rovno do nákladov.
ayya
23.05.06,11:55
My nerobíme s tovarom. Sme výroba nábytku a všetok materiál, ktorý nakúpime dávame rovno do nákladov.
takze u vas mozu byt z hladiska kontroly zaujimave zakazkove listy... kalkulacie na jednotlive zakazky, imho
inge57
24.05.06,06:39
No, tak to neviem čo im ukážem. My máme svojho výhradného predajcu a ceny máme dohodnuté už 7 rokov dohodou. Nakoľko máme výrobky certifikované a vyrábame len to načo máme certifikát. Tak neviem čo v takomto prípade by mohli chcieť. Nemáte niekto niečo podobné, resp. neviete čo by v takomto prípade mohli chcieť? Ďakujem
atomka
24.05.06,07:46
Ak robite s tovarom u mna isli hlavne po skladovych zasobach,skladové hospodarstvo evidencia, inventury, inventarizacie, dostali sme za to znacne pokuty. Interne smernice na vsetko ako system vedenia uctovnictva, skladovych zasob ... Neprajem to nikomu a uz by som to nechcela zazit, ale vsetko zle je na nieco dobre.
Čo myslia pod pojmom skladová evidencia? Máme pre kontrolorov prichystanú inventúru, ktorá sedí so stavom účtu. Skladové karty máme vedené v počítači. Budú chcieť aj niečo iné?
ivet.b
24.05.06,09:38
Tak. A musim sa pochvalit. Dnes nam skoncila kontrola na DzP PO r. 2004. Nic nenasli. :D
inge57
24.05.06,10:43
A čo všetko Ti kontrolovali?
ivet.b
24.05.06,10:47
Odpisy, leasing, PHM, spotrebny material...
inge57
24.05.06,10:49
Účutuješ materiál priamo do nákladov, ak áno chceli od teba aj skladovú evidenciu?Ďakujem
ivet.b
24.05.06,10:53
Ano, pouzivame sposob B. Ale ked videla na obrate hlavnej knihy, kolko toho mame, tak to vzdala:)
inge57
24.05.06,11:15
Ďakujem veľmi
ayya
24.05.06,11:19
....ceny máme dohodnuté už 7 rokov dohodou. Nakoľko máme výrobky certifikované a vyrábame len to načo máme certifikát. Tak neviem čo v takomto prípade by mohli chcieť. Nemáte niekto niečo podobné, resp. neviete čo by v takomto prípade mohli chcieť? Ďakujem
vy ste sa k tej cene dohodou museli nejakym sposobom dopracovat...napriklad: vypocitali ste si kolko vas bude stat jeden vyrobok - napr. skrina - kolko dreva, sololitu, laku ... a pomocneho materialu na jednu spotrebujete + mzdy + rezie + zisk - to bol zaklad k dohode...
a treba nejakym sposobom dokazat, ze ked ste fakturovali vyrobu 100 skrin, tak ste nekupili dreva na 200 ... alebo, ked ste kupili dreva na 200 skrin, tak zvysok mate na sklade... aj ked uctujete b-cko sklad
neviem, ci pisem dostatocne zrozumitelne (ponahlam sa trosku)
daj si vyhladat tu na porade "zakazkovu vyrobu" nie je tu toho vela, ale je tam pripojena jedna smernica - precitaj si to aspon na rychlo
drzim palce
:)
evka.ba
24.05.06,11:23
Viki,napíš mi presne o akú poistku ide .Ja začnem po tom pátrať tiež.Mňa odbili v Slovenskej poisťovni,v Kooperatíve a QBE.

poistenie pre tento druh rizika urcite existuje. Treba ist priamo na centralu niektorej poistovne( do akej sa rozhodni sama ).
:cool: odbili Ta koli tomu, ze je s tym vela roboty a mala provizia... Skus fintu , ze chces zivotne poistenie ( tak za 1000 - 2000 mesacne ale najprv potrebujes toto.. uvidis ako potom budu okolo teba skakat:) )
ayya
24.05.06,11:56
Účutuješ materiál priamo do nákladov, ak áno chceli od teba aj skladovú evidenciu?Ďakujem ... este radsej pridam iny priklad, chcem sa pokusit o jasnejsie vysvetlenie ...
napr. robis podlahy... k jednemu 60 m2 bytu kupis parkety, ... pretoze odpad sa pocita priblizne 10-15% takze ked mas fakturu od dodavatela na 70m2 tak je to ok. Ale moze sa stat aj to, ze kupis 100m2 ... taky vydaj by nebol uznatelny, lebo do nakladov si mozes dat iba to, co suvisi s tvojimi trzbami. Ale - ak budes mat na fakture alebo zakazkovom liste od odberatela potvrdene, ze od teba prevzal tych prebytocnych 30m2 ... cojaviem, do rezervy, alebo na pripradne opravy ... a ty si mu tych 30m aj v cene zakazky zapocitala, vtedy je pre teba uznatelny naklad celych 100 m2...

Ide skratka o to, aj pri zakazkovej vyrobe, ze vsetkok material, ktory mas uctovany v spotrebe (a chces aby bol uznatelny v plnom rozsahu) mas zachyteny aj v trzbach. Inak by bolo jednoduche si "nasetrit" vela neevidovaneho materialu - co sa jednoducho nepatri a ani nesmie ...:o
Skus pripadne, ak taku evidenciu nemate - aspon do zosita si porobit kalkulacie aspon v mnozstvach ked uz nie aj vo financnom vyjadreni...
Ale neviem, nemusia to od teba pytat... ale aj mozu... imho
atomka
26.05.06,08:31
Tak. A musim sa pochvalit. Dnes nam skoncila kontrola na DzP PO r. 2004. Nic nenasli. :D
To by som aj ja chcela zažiť. Asi to bude nereálne.... Ale klobúk dole.. gratulujem.
Máte veľa dokladov?
atomka
27.05.06,19:03
Ahoj. No tá kontrola ma veľmi vystresovala, ale veľa vecí som sa aj naučila. Aj ja som sa bála kontroly, až kým neprišla. Po nej som sa však stala takou silnou, že už som sa netrápila kvôli maličkostiam, ako predtým. Jedno je isté, môžeš si myslieť, že všetko robíš podľa zákonov, aj tak Ti niečo nájdu, lebo v podstate nemôžeš mať úplne všetko pod kontrolou, preboha, veď si človek. Ale na druhej strane zas nie je isté ani to, že o čom vieš, že máš zle, že ti to zistia. Človek nikdy nevie.
No tak tá kontrola bola na všetky typy dane - cestná daň, daň z príjmov FO, PO, DPH. Musím ti však pošepkať, že DPH mi vôbec nekontrolovali. Aj tak im to trvalo dosť dlho, takže takto. No a že z čoho nám vypočítali také vysoké penále? No vieš mali sme tam nesprávne tvorenú rezervu - nerovnomerne počas 2 rokov. Oni to hneď zistili. Potom sme mali zákazky - rozdelené - časovo rozlíšené a tam kontrolovali zmluvu, faktúry, ako sme to zaúčtovali, proste všetko, čo s tým súviselo. Mali sme tam zle časovo rozlíšené faktúry, alebo vôbec nerozlíšené. Dokonca som nemala ani inventarizáciu dokončenú, lebo som nevedela, čo a ako, ale vysvetlila som im, že som uzatvárala prvý rok, bez praxe, nikto mi nič neukazoval, nevysvetloval, a to v podstate potom pomohlo. Kontrolovali nám rok 2001, kontrola bola v roku 2003. Ešteže som zistila, že tam máme faktúru cca 415 000,00 Sk, ktorá nebola zaúčtovaná do nákladov, bola účtovaná iba úhrada faktúry. Tým sme aspoň mohli vyrukovať, keď sme zistili, že príliš nám zvýšia základ dane. Nakoniec oproti zisku v roku 2001 nám vyšla strata a ešte sme si mohli požiadať aj o zápočet penál a daňovej povinnosti. Aspoň sa mi to podarilo takto vyriešiť.
Pri dani FO napríklad vznikol preplatok cca. 2600 Sk, lebo tam som neuplatnila u niektorých zamestnancoch NZDČ ZD v celkovej výške (ktorý nepracovali celý rok) Zaujímali ich zamestnanecké pôžičky - hlavne úroky.
Pri cestnej dani sme mali nedoplatok 1,- Sk z nesprávneho zaokrúhľovania.

Neviem, či to bolo dostatočné, pokiaľ by si chcela vedieť ešte niečo, pokojne sa pýtaj. ;)
Ahoj, a už vieš, čo má obsahovať inventúra pohľadávok a záväzkov? Ako má vyzrerať inventarizačný zápis, čo s čím porovnávajú? Mne majú prísť budúci týždeň, už som úplne zostresovaná.
Marianna01
27.05.06,19:26
Takže aj druhá kontrola je OK - z účtovného hľadiska. Ešte došli na miestne zisťovanie a podnikateľka musí nejaké doklady preukázať na DU. Ale ináč v pohode. Keď už budem mať v rukách protokol, budem v pohode.
To, že je to v poriadku z účt. hľad. mi povedali do telefónu. Tak dúfam, že nezavádzali... ;)
Zita5
27.05.06,19:32
Takže aj druhá kontrola je OK - z účtovného hľadiska. Ešte došli na miestne zisťovanie a podnikateľka musí nejaké doklady preukázať na DU. Ale ináč v pohode. Keď už budem mať v rukách protokol, budem v pohode.
To, že je to v poriadku z účt. hľad. mi povedali do telefónu. Tak dúfam, že nezavádzali... ;)

http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif g r a t u l u j e m
Marianna01
27.05.06,20:00
http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif g r a t u l u j e m

Ďakujem :):):):):):):)
katjab
27.05.06,20:15
Marianna01, ahoj!
Neprečítala som celý text od teba, len toľko som zistila, že sa bojíš kontroly a teraz to už máš za sebou.
Čím viac sa robíš sebavedomou, tým ľahšie prejde kontrola. Nemyslí si že daňováci všetko vedia.
Ja som to už zistila na vlastnej koži hoci ani ja neovládam všetko.
Eulalia
27.05.06,21:13
Takže aj druhá kontrola je OK - z účtovného hľadiska. Ešte došli na miestne zisťovanie a podnikateľka musí nejaké doklady preukázať na DU. Ale ináč v pohode. Keď už budem mať v rukách protokol, budem v pohode.
To, že je to v poriadku z účt. hľad. mi povedali do telefónu. Tak dúfam, že nezavádzali... ;)

Šťastná to žena! Gratulujem!:)
Marianna01
28.05.06,10:06
Šťastná to žena! Gratulujem!:)

Ďakujem :):):):):):)

Každému prajem také výsledky kontrol... :)
ayya
29.05.06,08:25
Ahoj, a už vieš, čo má obsahovať inventúra pohľadávok a záväzkov? Ako má vyzrerať inventarizačný zápis, čo s čím porovnávajú? Mne majú prísť budúci týždeň, už som úplne zostresovaná.
V prvom rade sa plnou silou skus ukludnit... bude sa ti lahsie pripravovat pozadovane doklady. A okrem ineho - nervozita sa prenasa ako chripka, takze iste by si nechcela, aby vasa kontrola tiez bola "nakazena" nervozitou ;)
Co sa tyke tej inventarizacie - mala by si mat vypisane vsetky zavazky a pohladavky (ich zoznamy so suctami) tak, aby ti suhlasili s konecnymi zostatkami uctov - niektore dobre softy to vedia vysypat aj same ...
pozri si predpisy o inventure, aby aj "dokladova inventura" (nielen materialova) mala vsetky nalezitosti, lebo bohuzial ... nedostatky inventury (aj datumy, protokoly, podpisy invet. komisie) spadaju dokonca pod ten prisnejsi paragraf, co sa tyka pripadnych pokut ...:o
drzim palce
:)
atomka
27.06.06,19:09
No, už máme po kontrole, konečne som si vydýchla.... Dopadlo to vcelku OK, bez pokuty. Našli niektoré sporné veci, ktoré aj daniari museli preštudovať v metodike účtovania....(poskytli sme finančný leasing, hoci nie sme lizingovka a nebolo to dobre...), takže nám dodanili 20 tis. Neviem či je to veľa, či málo, ale hlavne je to za nami ....
ALDA
27.06.06,19:27
No, už máme po kontrole, konečne som si vydýchla.... Dopadlo to vcelku OK, bez pokuty. Našli niektoré sporné veci, ktoré aj daniari museli preštudovať v metodike účtovania....(poskytli sme finančný leasing, hoci nie sme lizingovka a nebolo to dobre...), takže nám dodanili 20 tis. Neviem či je to veľa, či málo, ale hlavne je to za nami ....

Gratulujem:):):)
zuzanar
30.06.06,09:28
Poprosím o pomoc.
Na základe vykonanej daňovej kontroly nám prišiel dodatočný platobný výmer na rozdiel dane z príjmu, z dôvodu neuznania výdavkov. Chcem sa spýtať či stačí uhradiť platobný výmer a hotovo, alebo si musíme sami vyrátať penále za oneskorenú platbu, ak áno ako?
Ďakujem
majag
30.06.06,10:20
nie je to take ružove
majag
30.06.06,10:36
Neviem asi ked som cítala tento príspevok cítila som sa ako z MARSU

OPERACIA DOPADLA DOBRE PACIENT ZOMREL

Danova kontrola bez pokuty OK superlatívy .....

A verdikt: DODANILI nás o 20 000,00 SK to je čo ???

ved to nie je pokuta ??? iba dodanenie dodanenie to je nič???

a na to doučtovanie DPH tak asi 50 000,00 a penále od roku 2004

a bez pokuty.... a kedy je pokuta ???? čo si ?? strojár aj ten to vie lepšie
zuzanar
30.06.06,10:38
Neviem o čom píše majag, ale posúvam svoju otázku.

Poprosím o pomoc.
Na základe vykonanej daňovej kontroly nám prišiel dodatočný platobný výmer na rozdiel dane z príjmu, z dôvodu neuznania výdavkov. Chcem sa spýtať či stačí uhradiť platobný výmer a hotovo, alebo si musíme sami vyrátať penále za oneskorenú platbu, ak áno ako?
Ďakujem
Palino
30.06.06,10:46
Určite nemusíte sami nič vypočítať, ak by ste mali platiť nejaký sankčný úrok, tak ho vyrubí daňový úrad. Stačí uhradiť platobný výmer.
zuzanar
03.07.06,05:10
Ďakujem pekne.
ALDA
03.07.06,05:23
Neviem asi ked som cítala tento príspevok cítila som sa ako z MARSU

OPERACIA DOPADLA DOBRE PACIENT ZOMREL

Danova kontrola bez pokuty OK superlatívy .....

A verdikt: DODANILI nás o 20 000,00 SK to je čo ???

ved to nie je pokuta ??? iba dodanenie dodanenie to je nič???

a na to doučtovanie DPH tak asi 50 000,00 a penále od roku 2004

a bez pokuty.... a kedy je pokuta ???? čo si ?? strojár aj ten to vie lepšie


Tebe zasa doporučujem prečítať si etiketu Porady.
ayya
03.07.06,16:14
Neviem asi ked som cítala tento príspevok cítila som sa ako z MARSU
OPERACIA DOPADLA DOBRE PACIENT ZOMREL
Danova kontrola bez pokuty OK superlatívy .....
A verdikt: DODANILI nás o 20 000,00 SK to je čo ???
ved to nie je pokuta ??? iba dodanenie dodanenie to je nič???
a na to doučtovanie DPH tak asi 50 000,00 a penále od roku 2004
a bez pokuty.... a kedy je pokuta ???? čo si ?? strojár aj ten to vie lepšie
zjavne tomu nerozumies ... hmm... dodanienie znamena, ze z nejakeho dovodu bola zaplatena nizsia dan, ako mala byt... to je teda dodatocne splnenie si povinnosti (neschvalena pozicka z danoveho uradu) ;) ... a pokuta je nieco navyse. Podla mna treba tieto dve veci velmi rozlisovat. Keby ti niekto robil uctovnictvo a po kontrole by si musela zaplatit dodatocne vyrubenu dan + platila by si pokutu .... tak pokutu si mozes ziadat od toho cloveka, co ti robil ucto - ale dan nie - to bola tvoja povinnost zaplatit dan, takze to sa narokovat, ako skoda neda...a ani niet preco...
ok?
;)
glglgl
04.07.06,05:43
U mna striehli a hlavne kontrolovali skladove zasoby ak mas tovar vedenie skladoveho hospodarstva, hlavne kontrolovali pri poskytovani sluzieb zmluvy s odberat. a s dodavatelmi, ale neprajem to nikomu mala som tazku kontrolu.
Ninna
04.07.06,06:04
U mňa ešte striehnu. Oznámenie bolo na kontrolu DPH 2003, ale presňugali všetko. dokonca chceli skladové karty obchodného tovaru
daja
07.07.06,05:51
Ešte sa pridám ja, nám tiež ohlásili daňovú kontrolu za r. 2002 - všetko. A to nám ešte stále neskončili daňovú kontrolu r. 2001, ktorá trvá už od roku 2003. Som z toho zúfalá. Chceli nám napariť celkom slušnú pokutu asi 800 tis., ale obrátili sme sa na právničku, tá to dala do poriadku a z pokuty je veľká nula. No čo, niekomu ležíme na daňovom úrade v žalúdku.
Ninna
20.07.06,06:25
Pri kontrole som pracovníčkam DÚ odporučila PORADU nech si omrknú reakcie ľudí. Boli prekvapené odkiaľ vieme čo sa kde kontroluje. Tak že sme pod drobnohľadom DÚ.
Marianna01
15.11.06,10:00
V tejto porade som písala aj ja o daňovej kontrole, tento týždeň som sa dozvedela nejaké skutočnosti, ktoré vás možno budú zaujímať.
Dovážali sme tovar z EU (Rakúsko) a pri kontrole si prefotili príjmové doklady z rakúskej strany za tovar, rovnako aj faktúry od dopravcu. V prvom prípade podali medzinárodné dožiadanie k miestne príslušnému DU v Rakúsku, v druhom zase robili kontrolu u dopravcu, či eviduje príslušné faktúry. Priznám sa, tých rakúšanov som nechápala, čo to má s DPH spoločné.
Teraz som sa dozvedela, že kontrolujú, či daný tovar skutočne opustil Rakúsko, či nejde náhodou o prelievanie financií v rámci EU a pranie špinavých peňazí...
Čoho sa človek nedočká! :eek:
Ale aspoň vieme, že orgány nespia a hľadajú organizovanú trestnú činnosť. ;)
Viera.M.
15.11.06,14:53
Mala som viac daňových kontrol,na výdavkový doklad som si urobila pomôcku a dávam tam pečiatku - príloha,napíšem koľko príloh je v tomto výdavkovom doklade a robím vyúčtovanie nákupu k nejakému dátumu. Na začiatku roka dám podnikateľovi stálu zálohu na nákup a on mi vyúčtúva nákupy.Napíšem počet príloh vyčíslim delenie na papieri, na ktorý doklady prípínam,nikdy nelepím a rozkontujem v denníku.Daňový úrad absolútne nemal výhrady.Jediné čo ich zaujímalo, bol stav skladu,alebo spotreby, ako zosekať náklady,rep.ako neuznať nejaký výdavok.Tento spôsob používam už pár rokov,daňové kontroly nenamietali.
Skôr by som rada vedieť aké máte skúsenosti s príjmovými dokladmi na denné uzávierky,teda denný príjem.Ja som prácne vypisovala každý deň príjem,účtovala ako nedaňový a na konci mesiaca som urobila nepeňažný daňový z mesačnej uzávierky,aby mi sedela dph.Potom mi niektoré účtovníčky povedali,že účtujú len mesačné uzávierky.
Na to som daňovú kontrolu už potom nemala.
Ja konkrétne neúčtujem denné uzávierky, ale mesačnú, a v rámci ročnej daňovej kontroly /JÚ/ mi nič nevytkli. Ale je to vec pohľadu toho ktorého daňového kontrolóra.:-)
Januška
15.11.06,15:30
Neboj sa kontroly, sú to tiež len ľudia a vystupuj isto, nadaj sa strémovať, aby videli, že aj ty poznáš zákony a problematiku.
Treba nachystať účtovníctvo tak, aby sa im dalo pekne kontrolovať, aby sa v tom nemuseli prehrabávať zľava doprava.
Hlavne vytlač denník, knihy záväzkov a pohľadávok, inventúry, majetok- karty. Ja vždy povytláčam všetky možné aj nemožné zostavy, aby to všetko bolo čitateľné.A nezabudni si nastaviť dátum na zostavy, ak to budeš robiť dodatočne.
Ak ti bude niečo chýbať, tak povedz, že si to zabudla v kanelárii a dodatočne to donesieš.
Ja som mala kontroly a s daniarmi ( z Bratislavy) mám len dobré skúsenosti .
anu
24.11.06,11:50
Ja to mám už zasebou. Daňovú kontrolu som mala pred týždňom, boli traja a strávili u mňa tri dni. Nachystala som im všetky pokladničné doklady, ktoré boli riadne vyplnené podpísané a očíslované. Výpisy z banky, faktúry atď. Ale hlavne som si zavolala na daňový úrad a poradila som sa s nimi čo im mám pripraviť. Neboj sa veď ak si bola v strate a niečo nájdu, čo bude zle zaúčtované tak do výšky straty to je v pohode. Dobre sa mi radí keď už mám potom. Aj ja som mala týždeň žalúdok ako na vode. Držím palce