janasv
14.10.07,17:46
Zakladám novú tému. Inšpirovali ma večere. Ja už niekedy neviem, čo ráno dať môjmu školákovi na desiatu. Tak raďte, mamky a ockovia. :)
DanielaSL
14.10.07,16:47
No ja som často zvykla večer urobiť nejakú pomazánku, vajíčkovú, syrovú, šunkovú ,rybaciu atď. a natrela som im ju ráno na chlieb alebo rohlík. K tomu niečo piť a nejaké ovocie. Desiaty nosievali veru až kým neskončili stredné školy. Aj knihu o pomazánkach som potom od nich dostala niektoré vianoce.:)
tiny77
15.10.07,04:51
renatka.zem
15.10.07,07:06
Moje deti to vyriešili sami keď mal syn 9 a dcéra 7 rokov. Povedali mi aby som im desiatu nechystala, lebo oni majú chuť zrovna na niečo iné, len aby som nakrájala chlieb alebo prekrojila rožteky a aby bola plná chladnička vždy niečoho, čo by si mohli zobrať. (rastlinné maslo, nátierky, syry, jogurty, a podobné potraviny...vždy niečo, čo ma napadlo v obchode som kúpila a bolo)
Neskôr sa naučili už aj sami si nakrájať, tak som sa už nestarala, ale mám istotu, že to čo si zoberú aj spapkajú. A čo keď nestihnú? (jabĺčko alebo nejaké iné ovocie stihli vždy) Na druhý deň vstanú tak, aby stihli si spraviť desiatu. Skúste to, je to fajn, spokojné sú aj deti a aj ja ako mamina...
janasv
28.10.07,21:10
Ďakujem všetkým, čo sa zapojili. :---