Miki1
16.10.07,15:07
Ahojte všetci,
Chystam sa zakladat s.r.o-cku.Potreboval by som poradit,ako postupovat od začiatku.Alebo kde by som našiel konkrétne informacie.Poradi mi niekto? vďaka
Zoltán Kovács
16.10.07,13:16
Ahojte všetci,
Chystam sa zakladat s.r.o-cku.Potreboval by som poradit,ako postupovat od začiatku.Alebo kde by som našiel konkrétne informacie.Poradi mi niekto? vďaka

Odpoveď najdeš tu:

http://www.porada.sk/t2858-zalozenie-s-r-o.html
Miki1
16.10.07,14:23
Dakujem pekne.Potreboval by som ešte poradiť,ak dnes založím s.r.o. a prevádzka (servis) bude otvorená približne o 4 mesiace.tento rozdielny čas venujem výstavbe a nakupu techniky.Ako mam postupovať počas tejto doby?Resp. či sa mam zamestnat vo vlastnej s.r.o.? Sme dvaja konatelia a firma nebude vykazovať zisk. Poradte mi prosim,vdaka;)
Zoltán Kovács
16.10.07,14:44
Dakujem pekne.Potreboval by som ešte poradiť,ak dnes založím s.r.o. a prevádzka (servis) bude otvorená približne o 4 mesiace.tento rozdielny čas venujem výstavbe a nakupu techniky.Ako mam postupovať počas tejto doby?Resp. či sa mam zamestnat vo vlastnej s.r.o.? Sme dvaja konatelia a firma nebude vykazovať zisk. Poradte mi prosim,vdaka;)
Ak si konateľ nemusiš sa zamestnať. Ale ak nie si z iného dôvodu zdravotne poistený, tak sa musíš prihlásiť ako dobrovoľne poistená osoba a platiť si zdravotné poistenie.
Johanka
16.10.07,14:46
Dakujem pekne.Potreboval by som ešte poradiť,ak dnes založím s.r.o. a prevádzka (servis) bude otvorená približne o 4 mesiace.tento rozdielny čas venujem výstavbe a nakupu techniky.Ako mam postupovať počas tejto doby?Resp. či sa mam zamestnat vo vlastnej s.r.o.? Sme dvaja konatelia a firma nebude vykazovať zisk. Poradte mi prosim,vdaka;)
Upresnenie pojmov - založenie spoločnosti - Zakladateľská listina/Spoločenská zmluva
Vznik spoločnosti - zápis do Obchodného registra ;) .
Miki1
16.10.07,16:42
Dobra rada ma cenu zlata!

Od buduceho týždňa som nezamestnaný,stačí ak si ako konateľ budem platit iba zdrav. poistenie?
Mám ešte otázku ohľadom nájomnej zmluvy, keď že bývam u rodičov.Je lepšie zadať vyššiu sumu nájmu pre možnosť započítania do nákladov?
Dúfam že som sa správne rozhodol pre založenie s.r.o. Je to pre mňa zatial velká neznáma:rolleyes:
Johanka
16.10.07,16:50
Dobra rada ma cenu zlata!

Od buduceho týždňa som nezamestnaný,stačí ak si ako konateľ budem platit iba zdrav. poistenie?
Mám ešte otázku ohľadom nájomnej zmluvy, keď že bývam u rodičov.Je lepšie zadať vyššiu sumu nájmu pre možnosť započítania do nákladov?
Dúfam že som sa správne rozhodol pre založenie s.r.o. Je to pre mňa zatial velká neznáma:rolleyes:
Dvojsečné - s.r.o. bude mať náklady a rodičia ako vlastníci budú mať príjem. V bzte rodičov bude sídlo firmy?
Ak nemáš žiadne skúsenosti, nebolo by lepšie začať iba na živnosť ...?
Pohľadaj si témy súvisiace s výhodami a nevýhodami živnosti a s.r.o.;)
Miki1
16.10.07,17:27
Sídlo firmy bude v rodinnom dome kde bývam.prevádzaka bude v inom okrese.Zatial s jedným zamestnancom.Skúsim sa teda ešte poinformovať,či živnosť alebo s.r.o.

Vďaka za radu
sire
22.10.07,08:07
Ahoj, ja tiež začínam podnikať. Radil som sa o tom či začať ako živnostnik alebo založiť s.r.o. Odpoveď jednoducha začni ako živnostnik, keď sa po určitom ase robehneš a naberieš skusenosti prejdi na s.r.o. SIRE
nextone
25.10.07,15:18
Ahoj, ja tiež začínam podnikať. Radil som sa o tom či začať ako živnostnik alebo založiť s.r.o. Odpoveď jednoducha začni ako živnostnik, keď sa po určitom ase robehneš a naberieš skusenosti prejdi na s.r.o. SIRE
Som uz rozbehnuta a prehlad som neziskala....:(
Takže pátram tu, ako na prechod zo ŽL na s.r.o.
Ale aj ked tu niekto nieco odporuca, je to tu dost pomixovane.
Viete mi poradit link, kde je to riadne vysvetlene?
zalobaba
26.10.07,08:52
Prechod nie je možný. SRO a ŽL sú dva úplne odlišné subjekty, aj napriek tomu, že vlastník ŽL by bol identický so spoločníkom SRO.
Jednoducho založ SRO a potom uvidíš, či ŽL ponecháš, pozastavíš alebo úplne zrušíš....
seeky
28.10.07,20:39
Sídlo firmy bude v rodinnom dome kde bývam.prevádzaka bude v inom okrese.Zatial s jedným zamestnancom.Skúsim sa teda ešte poinformovať,či živnosť alebo s.r.o.

Vďaka za radu

skus server podnikajte.sk

okrem info k pravnej forme tam najdes aj ine potrebne veci
Miki1
30.10.07,16:13
Ahojte všetci.
Zakladám s.r.o. Chýba mi ešte zápis do OR.
Mám 13 živnostenských listov. Na zápis do OR treba 2×kopie tychto listov.
Musia byť všetky kópie overené notárom? To tam budem sediet asi hodinu.A nebude to lacné,čo už.
Vďaka
seeky
30.10.07,18:51
Ahojte všetci.
Zakladám s.r.o. Chýba mi ešte zápis do OR.
Mám 13 živnostenských listov. Na zápis do OR treba 2×kopie tychto listov.
Musia byť všetky kópie overené notárom? To tam budem sediet asi hodinu.A nebude to lacné,čo už.
Vďaka
podla mojich informacii musia byt
veka
25.11.07,16:23
Podpis musí byť overený notárom, alebo stačí overiť podpis na obecnom úrade? ďakujem za odpoveď
Eulalia
25.11.07,16:42
U notára musia overovať podpisy iba cudzinci. Pre občanov SR je jedno, či si nechajú overiť podpis na matrike alebo u notára.
janpavlik
24.05.09,22:42
Ahoj, skus www.zalozitSpolocnost.sk.
Lianka
25.05.09,13:36
Tema je stara dva roky...
rmspolocnosti
26.10.09,20:56
Ahojte všetci.
Zakladám s.r.o. Chýba mi ešte zápis do OR.
Mám 13 živnostenských listov. Na zápis do OR treba 2×kopie tychto listov.
Musia byť všetky kópie overené notárom? To tam budem sediet asi hodinu.A nebude to lacné,čo už.
Vďaka

Obchodny register akceptuje aj výpis zo Živnostenského registra, čo bude pre Vás lacnejšie. V prípade otázok kľudne pošlite súkromnú správu či email.

S pozdravom

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
www.rmspolocnosti.sk
info@rmspolocnosti.sk
zalobaba
26.10.09,21:07
Obchodny register akceptuje aj výpis zo Živnostenského registra, čo bude pre Vás lacnejšie. V prípade otázok kľudne pošlite súkromnú správu či email.

S pozdravom

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
www.rmspolocnosti.sk (http://www.rmspolocnosti.sk)
info@rmspolocnosti.sk

Daniel si sa oneskoril o 2 roky.