Radoslava
25.02.05,18:56
Prosím poraďte mi ak je pokladňa na jedného spoločníka združenia a faktúry od dodávateľov na druhého bude s tým nejaký problém alebo nie? Malo by byť všetko na jedného alebo to môže ostať tak ako je? Ďakujem
Beata
26.02.05,01:12
Nerozumiem tomu, ako je pokladňa na jedného a faktúry na druhého?! Rada by som Ti poradila, ale nerozumiem ako si to myslela. Skús napísať presnejšie.
Zuzka
26.02.05,07:34
Výdavky a príjmy, ktoré sa týkajú združenia musia byť na jednu poverenú FO.
babenko1
26.02.05,07:41
Tak ako píše Zuzka... Všetko, čo sa týka združenia, musí byť na jedného z nich - musí to byť zahrnuté v zmluve o združení, čiže vystavené faktúry, došlé faktúry, príjmy aj výdavky z pokladne, banky ...a každý si ešte musí viesť účtovníctvo zlášť sám za seba.
Zita5
26.02.05,07:45
Združenie si už v zmluve stanový člena združenia , na ktorého sa bude viesť účtovníctvo a zároveň sa zašle na DÚ oznam , že člen XY, trvalé bydlisko IČO, DIČ , číslo účtu atď. je poverený vedením účtovníctva , taktiež aj čo sa týka DPH musia byť na to určené meno vystavené všetky daňové doklady . Aké koľvek vklady členov združenia účtuješ ako podnikateľský vklad toho člena , ktorý fyzicky tie peniaze vložil na danú úhradu faktúry .
lenkak
28.02.05,18:21
Radoslava
01.03.05,12:47
V zmluve majú rozdelené činnosti, kde jeden má na starosti vedenie evidencie zásob, hmotného majetku, vedenie účtovníctva, realizácia tržieb, Ten kupoval pokladňu a je písaná na jeho meno aj hlavička na bločku ja na jeho meno. Ten druhý má na starosti zásobovanie, uzatváranie zmlúv s dodávateľmi a tým pádo sú všetky faktúry na jeho meno. Je to problém alebo nie?
Zita5
01.03.05,12:51
V zmluve majú rozdelené činnosti, kde jeden má na starosti vedenie evidencie zásob, hmotného majetku, vedenie účtovníctva, realizácia tržieb, Ten kupoval pokladňu a je písaná na jeho meno aj hlavička na bločku ja na jeho meno. Ten druhý má na starosti zásobovanie, uzatváranie zmlúv s dodávateľmi a tým pádo sú všetky faktúry na jeho meno. Je to problém alebo nie?

Radoslava je to v ich záujme .