Zavrieť

Porady

Združenie

Prosím o radu. Dve FO zakladajú k 01.01.2005 združenie. Aké náležitosti k tomu patria ? Chcú viesť jednoduché účt., byť platcami DPH. JU sa vedie u jednej FO a tým aj DPH ? A čo má druhá FO v účtovníctve ? Ako podávajú daňové priznania ? Som z toho jeleň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Zmluvu o združení zaevidovať na daňovom úrade, prehlásenie
    jedného z nich ktorý bude vystupovať ako plátca DPH, vystavovať faktúry a pod. Učtovníctvo vedie každý svoje a za činnosť v združení, do daňového priznania si každý zahrnie svoj podiel zo združenia. Je to dosť široká problematika takto v skratke sa ani nedá všetko vysvetliť. Treba si naštudovať literatúru.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Ja som mojim združeniam neevidovala zmluvy na DÚ, ani som nedávala žiadne prehlásenie na DPH. Kópiu zmluvy o združení prikladám ku každému daňovému priznaniu, v ktorom tiež udávam v poslednej časti DP účastníkov združenia a ich podiely.

    DPH - všetci účastníci združenia sa musia prihlásiť za plátcov DPH. Celú DPH však vediem na jedného účastníka a tí ostatní podávajú čisté DP DPH (označené krížikom, že v zdaňovacom období nevznikla daňová povinnosť, ani nárok na odpočet).

    Účtovníctvo združenia, všetky príjmy, výdavky, záväzky i pohľadávky evidujem v jednom účtovníctve. Každému účastníkovi združenia vediem aj jeho účtovníctvo. Na konci účt. obdobia prevediem príjmy, výdavky, pohľadávky, záväzky na účastníkov združenia, podľa ich podielov. Každý účastník združenia podá DP za seba.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Ak účastník združenia, ktorý nie je poverený ostatnými vedením evidencie DPH za združenie vykonáva aj inú činnosť, nepodáva čistné priznanie k DPH ale zahrnie doň DPH z tejto svojej inej činnosti.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som na Daňový úrad musela doložiť Zmluvu o združení, keď som registrovala FO za platcu DPH, kvôli druhej FO ktorá už bola platcom DPH. Asi je to všade rôzne, ale odo mňa to požadovali. Ostatné je takisto. Ahoj, Lenka.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Ahojte, neviem kde by som toto zardila.

    Ide o to, že susedia nie sú manželia ale majú vytvorené združenie. Suseda je teraz tehotná a ide v decembri na materskú. Ako by mala postupovať? Má výstúpiť zo združenia, alebo zostať v ňom. Ide o to, aby dostavala materskú od štátu.

    Ďakujem pekne za radu alebo podobné linky.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    toria
    Ahojte, neviem kde by som toto zardila.
    Pomôže mi niekdo???????????
    Ide o to, že susedia nie sú manželia ale majú vytvorené združenie. Suseda je teraz tehotná a ide v decembri na materskú. Ako by mala postupovať? Má výstúpiť zo združenia, alebo zostať v ňom. Ide o to, aby dostavala materskú od štátu.

    Ďakujem pekne za radu alebo podobné linky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    toria
    Ahojte, neviem kde by som toto zardila.

    Ide o to, že susedia nie sú manželia ale majú vytvorené združenie. Suseda je teraz tehotná a ide v decembri na materskú. Ako by mala postupovať? Má výstúpiť zo združenia, alebo zostať v ňom. Ide o to, aby dostavala materskú od štátu.

    Ďakujem pekne za radu alebo podobné linky.
    Vystúpiť zo združenia nemusí. A keď je na materskej môže ešte aj podnikať. Dávky bude dostávať. To, že ako sa bude deliť prípadný zisk zo združenia počas jej materskej treba osetriť písomne, lebo zrejme nebude toľko pracovať počas materskej ako pred materskou. Potom na základe tejto písomnej dohody v rámci daňového priznania si budú deliť príjmy a výdaje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.