Zavrieť

Porady

Združenie rodičov

Naše rodičovské združenie malo príjem okrem od rodičov a z rôznych zberov aj z projektu vo výške nad milión Sk. Je to nezdaniteľný príjem ale je nad 300000 tisíc, musíme podať DP

SOS !
Usporiadat
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

skola
Naše rodičovské združenie malo príjem okrem od rodičov a z rôznych zberov aj z projektu vo výške nad milión Sk. Je to nezdaniteľný príjem ale je nad 300000 tisíc, musíme podať DP

SOS !
300tis sa týka len daňových príjmov. Ak máš príjmy len oslobodené tak DP podávať nemusíš § 41/1 ZDP
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Keď som čítala príspevky k problematike neziskových organizácií, špeciálne správcov bytov, zistila som, že je tu dosť tých, ktorí sa vyznajú v problematike správcovských spoločností. Mám problém a snáď sa nájde niekto, kto sa bude vedieť vyjadriť a odborne posúdiť. Tento problém je nasledovný:

Len pred dvomi mesiacmi sme zistili, že náš správca účtuje všetky náklady na výťah - opravy, revízie, spotreba energie z našich príspevkov samostanej položky zahrnutej do mesačných zálohových platieb a nič nefinancuje z fondu opráv. (Poznámka: na 1. poschodí býva pracovník správy bytov a túto položku v predpise nájomného nemá a tieto náklady sa ho netýkajú) Preštudovali sme si zákon 182/99 a predniesli sme na schôdzi majiteľov bytov požiadavku, aby sa v súlade s týmto zákonom §10 ods. 3 financoval výťah a jeho prevádzka z fondu opráv. Proti tomuto návrhu vystúpil uvedený pracovník správy bytov, ktorý sa na týchto nákladoch nemieni podieľať napriek tomu, že je spolumajiteľom spoločných zariadení. Argumentuje vyhláškou 15/92, ktorá bola zrušená 31. 12. 21999 a komentárom k nej. Straší ostatných majiteľov tým, že celý fond opráv sa vyčerpá na výťah, pokiaľ pristúpia na našu požiadavku a odvoláva sa na to, že vyhláška je síce zrušená, ale pokiaľ nebolo uzákonené nič iné, v praxi sa dodržiava a uznáva.

Poznamenávam, že v iných vchodoch s týmto problém nemajú, všetko financujú z FO. Nechcem silou - mocou presadiť svoj názor, ale mám pocit, že niekto šikovne využíva neznalosť ostatných majiteľov a ja si neviem obhájiť používanie zákona 182/93 v našom vchode. Ak viete, poraďte, ako je to s uvedenou vyhláškou?
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Čo potom robí Váš správca s prostriedkami na FO? Na valnom zhromaždení sa môžete rozhodnúť, že budete platiť zálohy na údržbu výťahu,treba dať do predpisu mesačných záloh a na konci roka potom vyúčtovať. Ale nemusíte, nový zákon 367/2004 §10 ods.3 jasne píše, našo sa má-môže použiť FO.
Na elektrinu treba platiť zálohy a tiež vyúčtovať-ja aspoň tak robím. Záleži to na SVB. Ja napríklad beriem zálohy aj na poistné budovy.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Naďa
Keď som čítala príspevky k problematike neziskových organizácií, špeciálne správcov bytov, zistila som, že je tu dosť tých, ktorí sa vyznajú v problematike správcovských spoločností. Mám problém a snáď sa nájde niekto, kto sa bude vedieť vyjadriť a odborne posúdiť. Tento problém je nasledovný:

Len pred dvomi mesiacmi sme zistili, že náš správca účtuje všetky náklady na výťah - opravy, revízie, spotreba energie z našich príspevkov samostanej položky zahrnutej do mesačných zálohových platieb a nič nefinancuje z fondu opráv. (Poznámka: na 1. poschodí býva pracovník správy bytov a túto položku v predpise nájomného nemá a tieto náklady sa ho netýkajú) Preštudovali sme si zákon 182/99 a predniesli sme na schôdzi majiteľov bytov požiadavku, aby sa v súlade s týmto zákonom §10 ods. 3 financoval výťah a jeho prevádzka z fondu opráv. Proti tomuto návrhu vystúpil uvedený pracovník správy bytov, ktorý sa na týchto nákladoch nemieni podieľať napriek tomu, že je spolumajiteľom spoločných zariadení. Argumentuje vyhláškou 15/92, ktorá bola zrušená 31. 12. 21999 a komentárom k nej. Straší ostatných majiteľov tým, že celý fond opráv sa vyčerpá na výťah, pokiaľ pristúpia na našu požiadavku a odvoláva sa na to, že vyhláška je síce zrušená, ale pokiaľ nebolo uzákonené nič iné, v praxi sa dodržiava a uznáva.

Poznamenávam, že v iných vchodoch s týmto problém nemajú, všetko financujú z FO. Nechcem silou - mocou presadiť svoj názor, ale mám pocit, že niekto šikovne využíva neznalosť ostatných majiteľov a ja si neviem obhájiť používanie zákona 182/93 v našom vchode. Ak viete, poraďte, ako je to s uvedenou vyhláškou?
Čo sa týka spoločenstva vlastníkov bytov, my sme ho založili s účinnosťou od 1.1.2005. Dva roky pred tým, sme sa však začali zaoberať otázkami správy domu, nakoľko sme plánovali utvoriť si spoločenstvo. Sme síce len začiatočníci, ale určité veci sme si overovali (pred tým, ako sme ich realizovali) s právnikmi. Financovanie výťahu je však rozdelelné na zálohové platby (kde podľa zmluvy s firmou, ktorá nám zabezpečuje pravidelný servis je presne vyšpecifikované, ktoré činnosti spadajú do pravidelných mesačných zálohových platieb) a potom sú tam vymedzené činnosti, ktoré sú platené po ich realizácii faktúrou. To znamená, že zálohové platby sa platia z účtu "za služby spojené s užívaním bytov" ako ostatné zálohové platby a opravy a údržba výťahu, revízie a ostatné náklady z účtu "fond opráv". Podľa zákona o vlastníctve bytov a hlavne novely opravy a údržby výťahov sa jednoznačne financujú z fondu opráv. Akurát zálohové platby platíme zo služieb. Bola by som rada, ak by sa k tejto problematike vyjadril aj niekto skúsenejší, ale myslím si že takýto postup je správny. Ak nie, potom robíme chybu aj my a privítala by som, ak by nás niekto nasmeroval správnym smerom. GabiZ
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

O bývaní je super stránka www.efilip.sk:)
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

pyton
O bývaní je super stránka www.efilip.sk:)
Díky za tip. Je tam dosť toho na študovanie a zdá sa že aj veľa odpovedí na mnoho otázok. Odporúčam aj ostatným mrknúť sa tam, ohľadom bytov konkrétne v legislatíve, byty a bytové domy, Metodická príručka pre vlastníkov bytov.... Len pozrela som ju zbežne asi si treba pozrieť aj novelu zákona, niektoré veci boli totižto novelou zmenené a táto príručka sa zdá byť robená podľa pôvodného zákona.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

GabiZ, ja som tam minule ráno dala dotaz, moc som ani neočakávala, že to niekto zaregistruje a večer som mala 8 odpovedí!! Hneď som mala lepšiu náladu a problém sa vyriešil. Aj nejaký kompetentný pán z družstva mi odpovedal a že keď potrebujem ešte bližšie, tak priložil svoj email. No strašne zlatý.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

pyton
GabiZ, ja som tam minule ráno dala dotaz, moc som ani neočakávala, že to niekto zaregistruje a večer som mala 8 odpovedí!! Hneď som mala lepšiu náladu a problém sa vyriešil. Aj nejaký kompetentný pán z družstva mi odpovedal a že keď potrebujem ešte bližšie, tak priložil svoj email. No strašne zlatý.
Tiež som sa pokúšala získať informácie z mnohých zdrojov a doteraz som na ne nedostala odpoveď, tak človeka poteší, keď sa niekto ozve na dotaz a snaží sa pomôcť. Skúsim to cez túto stránku. Díky
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Prischlo mi viesť pokladňu pre Radu rodičov pri strednej škole. Neviem, či mi z toho vyplývajú nejaké povinnosti, čo sa týka daňového úradu. Ročne máme príspevok od rodičov a mesta nejakých 150.000.- Sk, zaregistrovali sme sa pre 2 % z daní, v apríli 2006 sme dostali pridelené DIČ. Má niekto skúsenosti alebo aspoň odkaz, aké povinnosti mi z toho vyplývajú?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ani po mesiaci mi nikto nevie poradiť?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

A ani po polroku?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

abel Pozri príspevok
Prischlo mi viesť pokladňu pre Radu rodičov pri strednej škole. Neviem, či mi z toho vyplývajú nejaké povinnosti, čo sa týka daňového úradu. Ročne máme príspevok od rodičov a mesta nejakých 150.000.- Sk, zaregistrovali sme sa pre 2 % z daní, v apríli 2006 sme dostali pridelené DIČ. Má niekto skúsenosti alebo aspoň odkaz, aké povinnosti mi z toho vyplývajú?
Aj ja sa pridavam. Sme rodičovske združenie pri ZUŠ a máme príjem 3000,-Sk z koncertu a 3000,-Sk dar (okrem príspevkov rodičov, 2% a úrokov na účte). Musíme podať DP?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Mozes prosim blizsie definovat aka forma organizacie presne ste ? OZ ? n.o. ? ina forma ?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Vychadzajuc z toho vsak co pises, pokial by ste mali iba prijem z daru, 2% a urokov, nie je povinnost podat danove priznanie. Predpokladam ze tie prispevky rodicov su nejakou formou clenskeho. Takze v tom pripade tiez nie. Ale objavil sa vam tam prijem z organizovania koncertu a v tom pripade vam podla mojho nazoru vznika povinnost podat danove priznanie.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

abel Pozri príspevok
Prischlo mi viesť pokladňu pre Radu rodičov pri strednej škole. Neviem, či mi z toho vyplývajú nejaké povinnosti, čo sa týka daňového úradu. Ročne máme príspevok od rodičov a mesta nejakých 150.000.- Sk, zaregistrovali sme sa pre 2 % z daní, v apríli 2006 sme dostali pridelené DIČ. Má niekto skúsenosti alebo aspoň odkaz, aké povinnosti mi z toho vyplývajú?
V prvom rade, pri prijimani 2% asignacii dane vam pri prekroceni 100 000 sk vyplyva povinnost zverejnit ich pouzitie v Obchodnom vestniku. Pokial mate prijmy len z darov, grantov, 2%, clenskych a urokov na ucte nemate povinnost podat danove priznanie, staci cestne prehlasenie na danovy urad. Pokial vsak ziskate akykolvek iny druh prijmu, vyplyva pre vas povinnost podat danove priznanie. Pokial zamestnavate niekoho na dohodu, pracovny pomer, vyplyva pre vas povinnost preddavkovej alebo zrazkovej dane a zasielani prehladov a rocneho hlasenia na danovy urad.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Dakujem, idem to studovat
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

victoria Pozri príspevok
V prvom rade, pri prijimani 2% asignacii dane vam pri prekroceni 100 000 sk vyplyva povinnost zverejnit ich pouzitie v Obchodnom vestniku. Pokial mate prijmy len z darov, grantov, 2%, clenskych a urokov na ucte nemate povinnost podat danove priznanie, staci cestne prehlasenie na danovy urad. Pokial vsak ziskate akykolvek iny druh prijmu, vyplyva pre vas povinnost podat danove priznanie. Pokial zamestnavate niekoho na dohodu, pracovny pomer, vyplyva pre vas povinnost preddavkovej alebo zrazkovej dane a zasielani prehladov a rocneho hlasenia na danovy urad.
Victoria a keď rodičovské združenie robilo školský vianočný ples pre rodičov výnos podlieha zdaneniu? Prosím poradiť!
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

To zalezi co mate napisane v stanovach, co je vasim hlavnym cielom a ake cinnosti na jeho dosiahnutie budete vykonavat. Podla mna s najvacsou pravdepodobnostou akcia ako vianocny ples bude podliehat zdaneniu ale zase na druhej strane mate k tomuto vynosu urcite kopu nakladov ktore s organizaciou a samotnym plesom suviseli a daju sa uplatnit k prijmu.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

victoria Pozri príspevok
To zalezi co mate napisane v stanovach, co je vasim hlavnym cielom a ake cinnosti na jeho dosiahnutie budete vykonavat. Podla mna s najvacsou pravdepodobnostou akcia ako vianocny ples bude podliehat zdaneniu ale zase na druhej strane mate k tomuto vynosu urcite kopu nakladov ktore s organizaciou a samotnym plesom suviseli a daju sa uplatnit k prijmu.
Victoria a pri príjmoch 2% daní , príspevkov rodičov tiež treba viesť jednoduché účto. s podávaním výkazov na DU? Ďakujem za odpoveď. Čo sa týka toho vian plesu, ono to je s tými výnosmi a nákladmi všelijaké. Výnos z baru sa dá podložiť možno s dokladmi, ale vstupenky, tombola a iné veci, ktoré sú bez podkladu, čo s tým. Vieš to sú niektoré veci asi len na dobré slovo, bez faktúr at´d, ako spravím tu príjem a výdaj? Ja som to nerobila, nebola som zainteresovaná. Ku mne prišiel len čistý výnos.... A ešte pred vianocami bol vianočný bazár - predávali sa výrobky detí aj to zdaniť?
Naposledy upravil holubička1 : 09.01.09 at 09:45 Dôvod: oprava
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Posúvam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať