Rozalka
23.10.07,10:41
Milé kolegyne, kolegovia. Určite si občas vzdychnete:
Keby som sa ešte raz narodil, tak budem ........
Toto je taká téma na odľahčenie odborných tém. Mám rada svoju prácu, už na strednej škole som milovala účtovníctvo, veď čo je lepšie ako dvojitá fajka, 4(keď si odfajknem, že všetko súhlasí), len ma občas vedia nasrdiť drobní úradníčkovia na obľúbených úradoch.

Veľkou nevýhodou je viazanosť na termíny, no ale čo už.
Ale ja keby som sa ešte raz narodila ..........
Rozalka
23.10.07,08:44
Milé kolegyne, kolegovia. Určite si občas vzdychnete:
Keby som sa ešte raz narodil, tak budem ........
Toto je taká téma na odľahčenie odborných tém. Mám rada svoju prácu, už na strednej škole som milovala účtovníctvo, veď čo je lepšie ako dvojitá fajka, 4(keď si odfajknem, že všetko súhlasí), len ma občas vedia nasrdiť drobní úradníčkovia na obľúbených úradoch.

Veľkou nevýhodou je viazanosť na termíny, no ale čo už.
Ale ja keby som sa ešte raz narodila ..........

Otvorila by som si krajčírsky salón pre plyšových Macíkov alebo cestovku pre Macíkov, isto ste videli ten dokument, ako mníchovská cestovka za 50 euro povozí vašich macíkov po Mníchove, pofotí a pošle milého macka späť aj s fotkami.
Marianna01
23.10.07,13:58
Ja by som určite bola maliarkou... alebo knihovníčkou, či majiteľkou kníhkupectva.:) Nemusím ani rozvíjať... celkom odlišné od môjho momentálneho chlebíčka, ale čo už...:rolleyes:
cloe
23.10.07,14:04
Ja by som chcela byť letuškou;) ale mať aspoň zamestnanie, v ktorom by som veľa cestovala. Možno aj cestovnú kanceláriu:)
Zoltán Kovács
23.10.07,14:07
Pôvodne som chcel byť archeologom, ale na moje neštastie v tom roku, keď som koncil na strednej sa neotváral odbor, a niečo som musel sám zo sebou robiť, tak som išiel na nadstavbové ekonomické študium.
Kazu
23.10.07,14:52
Pôvodne som chcela študovať ekonomiku stavebníctva. Nedostala som sa na školu. Tak som vyštudovala ekonomiku poľnohospodárstva.
vema
23.10.07,15:12
Ja by som bola zdravotná sestra a potom by som si bola urobila nejakú nadstavbu na inštrumentárku. Práca v zdravotníctve ma vždy fascinovala.
Monika Kováčová
23.10.07,15:23
Rozalka
23.10.07,15:35
:) :)

http://www.porada.sk/488805-post37.html

Monika, to si teda utrafila. To je bomba kseft, ale nemas strycov na spravnych miestach!!!!!!
Anja111
23.10.07,15:41
Monika, a mohla by som Ti robiť asistentku?
michelle84
23.10.07,16:00
Odmalička som sa nadchýnala číslami a vedela som, že budem robiť účtovníčku. Od strednej sa tomu venujem a trošku som môj sen rozšírila, chcem byť audítorkou :)
Simonab
23.10.07,16:01
Nooo dobrá téma. ja som chcela byť všeličím a robiť všeličo. Tak pekne po poriadku najskôr indiánom, potom policajtom, potom pre istotu zlodejom. :--- Keď som začala chodiť do školy tak som veľmi chcela byť učiteľkou a to mi vydržalo dobre dlho aj prihlášku na pedagogickú fakultu som už mala podanú, žiaľ nevyšlo to. No a medzitým sa vyskytlo ešte veľa iných povolaní už spomenutá archeológia, vojačkou tiež ale to mi zamietli kvôli príbuzným vo Francúzku mimochodom vôbec ich nepoznám.:--- Zverolekárkou čo sa mi nakoniec takmer splnilo, ale zostalo pri strednej škole takže som hnojárka-účtovníčka:D :D :D .
Monika Kováčová
23.10.07,18:30
Monika, a mohla by som Ti robiť asistentku?

Áno beriem ťa.... budeš mi nosiť brucho... :D.
Stefan2005
23.10.07,18:43
Je to zaujímavé, školy mám síce ekonomické, ale najprv som začal robiť kontrolóra (vnútropodnikového). A keď si chcel niečo zistiť, tak si sa musel hrabať v účtovníctve. Potom som robil plánovača, ale zase to vychádzalo z účtovníctva. No a potom som si povedal: načo robiť iné, keď ku všetkému potrebuješ účtovníctvo...
Heni
23.10.07,18:50
mimotemy a ja som si už dááávno všimla, že v každom podniku / škole / inštitúcii je najdôležitejšiiiii:

vrátnik

a bufetárka :D

(vedia najviac :D a rozhodujú o vašom osude :D )
Anja111
23.10.07,18:53
Áno beriem ťa.... budeš mi nosiť brucho... :D.
To som si vydýchla... Inak by mi zostávalo už len splniť si detský sen a byť pani učiteľkou. Najradšej by som bola vyučovala slovenský jazyk a matematiku...
Melnick
23.10.07,19:22
A vieš ,že to nie je až také zlé,byť učiteľkou ? :)
Anja111
24.10.07,04:17
Hmmm... Len kto vie, kto musí mať viac trpezlivosti... Učiteľka, alebo účtovníčka?
ZuzanaP
24.10.07,04:23
A vieš ,že to nie je až také zlé,byť učiteľkou ? :)


Presne tak, stále štrajkujú, že majú nízke platy, pritom si denne odučia napr. nejakých 5-7 hodín, majú 8 týždňov dovolenky a ak naše detičky niečo nevedia, tak sú "blbé" detičky a nie učitelia. Dúfam, že sa nikoho nedotknem....


Chcem byť učiteľkou.....
renatan
24.10.07,04:55
Ja by som učiteľkou nebola ani za milión, a účtovníčkou už tiež nechcem byť! Síce ma tá práca dosť baví, ale nie je to pre mňa to pravé orechové a rozhodla som sa radikálne zmeniť smerovanie v mojom živote. Spravila som prvý krok - začala som študovať VŠ, úúúúúplne iný odbor ako účto. Strašne ma to baví, bol to môj celoživotný koníček a veľmi ľutujem tých stratených rokov, že som nevykročila tým správnym smerom hneď po maturite. Ale povedala som si, že nikdy nie je neskoro.
mysimis
24.10.07,05:11
Ja som chcela byť všetkým možným a nemožným, len nie účtovníčkou. Mala som také výhliadky lekárka, učiteľka ale aj ako smetiarka, pretekárka na autách a rôzne adrenalínové zamestnania. Nakoniec ten adrenalín mi zostal - veď účtovníctvo je občas riadne adrenalínové zamestnanie.
misolga
24.10.07,05:49
Budem citovať výrok z rozprávky Traja veteráni od J.Wericha: -Já bych se válel, válel bych se 4 roky a pak se uvidí. :rolleyes:
Ale čo by som asi naozaj robila ak by som si znovu mala vybrať tak asi nejaký prírodovedný odbor..
Marína
24.10.07,07:17
Len tak na odľahčenie. Náš Matej keď bol maličký a keď ste sa ho opýtali čím chce byť, dorazil vás odpoveďou: ZABIJÁKOM. Zabijákom? Áno, budem zabíjať klince.:D
Rozalka
24.10.07,07:18
Presne tak, stále štrajkujú, že majú nízke platy, pritom si denne odučia napr. nejakých 5-7 hodín, majú 8 týždňov dovolenky a ak naše detičky niečo nevedia, tak sú "blbé" detičky a nie učitelia. Dúfam, že sa nikoho nedotknem....


Chcem byť učiteľkou.....

Vybrala si správne. Počuli ste/čítali ste, že Ministerstvo školstva chce zaviesť, aby učitelia na PN mali príplatok do 100% platu? To je ale nehoráznosť!!!!!!:D :D :D :D
Gabi03
24.10.07,07:30
Vybrala si správne. Počuli ste/čítali ste, že Ministerstvo školstva chce zaviesť, aby učitelia na PN mali príplatok do 100% platu? To je ale nehoráznosť!!!!!!:D :D :D :D

Trochu mimotemy S príplatkom určite nesúhlasím, ale zas ani nezávidím tým učiteľom. Isto je to aj o človeku, ale vžite sa do ich situácie. Musíte zaujať 15-30 žiakov a to naraz, pričom každý robí niečo iné. Okrem toho sa aj učitelia musia pripraviť na hodinu, možno niektorí viac, iní menej. Nehovoriac o tom, ak v triede existuje nejaká hierarchia, kde ak "šéf" niečo spraví (isto si viete domyslieť, že nič dobré), tak každý po ňom opakuje. Ergo, vydobiť si rešpekt u dnešnej mládeži iste nie je ľahké. Nehovoriac o tom, že ak k vám príde žiak z tej horšej skupiny a vyhráža sa vám, že ak mu dáte 3-ku z písomky, tak si na vás počká s nožom...
Rozalka
24.10.07,07:46
Trochu mimotemy S príplatkom určite nesúhlasím, ale zas ani nezávidím tým učiteľom. Isto je to aj o človeku, ale vžite sa do ich situácie. Musíte zaujať 15-30 žiakov a to naraz, pričom každý robí niečo iné. Okrem toho sa aj učitelia musia pripraviť na hodinu, možno niektorí viac, iní menej. Nehovoriac o tom, ak v triede existuje nejaká hierarchia, kde ak "šéf" niečo spraví (isto si viete domyslieť, že nič dobré), tak každý po ňom opakuje. Ergo, vydobiť si rešpekt u dnešnej mládeži iste nie je ľahké. Nehovoriac o tom, že ak k vám príde žiak z tej horšej skupiny a vyhráža sa vám, že ak mu dáte 3-ku z písomky, tak si na vás počká s nožom...
Ani ja nezávidím učiteľom, ale si to vybrali. Nechápem ten príspevok, sú aj iné povolania a určite aj tažšie, a nepýtajú príplatky.
Gabi, Ty ako hlavný účtovník sa tiež musíš pripravovať (stále študovať nové predpisy), aj rešpekt vydobyť - svojimi vedomosťami, jedovať sa s nechápavými zákazníkmi a najmä s "najmúdrejšími" úradníčkami. O čo myslíš, že máš ľahšie povolanie? alebo sa mýlim?
Gabi03
24.10.07,07:49
Ani ja nezávidím učiteľom, ale si to vybrali. Nechápem ten príspevok, sú aj iné povolania a určite aj tažšie, a nepýtajú príplatky.
Gabi, Ty ako hlavný účtovník sa tiež musíš pripravovať (stále študovať nové predpisy), aj rešpekt vydobyť - svojimi vedomosťami, jedovať sa s nechápavými zákazníkmi a najmä s "najmúdrejšími" úradníčkami. O čo myslíš, že máš ľahšie povolanie? alebo sa mýlim?

Zdá sa, že určite nechápeš môj príspevok. Ja nehovorím, že učiteľstvo je ťažké povolanie, ale nie len tu čítam a počujem, ako sa majú učitelia dobre, že im ľudia závidia, keď o druhej poobede idú domov...
Chcela som poukázať na to, že hoci vyditeľné znaky učiteľského povolania sú väčšinou pozitívne, je veľa takých, ktoré sú skryté a určite pozitívne nie sú.

PS: Ja sa na svoju prácu nesťažujem.
Rozalka
24.10.07,07:58
Zdá sa, že určite nechápeš môj príspevok. Ja nehovorím, že učiteľstvo je ťažké povolanie, ale nie len tu čítam a počujem, ako sa majú učitelia dobre, že im ľudia závidia, keď o druhej poobede idú domov...
Chcela som poukázať na to, že hoci vyditeľné znaky učiteľského povolania sú väčšinou pozitívne, je veľa takých, ktoré sú skryté a určite pozitívne nie sú.

PS: Ja sa na svoju prácu nesťažujem.

Chápem Ta, ja som tým chcela len toľko povedat, že ked majú dostávať príplatky, prečo len učitelia, prečo nie všetci?!?
mimotemy Chcela som opraviť písmenká, kde nemám mäkčene, PC nedovolí.
plavčík
24.10.07,09:59
Ja by som chcel byť bačom. Ráno vyženiem ovce na pastvu...psi ich pozháňajú , valasi ich podoja a ja si len tak v tráve ležím a do nebíčka hľadím a nechápavo krútim hlavou nad tým kam sa všetci rútia a ponáhľajú...... Veď deň má pre baču i bankára 24 hodín....V zime by som za pecov sedel a tešil by som sa na jar...

Raz som počul príhodu: pýtali sa vystresovaného mestského človeka načo mu budú všetky tie zarobené peniaze...on odpovedal " ak budem mať veľa peňazí odídem z mesta do hôr a nebudem robiť nič, len mať dáke zvieratko pre radosť...." No a bača to má už teraz!
Melnick
24.10.07,11:10
Trochu mimotemy S príplatkom určite nesúhlasím, ale zas ani nezávidím tým učiteľom. Isto je to aj o človeku, ale vžite sa do ich situácie. Musíte zaujať 15-30 žiakov a to naraz, pričom každý robí niečo iné. Okrem toho sa aj učitelia musia pripraviť na hodinu, možno niektorí viac, iní menej. Nehovoriac o tom, ak v triede existuje nejaká hierarchia, kde ak "šéf" niečo spraví (isto si viete domyslieť, že nič dobré), tak každý po ňom opakuje. Ergo, vydobiť si rešpekt u dnešnej mládeži iste nie je ľahké. Nehovoriac o tom, že ak k vám príde žiak z tej horšej skupiny a vyhráža sa vám, že ak mu dáte 3-ku z písomky, tak si na vás počká s nožom...
Súhlasím s Gabi .Prácu ,ktorú som mala nadovšetko rada, by som s dnešnými deťmi už robiť nechcela ani za vyšší plat. A veru nie je zasa až taký vysoký, častokrát sa rovná mesačnému vreckovému podnikateľskému dieťaťu ,ba je oveľa menší.:eek: O znevažovaní neznačkového oblečenia a podobných neopodstatnených útokoch dnešných tenegerov ani nehovorím . Fandím učiteľom a dokonca im želám skorší odchod do dôchodku. Zaslúžia si to predovšetkým ich nervy. :) Papier vždy dokážeš opraviť, zaplatíš prípadne pokutu, ale skús vrátiť zdravie dieťaťu, ktoré si ublíži a nie je to Tvoja vina, alebo sa ti dusí,pretože je choré a minúta čakania na sanitku sa Ti zdá celú večnosť.:cool: :cool: :cool: ups končím ,rozkecala som sa príliš...........
Zoltán Kovács
24.10.07,11:17
Súhlasím s Gabi .Prácu ,ktorú som mala nadovšetko rada, by som s dnešnými deťmi už robiť nechcela ani za vyšší plat. A veru nie je zasa až taký vysoký, častokrát sa rovná mesačnému vreckovému podnikateľskému dieťaťu ,ba je oveľa menší.:eek: O znevažovaní neznačkového oblečenia a podobných neopodstatnených útokoch dnešných tenegerov ani nehovorím . Fandím učiteľom a dokonca im želám skorší odchod do dôchodku. Zaslúžia si to predovšetkým ich nervy. :) Papier vždy dokážeš opraviť, zaplatíš prípadne pokutu, ale skús vrátiť zdravie dieťaťu, ktoré si ublíži a nie je to Tvoja vina, alebo sa ti dusí,pretože je choré a minúta čakania na sanitku sa Ti zdá celú večnosť.:cool: :cool: :cool: ups končím ,rozkecala som sa príliš...........

Píšeš z môjho srdca. Matku mám učiteľku, síce na dôchodku, ale aj počas dôchodku pracovala určitý čas. No a teraz po 4 rokoch sa znova vrátila do školy vypomáhať. A verte neverte (a neberte to ako chválenie sa) moja matka, ktorá nikdy nemala problém si vydobiť rešpek u žiakov (bola prísna, ale dobrá učiteľka - robila to zo srdca), je zhrozena s dnešných detí. Pre ních nie je "problém" učiteľa poslať do 3,14...
A nehovoriac o tom, že koľko prebdených noci ju stálo pripravovať sa na ďalší deň výučby, nehovoriac o opravovaní písomiek..... A tá zodpovednosť, ktorú majú. A po 40 rokoch v školstve odchádzala na dôchodok s 7,5 tis. dôchodkov, pritom má univerzitné vzdelanie.
Melnick
24.10.07,11:39
A ešte niečo, chcela by som byť presne taký bača o akom píše plavčík :D :D :D
Janca
24.10.07,11:56
Ja by som učiteľkou nebola ani za milión, a účtovníčkou už tiež nechcem byť! Síce ma tá práca dosť baví, ale nie je to pre mňa to pravé orechové a rozhodla som sa radikálne zmeniť smerovanie v mojom živote. Spravila som prvý krok - začala som študovať VŠ, úúúúúplne iný odbor ako účto. Strašne ma to baví, bol to môj celoživotný koníček a veľmi ľutujem tých stratených rokov, že som nevykročila tým správnym smerom hneď po maturite. Ale povedala som si, že nikdy nie je neskoro.

Držím Ti palce, mňa nemá kto správne nakopnúť, stále váham v mojom veku začať niečo nové - mňa to ťahá stále viac a viac k "prírodným záležitostiam". Hm, budem musieť na sebe viac zapracovať.
Marianna01
24.10.07,13:15
Držím Ti palce, mňa nemá kto správne nakopnúť, stále váham v mojom veku začať niečo nové - mňa to ťahá stále viac a viac k "prírodným záležitostiam". Hm, budem musieť na sebe viac zapracovať.

Aj ja držím renatke palce a zároveň ju obdivuje. Ja sa na takýto krok v duchu chystám už veľmi dlho a zrejme sa ešte nejaký ten čas chystať budem. A ktovie, či ho aj urobím, ale bola by som najšťastnejší človek na svete...:)

A k tomu zabijakovi klincov - Bez ladu a skladu má pesničku (ešte s Rybníčkom za bubnami): ...čím chceš byť, čím chceš byť . - udavač, udavač... Neviem presne text, ale pýtajú sa chlapca v každej triede, čím chce byť, on na to stále - udavač, udavač. Nakoniec je dospelý a robí, to, čo ho baví - udáva rytmus... :D:D:D
renatan
25.10.07,04:00
Jani a Mariannka, dík za podporu. Ja som sa na to chystala už pár rôčkov a stále som mala pocit, že už na to nie som najmladšia. (Ako keby som čakala, že omladnem-cha cha). Najskôr začal študovať brat - pri štyroch malých deťoch, tak som tichúčko závidela, no a keď začala sestra staršia o dva roky, tak to bolo to, čo ma nakoplo. Ale veľmi dôležité bolo, že zrovna v tom roku otvárali odbor na VŠ ktorý mňa zaujímal a bol v blízkosti môjho bydliska a nie na opačnom konci republiky a hlavne brali BEZ SKÚŠOK! Momentálne je to pre mňa niečo úžasné po tom stereotype deti, práca, domácnosť. Ako by som sa vrátila o dvadsať rokov dozadu. Odporúčam všetkým.
olio
27.10.07,14:53
Presne tak, stále štrajkujú, že majú nízke platy, pritom si denne odučia napr. nejakých 5-7 hodín, majú 8 týždňov dovolenky a ak naše detičky niečo nevedia, tak sú "blbé" detičky a nie učitelia. Dúfam, že sa nikoho nedotknem....


Chcem byť učiteľkou.....
...a čo ti v tom bráni:confused:. Ale ak chceš byť učiteľkou kvôli 22 hodinovému týždennému úväzku, ôsmim týždňom dovolenky a možnosti štrajkovať, môže sa ti veľmi rýchlo stať, že všetky detičky "hodíš do jedného vreca" s tým, že sú blbé... ;)
PS: Najľahšia je práca, ktorú robí niekto iný...
JankaO
28.10.07,15:36
Milé kolegyne, kolegovia. Určite si občas vzdychnete:
Keby som sa ešte raz narodil, tak budem ........



Presne viem, len neviem, ako sa to volá a povedať, že leštič gúl je nejako čudné. Ale sú to tí - a videla som to v televízore, čo majú biele rukavičky, vyberajú spadnuté gule pri biliarde a preleštia ich. No proste žiaden stres. Preleštíš, položíš máš odrobené.:D
Rozalka
28.10.07,17:28
Presne viem, len neviem, ako sa to volá a povedať, že leštič gúl je nejako čudné. Ale sú to tí - a videla som to v televízore, čo majú biele rukavičky, vyberajú spadnuté gule pri biliarde a preleštia ich. No proste žiaden stres. Preleštíš, položíš máš odrobené.:D
A ja som si myslela, že vianočné ... ;):cool:
ZuzanaP
29.10.07,09:32
...a čo ti v tom bráni:confused:. Ale ak chceš byť učiteľkou kvôli 22 hodinovému týždennému úväzku, ôsmim týždňom dovolenky a možnosti štrajkovať, môže sa ti veľmi rýchlo stať, že všetky detičky "hodíš do jedného vreca" s tým, že sú blbé... ;)
PS: Najľahšia je práca, ktorú robí niekto iný...


Nič, len si myslím, že učitelia to majú o niečo ľahšie... Toť len môj názor...
cloe
29.10.07,22:24
Nič, len si myslím, že učitelia to majú o niečo ľahšie... Toť len môj názor...

Neviem, či to majú učiteľky ľahšie, ale všetky moje priateľky - učiteľky vyzerajú veľmi zachovalo;) /Aspoň telesne:D/.
olio
30.10.07,03:52
Neviem, či to majú učiteľky ľahšie, ale všetky moje priateľky - učiteľky vyzerajú veľmi zachovalo;) /Aspoň telesne:D/.
To je tým, že pracujú s mladými a to im nedovolí starnúť...:)
Rozalka
02.11.07,08:20
Presne viem, len neviem, ako sa to volá a povedať, že leštič gúl je nejako čudné. Ale sú to tí - a videla som to v televízore, čo majú biele rukavičky, vyberajú spadnuté gule pri biliarde a preleštia ich. No proste žiaden stres. Preleštíš, položíš máš odrobené.:D
JankaO, budú majstrovstvá sveta v biliarde v Las Vegas, určite budú potrebovať veľaaaaaaaaaaa leštičov, snáď ti dajú nejaké vyleštiť ...
Zoltán Kovács
02.11.07,08:30
Presne viem, len neviem, ako sa to volá a povedať, že leštič gúl je nejako čudné. Ale sú to tí - a videla som to v televízore, čo majú biele rukavičky, vyberajú spadnuté gule pri biliarde a preleštia ich. No proste žiaden stres. Preleštíš, položíš máš odrobené.:D
To nie sú leštiči gúl, ale rozhodcovia, ktorí musia robiť skúšky z pravidiel hry....
Rozalka
02.11.07,08:52
To nie sú leštiči gúl, ale rozhodcovia, ktorí musia robiť skúšky z pravidiel hry....
škoda, že tu sa nedá pridať bod, dala by som ti .......
Gabi03
02.11.07,08:58
škoda, že tu sa nedá pridať bod, dala by som ti .......

mimotemy Eiketa, bod 12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.
Rozalka
02.11.07,09:13
mimotemy Eiketa, bod 12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.
To platí len v odbornej oblasti! v HOBBY oddelení sa bod prideliť nedá.
JankaO
02.11.07,18:16
To nie sú leštiči gúl, ale rozhodcovia, ktorí musia robiť skúšky z pravidiel hry....


Rozhodcovia tam sú tiež a majú inú funkciu, moji leštiči len leštia.:D
betka
02.11.07,18:38
Momentálne by som chcela byť dirigentrkou. Nie však nejakého orchestra, ale.....
Neznášam oznamovaciu vetu: "treba".:mee: Treba zavolať, treba urobiť zmluvu, bolo by treba ísť na MU vybaviť, volali z DU, treba im zaniesť..., ..... Už mi z toho treba šibe, a keď sa pozrie manžel do chladničky, a povie mi treba ísť do obchodu, chcel by som si dať túto košelu (nie je ešte ožehlená) treba ju ožehliť, treba ísť po deti, dreba dať psovi jesť........ Už potom:mad::mad::mad:, a vybuchnem, .....

Preto by som chcela byť "dirigentkou", vyložila by som si nohy na stôl a: treba mi urobiť kávu, treba, aby mi niekto zašiel kúpiť niečo pod zub, treba aby ma niekto poškrabkal po chrbte:D:D, treba, aby niekto urobil za mňa všetku robotu......, pretože ja som dirigentka a na všetko už se....:---
JankaO
02.11.07,18:43
Momentálne by som chcela byť dirigentrkou. Nie však nejakého orchestra, ale.....
Neznášam oznamovaciu vetu: "treba".:mee: Treba zavolať, treba urobiť zmluvu, bolo by treba ísť na MU vybaviť, volali z DU, treba im zaniesť..., ..... Už mi z toho treba šibe, a keď sa pozrie manžel do chladničky, a povie mi treba ísť do obchodu, chcel by som si dať túto košelu (nie je ešte ožehlená) treba ju ožehliť, treba ísť po deti, dreba dať psovi jesť........ Už potom:mad::mad::mad:, a vybuchnem, .....

Preto by som chcela byť "dirigentkou", vyložila by som si nohy na stôl a: treba mi urobiť kávu, treba, aby mi niekto zašiel kúpiť niečo pod zub, treba aby ma niekto poškrabkal po chrbte:D:D, treba, aby niekto urobil za mňa všetku robotu......, pretože ja som dirigentka a na všetko už se....:---


Tak toto sa volá menežovanie ľudských zdrojov...:D(Dirigovalo sa za totality - už sme vyspelejší.):D:D:D
betka
02.11.07,18:48
Tak toto sa volá menežovanie ľudských zdrojov...:D(Dirigovalo sa za totality - už sme vyspelejší.):D:D:D

Ja nechcem menežovať, ja chcem dirigovať :D;) A k tomu používať i ukazovák.

Treba ísť nakúpiť ......, a ako "dirigentka" by som natiahla ukazováčik smerom k dverám (aj by som si ho niečim predžila, natiahla by som si naň nejakú tyčku, na konci s nejakou ihlou a riadnou) a VON, a ešte by som tým koncom šťopla do zadku.:D
Rozalka
03.11.07,08:22
Momentálne by som chcela byť dirigentrkou. Nie však nejakého orchestra, ale.....
Neznášam oznamovaciu vetu: "treba".:mee: Treba zavolať, treba urobiť zmluvu, bolo by treba ísť na MU vybaviť, volali z DU, treba im zaniesť..., ..... Už mi z toho treba šibe, a keď sa pozrie manžel do chladničky, a povie mi treba ísť do obchodu, chcel by som si dať túto košelu (nie je ešte ožehlená) treba ju ožehliť, treba ísť po deti, dreba dať psovi jesť........ Už potom:mad::mad::mad:, a vybuchnem, .....

Preto by som chcela byť "dirigentkou", vyložila by som si nohy na stôl a: treba mi urobiť kávu, treba, aby mi niekto zašiel kúpiť niečo pod zub, treba aby ma niekto poškrabkal po chrbte:D:D, treba, aby niekto urobil za mňa všetku robotu......, pretože ja som dirigentka a na všetko už se....:---
Betka, u vás v domácnosti sa nenachádza človek s menom SATO?
SATO príde, SATO spraví, SATO vyžehlí, SATO pôjde pre deti, SATO .....
evina
03.11.07,09:15
Väčšina z Vás píše, čo ste chceli, resp. by ste chceli byť. Ja som po skončení VŠE - obchodná fakulta vedela presne čo nechcem robiť - sedieť v učtárni a robiť účtovníctvo :D. Pracovala som dlho vo svojom obore - obchod a revolučné zmeny a materstvo ma prinútili urobiť zmenu a hľa som tam, kde som nechcela byť:)

Priznávam však bez mučenia, že ma táto práca baví, nie je stereotypná /myslím samozrejme na stále sa meniacu legislatívu/ a na všetky jej zákulisia som si už zvykla:) /vrátane igelitkárov:D/
Pepa
03.11.07,10:35
Betka, u vás v domácnosti sa nenachádza človek s menom SATO?
SATO príde, SATO spraví, SATO vyžehlí, SATO pôjde pre deti, SATO .....
:D:D sb sa odtrepal na polovačku a nechal tu SATA, len sa furt k ničomu nemá :eek:
abel
03.11.07,10:42
:D:D sb sa odtrepal na polovačku a nechal tu SATA, len sa furt k ničomu nemá :eek:
mimotemy SATO sa neskloňuje mimotemy (ani neskláňa, lebo sa už len plazí :D)