killi
25.10.07,18:33
chceme začať s prevádzkou malého bufetu.
Vie mi nikto konkrétne poradiť čo všetko k tomu treba.
Priestori mám.
mysimis
25.10.07,16:35
Pokiaľ máš priestory, potrebuješ ŽL, na ŽÚ si zriadiš prevádzku, potom povolenie od mesta - otváracie hodiny, na hygienu si dáš žiadosť o schválenie prevádzky, kolok za 500,- Sk, prevádzkový poriadok, fotokópiu ŽL a nájomnú zmluvu príp. LV.
Zoltán Kovács
25.10.07,16:36
Preštuduj si HACCP
killi
25.10.07,16:40
čo všetko budem musieť mať prichystané pre hygienu ...
mysimis
25.10.07,16:41
čo všetko budem musieť mať prichystané pre hygienu ...

žiadosť o schválenie prevádzky, kolok za 500,- Sk, prevádzkový poriadok, fotokópiu ŽL a nájomnú zmluvu príp. LV.
killi
25.10.07,16:45
viete mi niekto povedať ako dlho budú "vybavovačky" trvať?
živn. list, hgiena , NR
mysimis
25.10.07,16:49
ŽL vybavíš asi do táždňa, mesto dáva vyjadrenie zo dňa na deň /záleží asi aj kde to je/ a hygiena asi 2 týždne. Toto sú ale len moje skúsenosti.
killi
25.10.07,16:58
:o díkes, idem nato
lenkak
25.10.07,17:10
na hygienu záleží od toho, čo budeš ponúkať.
Excise Duty
25.10.07,17:21
chceme začať s prevádzkou malého bufetu.
Vie mi nikto konkrétne poradiť čo všetko k tomu treba.
Priestori mám.

Budú sa v bufete predávať aj alkoholické nápoje?
0sunshine0
28.10.07,15:04
My sme zriadovali bufet k 1. 9. tohto roku. V podstate to nie je nic zlozite. ako uz pisali, treba len urobit nahlasku na mesto ohladom otvaracich hodin, mne to urobili na pockanie, na hygienu treba ziadost zaslat 30 dni pred spustenim prevadzky, no my sme to nestihli, lebo tam bolo treba dat ako prilohu schvalenu najomnu zmluvu (kedze nemame vlastne priestory) a tak sme to dali len dva tyzdne pred otvorenim, ale vsetko sa stihlo. Kedze je to bufet, kde predavame iba balene vyrobky, nebolo zlozite vypracovat haccp, alebo v nasom pripade to bol len prevadzkovy poriadok. ked tam budes zamestnavat nejakeho zamestnanca, treba, aby mal aj zdravotny preukaz a ak nie je vyuceny v odbore aj skusky o vykone epidemiologickych cinnosti... to sa robi na hygiene. Podas ziadost o vykon tychto skusok, pride ti oznamenie o datume konania a tam pride clovek s kolkom 700 Sk. ak budes potrebovat, ja som bola aj na skoleni, ktore poriadala hygiena v nasom regione, k tymto skuskam. Mozem ti to potom poslat. Nie je toho vela, celkovo asi tri strany textu, co treba ku skuskam vediet. Tak vela stastia. Nech sa dari.
tetrisss
28.10.07,15:38
na hygienu záleží od toho, čo budeš ponúkať.

Toto je tiez dolezite, pretoze ak tam chces ponukat nieco varene, tak tam platia celkom ine hygienicke poziadavky. A este ak budes mat alkohol, tak sa potom treba prihlasit ako predajca alkoholu.
321totti
12.01.08,17:19
Ja by som sa chcel tiez opitat, lebo chcem urobit bufet na strednej skole. Ze by som tam robil bagety a nejake pitie a sladkosti... co vsetko na to potrebujem okrem zivnosti
lenkak
12.01.08,17:21
ak budeš predávať balené bagety, t.j. že s nimi nebudeš manipulovať, tak Ti postačí jednoduchý prev. poriadok. Ako náhle budeš sám vyrábať bagety, tak už musíš mať HACCP.
Choď priamo na hygienu, nech Ti dajú informácie, čo od Teba budú chcieť, menil sa im zákon, a zišlo by sa presnejšie stanovisko od nich.
mitasik
04.02.08,06:26
chcel by som tiez otvorit bufet , ak by si mi mohol poslat podklady, na skusku z hygieny bol by som velmi vdacny. prípadne skusenost na co si mam dat pozor
dakujem

polrud@gmail .com