martinhh
30.10.07,13:08
Ak mate akekolvek dotazy tykajuce sa financii- uvery, poistenie, investovanie, dds, dss atd kludne sa pytajte...

sorry za diakritiku :---
Johanka
30.10.07,12:46
To je inzerát :) ?
martinhh
31.10.07,10:48
To je inzerát :) ?
nie je ak by bol tak by som to sem nepisal... ludia maju rozne dotazy na ktore ak budem vediet odpovedat rad tak ucinim... inzerat by som dal do inzercie :)
joni102
31.10.07,11:27
Ak mate akekolvek dotazy tykajuce sa financii- uvery, poistenie, investovanie, dds, dss atd kludne sa pytajte...

sorry za diakritiku :---

okej, mam pre teba ulohu:

chcem uver na rekonstrukciu nehnutel. v hodnote cca 500.000sk, nehnutelnost nevlastnim, som szco, slobodna...co mi poradis?
martinhh
01.11.07,10:14
ok... mas moznost zohnat si rucitela?? ak ano jednoducha a schodna moznost stavebne sporenie kde do 500.000Sk uveru nie je potrebne rucit nehnutelnostou ale rucitelom. szco.. prisposobit danove priznanie za rok 2007 alebo mozno bude postacovat to z roku 2006.. otazka znie komu ides rekonstruovat nehnutelnost, ci mas ine uvery, kolko sk mas k dispozicii... zatial je to iba takato stroha odpoved
Johanka
01.11.07,14:55
ok... mas moznost zohnat si rucitela?? ak ano jednoducha a schodna moznost stavebne sporenie kde do 500.000Sk uveru nie je potrebne rucit nehnutelnostou ale rucitelom. szco.. prisposobit danove priznanie za rok 2007 alebo mozno bude postacovat to z roku 2006.. otazka znie komu ides rekonstruovat nehnutelnost, ci mas ine uvery, kolko sk mas k dispozicii... zatial je to iba takato stroha odpoved
Podčiarknutému nerozumiem.
Prv ako to začneš vysvetľovať, prečítaj si , prosím, Etiketu Porady ;).
martinhh
01.11.07,15:14
johanka co sa tyka reakcie na slovo PRISPOSOBIT... dam to do praxe.. vela ludi ktori su szco sa snazi minimalizovat zaklad dane v danovom priznani, ci uz pouzivaju normalne alebo nekale praktiky nie je moja vec, narazal som na to aby dana ziadatelka/ziadatel mali dostatocne vysoky prijem na splnenie podmienok banky... preto som pouzil slovo prisposobit.
ak som porusil etiketu rad by som od vas presny bod porusenia :)
účtovník 007
01.11.07,15:16
Podčiarknutému nerozumiem.
Prv ako to začneš vysvetľovať, prečítaj si , prosím, Etiketu Porady ;).

Johanka neviem, prečo by si mal martinhh prečítať etiketu porady. Nevidím nič zlé v jeho odpovedi. Prispôsobiť daňové priznanie môže znamenať pripraviť sa na to, že budem potrebovať úver a základ dane v roku 2007 čo najviac upraviť, aby môje daň. priznanie zakladalo možnosť o úver sa zaujímať. Mám na mysli napr. neuplatniť odpisy, vyhnúť sa zbytočným výdavkom... Ja pokladám jeho odpoveď za dobrú, aj keď reagoval na otázku, ktorej cieľom bolo "rypnúť" a nie sa skutočne pýtať. Ak aj zadávateľ témy mal dobrý úmysel a chcel poradiť v oblasti v ktorej si myslí, že je dobrý, tak po Tvojich dvoch príspevkoch ho asi chuť prejde.

PS: martinhh kým som dopísala svoj príspevok, už si ma predbehol :)
mandula
01.11.07,15:23
Podčiarknutému nerozumiem.
Prv ako to začneš vysvetľovať, prečítaj si , prosím, Etiketu Porady ;).

napr. "prispôsobiť daňové priznanie" pre účely úveru u szčo účtujúceho v sústave JÚ sa dá aj tak, že sa dohodnem s odberateľom, aby mi zaplatil pohľadávku splatnú v januári budúceho roka, ešte v decembri tohto roka. A nebude to v rozpore ani so zákonmi, ani s etiketou.
martinhh
01.11.07,15:55
Johanka neviem, prečo by si mal martinhh prečítať etiketu porady. Nevidím nič zlé v jeho odpovedi. Prispôsobiť daňové priznanie môže znamenať pripraviť sa na to, že budem potrebovať úver a základ dane v roku 2007 čo najviac upraviť, aby môje daň. priznanie zakladalo možnosť o úver sa zaujímať. Mám na mysli napr. neuplatniť odpisy, vyhnúť sa zbytočným výdavkom... Ja pokladám jeho odpoveď za dobrú, aj keď reagoval na otázku, ktorej cieľom bolo "rypnúť" a nie sa skutočne pýtať. Ak aj zadávateľ témy mal dobrý úmysel a chcel poradiť v oblasti v ktorej si myslí, že je dobrý, tak po Tvojich dvoch príspevkoch ho asi chuť prejde.

PS: martinhh kým som dopísala svoj príspevok, už si ma predbehol :)


dakujem za uctovny "background" :)
to ze niekto rypol je uplne normalne ale dovody nerozoberam nakolko by to bolo mimo temy a nestoji mi to za povsimnutie...
joni102
02.11.07,09:08
ok... mas moznost zohnat si rucitela?? ak ano jednoducha a schodna moznost stavebne sporenie kde do 500.000Sk uveru nie je potrebne rucit nehnutelnostou ale rucitelom. szco.. prisposobit danove priznanie za rok 2007 alebo mozno bude postacovat to z roku 2006.. otazka znie komu ides rekonstruovat nehnutelnost, ci mas ine uvery, kolko sk mas k dispozicii... zatial je to iba takato stroha odpoved

Bola som sa spytat v stavebke a tam mi teta povedala, ze pretoze som slobodna bude potrebovat rucitelov 3 a to sa mi zda neunosne vela. Preto som sa aj pytala ci neexistuju aj ine cesty ako prist k uveru ci len stavebko. Ale bolo to aj trochu rypnutie, jednoducho som bola zvedava co vymyslis.
- Rekostrukcia uz prebieha, a bude pokracovat aj na jar
- ine uvery nemam
- k dispozicii nemam vela pretoze som takmer vsetko uz pouzila
Zoltán Kovács
02.11.07,09:10
Bola som sa spytat v stavebke a tam mi teta povedala, ze pretoze som slobodna bude potrebovat rucitelov 3 a to sa mi zda neunosne vela. Preto som sa aj pytala ci neexistuju aj ine cesty ako prist k uveru ci len stavebko. Ale bolo to aj trochu rypnutie, jednoducho som bola zvedava co vymyslis.
- Rekostrukcia uz prebieha, a bude pokracovat aj na jar
- ine uvery nemam
- k dispozicii nemam vela pretoze som takmer vsetko uz pouzila

Tomuto sa čudujem, ja mám medziúver zo stav.spor., som slobodný a nepotrebovali ani jedného ručiteľa.
joni102
02.11.07,09:24
Tomuto sa čudujem, ja mám medziúver zo stav.spor., som slobodný a nepotrebovali ani jedného ručiteľa.


Podmienky sa menili (tak vravela tetuska), lebo slobodni vraj nesplacali tak pre nich sprisnili podmienky. A este zalezi ci si si predtym sporil, ci nie.
Zoltán Kovács
02.11.07,09:30
Podmienky sa menili (tak vravela tetuska), lebo slobodni vraj nesplacali tak pre nich sprisnili podmienky. A este zalezi ci si si predtym sporil, ci nie.

Či niekto spláca alebo nespláca, to nemá nič spoločné s tým, či som alebo nie som ženatý, skôr s mojou serioznosťou, resp. finančnou situáciou. Mal som už aj pred požiadaním medziúveru u nich sporenie, a mám aj teraz.
joni102
02.11.07,09:44
ved prave, predtym si sporil a teda si sa pre nich stal "znamym" klientom a teda aj serioznym. Tieto spolcnosti si robia prieskumy kto splaca, kto nie, kolko maju rokov ti co nesplacaju, stav, atd. a podla toho nastavuju podmienky. Zavisi aj v ktorej stavebke mas uver, ja som sa bola pytat v pss.
Zoltán Kovács
02.11.07,09:47
ved prave, predtym si sporil a teda si sa pre nich stal "znamym" klientom a teda aj serioznym. Tieto spolcnosti si robia prieskumy kto splaca, kto nie, kolko maju rokov ti co nesplacaju, stav, atd. a podla toho nastavuju podmienky. Zavisi aj v ktorej stavebke mas uver, ja som sa bola pytat v pss.

Aj ja mám PSS.
martinhh
02.11.07,13:37
Bola som sa spytat v stavebke a tam mi teta povedala, ze pretoze som slobodna bude potrebovat rucitelov 3 a to sa mi zda neunosne vela. Preto som sa aj pytala ci neexistuju aj ine cesty ako prist k uveru ci len stavebko. Ale bolo to aj trochu rypnutie, jednoducho som bola zvedava co vymyslis.
- Rekostrukcia uz prebieha, a bude pokracovat aj na jar
- ine uvery nemam
- k dispozicii nemam vela pretoze som takmer vsetko uz pouzila


co sa tyka rucitelov idealne je ak by rucil manzelsky par... to s 3 rucitelmi je nejak mimo... iba slobodni su v tzv rizikovej skupine a je uver vyplacany nie klasicky tj 80% na zaciatku a 20% po vydokladovani ale 40% 40% a 20%.... su aj ine alternativy napr uver z banky kde do 200 000 nie je potrebny rucitel nad 200.000 uz je nutny a zavisi aj na co sa vyuzivaju peniaze... napr su specificke uvery na plynofikaciu, strechy, kurenie atd.
martinhh
02.11.07,13:39
Tomuto sa čudujem, ja mám medziúver zo stav.spor., som slobodný a nepotrebovali ani jedného ručiteľa.

nie je to nahodou uz stavebny uver?? alebo ste uz niekedy mali alebo mate v PSS uver a na zaklade platobnej discipliny ste dostali bonus a to ze mozete poziadat o nasledny uver...
alebo rucite nehnutelnostou :)
Zoltán Kovács
02.11.07,13:41
nie je to nahodou uz stavebny uver?? alebo ste uz niekedy mali alebo mate v PSS uver a na zaklade platobnej discipliny ste dostali bonus a to ze mozete poziadat o nasledny uver...
alebo rucite nehnutelnostou :)

Je to môj prvý úver, resp. medziúver. Mal som už jedno sporenie ukončené, ale som nevyužil možnosť úveru, tak vyplatili iba mnou ušetrené peniaze a úroky + štátnu dotáciu. (Bolo to najlepšie zhodnotenie mojích peňazí v tom období). Za medziúver ničím neručím.
martinhh
02.11.07,13:42
ved prave, predtym si sporil a teda si sa pre nich stal "znamym" klientom a teda aj serioznym. Tieto spolcnosti si robia prieskumy kto splaca, kto nie, kolko maju rokov ti co nesplacaju, stav, atd. a podla toho nastavuju podmienky. Zavisi aj v ktorej stavebke mas uver, ja som sa bola pytat v pss.

pss meni podmienky v priemere kazde dva tri tyzdne ale co sa tyka tych rucitelov to vidim ako riadnu hlupost... nakolko by to neboli rucitelia ale napr rucitel preberatel alebo spoludlznik preberatel a to pri slobodnych neakceptuju nakolko kazda osoba musi splnat bonitu samostatne...
martinhh
02.11.07,13:49
Je to môj prvý úver, resp. medziúver. Mal som už jedno sporenie ukončené, ale som nevyužil možnosť úveru, tak vyplatili iba mnou ušetrené peniaze a úroky + štátnu dotáciu. (Bolo to najlepšie zhodnotenie mojích peňazí v tom období). Za medziúver ničím neručím.

prave tou prvou zmluvou ste sa pre nich stali "disciplinovanym" klientom nakolko ste pravdepodobne vzdy nacas vkladali prostriedky pocas 6 rokov na stavebne sporenie...
Johanka
03.11.07,10:02
Johanka neviem, prečo by si mal martinhh prečítať etiketu porady. Nevidím nič zlé v jeho odpovedi. Prispôsobiť daňové priznanie môže znamenať pripraviť sa na to, že budem potrebovať úver a základ dane v roku 2007 čo najviac upraviť, aby môje daň. priznanie zakladalo možnosť o úver sa zaujímať. Mám na mysli napr. neuplatniť odpisy, vyhnúť sa zbytočným výdavkom... Ja pokladám jeho odpoveď za dobrú, aj keď reagoval na otázku, ktorej cieľom bolo "rypnúť" a nie sa skutočne pýtať. Ak aj zadávateľ témy mal dobrý úmysel a chcel poradiť v oblasti v ktorej si myslí, že je dobrý, tak po Tvojich dvoch príspevkoch ho asi chuť prejde.

PS: martinhh kým som dopísala svoj príspevok, už si ma predbehol :)
mimotemy keby som nebola oslovená, ani neodpoviem ...
1. na tom , že by si nový člen prečítal Etiketu, nevidím nič zlé, skôr naopak :),
2. poväčšine na tomto fóre iba odpovedám, tak sa snáď môžem niečo aj opýtať keď nerozumiem, čo som na začiatok - z Tvojho pohľadu rýpania - aj napísala :),
3. príspevky, po ktorých by mňa mala prejsť chuť prispievať na Poradu radšej ani nepočítam :).
martinhh
03.11.07,10:30
mimotemy keby som nebola oslovená, ani neodpoviem ...
1. na tom , že by si nový člen prečítal Etiketu, nevidím nič zlé, skôr naopak :),
2. poväčšine na tomto fóre iba odpovedám, tak sa snáď môžem niečo aj opýtať keď nerozumiem, čo som na začiatok - z Tvojho pohľadu rýpania - aj napísala :),
3. príspevky, po ktorých by mňa mala prejsť chuť prispievať na Poradu radšej ani nepočítam :).

mimotemy za 1. myslim si ze to bolo mimo temy
za 2. dost alibisticka odpoved