Zavrieť

Porady

Financie

Ak mate akekolvek dotazy tykajuce sa financii- uvery, poistenie, investovanie, dds, dss atd kludne sa pytajte...

sorry za diakritiku
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To je inzerát ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

Johanka Pozri príspevok
To je inzerát ?
nie je ak by bol tak by som to sem nepisal... ludia maju rozne dotazy na ktore ak budem vediet odpovedat rad tak ucinim... inzerat by som dal do inzercie
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

martinhh Pozri príspevok
Ak mate akekolvek dotazy tykajuce sa financii- uvery, poistenie, investovanie, dds, dss atd kludne sa pytajte...

sorry za diakritiku
okej, mam pre teba ulohu:

chcem uver na rekonstrukciu nehnutel. v hodnote cca 500.000sk, nehnutelnost nevlastnim, som szco, slobodna...co mi poradis?
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

ok... mas moznost zohnat si rucitela?? ak ano jednoducha a schodna moznost stavebne sporenie kde do 500.000Sk uveru nie je potrebne rucit nehnutelnostou ale rucitelom. szco.. prisposobit danove priznanie za rok 2007 alebo mozno bude postacovat to z roku 2006.. otazka znie komu ides rekonstruovat nehnutelnost, ci mas ine uvery, kolko sk mas k dispozicii... zatial je to iba takato stroha odpoved
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

martinhh Pozri príspevok
ok... mas moznost zohnat si rucitela?? ak ano jednoducha a schodna moznost stavebne sporenie kde do 500.000Sk uveru nie je potrebne rucit nehnutelnostou ale rucitelom. szco.. prisposobit danove priznanie za rok 2007 alebo mozno bude postacovat to z roku 2006.. otazka znie komu ides rekonstruovat nehnutelnost, ci mas ine uvery, kolko sk mas k dispozicii... zatial je to iba takato stroha odpoved
Podčiarknutému nerozumiem.
Prv ako to začneš vysvetľovať, prečítaj si , prosím, Etiketu Porady .
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

johanka co sa tyka reakcie na slovo PRISPOSOBIT... dam to do praxe.. vela ludi ktori su szco sa snazi minimalizovat zaklad dane v danovom priznani, ci uz pouzivaju normalne alebo nekale praktiky nie je moja vec, narazal som na to aby dana ziadatelka/ziadatel mali dostatocne vysoky prijem na splnenie podmienok banky... preto som pouzil slovo prisposobit.
ak som porusil etiketu rad by som od vas presny bod porusenia
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Johanka Pozri príspevok
Podčiarknutému nerozumiem.
Prv ako to začneš vysvetľovať, prečítaj si , prosím, Etiketu Porady .
Johanka neviem, prečo by si mal martinhh prečítať etiketu porady. Nevidím nič zlé v jeho odpovedi. Prispôsobiť daňové priznanie môže znamenať pripraviť sa na to, že budem potrebovať úver a základ dane v roku 2007 čo najviac upraviť, aby môje daň. priznanie zakladalo možnosť o úver sa zaujímať. Mám na mysli napr. neuplatniť odpisy, vyhnúť sa zbytočným výdavkom... Ja pokladám jeho odpoveď za dobrú, aj keď reagoval na otázku, ktorej cieľom bolo "rypnúť" a nie sa skutočne pýtať. Ak aj zadávateľ témy mal dobrý úmysel a chcel poradiť v oblasti v ktorej si myslí, že je dobrý, tak po Tvojich dvoch príspevkoch ho asi chuť prejde.

PS: martinhh kým som dopísala svoj príspevok, už si ma predbehol
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Johanka Pozri príspevok
Podčiarknutému nerozumiem.
Prv ako to začneš vysvetľovať, prečítaj si , prosím, Etiketu Porady .
napr. "prispôsobiť daňové priznanie" pre účely úveru u szčo účtujúceho v sústave JÚ sa dá aj tak, že sa dohodnem s odberateľom, aby mi zaplatil pohľadávku splatnú v januári budúceho roka, ešte v decembri tohto roka. A nebude to v rozpore ani so zákonmi, ani s etiketou.
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

účtovník 007 Pozri príspevok
Johanka neviem, prečo by si mal martinhh prečítať etiketu porady. Nevidím nič zlé v jeho odpovedi. Prispôsobiť daňové priznanie môže znamenať pripraviť sa na to, že budem potrebovať úver a základ dane v roku 2007 čo najviac upraviť, aby môje daň. priznanie zakladalo možnosť o úver sa zaujímať. Mám na mysli napr. neuplatniť odpisy, vyhnúť sa zbytočným výdavkom... Ja pokladám jeho odpoveď za dobrú, aj keď reagoval na otázku, ktorej cieľom bolo "rypnúť" a nie sa skutočne pýtať. Ak aj zadávateľ témy mal dobrý úmysel a chcel poradiť v oblasti v ktorej si myslí, že je dobrý, tak po Tvojich dvoch príspevkoch ho asi chuť prejde.

PS: martinhh kým som dopísala svoj príspevok, už si ma predbehol

dakujem za uctovny "background"
to ze niekto rypol je uplne normalne ale dovody nerozoberam nakolko by to bolo mimo temy a nestoji mi to za povsimnutie...
Naposledy upravil martinhh : 01.11.07 at 16:59 Dôvod: doplnenie
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

martinhh Pozri príspevok
ok... mas moznost zohnat si rucitela?? ak ano jednoducha a schodna moznost stavebne sporenie kde do 500.000Sk uveru nie je potrebne rucit nehnutelnostou ale rucitelom. szco.. prisposobit danove priznanie za rok 2007 alebo mozno bude postacovat to z roku 2006.. otazka znie komu ides rekonstruovat nehnutelnost, ci mas ine uvery, kolko sk mas k dispozicii... zatial je to iba takato stroha odpoved
Bola som sa spytat v stavebke a tam mi teta povedala, ze pretoze som slobodna bude potrebovat rucitelov 3 a to sa mi zda neunosne vela. Preto som sa aj pytala ci neexistuju aj ine cesty ako prist k uveru ci len stavebko. Ale bolo to aj trochu rypnutie, jednoducho som bola zvedava co vymyslis.
- Rekostrukcia uz prebieha, a bude pokracovat aj na jar
- ine uvery nemam
- k dispozicii nemam vela pretoze som takmer vsetko uz pouzila
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
joni102 Pozri príspevok
Bola som sa spytat v stavebke a tam mi teta povedala, ze pretoze som slobodna bude potrebovat rucitelov 3 a to sa mi zda neunosne vela. Preto som sa aj pytala ci neexistuju aj ine cesty ako prist k uveru ci len stavebko. Ale bolo to aj trochu rypnutie, jednoducho som bola zvedava co vymyslis.
- Rekostrukcia uz prebieha, a bude pokracovat aj na jar
- ine uvery nemam
- k dispozicii nemam vela pretoze som takmer vsetko uz pouzila
Tomuto sa čudujem, ja mám medziúver zo stav.spor., som slobodný a nepotrebovali ani jedného ručiteľa.
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

smith Pozri príspevok
Tomuto sa čudujem, ja mám medziúver zo stav.spor., som slobodný a nepotrebovali ani jedného ručiteľa.

Podmienky sa menili (tak vravela tetuska), lebo slobodni vraj nesplacali tak pre nich sprisnili podmienky. A este zalezi ci si si predtym sporil, ci nie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
joni102 Pozri príspevok
Podmienky sa menili (tak vravela tetuska), lebo slobodni vraj nesplacali tak pre nich sprisnili podmienky. A este zalezi ci si si predtym sporil, ci nie.
Či niekto spláca alebo nespláca, to nemá nič spoločné s tým, či som alebo nie som ženatý, skôr s mojou serioznosťou, resp. finančnou situáciou. Mal som už aj pred požiadaním medziúveru u nich sporenie, a mám aj teraz.
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

ved prave, predtym si sporil a teda si sa pre nich stal "znamym" klientom a teda aj serioznym. Tieto spolcnosti si robia prieskumy kto splaca, kto nie, kolko maju rokov ti co nesplacaju, stav, atd. a podla toho nastavuju podmienky. Zavisi aj v ktorej stavebke mas uver, ja som sa bola pytat v pss.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
joni102 Pozri príspevok
ved prave, predtym si sporil a teda si sa pre nich stal "znamym" klientom a teda aj serioznym. Tieto spolcnosti si robia prieskumy kto splaca, kto nie, kolko maju rokov ti co nesplacaju, stav, atd. a podla toho nastavuju podmienky. Zavisi aj v ktorej stavebke mas uver, ja som sa bola pytat v pss.
Aj ja mám PSS.
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

joni102 Pozri príspevok
Bola som sa spytat v stavebke a tam mi teta povedala, ze pretoze som slobodna bude potrebovat rucitelov 3 a to sa mi zda neunosne vela. Preto som sa aj pytala ci neexistuju aj ine cesty ako prist k uveru ci len stavebko. Ale bolo to aj trochu rypnutie, jednoducho som bola zvedava co vymyslis.
- Rekostrukcia uz prebieha, a bude pokracovat aj na jar
- ine uvery nemam
- k dispozicii nemam vela pretoze som takmer vsetko uz pouzila

co sa tyka rucitelov idealne je ak by rucil manzelsky par... to s 3 rucitelmi je nejak mimo... iba slobodni su v tzv rizikovej skupine a je uver vyplacany nie klasicky tj 80% na zaciatku a 20% po vydokladovani ale 40% 40% a 20%.... su aj ine alternativy napr uver z banky kde do 200 000 nie je potrebny rucitel nad 200.000 uz je nutny a zavisi aj na co sa vyuzivaju peniaze... napr su specificke uvery na plynofikaciu, strechy, kurenie atd.
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

smith Pozri príspevok
Tomuto sa čudujem, ja mám medziúver zo stav.spor., som slobodný a nepotrebovali ani jedného ručiteľa.
nie je to nahodou uz stavebny uver?? alebo ste uz niekedy mali alebo mate v PSS uver a na zaklade platobnej discipliny ste dostali bonus a to ze mozete poziadat o nasledny uver...
alebo rucite nehnutelnostou
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
martinhh Pozri príspevok
nie je to nahodou uz stavebny uver?? alebo ste uz niekedy mali alebo mate v PSS uver a na zaklade platobnej discipliny ste dostali bonus a to ze mozete poziadat o nasledny uver...
alebo rucite nehnutelnostou
Je to môj prvý úver, resp. medziúver. Mal som už jedno sporenie ukončené, ale som nevyužil možnosť úveru, tak vyplatili iba mnou ušetrené peniaze a úroky + štátnu dotáciu. (Bolo to najlepšie zhodnotenie mojích peňazí v tom období). Za medziúver ničím neručím.
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

joni102 Pozri príspevok
ved prave, predtym si sporil a teda si sa pre nich stal "znamym" klientom a teda aj serioznym. Tieto spolcnosti si robia prieskumy kto splaca, kto nie, kolko maju rokov ti co nesplacaju, stav, atd. a podla toho nastavuju podmienky. Zavisi aj v ktorej stavebke mas uver, ja som sa bola pytat v pss.
pss meni podmienky v priemere kazde dva tri tyzdne ale co sa tyka tych rucitelov to vidim ako riadnu hlupost... nakolko by to neboli rucitelia ale napr rucitel preberatel alebo spoludlznik preberatel a to pri slobodnych neakceptuju nakolko kazda osoba musi splnat bonitu samostatne...
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

smith Pozri príspevok
Je to môj prvý úver, resp. medziúver. Mal som už jedno sporenie ukončené, ale som nevyužil možnosť úveru, tak vyplatili iba mnou ušetrené peniaze a úroky + štátnu dotáciu. (Bolo to najlepšie zhodnotenie mojích peňazí v tom období). Za medziúver ničím neručím.
prave tou prvou zmluvou ste sa pre nich stali "disciplinovanym" klientom nakolko ste pravdepodobne vzdy nacas vkladali prostriedky pocas 6 rokov na stavebne sporenie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať