Tanče
05.11.07,18:48
otravuje mi zivot pri nete vyskakovacie okno, ktore pripajam v prilohe. Pôvodne som používala Orange world cez mobil mala som aninstalovany orangenet. Teraz idem cez modem ineho operatora. Najprv mi stale vyskakovalo okno na pripojenie na orangenet, preto som ho odstranila a teraz mi vyskakuje take ako je v prilohe. vyskakuje mi neustale a ja ho musim odklikavat lebo mi v tu ranu stoji internet. Neviem nikde v sietovych pripojeniach najs nieco o tom aby mi to stale ponukalo rep. neponukalo ale priznam sa ze tomu teda velmi nerozumiem, preto potrebujem cudzi rozum. Dik::o
Zoltán Kovács
05.11.07,17:53
Etiketa porady:

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

Keď chceš odpoveď od Chobota, tak čakaj, možno sa ešte tu ukáže.
Stefan2005
05.11.07,17:59
Používaš Mozillu Firefox?
Skús pozrieť Nástroje / Možnosti / Rozšírené / Sieť / Nastavenie , kde sa nastavuje pripojenie (proxy) prehliadača...
Kazu
05.11.07,18:02
Veď môžu odpovedať "iní machri" a to už nie je konkrétne oslovenie člena Porady :---
Tanče
05.11.07,18:03
Etiketa porady:

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

Keď chceš odpoveď od Chobota, tak čakaj, možno sa ešte tu ukáže.
sorry, som novačik.
Tanče
05.11.07,18:04
...no a tam mam kde a čo hľadať?
Tanče
05.11.07,18:05
Veď môžu odpovedať "iní machri" a to už nie je konkrétne oslovenie člena Porady :---
díky za podporu, dolezity je pre mna ten problem a nie oslovenie. este raz dik.
Zoltán Kovács
05.11.07,18:08
díky za podporu, dolezity je pre mna ten problem a nie oslovenie. este raz dik.

mimotemyExistuje aj určitá kultúra na tejto stránke, ktorú sa snažíme ako tak dodržiavať.

P.S. A zase robíme mrnííík.
M3G
05.11.07,18:12
mimotemyExistuje aj určitá kultúra na tejto stránke, ktorú sa snažíme ako tak dodržiavať.

P.S. A zase robíme mrnííík.

mimotemy čo je mrník? mr*ník, pričom *=d ?
Zoltán Kovács
05.11.07,18:15
mimotemy čo je mrník? mr*ník, pričom *=d ?

Pozri tu:

http://www.porada.sk/t63660-vykladovy-slovnik-porady.html
Tanče
05.11.07,18:32
mimotemy čo je mrník? mr*ník, pričom *=d ?


... a to ze riesite co je to mrnik na tomto mieste je v sulade s kulturou tohto fora? Haaa???
Tanče
05.11.07,18:38
...no a tam mam kde a čo hľadať?

Stefan2005, toto bola otazka na teba. Vies mi poradit dalej prosim??
kukučka
05.11.07,19:06
mimotemy čo je mrník? mr*ník, pričom *=d ?

zlezaradil od mazáka by som túto otázku nečakala :rolleyes:
Tanče
05.11.07,19:13
zlezaradil od mazáka by som túto otázku nečakala :rolleyes:

PROSIM VAS CHODTE UZ DO KELU S VASIM MRDNIKOM.
DAKUJEM!
Stefan2005
05.11.07,19:32
sorry, nebol som hneď k dispozícii. Myslel som tým, aby si skontroloval nastavenie prehliadača, či sa chce pripojiť na terajšieho tvojho poskytovateľa internetu...
kukučka
05.11.07,19:40
... a to ze riesite co je to mrnik na tomto mieste je v sulade s kulturou tohto fora? Haaa???

A čo keby si sa zamyslela nad svojou kultúrou?
Tanče
05.11.07,19:45
sorry, nebol som hneď k dispozícii. Myslel som tým, aby si skontroloval nastavenie prehliadača, či sa chce pripojiť na terajšieho tvojho poskytovateľa internetu...

a to zistim ako? v nastaveniach proxy mam zaskrtnuté policko"automaticky detekovat nastavenie. ...
(mozes mi hovorit v zenskom rode)
M3G
05.11.07,19:55
zlezaradil od mazáka by som túto otázku nečakala :rolleyes:

vieš, čo to dá roboty, vložiť do vyhľadávača "mrník", musíš dokonca stlačiť tlačidlo "Go" a potom musíš zase klikať.

Ale nie, vážne....zdal sa slabý ten mrník, čo sa tu nachádzal, tak som chcel aj ja s niečím prispieť. A zároveň som tušil, že sa niekto aj nachytá a tiež prispie. :)
chlap
05.11.07,20:45
otravuje mi zivot pri nete vyskakovacie okno, ktore pripajam v prilohe. Pôvodne som používala Orange world cez mobil mala som aninstalovany orangenet. Teraz idem cez modem ineho operatora. Najprv mi stale vyskakovalo okno na pripojenie na orangenet, preto som ho odstranila a teraz mi vyskakuje take ako je v prilohe. vyskakuje mi neustale a ja ho musim odklikavat lebo mi v tu ranu stoji internet. Neviem nikde v sietovych pripojeniach najs nieco o tom aby mi to stale ponukalo rep. neponukalo ale priznam sa ze tomu teda velmi nerozumiem, preto potrebujem cudzi rozum. Dik:---

Robí ti to preto, lebo si odstránila to predchádzajúce pripojenie. (Viď: http://support.microsoft.com/kb/227391)

Skús nasledovný postup: Internet Explorer - Nástroje - Možnosti siete Internet... - záložka "Pripojenia". ----- tu musíš nastaviť nové predvolené telefonické pripojenie siete. ....... Ak s tým budeš mať problém, strč nám sem PrintScreen tejto obrazovky, aby sme ti pomohli ...... ja teraz už ďalej neviem, lebo telefonické pripojenie už 2 roky nepoužívam.
M3G
05.11.07,21:01
Robí ti to preto, lebo si odstránila to predchádzajúce pripojenie. (Viď: http://support.microsoft.com/kb/227391)

Skús nasledovný postup: Internet Explorer - Nástroje - Možnosti siete Internet... - záložka "Pripojenia". ----- tu musíš nastaviť nové predvolené telefonické pripojenie siete. ....... Ak s tým budeš mať problém, strč nám sem PrintScreen tejto obrazovky, aby sme ti pomohli ...... ja teraz už ďalej neviem, lebo telefonické pripojenie už 2 roky nepoužívam.

ale by mohla odstrániť nepoužívané telefonické pripojenie....btw printsreen sa robí približne tak, že stlačíš tlačidlo "print screen" vpravo hore na klávesnici. Potom otvoríš napr. skicár t.j. štart-programy-príslušentvo-skicár a potom stlačíš CTRL+V. Súbor uložíš s príponou *.jpg a potom nám to sem na poradu hodíš, aby sme ti mohli viac poradiť.
Tanče
05.11.07,21:13
Robí ti to preto, lebo si odstránila to predchádzajúce pripojenie. (Viď: http://support.microsoft.com/kb/227391)

Skús nasledovný postup: Internet Explorer - Nástroje - Možnosti siete Internet... - záložka "Pripojenia". ----- tu musíš nastaviť nové predvolené telefonické pripojenie siete. ....... Ak s tým budeš mať problém, strč nám sem PrintScreen tejto obrazovky, aby sme ti pomohli ...... ja teraz už ďalej neviem, lebo telefonické pripojenie už 2 roky nepoužívam.

som z toho total pako, som len užívateľ. Ale: ten orangenet už nepoužívam, mam ho porerátorom zrušený. Teraz mi funguje internet cez modem druhého operátora, a používam mozillu. ale pripajam v prílohan Print screen z explorera aj mozilly. (neviem ale ci to je to co si chcel)
chlap
05.11.07,21:18
som z toho total pako, som len užívateľ. Ale: ten orangenet už nepoužívam, mam ho porerátorom zrušený. Teraz mi funguje internet cez modem druhého operátora, a používam mozillu. ale pripajam v prílohan Print screen z explorera aj mozilly. (neviem ale ci to je to co si chcel)

Keď sa pozrieš na ten PrintScreen z IE, uvidíš dole napísané:

"Current default: None" ..... nemáš nastavené prednastavené pripojenie.

Takže klikni na to tlačítko vedľa "Set default" a vyber ako defaultné pripojenie to "Virtuálne súkromné pripojenie".

Problém by mal byť vyriešený.
kitky
05.11.07,23:50
Etiketa porady:

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

Keď chceš odpoveď od Chobota, tak čakaj, možno sa ešte tu ukáže.


Ale no tak. Az take zle to hadam nebude.Keby sme mali vsetci a vsetko do detailov dodrziavat unudili by sme sa k smrti.
Namiesto robotickej odpovede si jej pohol pomoct zrusit vyskakujuce okienko a bolo by po dalsom probleme.:cool:
Tanče
06.11.07,07:43
Keď sa pozrieš na ten PrintScreen z IE, uvidíš dole napísané:

"Current default: None" ..... nemáš nastavené prednastavené pripojenie.

Takže klikni na to tlačítko vedľa "Set default" a vyber ako defaultné pripojenie to "Virtuálne súkromné pripojenie".

Problém by mal byť vyriešený.


Sorry, ale v exploreri mi to nerobi, len v mozille a tam su tie nastavenia proxy odlišné od explorera. Vyskušala som tam všetky možnosti ale nič nepomáha. Asi to bude v niečom zapeklitom...:mee:
Stefan2005
06.11.07,07:58
Tak skús odinštalovať Firefox, znova nainsťalovať... (resp. malo by ti ponúknuť prevziať nastenia z IE).
Danila
06.11.07,08:58
Ale no tak. Az take zle to hadam nebude.Keby sme mali vsetci a vsetko do detailov dodrziavat unudili by sme sa k smrti.
Namiesto robotickej odpovede si jej pohol pomoct zrusit vyskakujuce okienko a bolo by po dalsom probleme.:cool:Prepáč, ale za také správanie, a taký arogantný spôsob žiadania o pomoc mi neostáva nič iné, len tým, ktorí jej doteraz radili / a to je vraj nick ženského rodu / poďakovať. Aj Tebe za pokus o jej obhajobu. Obávam sa, že keď to budeme prehliadať tak onedlho odpovedať dostaneme príkazom. A takýto jav sa tu stáva v poslednom čase každodenným pravidlom. S radosťou ale musím pripomenúť, že sa našli aj takí, ktorí boli schopní po upozornení sa ospravedlniť. A teraz sa ospravedlňujem aj ja za toto:mimotemy
Tanče
06.11.07,09:52
Prepáč, ale za také správanie, a taký arogantný spôsob žiadania o pomoc mi neostáva nič iné, len tým, ktorí jej doteraz radili / a to je vraj nick ženského rodu / poďakovať. Aj Tebe za pokus o jej obhajobu. Obávam sa, že keď to budeme prehliadať tak onedlho odpovedať dostaneme príkazom. A takýto jav sa tu stáva v poslednom čase každodenným pravidlom. S radosťou ale musím pripomenúť, že sa našli aj takí, ktorí boli schopní po upozornení sa ospravedlniť. A teraz sa ospravedlňujem aj ja za toto:mimotemy

Dobre som pochopila, ze moj problem som prezentovala arogantnym spôsobom? Co konkretne? Nech sa toho vyvarujem nabudúce. DIK
sta
06.11.07,09:54
Dobre som pochopila, ze moj problem som prezentovala arogantnym spôsobom? Co konkretne? Nech sa toho vyvarujem nabudúce. DIK

Stačilo len, aby si si po prihlásení/zaregistrovaní sa na túto stránku prečítala toto:

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
kukučka
06.11.07,10:12
A už máš ten problém vyriešený?
Tanče
06.11.07,11:31
Stačilo len, aby si si po prihlásení/zaregistrovaní sa na túto stránku prečítala toto:

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

Dik za usmernenie. Od vcera co som sa zaregistrovala sa naozaj len učim s touto strankou pracovať. Možno by stálo za to aby skúsení poraďáci si všimli ak je niekto nováčik a pomohli mu sa zaradiť ako pušťať na neho len poznámočky a kritiku.
Ešte raz ďakujem a ospravedlňujem sa ak moje konanie bolo neetické.:o
rakerian
06.11.07,11:42
Myslel som si, že je táto téma o probléme hlášky, ktorá sa zobrazuje jednému z užívateľov porady. Keď som si však prešiel 3 strany príspevkov, tak vidím, že sa tu skôr rozoberá etiketa porady.
Etiketa je fajn, aj ja som s ňou súhlasil a je potrebná pre vedenie takého rozsiahleho fóra. Ale ak by mňa niekto oslovil v názve, či priamo v príspevku, tak by ma ani len nenapadlo, že sa to vymyká nejakým pravidlám ak sem prídem, prihlásim sa a uvidím to, tak odpoviem a pomôžem ak viem.
www.porada.sk (http://www.porada.sk) je podľa mňa o radách a pomoci. Ak oslovením niekoho anonymného niekým ďalším anonymným prichádza užívateľ o možnosť dozvedieť sa čo so svojím problémom, tak potom neviem...
Ani netuším čo zlé sa stalo oslovením konkrétnej osoby... vlastne nicku :rolleyes:
Tanče
06.11.07,11:43
Prepáč, ale za také správanie, a taký arogantný spôsob žiadania o pomoc mi neostáva nič iné, len tým, ktorí jej doteraz radili / a to je vraj nick ženského rodu / poďakovať. Aj Tebe za pokus o jej obhajobu. Obávam sa, že keď to budeme prehliadať tak onedlho odpovedať dostaneme príkazom. A takýto jav sa tu stáva v poslednom čase každodenným pravidlom. S radosťou ale musím pripomenúť, že sa našli aj takí, ktorí boli schopní po upozornení sa ospravedlniť. A teraz sa ospravedlňujem aj ja za toto:mimotemy

Už som asi pochopila tú arogantnost. Aspon dufam ze je to v tom smajlikovi, ktorého som pochopila ako hanbiaceho sa, až teraz som prišla na to že vyplazuje jazyk. Tak v tom prípade si mala pravdu. Este tisíckrat sorry!
Tanče
06.11.07,14:21
Myslel som si, že je táto téma o probléme hlášky, ktorá sa zobrazuje jednému z užívateľov porady. Keď som si však prešiel 3 strany príspevkov, tak vidím, že sa tu skôr rozoberá etiketa porady.
Etiketa je fajn, aj ja som s ňou súhlasil a je potrebná pre vedenie takého rozsiahleho fóra. Ale ak by mňa niekto oslovil v názve, či priamo v príspevku, tak by ma ani len nenapadlo, že sa to vymyká nejakým pravidlám ak sem prídem, prihlásim sa a uvidím to, tak odpoviem a pomôžem ak viem.
www.porada.sk (http://www.porada.sk) je podľa mňa o radách a pomoci. Ak oslovením niekoho anonymného niekým ďalším anonymným prichádza užívateľ o možnosť dozvedieť sa čo so svojím problémom, tak potom neviem...
Ani netuším čo zlé sa stalo oslovením konkrétnej osoby... vlastne nicku :rolleyes:

Rakerian si fajn.
Ak by niekoho zaujímalo riešenie môjho problému, tak je tu:
CHYBA 623, ktorú mi vyhadzovalo som odstránila v exploreri - bolo treba zaškrtnúť v Nástroje" -"možnosti internetu" - "connections" -Never dial a connection". A bolo to!
Na diskusnom fore na Mozille je o tom rozsiahla diskusia, tak to snad niekomu pomôže aj tu.
Papa :D
kitky
06.11.07,14:34
Prepáč, ale za také správanie, a taký arogantný spôsob žiadania o pomoc mi neostáva nič iné, len tým, ktorí jej doteraz radili / a to je vraj nick ženského rodu / poďakovať. Aj Tebe za pokus o jej obhajobu. Obávam sa, že keď to budeme prehliadať tak onedlho odpovedať dostaneme príkazom. A takýto jav sa tu stáva v poslednom čase každodenným pravidlom. S radosťou ale musím pripomenúť, že sa našli aj takí, ktorí boli schopní po upozornení sa ospravedlniť. A teraz sa ospravedlňujem aj ja za toto:mimotemy
nikoho neobhajujem, nech sa obhajuje kazdy sam. sme svojpravni.ja som reagovala na smitha a na jeho odpoved - neodpoved na problem.a vyjadrila som svoj nazor, co si o tom myslim.
mohla som?;)
Chobot
06.11.07,15:07
Rakerian si fajn.
Ak by niekoho zaujímalo riešenie môjho problému, tak je tu:
CHYBA 623, ktorú mi vyhadzovalo som odstránila v exploreri - bolo treba zaškrtnúť v Nástroje" -"možnosti internetu" - "connections" -Never dial a connection". A bolo to!
Na diskusnom fore na Mozille je o tom rozsiahla diskusia, tak to snad niekomu pomôže aj tu.
Papa :D


Až teraz som sa dostal k porade a vidím, že problém je vyriešený. Myslím, že by sa to bolo zaobišlo aj tých príspevkov, ktoré boli mimotemy.
Danila
06.11.07,18:06
Hlboko sa všetkým v tejto téme ospravedlňujem, že som sa ohradila proti posielaniu do kelu a vyplazovaniu jazyka na poraďákov príspevkom mimotemy. Zobrala som na vedomie, že čo je dané b....., nie je dané v.....:)
Stefan2005
06.11.07,20:57
Sumarizujúc túto tému silnie môj dojem, že niektoré otázky sú sem hodené ako návnada - trochu ich vyskúšam, trochu poštengrujem a pritom sa dobre pobavím (hlavne na tom, keď niekto chce udržať diskusiu v zmysle etiky Porady).
Najprv autor vo svojej otázke prehlási, že priznam sa ze tomu teda velmi nerozumiem, preto potrebujem cudzi rozum, potom posúri odpovedajúcich, ktorí na diaľku sa snažia odhaliť konfiguráciu počítača zadávateľa otázky (ktorý mimochodom o tom uviedol minimum), a nakoniec vyhodí riešenie: A bolo to! Na diskusnom fore na Mozille je o tom rozsiahla diskusia,.
Lebo môžem zodpovedne povedať, že kto vie, čo je to Mozilla fórum, a dokáže s ním pracovať, tak nebude ohľadne Firefoxu klásť najprv otázky na Porade (týmto v žiadnom prípade sa nechcem dotknúť Porady - odborníci cez PC asi vedia o čom píšem).
Týmto som chcel vyjadriť tiež len svoj názor...
kukučka
06.11.07,21:05
som tu nováčik, nevyznám sa tu, ale viem, kto je na Porade macher?
rakerian
07.11.07,06:55
Rakerian si fajn.
Ak by niekoho zaujímalo riešenie môjho problému, tak je tu:
CHYBA 623, ktorú mi vyhadzovalo som odstránila v exploreri - bolo treba zaškrtnúť v Nástroje" -"možnosti internetu" - "connections" -Never dial a connection". A bolo to!
Na diskusnom fore na Mozille je o tom rozsiahla diskusia, tak to snad niekomu pomôže aj tu.
Papa :D


GRATULUJEM! :)
Sledoval som tuto tému, pretože som nevedel poradiť a zaujímalo ako sa problém vyrieši. :rolleyes:
Tanče
07.11.07,17:03
PRIZNAM sa, ze uz som vobec nemala chut sa zapajat do tejto debaty lebo ... :mee:
Ale som rada ze som to predsa nevydrzala a nakukla sem a zistila ze tu funguju chapavi ludia. Skutocne mala som problem z ktoreho som bola totlt vytocena pri neustalom odklikavani tej hlasky a v tej mojej zufalosti som ani neviem ako sa dostala na Poradu. Zeby osud? Aby mali jasno aj ti podozrievavejsi, naozaj nejake spekulacie a provokacie s vasimi reakciami som nemala v umysle. Aj to bol mozno osud ze mi do cesty prisiel manik, ktory bol ochotny sa mi na to pozriet a to ON mi to vynural na tom fore na Mozille. Mna by to nenapadlo. Som uzivatel nie internetovy macher. Ale mozno aj takato inoformacia pomoze dalsim "hladacom" riesenia problemu. To ze to od sameho zaciatku vypalilo koli mojej neskusenosti tak ako to vyzeralo, som sa niekolkokrat ospravedlnila. Uprimne. A mozno je to aj dobre, lebo ma to velmi poucilo. Plati to skvele zlate pravidlo (mozno by stalo za to ho vsunut do nejakych inych zasad tohto fora) ze VSETKO ZLE JE AJ NA NIECO DOBRE. Takze zaroven dakujem ze mam nove vedomosti ako sa chovat pretoze ste ma v tom usmernovali aj vy. Ci uz prijemnou formou alebo neprijemnou... dolezity je vysledok. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif A VERIM tomu ze aj takato debata MIMO TEMY prispeje k dalsiemu vyvoju fungovania tohto fora, lebo ste skutocne skveli. A mozno este jeden trufaly navrh administratorom, vytiahnut nejakym sposobom priebeh tejto debaty pod samostatnu poradu a demonstrovat na nom ako sa co ma alebo nema. Ako prakticky priklad. Tot odo mna asi vsjo, verte ze je mi na dusi krasnejsie. Staly usmev a vzdy pozitivne myslenie prajem vsekym p o r a d a k o m. :)
Melnick
07.11.07,17:21
PRIZNAM sa, ze uz som vobec nemala chut sa zapajat do tejto debaty lebo ... :mee:
Staly usmev a vzdy pozitivne myslenie prajem vsekym p o r a d a k o m. :)

Dúfam, že to nie je pozdrav na rozlúčku. :) Do témy som sa nezapájala, lebo som Ti nevedela pomôcť, ale mnohí by boli :mee: ak by si na Poradu zanevrela.:)
Tanče
07.11.07,17:36
Dúfam, že to nie je pozdrav na rozlúčku. :) Do témy som sa nezapájala, lebo som Ti nevedela pomôcť, ale mnohí by boli :mee: ak by si na Poradu zanevrela.:)

Ako som uz v mojom poslednom "vyznani" napisala, povodne som fakt chut nemala. Ale prispevok andrej rv a ostatni suhlasiaci (dufam ze toto nie je proti etikete) ma znova nakopli. Videla som to totiz tak, ze keby som sa aj s niecim ozvala, tak budem zatratena, tak ako ma niektori v tom mojom povodnom probleme zatratili. A tak som si uvedomila ze jedna ovca nerobi cele stado a ze zivot je krasny a vzdy po burke vyjde slniecko... a ja sa teda tesim na dalsie debaty.;)
chlap
07.11.07,19:50
...... A tak som si uvedomila ze jedna ovca nerobi cele stado a ze zivot je krasny a vzdy po burke vyjde slniecko... a ja sa teda tesim na dalsie debaty.;)

Teším sa s tebou ....
Elena Navrátilová
08.11.07,03:08
Ako som uz v mojom poslednom "vyznani" napisala, povodne som fakt chut nemala. Ale prispevok andrej rv a ostatni suhlasiaci (dufam ze toto nie je proti etikete) ma znova nakopli. Videla som to totiz tak, ze keby som sa aj s niecim ozvala, tak budem zatratena, tak ako ma niektori v tom mojom povodnom probleme zatratili. A tak som si uvedomila ze jedna ovca nerobi cele stado a ze zivot je krasny a vzdy po burke vyjde slniecko... a ja sa teda tesim na dalsie debaty.;)
Nemusíš sa obávať žiadneho zatratenia. Po každej búrke výjde zas slniečko... a ani kaša sa nikdy neje taká horúca. Vitaj na porade. Diskusia medzi ľuďmi je predsa to čo sem na toto fórum jednoducho patrí. Krásne ránko a pohodový dníček. ;)
Danila
08.11.07,07:55
PRIZNAM sa, ze uz som vobec nemala chut sa zapajat do tejto debaty lebo ... :mee:
Ale som rada ze som to predsa nevydrzala a nakukla sem a zistila ze tu funguju chapavi ludia. Skutocne mala som problem z ktoreho som bola totlt vytocena pri neustalom odklikavani tej hlasky a v tej mojej zufalosti som ani neviem ako sa dostala na Poradu. Zeby osud? Aby mali jasno aj ti podozrievavejsi, naozaj nejake spekulacie a provokacie s vasimi reakciami som nemala v umysle. Aj to bol mozno osud ze mi do cesty prisiel manik, ktory bol ochotny sa mi na to pozriet a to ON mi to vynural na tom fore na Mozille. Mna by to nenapadlo. Som uzivatel nie internetovy macher. Ale mozno aj takato inoformacia pomoze dalsim "hladacom" riesenia problemu. To ze to od sameho zaciatku vypalilo koli mojej neskusenosti tak ako to vyzeralo, som sa niekolkokrat ospravedlnila. Uprimne. A mozno je to aj dobre, lebo ma to velmi poucilo. Plati to skvele zlate pravidlo (mozno by stalo za to ho vsunut do nejakych inych zasad tohto fora) ze VSETKO ZLE JE AJ NA NIECO DOBRE. Takze zaroven dakujem ze mam nove vedomosti ako sa chovat pretoze ste ma v tom usmernovali aj vy. Ci uz prijemnou formou alebo neprijemnou... dolezity je vysledok. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif A VERIM tomu ze aj takato debata MIMO TEMY prispeje k dalsiemu vyvoju fungovania tohto fora, lebo ste skutocne skveli. A mozno este jeden trufaly navrh administratorom, vytiahnut nejakym sposobom priebeh tejto debaty pod samostatnu poradu a demonstrovat na nom ako sa co ma alebo nema. Ako prakticky priklad. Tot odo mna asi vsjo, verte ze je mi na dusi krasnejsie. Staly usmev a vzdy pozitivne myslenie prajem vsekym p o r a d a k o m. :)Som rada, že som klikla, a že si na Porade. Dovoľ mi preto jedno vysvetlenie. Prednedávnom jeden nick ponúkol ako alternatívu podnikania svoje nahé, ešte k tomu neforemné telo a jeho služby. Ktorí sme tému zachytili, snažili sme sa svojim postojom podobné praktiky eliminovať a k mojej radosti - úspešne / téma bola vymazaná/. Pred pár dňami nás jeden nick poslal do pi..... a tituloval ako ko...... Po upozornení, že sa tu snažíme o slušnosť a vzájomnú úctu sa ospravedlnil. Podľa mňa tiež sme sa snažili o slušnosť na Porade úspešne. A keďže doby, v ktorých sme museli mať na všetko jednoliaty a jednofarebný názor, sú pravdepodobe nenávratne preč/ aspoň v to dúfam/, dovolili sme si ten náš aj v Tvojom prípade vyjadriť mimotemy . Vôbec nie so zámerom akokoľvek Ťa od Porady odradiť. Tvoje ospravedlnenie som brala ako ústretové pochopenie skutočnosti, že ľudia sme tu rôzni. Tak prepáč moju názorovú odlišnosť, / ktorú nehodlám meniť/ ak sa Ťa osobne dotkla. Ďakujem.:)
Melnick
08.11.07,11:19
Krásne slová od Danily , múdre ,také aká je ona sama a naozaj pravdivé. :)
Danila si vzácny človek s názormi, ktoré nemeníš podľa nálady a stojíš si za nimi aj keď niekedy Ti za ne mnohí slovne ublížia .:):):):):):):)
Tanče
08.11.07,15:45
. Tvoje ospravedlnenie som brala ako ústretové pochopenie skutočnosti, že ľudia sme tu rôzni. Tak prepáč moju názorovú odlišnosť, / ktorú nehodlám meniť/ ak sa Ťa osobne dotkla. Ďakujem.:)

Vidim ze povodny problem (ktory uz nastastie nie je) sa previja do uspesnej mimotemy, tak prispejem este aj ja.
Som rada ze si takto reagovala na moje ospravedlnenia. Je zvycajne u ludi viac ktritizovat, ale ak sa aj niekto dopusti chyby za ktoru sa ospravedlni tak je to vsetko znesitelnejsie a zmiernujucejsie napatie ak je ospravedlnenie prijate. U teba to teda kvitujem.
Teraz som si presla celu tu debatu a prisla som na to, ze ja som sice bola "takmer obvinena" z provokacie ale v tej debate sa vlastne k provokacii dokonca priznal VIP-ak a dalsi VIP-aci sa pridali. Nachytali sme sa na to viaceri.... a ja prva, takze som si to aj pekne zlizla, kym VIP provokater len tichucku udeluje suhlasy... Neviem, mozno to takto staci.
SKutocne nam chyba sebakritika a taka zmierlivost v konani ale aj v mysleni. ... Ale mozno by sa oplatilo otvorit novu temu na tuto temu...
PS: je to tak dobre, ze si tak neoblomna zmenit svoj nazor?
Melnick
08.11.07,15:55
mimotemy Tanče nezapriem v sebe zvedavca - prosím -vysvetli mi Tvoje záujmy v profile.:D:D:D Tuším,že si sa v niektorom príspevku prezentovala ako žena, preto sa pýtam.:eek::eek::eek:
Ináč, neskôr môžem príspevok aj vymazať ,ak bude niekomu vadiť, že robím mrník :):):).
Tanče
08.11.07,16:28
mimotemy Tanče nezapriem v sebe zvedavca - prosím -vysvetli mi Tvoje záujmy v profile.:D:D:D Tuším,že si sa v niektorom príspevku prezentovala ako žena, preto sa pýtam.:eek::eek::eek:
Ináč, neskôr môžem príspevok aj vymazať ,ak bude niekomu vadiť, že robím mrník :):):).


pozri si temu domáci miláčikovia (http://www.porada.sk/t17056-domaci-milacikovia.html) .
... teraz sa smejem lebo az pri tvojej otazke ma napadlo, to co asi napadlo teba. ... ale to by asi napadlo kazdeho. Mam to prepisat?
este mi porad (akurat som nad tym spekulovala) ako sa da vymazat prispevoka alebo zmenit...atd. alebo kde tieto veci najdem?

...táto tema sa naozaj stava vseobecnou,;):D:D:D
Zoltán Kovács
08.11.07,16:36
Vidim ze povodny problem (ktory uz nastastie nie je) sa previja do uspesnej mimotemy, tak prispejem este aj ja.
Som rada ze si takto reagovala na moje ospravedlnenia. Je zvycajne u ludi viac ktritizovat, ale ak sa aj niekto dopusti chyby za ktoru sa ospravedlni tak je to vsetko znesitelnejsie a zmiernujucejsie napatie ak je ospravedlnenie prijate. U teba to teda kvitujem.
Teraz som si presla celu tu debatu a prisla som na to, ze ja som sice bola "takmer obvinena" z provokacie ale v tej debate sa vlastne k provokacii dokonca priznal VIP-ak a dalsi VIP-aci sa pridali. Nachytali sme sa na to viaceri.... a ja prva, takze som si to aj pekne zlizla, kym VIP provokater len tichucku udeluje suhlasy... Neviem, mozno to takto staci.
SKutocne nam chyba sebakritika a taka zmierlivost v konani ale aj v mysleni. ... Ale mozno by sa oplatilo otvorit novu temu na tuto temu...
PS: je to tak dobre, ze si tak neoblomna zmenit svoj nazor?

Ten provokatér asi som bol ja hneď prvým príspevkom, aj keď zámer bol uplne iný. Nemyslím si, že ste sa nechali nachytať. Ak si prečítaš svoj príspevok č.7 a následne moju reakciu v príspevku č.8, tak to vlastne rozbúrilo hladinu kľudných vôd (myslím si ja).
Nechcel som aby to celé nabralo takýto smer, preto som sa potom už nepripájal. Ale zase s niektorými príspevkymi môžem aj súhlasiť. Preto udeľujem "tichúčko" (citát od teba) súhlasy.
Melnick
08.11.07,16:40
pozri si temu domáci miláčikovia (http://www.porada.sk/t17056-domaci-milacikovia.html) .
... teraz sa smejem lebo az pri tvojej otazke ma napadlo, to co asi napadlo teba. ... ale to by asi napadlo kazdeho. Mam to prepisat?
este mi porad (akurat som nad tym spekulovala) ako sa da vymazat prispevoka alebo zmenit...atd. alebo kde tieto veci najdem?

...táto tema sa naozaj stava vseobecnou,;):D:D:D

Napísala som Ti postup do ss.:)
Tanče
08.11.07,20:35
Napísala som Ti postup do ss.:)

Ano viem, dakujem ti, chcela som ti HNED odpovedat ale mi chybaju este 3 DNI.
Tanče
08.11.07,20:59
[quote=smith;564748]Ten provokatér asi som bol ja hneď prvým príspevkom,


Nemyslela som teba, pozri prisp.9 a 18. Ja som totiz tvoj prispevok v tej mojej nevedomosti vobec nechapala... oci sa mi otvarali postupne s debatou. A uz som zistila ze takymito "krstami" presli viaceri uz od r. 2005 takze je to OK (?)
Teraz sa bavim na tom , ze VIP kar upozorni svojim sposobom za neetiketu (vlastne spravodlivo a spravne) a dalsi VIP kar to osoli este do vacsej neetikety mimotemy a ked sa na to ozve bazant ako bumerang tak je zotrety. Ale je to naozaj zakon mazakov a bazantov ako kedysi napisal p. Mihal. Ale ved o nič nejde a dobre šme še pobavili :):D.
Je jasne ze kazdy kto chce na takej stranke fungovat, mal by si prestudovat pravidla, lenze ked ta google hodi rovno do temy a vidis tam hned ako funguju otazky a odpovede a po neviemkolkom raze sa ti podari zaregistrovat, tak tam pricapis hned aj svoju otazku a vobec nemas tusaka o nejakej etike a o pravidlach. URcite si na to spomeniete aj vy mazaci ale nemate to stale na mysli co je pochopitelne. Ale je uzasne ze tie pravidla su tu vobec zavedene a urcite je vo väčsine snaha ich dodrziavat.

Mozno by stalo za to upravit stranku tak ze hned pri registracii by si kazdy musel precitat tie pravidla. Pretoze ak sa tieto handrkovania stale opakuju tak to naozaj zbytocne zahlcuje priestor a berie to cas a dviha zlc atd... A bolo by tak jasne, ze kazdy si pravidla precital a ked ich nedodrzuje tak je to uz o inom a nie o nevedomosti. Aj by som to dala do navrhov ale neviem ako a kde., Co ty na to? Poraď.
Zoltán Kovács
09.11.07,09:38
Mozno by stalo za to upravit stranku tak ze hned pri registracii by si kazdy musel precitat tie pravidla. Pretoze ak sa tieto handrkovania stale opakuju tak to naozaj zbytocne zahlcuje priestor a berie to cas a dviha zlc atd... A bolo by tak jasne, ze kazdy si pravidla precital a ked ich nedodrzuje tak je to uz o inom a nie o nevedomosti. Aj by som to dala do navrhov ale neviem ako a kde., Co ty na to? Poraď.


Tebou navrhnutá myšlienka tu už odznela viac krát, takže je to jedine na administrátorovi, či registráciu upraví alebo nie.

P.S. A vlastne takto vyzerá poriadný mrník, celá táto téma je exemplárnym príkladom.
anklar
09.11.07,09:52
Nemusíš sa obávať žiadneho zatratenia. Po každej búrke výjde zas slniečko... a ani kaša sa nikdy neje taká horúca. Vitaj na porade. Diskusia medzi ľuďmi je predsa to čo sem na toto fórum jednoducho patrí. Krásne ránko a pohodový dníček. ;)
Veľmi oceňujem Váš chápavý a láskavý postoj. Aspoň takto.
Tanče
09.11.07,20:34
P.S. A vlastne takto vyzerá poriadný mrník, celá táto téma je exemplárnym príkladom.

suhlasim, a mohla by sa tato tema PREMENOVAT : "Ako vyzera MnP = MRNIK na Porade"
habka
13.11.07,18:45
skus preinstalovat windows. vyhod vsetko a nainstaluj novy. vyzera, ze uz toho ma dost
Zoltán Kovács
13.11.07,18:46
skus preinstalovat windows. vyhod vsetko a nainstaluj novy. vyzera, ze uz toho ma dost
Akože reakcia na pôvodné zadanie? :eek::eek::eek:
Tanče
14.11.07,14:19
Akože reakcia na pôvodné zadanie? :eek::eek::eek:


to nevadí, veď je tiež nová.;)