Ksena
07.11.07,15:46
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s pracovnými zmluvami učiteľov a ich pracovnými úväzkami.
Ide mi o to, že máme pracovníčku, ktorá má uzatvorenú pracovnú zmluvu na 80 % ako vychovávateľka a na 20 % ako učiteľka výchov. Toto by malo byť zatiaľ vporiadku v súlade s nariadením vlády č. 238/2004. Ale vraj podľa tohto predpisu nemôže mať dotyčná uzatvorené 2 pracovné zmluvy, pretože podľa tohto nariadenia má doplnený úväzok. Celý problém je však v tom, že tých 80 % je krytých z originálnych kompetencií a 20 % z prenesených kompetencií obce. Ako to správne má byť? Môžu byť 2 pracovné zmluvy alebo nie. Ide mi aj o vykazovanie voči výkazu P-04 a vykazovaniu voči soc. poisťovni. Ako to ma byť správne? Dopytovala som sa už aj na MŠ, ale zaryto mlčia. Poraďte mi, ak máte overené skúsenosti.
Vopred ďakujem.
Iveta171
07.11.07,14:59
Mám podobný problém a z MŠ mi prišla odpoveď, že mám uzatvoriť jednu PZ na učiteľku a druhu PZ na vychovávateľku.
Ksena
07.11.07,17:43
Prosím ťa a nemáš odvolávku na nejaký predpis, lebo moja riaditeľka, si myslí, že je to v rozpore s nariadením č. 238/2004. Ja som tiež urobila 2 prac. zmluvy, ale ona na mňa tlačí, aby som mala kvalifikovanú odpoveď na tento problém.
adi11
07.11.07,18:27
Ked máte odpoved z MŠ, tak asi by mala byť kvalifikovaná
Ksena
07.11.07,19:59
Ale ja ju nemám.
adi11
08.11.07,05:49
Prepáč má ju IVETA 171.
A prečo tá pracovníčka má 2 prac. pomery, ked sa jedná o vychovávateľku,to nie je jedno vychovávateľka a učiteľka výchov ?
Ksena
08.11.07,07:03
Nie je to jedno, lebo každá pracovná činnosť je fiancovaná z iných finančných zdrojov.
malalulu
08.11.07,07:22
Podľa mňa stačí jedna pracovná zmluva, v nej kvalifikovať % úväzku na učiteľa a vychovávateľa a len účtovne rozúčtovať podľa zdroja financovania.
adi11
08.11.07,07:24
Potom správne to bude keď :
80% - jeden zamestnávateľ
20% - druhý zamestnávateľ

pretože u jedného zamestnávateľa nemôžu byť 2 PP s rovnakou činnosťou i keď platené z iného zdroja / moja skúsenosť /, alebo sa mýlim ?
adi11
08.11.07,07:28
jedna vec je učtovanie a druhá vec je pracovný pomer v PAM, v tom je rozdiel
Iveta171
08.11.07,15:42
Zákon mi z MŠ SR neuviedli. Citujem z odpovede MŠ SR:
"V prípade, ak uvedená zamestnankyňa vykonáva prácu učiteľky na 80% a prácu vychovávateľky na 20%, je potrebné s uvedenou zamestnankyňou uzatvoriť dve pracovné zmluvy. Takisto dve oznámenia o výške a zložení funkčného platu, a to jedno ako učiteľke s odpočtom 5 rokov a jedno ako vychovávateľka s odpočtom 3 rokov."
V mojom prípade ide o neklalifik. uč., ktorá mala udelenú výnimku pred 1.4.2002, tak ju mám v 9 pl. triede.
Ksena
08.11.07,17:40
Ďakujem Iveta171, podporila si môj názor. Môžeš mi prosím ťa napísať, kto to prosím vybavoval na MŠ?
kvet
09.11.07,05:40
Ivetka171, ak sa ti dá, mohla by si uvedené stanovisko MŠ SR zoskenovať a prilepiť sem na poradu. Myslím, že by nás to zaujímalo viacerých.

Ďakujem

Pekný deň
Ivča
09.11.07,15:29
My máme pracovníčku, ktorá má zmluvu na 100%, z toho ako vychovávateľka má 70% a do 100 % si dopĺňa ako učiteľka (tu sa jej prepočítavajú hodiny, lebo ako vych. ma 60 min. hodiny a ako učiteľka 45 min.). Tiež je zaradená v 9 tr. s odpočtom 3 rokov. Takto to robíme už viac rokov. Aj mňa by zujímalo to stanovisko MŠ.
Ďakujem a prajem pekný víkend.
judita1971
09.11.07,15:58
iveta 171 , zdravím Ťa, aj mňa zaujíma táto téma. Lebo v zmysle vyhlášky o miere vyučovacej povinnosti, je umožnené, aby si vychovávateľka doplňala svoj úväzok vyučovaním. A keď sme chodili na školenia MŠ, keď do platnosti prišlo nové zaraďovanie /také ako sa teraz používa/ nikto s MŠ nehovoril o tom, žeby vychovávateľka má mať dva zmluvy, lebo ona si dopĺňa svoj úväzok, tento problém je starý, vychovávateľky si stále doplňali svoje úväzky takto, nový problém vyvstal, keď prišlo rozlišovanie financovania - prenesené a originálne kompetencie. som zvedavá na to čo ti napísali.
Iveta171
12.11.07,14:52
Prípis z MŠ mám oskenovaný a uložený na diskete, ale neviem ako to mám priložiť tu ako prílohu. Aj som to skúšala, ale sa mi nedarilo. Ak niekto poradí ako to dať, rada priložim.
polka
12.11.07,17:00
Prípis z MŠ mám oskenovaný a uložený na diskete, ale neviem ako to mám priložiť tu ako prílohu. Aj som to skúšala, ale sa mi nedarilo. Ak niekto poradí ako to dať, rada priložim.
Keď odpovedáš na tému, tak pod oknom, do ktorého píšeš je ďalšie okno "Dodatočné možnosti", kde si klikneš na "Prílohy" (pridať/odobrať)", otvorí sa ti nové okno. V ňom klikni na "Prehľadávať", V novootvorenom okne klikni na šípočku v riadku "Kde prehľadávať", rozbalia sa ti možnosti a postupne sa preklikáš k uloženému súboru. Po jeho nájdení klikni na konkrétny súbor vo veľkom okne, ukáže sa ti to dolu v riadku a ty klikni na "Otvoriť", v ďalšom otvorenom okne na "Stiahnuť" a máš to tam. Pozor, daný súbor musí mať povolenú koncovku: bmp doc gif html jpe jpeg jpg pdf png ppt psd txt xls zip. Potom už len v spodnom okne, v ktorom je vidieť ten priložený súbor, klikni na "Odoslať odpoveď" a je to.
polka
12.11.07,17:16
Ak by tvoj súbor nemal požadovanú koncovku, tak si ho vtiahni do počítača a zazipuj ho - bude mať koncovku zip, ten sa ti bude dať vložiť sem. Ako zazipovať: pravým tlačidlom myši klikni na oskenovaný súbor, klikni na "Odoslať kam", potom klik na "Komprimovaný(zazipovaný) priečinok" a ono ti ten súbor odošle do nového zazipovaného priečinku. Ten potom vyššieuvedeným spôsobom prilepíš do svojej odpovede.
Ksena
13.11.07,12:47
Môže mi niekto poradiť, že ak sa učiteľke zníži pracovný úväzok zo 100 % na 75 %, či sa jej zníži aj základný úväzok ped. zamestnanca. Môže odmietnúť podpísanie zmeny pracovných podmienok, ak to rozhodlo obecné zasupiteľstvo, že jej znižuje pracovný úväzok? Čo v takom prípade je možné robiť?
kvet
14.11.07,05:16
Ahojte, pripájam stanovisko MŠ SR, ktoré mi zaslala Iveta171.

Pekný deň
Iveta171
14.11.07,06:29
Polka, ďakujem pekne za radu, už sa to vyriešilo ináč. Ale dúfam, že Tvoju radu využijem do budúcna.
Pomohol mi kvet. Obom vďaka.
Ivča
14.11.07,16:51
Normálne som stratila reč. Už niekoľko rokov postupujeme tak, že má vychovávateľka s jednu pracovnú zmluvu. Robilo sa to tak ešte keď sme patrili pod školstvo.
judita1971
14.11.07,19:35
Možno by malo dať MŠ vysvetlenie ako chápe paragraf o doplňaní si úväzku vychovávateľky v nariadení o miere vyučovacej povinnosti. Veď tam sa normálne prepočítavajú hodiny čo učí na hodiny výchovnej práce.