Miki1
15.11.07,09:13
Ahojte všetci, potreboval by som poradiť.
Zamietli mi žiadosť na zápis do OR. Stačí ak chýbajúce údaje budem formovať v prílohe? Musí byť táto príloha overená notárom?
Vďaka za radu
Martina CF
15.11.07,08:28
Je potrebné sformulovať námietky. Najlepšie by bolo keby si napísal čo mali za problém a čo ti vlastne zamietli.
maria7
15.11.07,08:32
Daj si do vyhľadávača zamietnutie zápisu spoločnosti, tam je na 4strane vzor námietky pri zamietnutí zápisu. Mne keď odmietli zápis tak podľa tohto vzoru som urobila námietku a potom som pre istotu dala overiť všetky podpisy, aby to bolo v poriadku a do niekoľkých dní prišiel potom zápis.
Martina CF
15.11.07,08:36
Presne všetko treba dať pre istotu overovať, pretože tam pravá ruka nevie čo robí ľavá. Asi tak to tam vazerá. Teraz sa to dostane k niekomu inému a môže sa stať, že ani tomu sa to nebude páčiť. Nezabudni, že námietky musíš podať do 15 dní.
Miki1
16.11.07,08:39
Ahojte, pripájam ešte dôvody zamietnutia zápisu do OR:

1/ chýbajú výhody poskytnuté osobám podieľajúcim na založení spoločnosti
2/ neboli vyčíslené predpokladané náklady súvisiace so založením a vznikom spoločnosti.

Poradíte mi ako to formovať do námietky,vďaka
Martina CF
16.11.07,10:18
Takže dúfam že ti pomôžem, celé to nazvi:
Námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra

a text bude nasledovný:

Dňa .......... nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu spoločnosti .................... do obchodného registra na základe nášho návrhu podaného dňa ................... Dôvodom pre odmietnutie vykonania zmeny zapísaných údajov bolo, že k návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra neboli predložené všetky prílohy stanovené Vyhláškou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 25/2004 Z.z., a to konkrétne: (vypíš tam tie dva body, ktoré máš uvedené na rozhodnutí zo súdu)

Na základe § 8 ods. 4 a 5 zák. č. 530/2003 Z.z. týmto podávame, proti uvedenému odmietnutiu zo dňa 08.10.2007 v zákonnej lehote



n á m i e t k y,

ku ktorým prikladáme:

Vo vzťahu k chýbajúcim Výhodám poskytnutým osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti a predpokladaným nákladom na založenie spoločnosti prikladáme Dodatok č.1 zo dňa .... k Zakladateľskej listine.

V zmysle § 200b ods. 5 Občianskeho súdneho poriadku žiadame, abý súd vykonal zápis spoločnosti ............ do obchodného registra.


takže takto nejak by mali vyzerať tie námietky a ešte potrebuješ urobiť dodatok k zmluve.
Martina CF
16.11.07,10:24
DODATOK č.1 k Zakladateľskej listine spoločnosti s ručením obmedzeným .......

Zakladateľ (jeho meno, rodné číslo, adresa) týmto v zmysle § 57 ods. 3 a § 105 a nasl. zákona č. 513/1991 Zb., Obchodný zákonník, v znení neskorších predpisov (ďalej len „Obchodný zákonník“) dopĺňa Zakladateľskú listinu spoločnosti s ručením obmedzeným ............... zo dňa ............... (ďalej len „Zakladateľská listina“) nasledovne:

Dopĺňa článok .... (tu uveď jeho číslo)
Výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti

a predpokladané náklady na založenie spoločnosti

(1)Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú žiadne výhody.

(2)Predpokladané náklady Spoločnosti súvisiace so založením a vznikom Spoločnosti predstavujú čiastku 30 000 Sk (slovom: tridsaťtisíc korún slovenských).
Martina CF
16.11.07,10:25
takže takto nejak by to malo vyzerať, prípadne to sprav a pripoj to sem ako prílohu, pozriem ti to prípadne opravím chybičky. veľa zdaru
Miki1
20.11.07,09:25
Ahoj maťa, ďakujem za pridané vzory,veľmi mi to pomohlo.Ešte som sa chcel spýtať či musím tieto námietky overiť u notára.A či ich musíme podpísať obaja konatelia.Nestačí iba jeden?

Veľká vďaka:)
Martina CF
21.11.07,14:01
Ja by som to u notára overiť dala, pretože jeden nikdy nevie.... Na tých súdoch je to zakaždým inak, takže pre istotu behni notárovi a over to... Ja osobne si myslím že stačí podpis jedného z konateľov (ak ide o tie námietky), ale dodatok k zakladateľskej listine by mali obaja... Môj názor, ale nie som si 100% istá... ak to tak nie je prosím opravte ma...