Zavrieť

Porady

Zápis do OR

Ahojte všetci, potreboval by som poradiť.
Zamietli mi žiadosť na zápis do OR. Stačí ak chýbajúce údaje budem formovať v prílohe? Musí byť táto príloha overená notárom?
Vďaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Je potrebné sformulovať námietky. Najlepšie by bolo keby si napísal čo mali za problém a čo ti vlastne zamietli.

    maria7 je offline (nepripojený) maria7

    maria7
    Daj si do vyhľadávača zamietnutie zápisu spoločnosti, tam je na 4strane vzor námietky pri zamietnutí zápisu. Mne keď odmietli zápis tak podľa tohto vzoru som urobila námietku a potom som pre istotu dala overiť všetky podpisy, aby to bolo v poriadku a do niekoľkých dní prišiel potom zápis.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Presne všetko treba dať pre istotu overovať, pretože tam pravá ruka nevie čo robí ľavá. Asi tak to tam vazerá. Teraz sa to dostane k niekomu inému a môže sa stať, že ani tomu sa to nebude páčiť. Nezabudni, že námietky musíš podať do 15 dní.

    Miki1 je offline (nepripojený) Miki1

    Miki1
    Ahojte, pripájam ešte dôvody zamietnutia zápisu do OR:

    1/ chýbajú výhody poskytnuté osobám podieľajúcim na založení spoločnosti
    2/ neboli vyčíslené predpokladané náklady súvisiace so založením a vznikom spoločnosti.

    Poradíte mi ako to formovať do námietky,vďaka

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Takže dúfam že ti pomôžem, celé to nazvi:
    Námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra

    a text bude nasledovný:

    [FONT='Times New Roman','serif']Dňa .......... nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu spoločnosti .................... do obchodného registra na základe nášho návrhu podaného dňa ................... Dôvodom pre odmietnutie vykonania zmeny zapísaných údajov bolo, že k návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra neboli predložené všetky prílohy stanovené Vyhláškou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 25/2004 Z.z., a to konkrétne: (vypíš tam tie dva body, ktoré máš uvedené na rozhodnutí zo súdu)[/FONT]

    [FONT='Times New Roman','serif'][FONT='Times New Roman','serif']Na základe § 8 ods. 4 a 5 zák. č. 530/2003 Z.z. týmto podávame, proti uvedenému odmietnutiu zo dňa 08.10.2007 v zákonnej lehote [/FONT]

    [FONT='Times New Roman','serif']n á m i e t k y,[/FONT]

    [FONT='Times New Roman','serif']ku ktorým prikladáme:[/FONT]

    [FONT='Times New Roman','serif']Vo vzťahu k chýbajúcim Výhodám poskytnutým osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti a predpokladaným nákladom na založenie spoločnosti prikladáme Dodatok č.1 zo dňa .... k Zakladateľskej listine.[/FONT]

    [FONT='Times New Roman','serif']V zmysle § 200b ods. 5 Občianskeho súdneho poriadku žiadame, abý súd vykonal zápis spoločnosti ............ do obchodného registra.[/FONT]


    [FONT='Times New Roman','serif']takže takto nejak by mali vyzerať tie námietky a ešte potrebuješ urobiť dodatok k zmluve.[/FONT][/FONT]





    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    DODATOK č.1 k Zakladateľskej listine spoločnosti s ručením obmedzeným .......

    Zakladateľ (jeho meno, rodné číslo, adresa) týmto v zmysle § 57 ods. 3 a § 105 a nasl. zákona č. 513/1991 Zb., Obchodný zákonník, v znení neskorších predpisov (ďalej len „Obchodný zákonník“) dopĺňa Zakladateľskú listinu spoločnosti s ručením obmedzeným ............... zo dňa ............... (ďalej len „Zakladateľská listina“) nasledovne:

    Dopĺňa článok .... (tu uveď jeho číslo)
    Výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti

    [FONT='Times New Roman','serif']a predpokladané náklady na založenie spoločnosti[/FONT]

    (1)Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú žiadne výhody.

    (2)Predpokladané náklady Spoločnosti súvisiace so založením a vznikom Spoločnosti predstavujú čiastku 30 000 Sk (slovom: tridsaťtisíc korún slovenských).

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    takže takto nejak by to malo vyzerať, prípadne to sprav a pripoj to sem ako prílohu, pozriem ti to prípadne opravím chybičky. veľa zdaru

    Miki1 je offline (nepripojený) Miki1

    Miki1
    Ahoj maťa, ďakujem za pridané vzory,veľmi mi to pomohlo.Ešte som sa chcel spýtať či musím tieto námietky overiť u notára.A či ich musíme podpísať obaja konatelia.Nestačí iba jeden?

    Veľká vďaka

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Ja by som to u notára overiť dala, pretože jeden nikdy nevie.... Na tých súdoch je to zakaždým inak, takže pre istotu behni notárovi a over to... Ja osobne si myslím že stačí podpis jedného z konateľov (ak ide o tie námietky), ale dodatok k zakladateľskej listine by mali obaja... Môj názor, ale nie som si 100% istá... ak to tak nie je prosím opravte ma...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.